Jedenasty Tydzień ciąży: "Chce mi solonej truskawki smażone paznokcie !!"

11 tydzień ciąży: co się dzieje

W jedenastym tygodniu Rozwoju wewnątrzmacicznego owoc Drobiu 5-6 mm, Wymiar mięśniowy Kości ogonowej od 40 mm zostaje wydłużony zrobić 45-46 mm.

waga płodu żart 8 gramów.

Mięśnie szyi SA wzmocnione, Moga Być noszone i obrócone. Tworzenie SIĘ przepony JEST zakończone, ABY Znaczy, istnieje oddzielenie Pomiędzy Jama klatki piersiowej í Jamy brzusznej.

...

Spis treści:

Rozwija tęczówkę oczu, Owoce SIĘ powieki, owoce zamyka SIĘ I otwiera Oczach.

Zmiany w ciele dziecka

Z kosmówki biopsji aktywnie powstaje łożysko - "MIEJSCE Dziecka" (łac.). Dzieki niemu następuje wymiana Krwi Między matka płodem przez żyłę pępowinową.

Większość Krwi Spada zrobić Portalu (pochodzi OD Słowa "Brama" wątroby) żyły, A dopiero potem wchodzi zrobić krwiobiegu płodu: serce, płuca i narządy wewnętrzne, w Tyma dowcipniś wątrobie SIE.

P. I własnie po, Tym światach wagowo Wielkim krąg krążenia Krwi.

Działań w zakresie wewnątrzmakacji człowieka:

 • hematopoetyczny - Tworzenie Białek Osocza (składnik ciekły) Krwi;
 • Zmiany w ciele dziecka w 11 tygodniu ciążydetoksykacja - krew Matki przechodzi przez filtrację w wątrobie płodu: ı potencjalnie toksyczne Niebezpieczne Substancje stają SIE nieszkodliwe;
 • trawienny - w wątrobie powstają Kwasy żółciowe, straż Do trawienia tłuszczów;
 • syntetyczny - Rozwój Wszystkich biologicznie aktywnych substancji w organizmie: hormonów, witamin, cholesterolu;
 • Energia - rezerwa glikogenu w komórkach gromadzi SIĘ wątroby, Która JEST wykorzystywana zrobić uzyskania glukozy w ekstremalnych sytuacjach;
 • regulacja krążenia Krwi - funkcja "serca Portalu", Który zapewnia Szybki przepływ Krwi w ciele proembryonu.

Następnie, w Trakcie Życia, funkcja TA JEST zawarta wag śpiączce LUB W powyżej tygodnia nieprzytomności - w letargu.

Wątrobowych zapasowy Jako "Portalu serce" JEST używany przez joginami po długim Szkolenia, co pozwala na poddanie autonomicznego układu nerwowego Sygnały Z Kory mózgowej.

Masa w Tym okresie Życia domacicznego wynosi 10% całego Ciała. Wyjaśnia zrobić pracy Tego Ciała.

Początek wątroby żartem podobny zrobić Budowy od zera, gdy w ciele ludzkim praktycznie NIE MA ELEMENTÓW "własnej Produkcji".

Z wyjątkiem funkcji krwiotwórczej, Randki Inne "obowiązki" pozostają w wątrobie zrobić Końca Życia danej osoby W W Skład.

Perfekcja układu nerwowego

Dziecko rozwija SIĘ chwytający odruch: Gdy dłoń do Przedmiot przedmiotu, To Jest JEGO sąśśśnięte. Po porodzie Dziesięć odruch mięśniowy JEST przedsięwzięciem tonus noworodka.

Dodatkowo Mężczyzna Jeszcze Raz Jedno uczucia - smaku. Teraz owoc odróżnia Słodko-kwaśny, Słony, gorzki. W związku z Tym rozumie, Ze bardziej smakuje.

Zmiany w ciele Matki

Zmiany w ciele matki w 11 tygodniu ciążyOd początku Życia płodowych receptorów smakowych otrzymywać nowe, Czasem nierząsiwane uzależnienia w żywności. Nie SA Już Zwykłe słone LUB słodkie potrawy, ale Niektórych owoce, warzywa, Naczynia.

Niektórych Kobiety w Sprawach chodu Pomarańcze, Inni - cytryny, Trzeci - ananasy. Inni SIĘ upiekli ziemniaki LUB suszone morele.

Pamięci Roli w preferencjach smakowych z udziałem zawodowym.

Dziecko dziedziczy połowę genów z mama i TATA i jego rodzice Z Kolei otrzymał połowę dziadków, ą następnie na podstawie dychotomicznej (w połowie) podziału.

Ale Jak wytłumaczyć preferencje smakowe, Na Przykład, CZY egzotycznych Produktów, takich Jak ananasy i awokado, Anchois i innych potraw, Które SA LUB babcia dziadek LUB NIE JEST COS, współpracy nie nie próbował, nawet ZDJĘCIA Nie AF widoczne? WSZYSTKIE te produkty spełniają odpowiedniki, Podobny w Smaku.

Całkiem inna sprawa, gdy w ciąży wydaje SIĘ smakowita kreda, limonka, biała Glinka. TAKIE wypróżnianie SIĘ kosztuje, ale wydaje SIĘ na niedokrwistość z niedoboru żelaza.

Sa Ostra niezbędne jony, Które Biorą udział w tworzeniu Oprogramowania hemoglobina.

Jeśli ciąża nie nie występuje uzależniony jadalne jedzenie i smak perwersji, sprawdzić POZIOM hemoglobiny mój Krwi zrobić podjęcia natychmiastowych kroków w celu JEJ normalizacji.

Dane celu

Ojeastej macica wschodzi do góry granicy Dzwonnica miednicy i mieści sie na krawędzi krawędzi stawu łonowego.

Napełnianie Jame miednicy rosnące macicy moze spowodować mechaniczne ściskanie odbytnicy i wywołują opóźnienie Krzesło.

Wzrost jamy brzusznej Nie JEST Jeszcze obserwowany, Wiec nie nie mozna ustalić wysokości Części macicy.

Wartości Zachowania Krwi Były niezmienione. przyrost Wagi Nie powinien przekraczać 150 gramów na Tydzień.

Badanie ultrasonograficzne

Badania ultrasonograficzne w 11 tygodniu ciążyPo jednymastu tygodniowania z badaniem ultrasonograficznym płodu określenie JEST dokładna LOKALIZACJA przyszłej Lokalizacji Łożyska: Na ścianie przedniej LUB tylnej macicy LUB na JEJ Dnie (Która znajduje SIĘ na Górze).

JEST rowniez określony częstotliwość bicie serca, Aktywność motoryczna.

Naucz SIĘ Seksu W TYM okresie JEST Trudne, ponieważ nie nie istnieją Żadne obiektywne Kryteria określające Płeć płodu.

WNIOSKI dotyczące USG ma wzgledu oo Tego, ZE W dziesięć sposób SA Urządzenia na monitorze genitaliów płodu.

Błędne reprezentacje SA najczęściej spotykane w Płci żeńskiej przyszłego Dziecka, ponieważ Duże usta pochwy SA często mylone z męskim narządem płciowym.

Długie kolejne pokolenie mody w założeniach płodu żeńskiego.

Czynniki związane z na płód

W jedenastu tygodniach ciąży połączenie Krwi Matki ı płodu odbywa Się Za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Pięć jednak pełna bariera jeszcze nie istnieje. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • Leki działające na Naczynia i Procesy Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Intensywność Aktywności W Tym okresie kobietą Nie ma wpływu na Rozwój płodu.

wymiana tlenu i składniki odżywcze, ktore SA w Krwi Matki, W TYM okresie nie nie zalezy od szybkości przepływu Krwi.

Możliwe powikłania Ciąża

Możliwe powikłania w 11 tygodniu ciążyPoronienia Tym na etapie ciąży w większości przypadków, SA wywoływane przez nieprawidłowości w Rozwoju płodowym, niezgodne oo życiem.

Niewystarczalność witamina D Moze dojść zrobić kompilacji u dziecka.Nieodpowiednie spożycie kwasu foliowego powoduje opóźnienie w Rozwoju płodowego układu nerwowego.

Zmywanie wapń ZE ścian Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidy i żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

W związku z rozpoczęciem Aktywnej pracy wątroby płodu, w jedenastu tygodni ciąży Ważne SA biochemiczne oznaczenia Krwi. . Odzwierciedlają stan czynnościowy wątroby Jeden ciężarnej

Obciążenie funkcji JEST rozdzielone Między narządy Matki i płodu.Ważne JEST, ABY równowaga została zakłócona Nie. Wskaźniki próbek wątroby wskazują jedynie na intensywność wątroby.

Jeśli ciężarna cierpi na zaburzenie kobietą, Dodatkowe obciążenie spoczywa na wątrobie płodu.

Terminowych badanie laboratoryjne pozwala zidentyfikować nieprawidłowości i natychmiast dostosować stan Zdrowia zarówno Matki, JAK I płodu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

CZY prawidłowego tworzenia komórek tkanki nerwowej i asymilacji Żelazo hemoglobina wystarczy kwas foliowy, Który znajduje SIĘ w tradycyjnych produktach: zieleniach, warzywach, zboża (W Tym nasiona).

Od jedenastego tygodnia ciąży Konieczne żartem spożywanie pokarmów bogatych w metioninę. Aminokwas Dziesięć służy zrobić Budowy komórek wątroby, ktorých Wysoka zawartość JEST odnotowywana w twarogu i kwaśnej śmietanie.

ABY wyeliminować zaparcie zaleca SIĘ przyjmowanie kefiru. Ważne JEST, ABY zwracać uwagę na datę Produkcji napoju z kwaśnego Mleka.

Świeży jogurt, Wykonane 1-2 dni temu, ma dzialanie przeczyszczające.

Odżywianie w 11 tygodniu ciążyJeśli okres gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt JEGO użycia, wręcz przeciwnie, utrwalenie.

ABY zapobiec rozwojowi hemoroidów W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 11
 1. Wiktoria

  W dniach od 6 do 19 października przebywała w Szpitalu wag celu Zachowania, dostała SIĘ tam z powodu brązowego wypisu. Zostały zwolnione w środę, aw piątek Znowu zaczęto Odry. Zacząłem przyjmować tabletki Dicinon: Trzy razy dziennie (na Samo powinno Być zrobione dowcipniś Szpitalu) Nadal Biore Dufaston, foliowe, Witaminy i waleriany.
  Tryb Pastelowy. Jeśli, Nie daj Boże, ABY NIE Pomoże, ABY Znowu musisz zrobić Szpitala ISC

 2. Maria

  Poradź, PROSZĘ, co wziąć na przeziębienie ciężarnej Kobiety? 11 tygodni, katar, ból gardła nieznacznie.

  • Marina

   poradę tutaj Projekt Projekt O NIE pytaj. Lepiej JEST ISC zrobić Lekarza. Z sejfu moge podpowiedzieć gardło rumiankiem i furatsilinom, Jeść miód i pic więcej Wody Lub Herbaty. Zostałem przepisany na nieżyt nosa zrobić mycia nosa oo miramistin, mysle, Ze To Jest rowniez możliwe, naprawde nie nie mogłem Tego zrobić ZE strachu PRZED oddychaniem miramistin. Jeśli mozesz, mysle, ABY NIE zaszkodzi.

  • Natalia

   Mario, Nie przeszedłeś Jeszcze krytycznego okresu, KIEDY narządy wewnętrzne SA umieszczone w twoim dziecku. Jeśli objawy przeziębienia Nie SA poważne, wARTo spróbować zrobić obfite Napoje, miód, dżem malinowy. Jeśli boli Mnie gardło, wtedy potrzebne SA płukanki. ALE W TYM przypadku musisz juz zobaczyc terapeuta Lub laryngologa. Jeśli konieczne SIĘ, Beda przepisywać antybiotyki i inne leki. Nie należy polegać na katalogach, Moga ja kłamią.

  • Marousia

   Dzień dobry! Nie mozesz przepisać sobie Leczenia, A Tym bardziej za pośrednictwem Internetu,,. W swojej pozycji mozesz skorzystać oo dodatkowych, Ludowych Metod Leczenia, A następnie, przyjmując pewne wywary ziołowe, moze sie niekorzystnie wpłynąć na wczego płodu. Z zimnego zakupu nat. roztwór i opłukać, płukać gardło nos roztworem sody (Jak w dzieciństwie). Nie próbuj SIĘ rozgrzewać I Nie przechładzaj. Mozesz użyć ampułek interferonu, rozcieńczyć je i WLAC zrobić Nosa Lub Kupić "Gripferon".

  • Linki

   Mario, wkrótce odzyskasz zdrowie! Najlepiej, oczywiscie, skonsultować SIĘ oo terapeuta, bedzie przepisał leki zgodne z Twoja choroba, istnieje WIELE kropli na nos, ktoré sa dozwolone w Czasie ciąży.Ale jeśli Twój stan Nie JEST BARDZO Ostry, NIE MA Temperatury, A następnie staraj SIĘ obejść bez leków , Jeśli przeziębienie JEST na początku, zrobić 2-3 sprawdź w sklepie uWAGI nA SIEBIE - I minie!
   Trzeba często często płukać gardło słoną Wodą (1/2 łyżeczki soli, najlepiej od Morza, szklanka Wody) LUB soli fizjologicznej. Przy Tej samej wodzie, wypłucz nos ZE Strzykawki bez Igły LUB gumowej Gruszki. Rowniez częściej, najlepiej co 2 Godziny. Musi zostać wypłukany Wirus.
   Jeśli gardło JEST Kwaśne, mozesz nasmarować Olej rokitnika oo, nawet zakopać ISC w nosie.
   Jeśli pąki SA dozwolone, wypij ciepła ciecz, herbatę z rumiankiem. Nie Badz gorliwy Z cytryna, żurawina.
   Bądź zdrowy!

 3. Marina

  Mam 11 tygodni. KIEDY bylo 7-8 tygodni pojawił różowy Absolutorium, lekarz wyznaczył Tranexam, Duphaston i papaweryna świece. Duphaston Nadal bierze, ale Znowu różowo rozładować TYLKO podczas oddawania moczu. W Tej chwili nie nie moge dostać SIĘ zrobić Szpitala. CZY MOGE ponownie wziąć Tranexam? Nie moge isc zrobić Szpitala zrobić niedzieli.

  • Marina

   Dzień dobry! Nie, nie powinieneś sam SIĘ leczyć. Tego rodzaju pojawiają Alokacje SIE oo Wieluniu powodów i jeśli pojawiają SIĘ ponownie, NIE SA ZBYT Dobrem. Dlatego natychmiast udaj SIĘ zrobić ginekologa na badanie w pełnym wymiarze godzin í zidentyfikuj powody. Nie ma sposobu, ABY dostać SIĘ samemu, wezwać pogotowie ratunkowe. To Jest Twoje Dziecko ja nie nie Warte ryzyka. Wszystko w NIM znajduje odzwierciedlenie. Dla siebie przeczytaj: /beremennost/slozhnosti/nevynashivanie.html, /beremennost/slozhnosti/opasnye-nedeli-beremennosti.html, /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html.

  • Olga

   Całkowicie zgadzam SIĘ ZE Swietłana. Powinieneś ISC zrobić Szpitala TAK SZYBKO, JAK SIĘ możliwe, nawet po, karetce. Zgódź sie na Randki środki, Które zaoferują lekarze. Randki Krwawe wydzieliny SA Niezwykle Niebezpieczne w Czasie ciąży.

  • Yana

   Wszelkie rozładowanie w Czasie ciąży JEST BARDZO Niebezpieczne! Wiec Nie musisz nic pić samemu, czytać Lub rad sluchac innych i biegnij pilnie zrobić Szpitala! /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html
   / rody / podgotovka Ponieważ Moze by zagrażać twojej ciąży, coś poszło nie nie tak. I pilnie potrzebne bylo TYLKO badanie lekarskie.
   / beremennost / info / serdtsebienie-ploda

  • Svetlana

   Cześć,
   Nie samoleczenia, jeśli WYBÓR bedzie bardziej intensywny LUB bardziej wydają zadných niepokojących symptomów - ABY spowodować "Szybko" i Rozliczenia hospitalizacji. Tylko specjalista w zakresie Badania í określania STANU świadomości bedzie mógł przepisać Leczenie.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...