Dwunasty Tydzień ciąży: "Mamo, uczę SIĘ oddychać!"

12. tydzień ciąży: co się dzieje

W dwunastym tygodniu Rozwoju wewnątrzmacicznego płód wzrasta o 5-6 mm Wymiary mięśnia łokciowego z 46 mm rozciągają Sie do 52 mm.

waga płodu wadza zrobić 13 gramów.

W ciągu tygodnia płody i braki Sa Ruchy błyszczące.

...

Spis treści:

Formacja szkieletu płodowego zostaje zakończona, Ciało zostaje ostatecznie określone, staje SIĘ dokladnie TAKIE Samo Jak u osoby W W dorosłej.

Wzrost genitaliów JEST werłłni zgodny z płcią płodu.

Zmiany w ciele dziecka

Owoc chwyta Kciuk i aktywnie przejść zasysa. Jelito płodu rośnie i wydłuża SIĘ, Składając SIĘ z pętlami, skurcze perystaltyczne ścian zaczynają SIĘ kosztem połkniętego plynu owodniowego.

Tak SIĘ Dzieje przygotowanie Jelita zrobić Życia po, urodzeniu.

Sa Ruchy oddechowe płodu w pełnej zgodności z cyklem oddechowym oo TYLKO Jedna różnicą - w płucach płodu Nie dostaje płyn owodniowy SIĘ.

Zmiany w ciele dziecka w 12. tygodniuRuchy przepony zachodzą w "bezczynnie", wiec rozwija SIĘ muskulatura układu oddechowego.

Od dwunastego mezczyzny w dniu powszednim nerki rozpoczynają działać.

Funkcje i korzyści wynikające Z:

 • usuwanie plynu z organizmu poprzez filtrowanie Osocza Krwi z tworzeniem pierwotnego moczu, ą następnie ponowne wchłanianie składników odżywczych i uwalnianie Produktów przetwarzających składniki odżywcze w wątrobie;
 • regulacja równowagi Kwasowo-zasadowej w organizmie z powodu usuwania Związków azotowych (azotan) i wychwyt jonów potasowych, którego stężenie zalezy automatyzm mięśnia sercowego;
 • W przypadku Produktów i Usług leczniczych;
 • regulacja ciśnienia - gdy spada natychmiast wytwarza reniny, Który stymuluje Wytwarzanie mineralokortykoidów Kory nadnerczy, zwiększenie napięcia naczyniowego;
 • Stymulację tworzenia krwinek w szpiku kostnym Czerwonych na skutek Izolacji erytropoetyny, Które żartem wytwarzane w odpowiedzi na brak tlenu Wagowo Krwi płynącej przez nerki.
Funkcja I Struktura nerki, w okresie prenatalnym iw późniejszym życiu Jak ludzkim nie nie różnią - wystarczy zmienić Rozmiar Ciała, ale nie nie Ich strukturę.

Ilość nefronów w każdej nerki (1000000). Pozostaje niezmieniona, otwór filtr nerek rowniez pozostaje bez ZMIAN (8 mikrometrów), poprzez Które zazwyczaj nie nie przechodzą erytrocytów mojej Krwi.

Zmiany w ciele Matki

Manifestacje wczesne toksyna aby na nowo Płeć Cale Życie, ponieważ owoc odzyskać Pewna niezależność od Matki, Jak to bylo wag Pierwszy ja W drugim tygodniu.

Zmiany w ciele matki po 12 tygodniachPrzyszłe Życie firmy na Potrzeby Własne, Matczyne Komórki odpornościowe Nie dostrzec Małą rozwijanie organizmu czymś obcym - regulowana Harmonie czasowa, Która trwa aZ zrobić ostatecznego formowania Łożyska do Z JEGO potężną barierę.

Postawa organizmu Matki w Tyma okresie przypomina reakcje psychiczne Matki na Dziecko: "cokolwiek teshilos DZIECKO NIE miało"

KIEDY Dziecko JEST zajęty własnym biznesem, Nie płacze, Nie prosi & gt & gt O NIC JEST W pięknym nástrojů - Nić więcej NIE JEST Wymagane.

Skurcze mięśnia brzuchatego łydki znikają, manifestacje hemoroidy.

Stopniowo zwiększaj Rozmiar gruczołów sutkowych, Niejasne otoczki SA zaciemnione, O TYM NIE zmianom towarzyszą bolesne odczucia, ale Raczej SA postrzegane Jako Pozytywne oznaki ciąży.

Dane celu

Wskaźniki ciśnienia Krwi SIĘ TAKIE same, przybranie na wadze mozna sprowokować Tylko przez jedzenie, przez Czas trwania anomalie podczas normalnej.

Wysokość wypłaty Części macicy Powyżej pochwy w rzadkich przypadkach wynosi 1-2 cm, w większości przypadków, macica znajduje SIĘ na Górnej krawędzi spojenia łonowego.

Podczas wykonywania Leczenia ciężar w ciąży, wielkość macicy odpowiada 12 tygodniom.

Badanie ultrasonograficzne

Po dwunastu tygodniach z badaniem ultrasonograficznym płodu określenie JEST dokładna LOKALIZACJA przyszłej Lokalizacji Łożyska: Na ścianie przedniej LUB ręcznej macicy LUB JEJ JEJ narzecza.

Gdy Nisko położone MIEJSCE przyłączenia przyszłego łożysko zaznaczono centymetrów odległości od os szyjki macicy WEWNĘTRZNEJ.

Odbywa SIĘ zrobić w celu oceny danych wag dynamice wag ogóle: 'ile Mogli Łożyska.
Po wszczepieniu płodowego jajeczka na tylna ścianę migracji łożysko Nie występujących.

Ultradźwięki w 12 tygodniu ciążyJEST rowniez określony tętno, Aktywność motoryczna.

Odnalezienie Seksu w Tym okresie JEST Trudne, Ponieważ Nie ma obiektywnych Wartości określających Płeć płodu.

WNIOSKI USG w ciąży żartem niepewny i zalezy OD sposobu wyświetlania na monitorze organów płciowych płodu.

Błędne reprezentations SA przedreczne Dziecko z dzieckiem Duże usta pochwy często mylone z męskim narządem SA płciowym.

Długie kolejne pokolenie mody w założeniach płodu żeńskiego.

Główne oferty Planowane Badania USG w okresie 12-13 tygodni - JEST definicja strefy kołnierza płodu, ABY wykluczyć anomalie genetyczne Dzieje płodu.

Konieczna JEST ocena konsystencji gardła macicy w celu terminowej diagnozy niewydolności niedokrwienno-szyjnej - stan patologiczny szyjki macicy, prowadzący zrobić poronienie.

Czynniki związane z na płód

W Czasie dwunastu tygodni ciąży połączenie Krwi Matki i płodu odbywa SIĘ za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Przysł. Jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • Leki działające na Naczynia i Procesy Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Intensywność Aktywności W Tym okresie kobietą Nie ma wpływu na Rozwój płodu.

Wymiana tlenu i jednostek odżywczych.

Możliwe powikłania Ciąża

Możliwe powikłania w 12 tygodniuPoronienia Tym na etapie ciąży w większości przypadków, SA wywoływane przez nieprawidłowości w Rozwoju płodowym, niezgodne oo życiem.

Niewystarczalność witamina D Moze dojść Do kompilacji u Dziecka. Niewystarczające Potwierdzenie odbioru kwas foliowy sprawność opóźnienia w tworzeniu układu nerwowego płodu.

Zmywanie wapń ZE Świata Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidów i żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Ważne obiektów UE hemoglobina krewprzydaje SIĘ do przeczytania (mniej niz 113 g / l).

Z hemoglobina poniżej 100 g / l KOBIETA w ciąży potrzebująca Leczenia w Szpitalu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Bez wzgledu na to, že stan Zdrowia na Tym etapie należy kontynuować profilaktykę glukonian wapnia i witamina D W celu porodu żylakom, rozwojowi hemoroidów i krzywicy u DZIECKA.

Tworzenie komórek nerwowych Dogłosowe i asymilacji Żelazo hemoglobina wymaga dostatecznej ilości żywności, warzywa, zboża (W Tym nasiona).

ABY wyeliminować zaparcie odbieranie JEST zalecane kefir. Ważne jest, aby na podstawie wyprodukowanych materiałów z kwaśnego mleka.

Świeży kefir, zrobiony 1-2 dni temu, ma efekt przeczyszczający. W ciągu okresów gotowania kefiru przekracza 2 dni - efekt jego użycia, wystarczy przeciwnie, utrwalenie.

Odżywianie w 12. tygodniu ciążyOd jedenastego tygodniu zrobić Konca ciąży Konieczne żartem spożywanie pokarmów bogatych w metioninę.

Te wszystkie są skuteczne w twarogu i kwaśnej śmietanie.

Aby zapobiec rozwojowi hemoroidów w Ciąży startwz szkol treningowy: Zaangażowanie odbytnicy i staraniu się, że w trakcie trwania cyklu.

Ćwiczenie prasowe w położeniu stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 5
 1. Svetlana

  Cześć,
  niestety, na dwieście kadencji pokazanej jest nadmiar chirurgiczna, metoda przerwania, bardzo wyłyżeczkowa.
  Myślisz 100 razy - do 12 tygodni kończy się na zdjęciu, dziecko już już utworzone, czy już czuje wszystko, dlaczego taki grzech? Czy później tego nie pożałujesz? Dzieci są różne, ale tylko z powodu głupiego człowieka. Pomysł O Tym.

 2. Zulaykho

  Dobra Pora Dnia. Mam ciążę 12 tygodni. Ojciec dziecka, niestety, odmawia. Nie wiem, co z zorku. Zapytaj w jaki sposób, co możesz zrobić bez ssania lub skrobania. Z góry dziękuję za pomoc.

  • Marina

   Już za późno, zeby zrobić MA, och, JAK późno. Czy muszę to zrobić? Owoc jest bardzo uformowany, rączka nogi ... jeszcze serce bije już. A fakt, że tatuś Ekscentryczny na literę M, czy już jest już taki czy inny? Poród. Jeśli jesteś na oficjalnym komputerze, nie możesz się zgodzić. Jeśli nie nie ożenił się SIĘ NIM oo, zeby pozć zrobić ojcostwa, alimenty Też Beda płacić Nie tylko dla Dziecka, ale zrobić Ciebie Pierwszy ro ...

  • Marina

   Dzień dobry! Cóż, co, że ich część odmawia, czy tylko trzeba dokonać wprowadzenia aborcji? A jeśli odmówi, kiedy dziecko będzie siedziało, jak byś go też zabił? Dziecko w tym, co jest winne? I jak tego chcesz czy nie, czy masz decyzję dotyczącą, czy tylko polecenie ojca? Znosisz do. Pomyśl, nie żałuj. Z powodu aborcji, a następnie do 13 tygodni, narzędzie do podciśnienia, a później skrobanie. Po prostu możesz teraz stresować, rozpaczać, uspokajać i myśleć. Chłopi się zmieniają, ale dzieci pozostają. Dla siebie przeczytaj: /beremennost/slozhnosti/strah.html, /beremennost/slozhnosti/razdrazhitelnost.html, /beremennost/slozhnosti/depressiya.html.

  • Światło

   Jesteś sam, nie możesz wychowywać dziecka. Tworzy się płód. Wykonanie aborcji jest za późno i nikt nie da zakupu zakupu. Ustna odmowa ojca, nie daje prawa do separacji. Pomyślcie, w ostateczności - urodzcie się i zostawcie w d. Dzieci. Aby lepiej niż zabicie dziecka. Przeczytaj:
   /beremennost/slozhnosti/nevynashivanie.html
   /rody/r-slozhnosti/prezhdevremennye-rody.html
   / Planirovanie / PL slozhnosti

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...