Dziewiąty Tydzień Ciąża: zarodek staje SIĘ owocem

Dziewiąty tydzień ciąży: co się dzieje

Dziewięć tygodni Ciąża kończy SIĘ układanie Wszystkich narządówNadszedłeś Dziecko wygląda Teraz Jak Mały Człowiek.

Stopień Rozwoju zarodka kończy SIĘ I słowo SIĘ Kolejny etap - Teraz płód staje SIĘ owocem, Którego Wymiary Kości ogonowo-ciemieniowej wynoszą 22 mM Na początku tygodnia i zwiększa SIĘ do 31 mm Wagowo kierunku Końca.

...

Spis treści:

Wymiary jaja w 35 mm pozostawiają wystarczająco duzo MIEJSCA (: od 13 do 15 mm) na Ruch rękoma i stopami.

Od Tego Czasu wpisać SIĘ poruszyć Nie Tylko w Postaci "mycia" ruchów rękami, piwo WSZYSTKICH kończyn. Przyszłe dziecko książek aktywność i ciekawość aut Ciała.

Dzieki rozwojowi Stawów palców Rak płód dotyka Twarzy, nóg i pępowiny. Głowa płodu JEST przyciśnięta zrobić klatki piersiowej przez podbródek.

Zmiany w ciele dziecka

Oprócz układu krążenia u płodu powstaje Układ limfatyczny, Który rozwija i ulega poprawie SIĘ zrobić 10-12 Lat.

W przeciwieństwie do układu krążenia, Który tworzy Dwa kola krążenia Krwi, Układ limfatyczny Nie zamyka Się W obwód zamknięty.

Naczynia limfatyczne znajdują SIĘ wzdłuż Linii Krwi i tworzą Sieć podobną zrobić Drzewa, oplatając tętnice i, w większym stopniu, żylne Ścieżki. Zakończenia Naczyń limfatycznych SA Slepe, ale nie nie Zamknięte szczelnie.

Dlatego Randki szkodliwe i potencjalnie Niebezpieczne Substancjepowstałe w ludzkich tkankach LUB złapane w Nich z krwioobiegu, Jako SA wchłanianie w naczyniach limfatycznych pompa.

Wewnątrz układu limfatycznego Krazy płyn o dużej liczby mnogiej limfocytów, ktoré sa natychmiast unieruchomienia Obcych agentów i przesyła je zrobić węzłów chłonnych.

Zmiany w ciele dziecka w tygodniu 9Występuje tu całkowite usunięcie mikroorganizmów zakaźnych, O limfa przemieszcza SIĘ Dalej wzdłuż kanału, Który wpada zrobić Górnej żyły Głównej. Tak wiec istnieje ciągła odnowa komórek komandosów.

W pobliżu kazdego organów i układów formowania Să umieszczone GRUPĖ węzłów chłonnych: w Trakcie przewodu pokarmowego, na szyi, na powierzchni stawowych przez zginaczy (łokieć i Łukowa kolano).

płód żeński Naczynia limfatyczne otaczają Podstawy jajników, chroniąc rezerwę jajników PRZED kontaktem ZE szkodliwymi substancjami.

Okres rozrodczy Życia Kobiety W jamie miednicy SA transmitowane mikroorganizmów i substancji szkodliwych powstałych podczas przechłodzenia zatrzymać. Dlatego często stan zapalny przydatków macicy JEST prowokowany przez banalne przechłodzenie nóg.

Męskie narządy płciowe znajdują SIĘ Poza miednica i Nie Maja takiej rozgałęzionej Sieci układu limfatycznego. Z reguły hipotermia nóg u mężczyzn objawia SIĘ katarem.

Transformacja układu hematopoetycznego

Czerwony szpik po działać. Czy W NIM powstają Komórki macierzyste, Które Moga przekształcić SIĘ w jednolite Elementy Krwi:

 • erytrocyty - czerwone krwinki, Które dostarczają tlen zrobić Wszystkich tkanek ludzkiego Ciała;
 • Płytki Krwi - czerwone Płytki Krwi tworzące skrzepliny w przypadku uszkodzenia ŚCIANY naczyniowej;
 • leukocyty - białe krwinki z Wieluniu podgatunków, zapewniające Natychmiastowa Odpowiedź immunologiczną;
 • Limfocyty B Sa komórkami Pedu Białej Krwi, Które przekształcają SIĘ W przeciwciała, Które niszczą obce Komórki (antygeny).

Początkowo czerwony szpik kostny powstaje w całej tkance kostnej, pozniej SA wypełnione wszystkimi jamami rurowych Kości płodu i Dziecka.

W dzieciństwie następuje stopniowe zastępowanie Czerwonego szpiku kostnego ŻÓŁTA, składającą SIĘ z komórek tłuszczowych. Zastąpienie SIĘ TYLKO NA kończy sie 20-25 Lat Życia danej OSOBY.

Zmiany w ciele Matki

W dziewiątym tygodniu ciąży nie występują Żadne istotne zmiany w organizmie przyszłej Matki.

Zmiany w ciele matki w tygodniu 9Zjawiska wczesne toksyna Wygładzone i często całkowicie znikają, ponieważ rozwija SIĘ Układ odpornościowy płodu, ponadto JEGO Układ krążenia staje SIĘ względnie autonomiczny.

W rzadkich przypadkach Kobiety w ciążą są odpowiedzialne za ruch płodowy. Wynika zrobić ogólnoeuropejskich specyfiki kobiecego aparatu receptorowego, którego zwiększona wrażliwość wychwytuje Ruchy Wagowo jamie macicy, A informacja o NIM przechodzi zrobić Mózgu.

Pod każdym względem: ciężar płoduRozmiar jajka płodowego i łożysko tworzące TAKIE uczucie JEST niemożliwe, ale w Praktyce jednak występuje.

Odchylenie od Średnich parametrów u takich Kobiet Nie pozwala na użycie daty Pierwszego mieszania zrobić Obliczenia liczby mnogiej dni ciąży w określeniu prenatalnej urlop macierzyński.

Dane celu

PODSTAWOWE Parametry: Ciśnienie Krwi I obwód brzucha dziewiątym tygodniu ciąży nie Să znaczące zmiany i mieszczą Się W parametrach, Które Były U Kobiet PRZED poczęciem Dziecka obserwowanych.

Fluktuacje Masy Ciała W Tym okresie z powodu zmiany apetytu i moze wskazywać na Zespół Trudne biegnie odwodnienia, czyli wczesne toksykozę Kobiet w ciąży LUB przyjmowania dodatkowych Produktów w celu poprawy Rozwoju płodu.

Rozwój zarodka Nie przyspiesza z nadmiaru pokarmu, składniki odżywcze w zwykłej diecie wystarczają zrobić Wzrostu płodu.

Dlatego zaleca SIĘ, ABY zwiększyć apetyt nawet w tak krótkim okresie ciąży, przechodząc na podzielony posiłek: częste posiłki w malých porcjach.

W rezultacie receptory żołądka pozostają w stałym kontakcie z pożywieniem i przekazują Sygnały do ​​Centralnego układu nerwowego o spożyciu składników odżywczych, w wyniku Czego stymulacja Ośrodka nasycenia zatrzymuje SIĘ.

Badanie ultrasonograficzne

Podczas przyc z aparatu ultradźwiękowego stuknięty kołatanie serc Przedee Dziecko, Która Zwykłe Waha SIĘ OD z 140 zrobić 160 uderzeń na minutę.

Dzieki ultradźwiękom tętno płodu moze wzrosnąć o 10-20 uderzeń na minutowych z powodu dodatkowego uwalniania adrenaliny, ponieważ Ekspozycja na fale ultradźwiękowe SA stresami dla zarodka.

Ultradźwięki w dziewiątym tygodniu ciążyPodobné Wskaźniki SA "usuwane" ZE ścianek macicy, ktorých mięśnie Moga Być napięte pod wpływem ultradźwięków. W rezultacie w wyniku USG moze pojawić SIE Zapis "Hypertonus na przedniej ścianie macicy."

Hypertonus JEST skurczem przedsiębiorstw mięśniowej, Które mozna uznać za groźbę zakończenia ciąży Tylko w połączeniu z innymi objawami, ALE JEST Niezależna Nie Diagnoza wymagającą natychmiastowego działania Lekarza.

Na USG w dziewięciu tygodniuach niezbędne do oceny STANU żółtego Ciała ciąży, Który znajduje SIĘ w jajniku dowcipniś miejscu budowy Budowy pęknięcia pęcherzyka.

Żółte Ciało wytwarza Podstawowy Hormon, Który Chroni ciążę, progesteron. Przedwczesne zanikanie żółtego Ciała wskazuje na możliwe zakonczenie ciąży.

Na etapie dziewięciu tygodni ciąży Ciało żółte Nie powinno znajdować SIĘ w Fazie regresji, pilzner JEGO Rozwój SIE kończy.

Czynniki związane z na płód

W dziewiątym tygodniu połączenie Krwi Matki i płodu odbywa SIĘ przez Naczynia, Którego ŚCIANY Maja membrany, Które SA w powyżej tygodnia filtrować Duże Substancje.

Jednakowo nie jest pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • leki działające na naczynia i procesy Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Intensywność aktywności w tym okresie Kobieta nie ma wpływu na rozwój płodu. Wymiana tlenu i składników odżywczych mój Krwi Matki NIE zalezy OD szybkości przepływu Krwi W TYM okresie.

Definition aktywnęAZ zrobić leżenia w łóżku, JEST konieczne Tylko wtedy, gdy istnieją oznaki zagrożenia aborcja krwawienie z przewodu płciowego.

Możliwe powikłania Ciąża

Wapń jest potrzebny w 9 tygodniu ciążyPoronienia Tym na etapie ciąży w większości przypadków, SA wywoływane przez nieprawidłowości w Rozwoju płodowym, niezgodne oo życiem.

Niewystarczalność witamina D może dojść do kompilacji u dziecka. Nieodpowiednie spożycie kwasu foliowego powoduje opóźnienie w Rozwoju płodowego układu nerwowego.

Zmywanie wapń ze świata naczyń żylnych kosztów do rozwoju hemoroidy ja żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Zmiany w składzie krwi, szczególnie hemoglobina, które mają tę samą wartość w stosunku do kalendarza dziecięcego.

Niskie cyfry wskazać opóźnienie w rozwoju, oraz Wysoki - o zgrubieniu Krwi, Która Nie rowniez przyczynia SIĘ zrobić zwiększenia Wymiany tlenu Między krwią Matki i płodu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Dogłosowe tworzenie komórek nerwowych i asymilacji Żelazo hemoglobina wystarczy kwas foliowy, który stoi się w wykresie: zieleń, warzywa, zboża Kultury (W TYM nasiona).

Obciążenia fizyczne pozostają niezmienione od okresu Życia Kobiety zrobić ciąży. Aby uniknąć składaniaowi hemoroidów z późniejszym wypadnięciem odbytnicy, Kobiety w ciąży, sa zalecane Zestaw Specjalnych ćwiczeń w celu wzmocnienia zwieracza odbytu.

W Tym celu konieczne JEST wciągnięcie odbytnicy i staranie SIĘ utrzymać napięcie mięśnia zwieracza przez kilka sekund, stopniowo zwiększając Czas napięcia mięśniowego. Ćwiczenie zamówić się w rodzinie: stojąc, kalendarz, leżąc, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 6
 1. Alisa

  Pіdkazhіt, CZY Łasica Jaka borotisya іz Problemy z jelitami (dyskomfort, zduttya, bolusów, kolіki) na 9 tizhni? Chi mozhnivy spetsialnih pіdbіr ratsіonu harchuvannya w domashnіh myślach?

  • Irina

   Droga Alice, musisz jeść więcej owoców i warzyw. Nie jedz tłustych i słonych. Wybieraj też mięso, nie tłuste. Rzecz Ogólnie biorąc, mozesz zwrócić SIĘ zrobić ginekologa, Ona moze doradzić CI pójście zrobić Dietetyka, Abys opisał żywienie, Które JEST Dla Ciebie użyteczne i Pomoże zwalczyć nieprzyjemne doznania w jamie brzusznej.

  • Marina

   Podsumowując, należy podać białą. Musisz jeść 5 razy dziennie, w małych porcjach. całkowicie eliminuje szkodliwe jedzenie, TAKIE Jak fast food, Wszystko Jest Bardzo Tłuste I TAK DALEJ. Nie mogę też żetonów i tak dalej. Dobra dieta oo WARZYW, Owoców i piersi z kurczaka, mozna Jeść owsiankę. Ale jest na powszechną dietę, która nie jest płową. Powinieneś pójść do lekarza. Wynika to z faktu, że

 2. Inna

  Jestem w ciąży. Teraz 9 tygodni. W ciągu 3-5 tygodni miałem zapalenie migdałków, ukłucie cyfotaxime. Jakie są skutki choroby i antybiotyk na dziecko? Jaki Procent narodzin Chorych dzieci.Czy wARTo zrezygnować z ciąży, jeśli statystyki Mówią o smutnych konsekwencjach?

  • Marina

   Tutaj trzeba tylko obserwować i dbać o rozwój dziecka. Idź do aborcji nie jest tym warta. Zobacz, jak to się wszystko stanie. Konsekwencje są większe dla tych, którzy piją całą ciążę. Obserwując, co się dzieje i nadzieję na najlepszy ...

  • Marousia

   Dzień dobry! Nie martw SIĘ, przyjmowanie leków (innych szkodliwych substancji) My wczesnych stadiach ciąży moze wpływać na zarodek, ale wtedy nastąpi poronienie (żartem zrobić naturalna reakcja organizmu). Jeśli tak SIĘ Nie Stalo, antybiotyk nie nie wpłynął na Twoje Dziecko i mozesz Bezpiecznie nosic ja rodzić. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji w Przyszłości, jeśli jestes chory (nawet jeśli nie nie jestes w ciąży LUB NIE wiesz O ciąży) poproś Lekarza o przepisanie leków zgodnych z ciąża.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...