Dziesiąty Tydzień Ciąża: pojawiające się SIĘ Pierwszego odruchu

Dziesiąty tydzień ciąży: co się dzieje

W dziesiątym tygodniu Życia wewnątrzmacicznego człowieka specjalistów Diagnostyki USG po Raz ostatni użył Wymiary Komórki jajowej Jako Kryterium W celu ustalenia Wieku ciążowego.

Skóry ciężarnych sac przylegające zrobić ŚCIANY macicy i płodu Postaci pęcherza, ktory JEST dołączony zrobić kosmówki, A następnie zrobić Łożyska i rosną wraz z dzieckiem i plodovmestilischa.

...

Spis treści:

CZY dziesiątego tygodnia płodowy pęcherz definiowany JEST Jako jajowata formacja o średnicy w najbardziej odległych punktach 44 mm.

Głównym Kryterium staje Wzrostu płodu, czyli wielkość Kości ogonowej, ciemieniowy Jak pozycja Ciała nienarodzonego Dziecka w łonie Matki JEST ZAWSZE wag pozycji zgiętej, Z Nogami rysowane klatki piersiowej Wag kierunku, Kolan kPa.

PO Różnych ruchach jamy macicy, przyszłe Dziecko Nadal bedzie wracało zrobić swojej zwykłej pozycji Głowa - w dół.

Tylko w następnych tygodniach ciąży płód moze sie obracać w kierunku miednicy Do wyjścia przez kanał rodny.

Wzrost płodu W dziesiątym tygodniu Dotyczy wnętrzamacicznego 30-31 mm. Podstawy chrząstki SA przekształcane w tkankę kostną pełnoprawną.

W związku z Tym następuje "przesunięcie" Gałek ocznych z obszarów czasowych Do mostka nosa. Twarz płodu nabiera normalnego Obrotu.

Erytrocyty płodu "tracą" jądro, ponieważ SA zastępowane przez czerwone krwinki, Które Nie SA Już produkowane w wątrobie, ale w funkcjonującym Czerwonym szpiku kostnym.

Zmiany w ciele dziecka

W Tym okresie Rozwoju wewnątrzmacicznego Kora ludzka rozwija Kory nadnerczy. Adrenalina wytwarzająca warstwę mózgową JEST kolejno pokryta Trzema warstwami:

  Zmiany w ciele dziecka w 10 tygodniu ciąży

 • Siatka - hormony płciowe, Które determinują drugorzędne Cechy płciowe (uformowane Już w ósmym tygodniu);
 • kłębuszkowe - mineralokortykoidy, Które regulują ciśnienie Krwi i równowagę Kwasowo-zasadową w organizmie;
 • belki - glukokortykoidy, Główne antystresowe hormony.

W warstwie kłębuszkowej Kora nadnercza syntetyzuje hormony, Które zmieniają stosunek elektrolitów Krwi i plynu tkankowego.

Ze wzgledu na zmianę stężenia anionów i kationów, Randki mięśnie kurczą SIĘ: gładkie (Jelita, Naczynia, narządy wewnętrzne) prążkowane (szkieletowe) sercowe.

Wraz ZE spadkiem ciśnienia Tętniczego wytwarzane SA mineralokortykoidy, Które powodują skurcz Naczyń i wzrost ciśnienia Krwi, dostarczając tlen zrobić Mózgu.

W procesach zapalnych mineralokortykoidy zwiększają dzialanie przeciwzapalne komórek biorących udział w procesach odpornościowych.

Innymi słowy, mineralokortykoidy zrobić substancji, Zapewniając normalny Tryb Życia ludzkiego organizmu, tworząc warunki dla skurczu mięśnia (W TYM Serca) i Lokalnych reakcji na uszkodzenie komórek.

W przypadku gwałtownego spadku ciśnienia Krwi U Kobiety wag ciąży, Na Przykład, omdlenia, Mineralokortykoidy zapewniają prawidłowe ciśnienie Krwi u płodu.

W warstwie pakunku Kory nadnerczy tworzą glukokortykoidy - hormony przeciwzapalne i antystresowe.

Przerwać reakcje zapalne, promować konwersję tłuszczów i Białek w węglowodany w celu uzyskania Energii życiowej.Wzmocnienie działania Wszystkich innych hormonów w ludzkim ciele.

W skrajnych sytuacjach, Na Przykład podczas głodu matka zapewnia wykorzystanie magazynów tłuszczu w organizmie Kobiety w ciąży w celu uzyskania substancji odżywczych, Które zapewniają wzrost płodu.

Dzieki działaniu glukokortykoidów Przy znacznej utracie nawet Masy Ciała przyszłej Matki, wzrost i Rekrutacja Nie kończą SIĘ ciężar płodu.

Progresja Rozwoju okolicznościowego układu nerwowego

Powstaje móżdżek, Koordynacja ruchów płodu Najnowszych.

Pojawia się pierwsza wkładka domaciczna Refleks - Trąba: Po dotknięciu Warg płód wykonuje Ruchy ssące.

Zmiany w ciele Matki

Zmiany w ciele matki w 10 tygodniu ciążyJeśli zrobić dziesięciu tygodni ciąży zmienić smak JEST bardziej zainteresowani Nie tyle Jakość Jako ilość jedzenia, ale wraz z rozwojem Teraz Kory nadnerczy płodu Sa Niezwykle zachcianki na słodkie potrawy i słodone.

Nietypowe zmiany w preferencjach smakowych mozna łatwo wytłumaczyć z punktu WIDZENIA Fizjologii płodu. Solone i Kwaśne (Elektrolitów) JEST wymagana zrobić stymulacji Nowo powstającej mineralokortykoidów, ktore sa "wyzwalane" oznacza różnicę Wagowo składzie elektrolitu Krwi, głównie z jonami Sodu (Chlorek Sodu - Chlorek Sodu).

Ogranicz SIĘ Nie zaleca SIĘ spożywania kwaśnego i słonego jedzenia w Tym okresie, ponieważ pojawienie SIĘ elektrolitów w ogólnym obiegu mineralokortykosteroidy stymulować płód.

Od 10 tygodni ciąży Który akceptowalnie POZIOM, Nie dopuszczając robić gwałtownych wahań. Konieczne JEST stymulowanie receptorów receptorów płodowych zrobić prawidłowego ciśnienia Krwi.

Jeśli ciśnienie tętnicze przyszłej Matki w Czasie ciąży "przeskakuje" Dziecko następnie bedzie miało dystonię naczyniowo-wegetatywną. KIEDY wysokie ciśnienie krwi Dziecko urodzi SIĘ z wyraźną predyspozycją zrobić Nadciśnienia.

Zaprezentowano Wymagania użytkownika Mechanizm działania glukokortykoidów, Który Absolutnie Randki produkty Să przekształcane w glukozę dowcipniś celu dalszej asymilacji.

Jeśli często JEST BARDZO zrobić Dobrego dla dorosłego, ABY "wypalić" kilka dodatkowych gramów tłuszczu, ABY dla przyszłego Dziecka transformacje te SA Niebezpieczne i szkodliwe.

Faktem JEST, Ze Protokol anaerobowego (beztlenowego) utleniania tłuszczów kończy SIĘ Nie TYLKO pojawieniem SIĘ cząsteczek glukozy, ale takze kilkoma cząsteczkami etanolu. ABY tak Zwane endogenny alkohol, Kontakt z ktorým dla płodu JEST przedwczesny.

Stymulacja receptorów, Które "działają" na alkohol na długo PRZED urodzeniem, przygotowuje osobę zrobić przyjmowania alkoholu, ponieważ ten "produkt" żartem postrzegany przez JEGO Ciało Jako przydatna Substancja, Która Nie powoduje odrzucenia.

Dlatego Zaleca SIĘ, ABY Nie zabraniać sobie używania słodyczy podczas ciąży i laktacjioraz w Przyszłości, ABY Nie zabraniać używania słodkich pokarmów.

Problem cierpiących Kobiet w Ciąży Cukrzyca, Żartem Teraz łatwo rozwiązywalny. Zwiększyć dawkę Insuliny z obliczeń akceptowanych jednostek chleba, Do ktorej liczone SA WSZYSTKIE produkty spożywcze, W TYM ciasta, ciastka, czekolada Wyroby cukiernicze i inne.

Dane celu

Obiektywne dane dotyczące 10. tygodnia ciążyGłówne Parametry: ciśnienie Krwi I obwód brzucha W dziesiątym tygodniu ciąży nie MA istotnych ZMIAN i mieści Się Wag granicach parametrów zanotowanych u Kobiety PRZED poczęciem Dziecka.

przyrost Wagi W odniesieniu zrobić: 150-200 gramów na Tydzień. Jeśli na Tym etapie ciąży występuje wzrost Masy Ciała U Kobiety w ciąży, Musi ona zrewidować Diete.

W razie Potrzeby należy przełączyć na żywność frakcyjną, Która Nie przewiduje ograniczeń LUB wyjątków od niektórych Produktów, ale Oferuję częste posiłki (6-8 razy dziennie) W malých porcjach.

Ze wzgledu NA Stala stymulację receptorów żołądkowych, ktore Daja Sygnały zrobić CENTRUM nasycenia, zmniejsza apetyt SIE.

Badanie ultrasonograficzne

Podczas piękna z samego Źródła ultradźwiękowego, kołatanie serc przyszłe Dziecko, Które Zwykłe Waha SIĘ OD z 140 zrobić 160 uderzeń na minutę.

W badaniu ultrasonograficznym tętno płodu mozna zwiększyć o 10-20 uderzeń na minutowych z powodu dodatkowego uwalniania epinefryny, ponieważ Ekspozycja na fale ultradźwiękowe JEST stresem dla zarodka.

Czynniki związane z na płód

W dziesiątym tygodniu połączenie Krwi Matki ı płodu odbywa Się Za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Niemniej jednak Nie ma Jeszcze pełnowartościowej Bariery. Každý szkodliwy czynnik, przyłapany przez krew Matki na płodzie, moze sprowokować opóźnienie w Rozwoju niektórych narządów przyszłego Dziecka.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • Leki działające na Naczynia i Procesy podziału komórek SA kategorycznie zabronione Antybiotyki Seria tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, tetranistatyna), ponieważ Să osadzane w szkliwie zębów i prowadzą do wczesnego niszczenia zarówno mlecznych, Jak i stałych zębów;
 • produkty chemiczne, w Tym zawiesiny powietrzne (produkty Lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

Intensywność Aktywności Fizycznej W TYM okresie ciąży nie MA wpływu na Rozwój płodu. Wymiana tlenu i składników odżywczych mój Krwi Matki NIE zalezy OD szybkości przepływu Krwi W TYM okresie.

Możliwe powikłania Ciąża

Możliwe powikłania w 10. tygodniu ciążyPoronienia Tym na etapie ciąży w większości przypadków, SA wywoływane przez nieprawidłowości w Rozwoju płodowym, niezgodne oo życiem.

Niewystarczalność witamina D moze promować Rozwój krzywicy u Dziecka. Niewystarczające Potwierdzenie odbioru kwas foliowy powoduje opóźnienie w Rozwoju układu nerwowego płodu.

Zmywanie wapń ZE ścian Naczyń żylnych prowadzi zrobić Rozwoju hemoroidy ja żylaki.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Zmiany w ilości hemoglobina Mieć Pewna wartość w stosunku Nie Prognozy Zdrowia nienarodzonego Dziecka.

Niskie liczby mnogiej wskazują na opóźnienie w ROZWOJU, a Wysokiem - NA zgrubienie Krwi, KOLORADO rowniez Nie przyczynia SIĘ zrobić zwiększenia Wymiany tlenu Między krwią Matki i płodu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

CZY prawidłowego tworzenia komórek tkanki nerwowej i asymilacji Żelazo hemoglobina wymaga dostatecznej ilości kwasu foliowego, Która JEST zawarta moja Wspólnej żywności: Warzywa, warzywa, zboża Kultury (W TYM nasiona).

ABY zapobiec rozwojowi hemoroidów W ciąży zaleca SIĘ wykonywać ćwiczenia Specjalne: wiązać odbytnicy i starać SIĘ utrzymać napięcie mięśni zwieraczy na kilka sekund, podczas gdy stopniowo zwiększając napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie wykonuje SIĘ w dowolnej pozycji: stojącej, siedzącej, leżącej, - z arbitralnym oddychaniem.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...