Czwarty Tydzień Ciężar: "Mamo, słyszę CIĘ!"

Czwarty tydzień ciąży: co się dzieje

W czwartym tygodniu rozwoju wewnątrzmacicznego płód natury przez stadion zarodka i staje się zarodkiem, który ma swój własny posiadanie krążenia.

Ze wzgledu na Rozwój Naczyń krwionośnych, żywienie rozproszone zostaje zastąpione krążeniem. Wewnątrz Naczyń włosowatych embrionu pojawiają SIĘ Własne (Jeszcze jądrowe) czerwone krwinki.

...

Spis treści:

Dziecko z autonomicznej i pół-autonomicznej całkowicie zależy od egzystencji krwi matki ZE wzgledu na Układ łożysko-zarodek, chociaż zrobić Czasu utworzenia pełnowartościowego narządu - Jeszcze kilka tygodni łożysko.

Zmiany w ciele Matki

Reakcje wegetatywno-naczyniowe rozwijają SIE, objawiając SIE skurczami malých Naczyń í Utrata plynu Z krwioobiegu. Może to prowadzić do odwodnienia - zespół zgagi, który nasila się w spadku wymiotów.

W Tym SAMYM Czasie kosmówka zaczyna produkować Substancje, Które hamują reakcję odrzucenia przeszczepu Jako płodu. Zmniejszenie agresji komórek odpornościowych we krwi matki prowadzi do zaostrzenia liczby chorób.

Ta chwila Porażka jest niebezpieczna z powodu jej podstępności, Ponieważ zaostrzenia przewlekłej Patologii i świeżych procesów zakaźnych w ciele wymagają natychmiastowego Leczenia, A jednocześnie lista dopuszczalnych leków JEST ograniczoną i zminimalizowana.

Dlatego w czwartym tygodniu ciąży zaleca SIĘ szczególną czujność przeciwko infekcjom wirusowym - Nie należy uczestniczyć w wydarzeniach z Duża liczba Osób, A takze Dziecięcych Grup.

W razie Potrzeby zaleca SIE kontakt z dziećmi (praca Jako Nauczyciel w przedszkolnym zakładzie dla Dzieci) w opatrunku z gazy.

Z których poszedł ruchami, Związany z układem immunologicznym, następuje zahamowanie agresji komórek autoimmunologicznych, co objawia SIĘ przedłużoną remisją bez stosowania leków przez cały okres ciąży.

Aby było dobrzenione "miesiąc miodowego" z Cukrzyca, Gdy kobietą w ciąży nie potrzebuje zastrzyków Insuliny (do zakończenia Procesu łożyskowego).

rowniez Różne reakcje alergiczne, w tym sezonowe. Być moze Początek długotrwałej remisji w łuszczycy, innych chorobach Skóry i tkance łącznej.

Czasami TAKIE wstrząsy immunologiczne zdarzają SIE DosC zrobić Końca Życia - Choroby poprzedzające ciążę i znikają PO JEJ wystąpieniu, w Przyszłości NIC SIĘ I Nigdy nie nie manifestują.

Zmiany w ciele dziecka

Zmiany w ciele dziecka w czwartym tygodniu ciążyTubka jelitowa otwiera się od strony głowy, więc pojawi się jama ustna człowieka. W dziale głowy powstają narządy zmysłów: słuch i wzrok.

Przechowywać przez etap formowania, serce zarodka produktywne - jest kołatanie serca.

Za podstawę gruczołów dokrewnych, układu oddechowego i układu pokarmowego. Węzeł pierwotnej czynności doszedł robić kanaliki i kłębuszki nerkowe.

W nerkach migrują PODSTAWOWE Komórki płciowe człowieka, Które pozniej pojawią SIĘ w nadnerczach i beda determinować Rozwój Cecha płciowych.

Intensywnie rozwija mózg, co powoduje, że największe wielkości głowy, co wydaje się na wysokie wygięcie głowy.

Pojawiają się teraz i nogiOddzielone duże ustawione kamienie: łokciami i kolanami.

Dane celu

Przetestuj ciążowy pozytywny. Dwa paski pojawiają SIĘ TYLKO w przypadku, gdy Substancje dowcipniś moczu Kobiety SA przydzielane przez płód.

Fałszywy wynik dodatni takie po co. Wynik poprawiać ujemny może być w razie błędu w teście lub w przepisach dłużiu pobytu odczynnika.

Mamy krwi jest ustalona ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG), który jest produkowany tylko przez kosmówkę - charakterystyczne tylko dla ciąży.

Ilościowa zawartość HCG my Krwi oznacza na TLE Projektu Między matka płodem. Stężenie hCG przewiduje możliwość urodzenia dzieckalub ze zbliżeniem ciąży.

Z badaniem pochwowym oznaki wczesnej Kobiety są czujniki: Objawy Gubareva, Piskacheka, Gertnera, Snegirowa, Horwitza-Geghara.

Z niewielkim wzrostem macicy za Pomocą Badania bimanualnego możliwe JEST przyjęcie ciąży. Jednak Pozytywne objawy pochwy W TYM Czasie NIE gwarantują, Ze wszczepienie zarodka nastąpiło dokladnie w ścianie macicy.

KIEDY ciąża pozamaciczna obraz kliniczny będzie absolutnie identyczny, Ponieważ JEST spowodowana przez hormonalną reorganizację w kobiecym ciele, spowodowaną przez Tworzenie SIĘ zarodka, niezależnie od MIEJSCA przywiązania.

Badanie ultrasonograficzne

W czwartym tygodniu ciąży Rozmiar proemulsji wciąż Nie pozwala zobaczyc ani samego płodu, ani MIEJSCA JEGO Lokalizacji.

Badanie w celu ustalenia: macica lub ciąża pozamaciczna, - w okresie 4 tygodni jest mało obiecująca.

Czynniki związane z na płód

Czynniki wpływające na płód w czwartym tygodniu ciążyW czwartym tygodniu połączenie Krwi Matki ı płodu odbywa Się Za pośrednictwem Naczyń, ktorých ŚCIANY Maja membrany zdolne Do filtrowania dużych substancji.

Pięć jednak pełna bariera jeszcze nie istnieje. Každý szkodliwy czynnik, ktory spadł z Krwi Matki zrobić zarodka, moze spowodować niewłaściwy Rozwój niektórych narządów płodu.

Zabronione są następujące substancje:

 • alkohol w jakiejkolwiek formie, ilości ı Mocy, ponieważ etanol JEST niszczącą Komórki trucizna dla zarodka);
 • palenie - skurcz naczyniowy (w Tym maciczny) prowadzi do niedotlenienia (uduszenia) płodu;
 • prawie wszystkie Antybiotykiśrodki przeciwnowotworowe);
 • produkty chemiczne, w tym zawiesiny powietrzne (produkty lakiernicze);
 • sterydy anaboliczne;
 • efekt dżonizującego w wzzystkim z jego objawień.

4. 4. Nie dotyczył. Wymiana tlenu i substancji w Krwi Trzeci Tydzień Matki przez nie nie zalezy od szybkości przepływu Krwi.

Możliwe powikłania Ciąża

Wszystko niebezpieczne komplikacje - hasło procesu automatania narządów płodowych. Takie powikłania są niemożliwe do wyrządzenia szkody.

Na Przykład, w podwyższonej temperaturze Ciała z powodu infekcji wirusowej, Ze Krwi Matki pojawiają SIE Specjalne Substancje - pirogeny ( "rodzenie ognia"). Wchodzą do krwi płodowej i intensyfikacji procesów metabolicznych.

W rezultacie Rozwój narządów moze Być upośledzony z powodu przedwczesnego dojrzewania pewnych grup komórek. Więc dostępne wady serca w przypadku, gdy tkanka łączna rośliny szybciej lub mięśnie.

Musi istnieć długotrwałość procesu zapalnego przebywania endometrium można się wcześniej osiągnąć o aborcji - ciągnięcie ból brzucha i lędźwie, dostrzegając plamienie.

Ważne kamienie wyniki ankiety i analiz

Analizy i badania w czwartym tygodniu ciążyPozytywnym testem ciążowym jest zachęta rejestracja. Czy pierwszy pojawienia się w konsultacjach kobiet wyładowania kompleks analiz, zgodnie z planem zarządzania ciążą.

Początkowe numery są ważne energia krwi, hemoglobina, Ciężar właściwy (gęstość) moczu, tak ABY W razie Potrzeby natychmiast skorygować poprawkę.

Jeśli Wskaźniki znajdują SIĘ w normalnym zakresie, wazne żartem, ABY dowcipniś okresie ciąży zwracać uwagę na ICH wahania, ktorých ocena JEST możliwa TYLKO w porównaniu z wartościami wyjściowymi.

Zmiany w składzie krwi, Zwłaszcza hemoglobina, Maja Pewna wartość w stosunku NIE Prognozy Zdrowia nienarodzonego Dziecka.

Niskie liczby mnogiej wskazują na opóźnienie w ROZWOJU, a Wysokiem - NA zgrubienie Krwi, KOLORADO rowniez Nie przyczynia SIĘ zrobić zwiększenia Wymiany tlenu Między krwią Matki i płodu.

Zmiany w reżimie dnia i żywienia

Do włączonego firmy aplikacji nerwowej wystarczy kwas foliowy, który stoi się w wykresie: zieleń, warzywa, zboża Kultury (W TYM nasiona).

Obciążenia fizyczne pozostają niezmienione od PRZED zajściem w ciążę.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 20
 1. Gulnaz

  Dzień dobry! Ciąża 4 tygodnie, 2 Dzieci, Rano zaczęła silnie mrowić Dolna Część brzucha po prawej, Ile To Jest straszne? Jak Ocalić ciążę? CZY zrobić, Kolorado Witaminy? W kolorze Jeszcze nie wzros.

  • Natalia

   Gulnaz! Po Pierwsze, mrowienie Nie oznacza groźby aborcji! Moze Być Problem z Jeleniem grubym. Jeśli zrobić TYLKO uczucie mrowienia, wARTo umieścić świece z papaweryną w odbycie. Jeśli ból minie, A następnie Przejdź zrobić rejestracji u ginekologa, jeśli nie, zrobić wARTo zadzwonić PO, karetkę. I Nigdy Nie słyszałem o BOLU z powodu braku witamin.Preparaty witaminowe Să podejmowane, ABY zapobiec zaburzeniom Rozwoju płodu. Co zrobić Zasady, zaburzenia Rozwoju Dziecka spowodowane przez hypowitaminozę, Nie Moga wywoływać Zespołu bólowego w tak wczesnym Czasie.

  • Marousia

   Dzień dobry! Najprostsza i właściwa decyzja, Które mozesz zrobić, ABY utrzymać ciążę. NA wezwać pogotowie ratunkowe, położyć SIĘ I zostawić. Mozna przynieść w OPB podjęcia Badan, ABY zbadać, wysłać zrobić USA í jeśli Wszystko pójdzie dobrze, zostanie odesłany domu zrobić, jeśli istnieje groźba przerwania ciąży, umieścić w Szpitalu.

  • natalia

   Radzę, JAK NIE chcieć zarejestrować przez SIĘ wag Zh. K., przejść przez Uzi i pójść zrobić Lekarza. Jeśli istnieje pewne niebezpieczeństwo, brak witamin z innego powodu Lub, ABY najlepiej położyć sie na utrzymywanie SIĘ poprawy Szpitala. Oczywiscie nie nie byłoby zrobić pożądane, ALE nado..A jeśli Wszystko Jest w porządku, ABY bedzie mozna napisać Kompleks witamin i bedzie oglądać.

  • Marina

   Dzień dobry! Mrouses Nie SOS CI zagrożenia. Moze Nie spałeś dobrze, obrzęk i Tym Podobné. Należy zaakceptować przyjęcie dowodu witaminowego. Na Przykład Elevit. Kwas foliowy Nie zaszkodzi. Jeżeli mrowienie SIĘ, Lepiej skonsultować SIĘ wewnętrznie i natychmiast zarejestrować.

 2. Nina

  Ludmiła, cześć. Ty sam chcesz Tego Dziecka? Jakoś Jestes dla niego obojętny. Jeśli Dziecko JEST pożądane, aby SIE Z lekarzem, przebada CIĘ I przepisuje Leczenie. Najważniejsze - Nie rob nic Sam. W międzyczasie wypij ciepła mewę z cytryna /mozno-li/eda/frukty/citrusovye/limon.html , Opłucz gardło szałwia LUB rumiankiem /mozno-li/ml-lekarstva/travy/shalfej.html /beremennost/bolezni/nasmork.html

 3. Ludmiła

  Powiedz mi, PROSZĘ, współistniejące grozi dziecku, Ze miałem zimno, drapanie w gardle, temperatura 37,2, przekrwienie Rano w nosie i gardle, A okres ciąży JEST Bardzo małe, 4 tygodni (To Jest, jeśli liczyć od Pierwszego Dnia ostatniej miesiączki) ? CZY MOGE ocalić ciążę, CZY NIE Lepiej oszczędzać?

  • Marina

   Dzień dobry! Wyrażenia musisz poczt. Nie Masz czegoś Takiego, aby przejść SIĘ musisz zrobić aborcji. Po prostu pośrednictwem przeziębienie. Dla dziecka zrobić nd NIC Nie ma ryzyka, jeśli widzisz Lekarza w odpowiednim Czasie, i beda traktowane uniknąć choroba postępowała Dalej. Tylko narkotyki Nie pasują dziewczynom zrobić pozycji, wiec nie nie rob nic samemu, z wyjątkiem banalnego płukania roztworem sody.

  • Olya

   Nie wiem, CZY SIĘ zastanawia, CZY opuścić ciążę, CZY Nie. SA TYLKO przeziębienie, ktoré sa leczone. Nie PROSTO antybiotyki! /mozno-li/ml-lekarstva/antibiotiki.html Część wyjąta wpływu na ciążę! Trzeba natychmiast udać SIĘ zrobić ginekologa, wydaje il O SIĘ, A na osobiście przepisać leki Jestes wyleczona. Badz w reklamie I NIE choruj! /beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html
   /nedeli/1-trimestr/chetvyortaya-nedelya.html

  • Katia

   Oczywiscie! Nie, ZE mozesz, ale musisz o, aby przelecieć, jeśli chcesz Tego! /mozno-li/ml-lekarstva/antibiotiki.html Co najważniejsze, Nie pij Różnych leków, Które Moga łatwo obniżyć temperaturę, Dopóki Nie dotrzesz zrobić Lekarza, NIE PIJ Wiecej Herbaty. Nie planuj Jeszcze Bardzo późno ISC zrobić Lekarza. Ona Wszystko odbierać, co mozesz wziąć, KIEDY Jestes chory. /nedeli/1-trimestr/chetvyortaya-nedelya.html
   /beremennost/bolezni/allergiya.html

 4. Alina

  Dzień dobry! Podpowiedź, PROSZĘ, w terminie położniczym W 4 tygodnie możliwe JEST stosowanie kropli zrobić oczu na porysowanej rogówce? I moze zaszkodzić lekiem Korneregel, jeśli stosuje sie przejść kilka razy, Nie wiedząc o ciąży? Czy Lekarza należą Już 1.03, zanim nie wiem, co zrobić LUB zrobić. Oko Rani i pikuje.

 5. Marina

  Dzień dobry, CZY MOGE używać kremu Skinoren (15% zawartości kwasu azelainowego) w ciąży, ABY leczyć trądzik i zapobiegać MU? Okres POR wynosi 1 miesiąc. Problem trądziku istniał takze PRZED ciąża.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...