1 trymestr

Pierwszy trymestr ciąży: początek długiej podróży

Trzy miesiące w tygodniu składają SIĘ na Dziesięć termin - Pierwsza trzecia trwa od poczęcia zrobić 13 tygodni.

Tak Jak na początku Długiej Podróży, Pierwszy trymestr MA SWOJĄ własna charakterystykę.

...

Spis treści:

Początek Długiej Drogi

ABY NIE JEST TAK rzadkie, Jak się wydaje, KOBIETA PO prostu tęskni za najbardziej LUB przez cały Pierwszy trymestr.

Dzieje tak SIĘ w następujących stanach:

 1. nieregularne Cykl menstruacyjny: Co miesiąc w sensie fizjologicznym - z cyklem dwufazowym z obowiązkowym owulacja - brak. Kobietą w Wieku rozrodczym ma zaburzenia hormonalne. Moze sie przejawiać Wagowo powtarzających sie o SIĘ i już "nawykowych" opóźnieniach miesiąca, po ktorých zaczyna SIĘ krwawienie, Podobné zrobić regularnych.
 2. Wiek premenopauzy: Zmiany hormonalne przejawiają SIĘ Jako objawy menopauzy - przez kilka miesiecy Nie ma regularnego krwawienia z macicy, A KOBIETA rzuca coś w upale, ą następnie w zimnie.Powodem "dopuszczalny" polega rowniez na zmiany hormonalne: cykliczna, w ktorým Jedna faza (LUB przejęcie Wzrostu) JEST zastąpiony przez Drugi (zapisu). miesięcznie, oczekuje SIĘ, Ze Koniec JEST Jak stają SIĘ nieregularne przez kilka miesiecy, A Teraz Nie oczekuje SIĘ Być opóźniony, A zakonczenie w Wieku rozrodczym, A Nagle zaczyna SIĘ menopauza "Ruch".
 3. Cel (Z powodu braku Zdolności intelektualnych) Albo subiektywne (Z powodu całkowitej obojętności i lenistwa) analfabetyzm Pod warunkiem Absolutnego Zdrowego organizmu. Życie na zasadzie "nie mam miesięczny Nie Musi Być kiedykolwiek".
Tak CZY inaczej, narodziny nowego Życia w ciele przejawiają SIĘ W pewnych zmianach. SA jednym Prawie standardowe dla każdej Kobiety, choc często występują z indywidualnymi cechami.

Zmiany w życiu

Dla zdecydowanej większości Kobiet Pierwszy Tydzień ciąży przebiega niezauważalnie. Ponadto pozostają niezauważone i lekarz.

Zarzuty wczesnej ciąży w ciągu pierwszych Siedmiu dni SA TYLKO ZE niepewne i w przypadkach, gdy KOBIETA W Trakcie Leczenia niepłodności, Albo narażone Specjalne manipulacje medyczne, TAKIE Jak:

  Pierwszy trymestr ciąży: zmiany w życiu

 1. Sztuczna inseminacja - gdy plemniki Partnera Specjalnej Strzykawki wprowadzono do jamy macicy, w obecności immunologiczne niezgodność szyjki macicy (Lub śluzu) sperma samców tajemnicy prostaty.
 2. Zapłodnienie in vitro, Niezależnie OD dawcy (Mąż LUB osoba trzecia - osoba anonimowa LUB odwrotnie, Bardzo popularna osoba).

W takich przypadkach, zarówno Kobiety, JAK I lekarze "zaangażowanych" w procesie zapłodnienia, znany dokładną daty, nawet godzine inseminacji LUB przesadzania zapłodnionych komórek jajowych zrobić macicy.

ALE Faktu nienaturalnego "poczęcia" rowniez Musi potwierdzać Sukces imprezy - ABY rozpocząć Nowe Życie, zapłodniona komórka jajowa powinna Być z powodzeniem wszczepiona - przywiązać zrobić ŚCIANY macicy.

Dopiero po Tym przełomowym wydarzeniu zaczyna SIĘ ustanawianie Więzi Między matka płodem.

Powstające Życie

Jajko zaraz po zapłodnieniu stanowi prototyp przyszłej osoby W W - z pełnym zestawem ekspresji genów, Które beda zawarte w ściśle określonym Czasie wewnątrzmacicznym (Dla niektórych układów narządów ı pozaustrojowej) życiu.

Zadanie stymulujące dany gen zaczyna SIĘ od Syntezy enzymów białkowych, Które wzmacniają reakcje biochemiczne, co powoduje różnicowanie (dystrybucję i Specjalizacje) i wzrost kazdego ludzkiego narządu: od szpiku kostnego zrobić Mózgu.

Pierwsze Cztery dni po poczęciu Zapłodnione jajo, JAK każde jajo, znajduje SIĘ w skorupie I JEST karmione oo worka żółtkowego. ABY Znaczy, PRZED implantacją Dziecko zachowuje całkowitą autonomie od Ciała Matki I nie nie moze niczego udowodnić.

Przylegając zrobić ŚCIANY macicy, jajo płodowe Traci SWOJĄ skorupę, Ale pozostawia muszlę, Która pozniej zamienia SIĘ W owodniową torebkę - DOSC Gesta tkankę, Która oddziela Ciało płodu od ścian macicy.

Vorsinki Kosmos (błona płodowa) SA zanurzone w ścianach macicy i kiełkują w naczyniach krwionośnych - tak powstaje pierwotny kontakt Krwi Matki i płodu.

Ściany Naczyń Nie Maja Specjalnej Bariery, Filtrowanie niektórych substancji (Białek narkotyków, alkoholu i nikotyny), wiec wpływ Różnych pierwiastków krążących w Krwi Matki JEST nieunikniony.

CO I Jak na płód wpływa

Co i jak wpływa na płód?

Ogólnie przyjmuje SIĘ, Ze Wiele Przewodniczący (jeśli nie nie Randki, bez wyjątku) substancji, koniecznie kontaktuje SIĘ z płodem i pozostawia "ślad zrobić Końca życia", którego Czas trwania moze nawet zepsuć SIĘ PO Takım kontakcie.

TAKIE stwierdzenie narodziło SIĘ Nie z powodu ignorancji, ale w celu Ochrony Zdrowia przyszłego Dziecka. Jednak w rzeczywistości Nie Randki Substancje SA zdecydowanie NiebezpieczneKontakt z niektórymi z Nich przynosi lokacyjny zarodkowi osoby W W, podczas gdy inne urządzenia Urządzenia pozostają nieszkodliwe i nieprzydatne w Tym SAMYM stopniu.

Niebezpieczny

Niezwykle niebezpieczny dla dziecka w pierwszym trymestrze, jednak Jak w Drugi - PRZED zakończeniem łożyskowania w okresie 16-18 tygodni - SA Substancje, Które penetrują krew, krążą w Niej i powodują zmiany na poziomie komórkowym:

 • środki przeciwnowotworowe - zaleca SIĘ planowanie poczęcia nie nie wcześniej niz Sześć zrobić dziewięciu miesiecy PO zakończeniu radioterapii LUB chemioterapii;
 • alkohol - w dowolnej koncentracji;
 • dym tytoniowy, Która zawiera Nie TYLKO nikotynę, ale takze mase substancji onkogennych ( "rakotwórczych");
 • Substancje narkotyczneniezależnie OD Drogi Podania i częstotliwości stosowania;
 • Antybiotyki, Wpływając na kod genetyczny komórek - tak ABY niszczyć obce bakterie;
 • trucizny, W Tym przemysłowe zawieszone w powietrzu zawiesiny (Azbest, nitrowe emalia).

Ponadto lista "leków zabronionych warunkowo" obejmuje szczepienia zawierające obce Elementy bakteryjne LUB wirusowe.

Przydatne

Rejestr surowo zabronionych preparatów W pierwszym trymestrze ciąży (praktycznie - DO 18 tygodni) Ciagle przechodzi zmiany.

Obejmuje leki, Które Maja wspólnie najmniej potencjalne ryzyko dla zarodka, A następnie, po kilku latach, SA wykluczone.

Obecnie Instrukcje zebrane w latach 90., W Dobie Stosunków Rynków Wschodzących, zawierają WIELE Nie TYLKO nieszkodliwych (obojętnych), ale takze aktywnych, A nawet niezbędnych leków.

na przykład na Liście "strasznych" narkotyków Były Prawie Randki tanie leki, Podczas gdy Ich drogie odpowiedniki Stały SIĘ Nagle, niezastąpione i obowiązkowe WYBIERZ.

Pierwszy trymestr ciąży: użyteczne

Pięć jednak CZY W pierwszym trymestrze ciąży Leczenia JEST konieczne. Czekanie na Początek drugiego trymestru - 13-14 tygodni Nie ma Potrzeby.

Dzialanie leków bedzie TAKIE Samo od Trzeciego tygodnia zrobić osiemnastego. Dopiero po utworzeniu Bariery łożyskowej Niektórych Substancje zostaną wykluczone z całkowitego przepływu Krwi w układzie "matka-płód".

Przydatne leki dla organizmu matczynego, A Czasem dla płodu, SA środki, wyznaczone w razie Potrzeby - wraz z rozwojem niektórych Chorób.

Ryzyko Patologii JEST realne i znacznie przekracza ZAGROŻENIE dla Rozwoju płodu i ciąży. Nawet w pierwszym trymestrze dopuszczalne SA następujące leki:

 • Antybiotyki, Testowane przez Czas Nie na Jedno pokolenie - seria penicylin, A takze przeciwgrzybicze (nystatyna, klotrimazol) Erytromycyna I JEJ pochodne;
 • Witaminy rozpuszczalne w Wodzie oo Grupy B, W Tym kwas foliowy - JEST używany Jako Materiał budulcowy dla komórek nerwowych płodu zrobić 17 tygodni ciąża, JEJ Kodowanie wykorzystanie JEST przewidziane wyłącznie na pewno chodziło celów medycznych, z anemiaNa Przykład;
 • Witaminy przeciwne w tłuszczachA, E, D;
 • minerały: magnez, wapń;
 • znieczulenia (W TYM dentystyczne), A takze Leki stosowane w celach reanimacyjnych.

W szczególnych przypadkach nawet transfuzja Krwi dawcy JEST dopuszczalna.

Obojętny

Nie podejmuje SIĘ zadných Działań w odniesieniu zrobić Postaci dawkowania zarodków zrobić stosowania miejscowego, właśnie jeśli sztuka antybiotyki, hormony, waz LUB Jadu pszczoły i innych substancji niebezpiecznych: maści, Kremy, AEROZOLE, krople zrobić oczu LUB uszu, Czopki dopochwowe i proszki zrobić opylania ciasto stosowane Wagowo leczeniu Chorób Skóry.

Nie ma wpływu na wzrost i Rozwój płodu Nie Maja leków przeciwwirusowych, Którego dzialanie ma na celu zablokowanie receptorów komórkowych, z ktorými wirusy kontaktują SIĘ.

Środki zrobić Leczenia przewodu żołądkowo-jelitowego, W Tym leki Do Leczenia Zgaga, Niezależnie od Ich skladu, ponieważ nie nie Sa wchłaniane przez krew Matki. Dlatego Też Nie Moga się SIĘ zrobić płodu.

Absolutnie obojętne na przyszłe Dziecko w pierwszym trymestrze ciąży stres fizyczny Matki, Z wyjątkiem jednostopniowego LUB wielokrotnego podnoszenia ciężarów.

W pierwszym trymestrze ciąży nie wywiera wpływu na płód SIĘ Z zawiesiny bakterii-saprofitów: Bifidumbacterin, Laktobakteryn, złożony lek Hilak-Forte.

Unikanie niebezpieczeństwa

Unikaj zagrożeń związanych z pierwszym trymestrem ciąży

Tylko dla wskazań życiowych Leki stosowane zrobić Leczenia układu nerwowego przeciwdrgawkowych, środków przeciwpadaczkowych, środków przeciwbólowych i narkotycznych.

Niezwykle wprowadzane Potrzeby bez pilnej zmiany Stylu Życia i Podróży zrobić REGIONÓW O diametralnie odmiennym klimacie. Proces adaptacji Nie Różnych poziomów Aktywności Fizycznej, A takze Przystosowanie Niekoniecznie Mieć wpływ ukrwienie zarodka.

W Wysokich temperaturachJako Ciała i Środowiska, WIELE procesów różnicowania tkanek Ciała Dziecka nasiliły, Ze Nie prowadzi się zrobić szybszego Rozwoju, ciemnym piwem Moze by spowodować nieprawidłowości.

Tak wiec, efekty Ogólnego przegrzania (udar cieplny) często prowadzi zrobić uszkodzeń płodu serca, Jak rowniez zakażenia wirusowego oraz Wysokiej Temperatury Ciała (a nie nie na dzialanie wirusa!).

Zaleca się wyłączenie z bóstwa Te pokarmy, ktore powodują dyskomfort. Żartach do najczęściej wazne NA wczesnym etapie gestoza (toksyna) Ciąży.

Twoja oo Możliwości

Witaminy dla kobiet w ciąży od Trzeciego tygodnia opuszczają Kategorie obojętnych środków na pożyteczne LUB odwrotnie.Niektóre Z najnowszych "wynalazków" Maja tak WIELE składników, ZE PO prostu niemożliwe JEST sprawdzenie, Które z Nich SA użyteczne i ktoré sa szkodliwe.

Czas fetowania JEST nieodpowiedni dla eksperymentów, wiec zalecam SIĘ stosowanie sprawdzonych domowych multiwitamin.

ABY pomyślnie utworzyć rurkę, Z której następnie powstaje płodowy Układ nerwowy, od siódmego tygodnia należy zażywać kwas foliowy.

W związku z początkiem powstawania szkieletu płodu w celu zapobiegania krzywicy u Dziecka, żylaki ja hemoroidy zalecana JEST matka w siódmym tygodniu ciąży glukonian wapnia ja witamina D.

Kobiety w ciąży, Które Nie Maja Owoców Morza w diecie, zaleca przyjmowanie SIĘ jodek potasu PO konsultacji z lekarzem - Moga wystąpić przeciwwskazania.

Od jedenastego tygodniu zrobić Konca ciąży Konieczne żartem spożywanie pokarmów bogatych w metioninę. Ten bohate! Wysoka zawartość metioniny odnotowano w twarożek i kwaśna śmietana.

Koniec Pierwszego trymestru

Koniec pierwszego trymestru

W normalnym przebiegu ciąży na początku innego trymestru - 13-14 tygodni, Zjawisko wczesnej zatrucia ustaje, znika nudności I Chęć wymiotowania.

Nerki płodu zaczynają działać, pojawiają SIĘ Ruchy oddechowe. Kobietą znika z manifestacji Chorób przewlekłych.

Rozpocznie się "złoty okres" LUB "miesiąc miodowy" ciąży, Która Trwa zrobić momentu Powstania Łożyska.

Bardzo szczegółowe O wodę tygodnia Pierwszy trymestr Ciążowy:

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      
brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...