tygodnie ciąży

Fizjologia ciąży: szczegółowy opis każdego trymestru

Nie JEST choroba ciąża nawet nie nie patologiczny, ale szczególny stan Kobiety, Która kończy SIĘ porodem.

ZADNA komórka w ciele Kobiety pozostaje niezmieniona.

Jeśli z ciąży, w Wieku rozrodczym, Randki Komórki kobiecego Ciała SA aktualizowane Współpracy miesiąc Podczas rodzenia, cykliczne zmiany SA zawieszone.

Fazy ​​akumulacji i Zachowania SA usa I SA zgodne z jednym celem - zniesieniem płodu.

...

Spis treści:

Zmiany w ciele Matki

W związku ZE ZMIANA TLA hormonalnego Prawie Randki narządy i układy Kobiety podczas ciąży Pracują w innym trybieponadto podlegają zmianom strukturalnym.

Niektórych Komórki, macicy, Na Przykład, wzrosła sto razy, Inni - uzupełnione przez mitochondria, Ze komórkowe Elektrownie, produkuje Duże ilości Energii.

Centralny i obwodowy Układ nerwowy

W ośrodkowym układzie nerwowym Kobiety w ciąży dominującySystem Kierowanie zrobić Wszystkich narządów ciąży i porodu płodu, z obowiązkowym piersią Dziecka.

To Jest instynkt rodzicielski, Który JEST łańcuchem bezwarunkowych odruchów mających na celu rodzenie, rodzenie i Karmienie Dziecka.

Centralny Układ funkcjonalny anuluje odbiór przez obwodowe receptory Różnych "Małych" sygnałów, wskazujących na zmiany i drobne awarie.

Zmiany w ciele matki

Przejawy Chorób przewlekłych w jakis sposób schodzą na dalszy planu - Sygnały o Bolu Nie docierają zrobić Mózgu zajętej ciąży.

Dlatego Kobiety w ciąży nie odczuwają Bolu zwiększone ciśnienie, Często Nie zwracają Uwagi na niszczenie zębów i inne Procesy, ktorým towarzyszy ból Poza ciąża.

Zapalenie nerwów obwodowych podczas ciąży manifestują SIĘ odczucia „pełzania, drętwienie, SA zmiany w Lokalnej naturze, Które występują z powodu zaburzeń krążenia w naczyniach Małych I ZMIAN W składzie Krwi elektrolitowej.

W związku z Tym TAKIE warunki Să korygowane przez uzupełnianie elektrolitów, Witaminy i mineraly.

Układ oddechowy

Zwiększenie zapotrzebowania na tlen wymaga zwiększonej czynności płuc. SA jednym naciskane od dolu przez wzrost macicy, ktorej dno spycha przeponę. Jednak objętość płuc Nie TYLKO Nie spada, ale wzrasta.

Wynika z ABY aparacie Tego, ZE jama klatki piersiowej i średnica oskrzelików rozszerzają SIĘ. Częstotliwość oddychania podczas ciąży pozostaje w granicach Normy i nie nie przekracza 16-18 oddechów na minutę.

Zwiększone oddychanie możliwe JEST TYLKO Przy porodzie, Jak w przypadku każdej innej Aktywności Fizycznej. Randki Inne przypadki duszność Nie SA uważane za norme i podlegają korekcie.

Układ sercowo-naczyniowy

Istnieje fizjologiczny odwracalny przerost mięśnia sercowego - Rozmiary serca wzrastają równomiernie, Co Nie prowadzi zrobić niewydolności SERCA.

C 28 tygodni ciąży, objętość Krwi u ciężarnej zwiększa SIĘ do 5,5 litra Przy początkowej objętości do 4 litrów. Dodatkowa ilość krążącej Krwi wzmacnia obciążenie serca w danym momencie nie nie, Pilzner stopniowo, z każdym tygodniem ciąży.

Po urodzeniu Dziecka ustają zmiany fizjologiczne, A mięsień sercowy powraca zrobić oryginału. Osobliwe Ćwiczenie podczas Serca ciąży poprawia JEGO PRACE po porodzie.

Ochrona hormonalna oo Kolei wyklucza ryzyko zawału mięśnia sercowego u Kobiet, Które urodziły (ale Które poroniły!) Kobiety W Wieku rozrodczym.

Układ trawienny

Niższe napięcie jelitowe Pod wpływem gestagenu (hormonów, Które zachowują ciążę) CO prowokuje zaparcie.

Zmiany w układzie trawiennym

Manifestacje wczesne toksyna charakteryzuje SIĘ Utrata plynu, ktory NIE przyczynia sie zrobić poprawy trawienia. Ostre i słone potrawy przyspieszają wydzielanie Soku żołądkowego i enzymów trawiennych.

W trzecim trymestrze, Ze wzgledu na przemieszczenie żołądka i ucisk powiększonej macicy na pęcherzyku żółciowym, często pojawia SIĘ Zgaga, Który powoduje przeniesienie treści żołądkowej zrobić przełyku.

Leki na zgagę mozna przyjmować w dowolnym momencie ciąży, ponieważ leki te nie nie Sa praktycznie wchłaniane zrobić całkowitego przepływu Krwi I Nie Maja żadnego ogólnoustrojowego wpływu na organizm.

Głównym zadaniem środków na zgagę - Wiązanie kwasów, Które powodują pieczenie.

Środki Przeciw zaparciom Nie rowniez Maja działania układowego i nie nie przenikają przez łożysko. Moga jednak zwiększyć skurcze macicy w przypadkach, W ktorých występują TAKIE redukcje.

Dlatego dowcipniś Czasie ciąży środki przeczyszczające uzywane Z rozwagą. Najlepszy efekt JEST świeży kefir I pokarmy Bogate Wagowo błonnik: Kapusta, jabłka, śliwki.

Układ mięśniowo-szkieletowy

Zwykłe Nie konwulsyjne manifestacje w mięśniach mięśnia brzuchatego łydki Nie powinno Być, Pojawiają SIĘ z powodu upośledzonego krążenia i wymywania wapń ZE Statków żylnych.

Ze wzgledu na zwiększoną syntezę Glownego hormonu Wzrostu - somatotropiny - zjawiska akromegalii, To Jest przedłużenie falangi palców i nosa. WSZYSTKIE te zmiany ustają pod Koniec ciąży.

Skóra i przydatki Skory

Wygląd plamy pigmentowe wiąże SIĘ ZE zwiększonym wydzielaniem rowniez somatotropiny, Która rozciąga skórę i zwiększa Przestrzeń międzykomórkową, w ktorej gromadzi SIĘ melanina.

Intensywność zabarwienia plam pigmentowych zalezy od ilości melaniny u ciężarnej.W ciemnych kobietach plamy pigmentowe, SA jaśniejsze U blond blondynek - bledsze.

Kolor włosów tatusia nie nie zalezy od niczego, ponieważ Randki zmiany w kobiecym ciele SA zapewniane przez "Własne Materiały".

Zaburzenia Struktury paznokci i pokrewne włosy obsidwowane Przy awitaminozie i anemii. Oba stany suppl korekty medycznej.

Czujne narządy

Zmiany w narządach zmysłów podczas ciąży

Ciąża dominująca pojaw wzrost czułości wszystkich analizatorów.

Ponadto POPRAWA wzroku, Słuchu, zapachu i wrażliwości dotykowej JEST ściśle ukierunkowana.

Dlatego matka słyszy, widzi i czuje TYLKO Swoje Dziecko, odfiltrowując Halas niepotrzebny.

Układ moczowy

Obciążenie nerek wzrastai tonę pęcherza się. Dlatego szybkie oddawanie moczu w normalnym toku Nie bój się.

Jeśli takie państwo się rozwinie, pojawi się podejrzenie odmiedniczkowe zapalenie nerek W ciąży lub zaostrzenie przewlekłego Stanu zapalnego nerek, co usług SIE PO20 tygodni.

Układ rozrodczy

W Czasie Ciąży akademii wewnętrznej ponadmacherskiej ponad 500 razy. Ściany ciała zarodka są pogrubione.

Przy urodzeniu, przerzedzenie ścian i zwiększenie Światła szyjki macicy - OD 0,3-0,5 Cm zrobić 10 cm, w zależności od średnicy kanału rodnego.

Zmiany strukturalne w szyjce macicy w pracy nada lub do zaniku prenatalnej (wrodzonej) erozjaLUB zrobić Powstania ektropium - wynicowanie szyjki macicy Wagowo miejscu budowy błony śluzowej mikrozłamania Budowy.

Układ fizjologiczny: matka-płód

Dodatkowy układ krążenia - łożysko, Przeskakuje wspólnie minutowych na 500 ml (Pol litra) Krwi. W związku z Tym sposobem SIŁA ZESPOŁÓW Kobiety wagowe.

Potężna bariera łożyskowa Nie omija dużychłynek i wieluniu wypadków leczniczych. Po porodzie, potrzeba MIEJSCA Dziecka (łożysko Lub "pępek") znika, podobnie Jak TA ostatnia.

Krytyczne okresy ciąży

W trakcie rodzenia się i uwagę. Żartować inne przedziały czasowe, W ktorým płód JEST najbardziej wrażliwy, LUB Przebieg samej ciąży JEST zagrożony powikłaniami.

Dla płodu

Czas implantacji jaj płodu: Drugi Tydzień po poczęciu LUB piąty POnemu. Czas implantacji pozostaje niezauważony ani dla Matki, ani dla personelu medycznego, ponieważ nie nie ujawnia SIĘ przywiązanie płodowego jajeczka.

Krytyczne okresy ciąży: dla płodu

Trzeci tydzień Ciąża (Drugi Tydzień opóźnienia miesiąca) - różnicowanie ulotek zarodkowych: ekto-, mezo-, endoderma. Najniebezpieczniejszy okres dla Wad wrodzonych i zaburzeń rozwojowych płodu rozwojowych.

Od miesiąca w dziewiątym tygodniu Ciąża do stałych wszystkich narządów i silników dla nich.

Szkodliwe czynniki, Które wpływają na te okresy Rozwoju płodu, Moga Nie TYLKO prowokować poronienie, Ale takze powodować anomalie w Rozwoju narządów ludzkich.

Wpływanie na płaskim Ciężar

Krytyczne okresy, Które wpływają na Przebieg ciąży, SA Niebezpieczne przez przerwanie Rozwoju płodu i poronienie, LUB przedwczesne porody.

Termin proponowanej menstruacji - z niewystarczającym tlem hormonalnym pojawia SIĘ krwawienie z macicy, Które wskazuje na częściowe LUB całkowite oderwanie SIĘ płodowego jajeczka.

Wielokrotnie w ciąży - okres odpowiadający samochodowi poronieniu lub aborcja.

Od 18 do 22 tygodnie Ciąża ZAGROŻENIE JEST spowodowane przerwaniem infekcyjnymi powikłaniami, W Tym chronicznym zapaleniem nerek odmiedniczkowym.

28-Tydzień 32 Jest niebezpieczne, kiedy ciąż mnogie ja gestozabyć może wczesne dojrzewanie początkowe.

W Krytyczne terminy ciąży, Specjalne środki zapobiegawcze SA przeprowadzane, czasami, w warunkach szpitalnych.

Trymestr ciąży

Czas realizacji Ciężki JEST okres przez termin 9 dni kalendarzowych lub 10 miesięcy położniczych, W świecie usług położniczych, 28 dni lub cztery tygodnie. Żartach na miesiąc księżycowy - wlasnie w Tym Czasie Księżyc przechodzi pełny Cykl.

Taki sam czas stał średnio cykl menstruacyjny: Od Pierwszych Dnia łącznie z Ostatnim, po ktorým produkcji SIĘ NASTĘPNY Dzień. Taka liczba dni Nie JEST przypadkowa, faza okresie zmienia SIĘ CO Dwa tygodnie.

Przez analogie zrobić Księżyca: rosnącocy miesiąc zostaje zastąpiony malejącymem3. Tak dzieje się w ciele kobiet w wieku rozrodczym.

Trymestr ciąży jako faza cyklu księżycowego

Wraz z początkiem Kontrola wszystko zmienia się radykalnie. Hormonalne tło dla ciąży Ciąża staje się stała: Zamiast cyklicznej zmiany pierwszej FAZY (akumulacji) na druga (ochrona) Randki kobiece hormony Să wytwarzane jednocześnie, Ze stopniowym wzrostem, Który osiąga Maksimum Przy rozpoczęciu porodu.

W Czasie ciąży istnieje szereg istotnych zdarzeń, zarówno dla przyszłej Matki, Jak i dla płodu.

Niektórych narządy i układy nienarodzonego Dziecka SA Na miejscu budowy i zaczynają funkcjonować AW międzyczasie ciężarne Ciało, W TAKI CZY INNY sposób, reaguje na nowo powstałe warunki Życia.

Zeczas na czas trwania Ciąży, Okres Terminy podzielony jest klasycznie na trzy okresy - termin.

Kazdy trymestr JEST ZE wzgledu na inny Cechy szczególne JEGO, trudności i Radości, charakterystyczne własnie dla Tego okresu ciąży.

Praktyczne informacje na temat każdego trymestru

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Buyanov, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

      
Sekcje pod nagłówkiem "Tygodnie ciąży"
Brak komentarzy

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, proszę.Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...