Ciąża i wegetarianizm: important to nie boli!

Wegetarianizm i ciąża: zalety i wady

Ostatnio popularne Stały SIĘ Różne systemy żywnościowe, Które LUDZIE oo Tym wybierają TEGO CZY innego powodu. Jeden z wegetarianizm i jego skrót.

Jeśli zdrowa osoba moze sobie pozwolić na eksperymentowanie ZE stylem Życia, zrobić Jak byc wegetarianką, KIEDY dowiaduje SIĘ, na współ czeka Dziecko?

Czy wegetarianizm jest skorzystny dla źródła matek? Czym jest ten system energetyczny?

...

Spis treści:

Wegetarianizm i jego wersja

Wegetarianizm na sposób na życie ludzie, którzy odmadzili, jedzenia żywności pochodzenia roślinnego. Powody, dla ktorých Jedna LUB druga osoba postanawia zostać wegetarianinem, SA Różne.

Cykle wierzą, Ze Przy użyciu wyłącznie pokarmów roślinnych, troszczą SIĘ O świat Zwierząt, Nie wspierają zabijania i Nie powodują BOLU istot żywych. Dla innych odmalna opieka nad dzieckiem.

Rodzaje wegetarianizmu:

 • weganizm - jedzenie dokumentów spożywczych roślinnych. Weganie nie konsumują mleko, jajka, mięso, ryby, Owoce morza, Nie używaj Kosmetyków, leków, w ktorých Să składniki pochodzenia zwierzęcego LUB zostały przetestowane na zwierzętach, A takze NIE noszą butów ı ubrań wykonanych ZE Skóry i Futra;
 • Wegetarianizm i jego rodzajelactovegetarianism - Wegetarianizm, w które wolno spożywać mleko i produkty mleczne;
 • lakto-vovegency - pokarm pokarmowy i pokarmowy;
 • surowa dieta - Racja żywnościowa sklada SIE TYLKO ZE świeżych Produktów, Które Nie reagowały na obróbkę cieplna. Można na byłoby napisać frutarianizm, gdy dieta się wzorem ze albumu owoców;
 • Siedem wegetarianizm - Układ, w ktorým Poza żywnością roślinna dozwolone JEST białe mięso, drób i ryby;
 • flexionarianism - Główna Wyślij DIETA JEST pokarm roślinny, ale czasami mozna Jeść mięso i ryby.
CZY TEJ PORY NIE zostało udowodnione, ABY na wegetarianizm bardziej - Plusy i minusy.

Każdą JEST osoba odpowiedzialna za Własne zdrowie, wiec moze wybrać Styl Życia, Który JEST ul najbliższy.

Ale oczywiście nagle zostały w ciąży, Która Nie TYLKO JEST odpowiedzialna za Siebie, ale takze za Rozwój i zdrowie Ich Dziecka. CZY spożywanie pokarmów dla oczekujących Matek JEST użyteczne CZY szkodliwe?

Wegetarianizm i ciąża

System Každý Jak żywnościowy oparty na wykorzystaniu TYLKO Jednego rodzaju żywności i wykluczający inne, wegetarianizm ma Wieluniu wielbicieli i Tych, którzy ISC potępiają. Szczególnie w przypadku Kobiet w ciąży istnieje WIELE nieporozumień i sporów.

Więź lekarzy, warunki lekarze zagraniczni, czas, że odmowa mięsa jest owocową dla przyszłej matki i jej dziecka. Rosyjscy specjaliści, cała przeciwniepotępcie inne modele zachowań żywieniowych.

Jakie JEST ZASTOSOWANIE odrzucania Produktów pochodzenia zwierzęcego Dla kobiet w ciąży?

Zalety:

  Plusy wegetarianizmu w ciąży

 • brak toksyny, ponieważ toksyczne Substancje z Produktów mięsnych Nie kumulują SIĘ w organizmie;
 • brak ostrych skoków hormonów na tle Ciąża;
 • W mleku Kobiet, Które Nie jedzą Mięsa, mniej niz mięsożercy toksyn;
 • brak zaparcie I Problemy Z przewodem pokarmowym, ponieważ pokarm roślinny zawiera duża ilość błonnika, co przyczynia SIĘ zrobić Dobrego trawienia, toksyn i regularnych stolców;
 • materac i piec, coatru Ich prace;
 • z warzywami i owocami WIELE NATURALNYCH witamin i składników odżywczych wchodzi wagowo Ciało przyszłej Matki;
 • niskie cele trudne z sercem i wysokie ciśnienie krwi, Ponieważ w produktach roślinnych Nie ma cholesterolu, Który moze gromadzić Się na ścianach Naczyń krwionośnych. Dotyczy zrobić NIE Tylko Kobiety WAG ciąży, ale takze JEJ Dziecka;
 • Nie ma prawdopodobieństwa uzyskania nadwagi, ponieważ żywność pochodzenia roślinnego JEST przeważnie lekka, dobrze strawiona i Szybko strawiona;
 • Nie Zgaga, co może wzbudze wielu kobiet;
 • Nie obrzęk, Ponieważ pokarm roślinny usuwa z organizmu nadmiar plynu i soli;
 • KIEDY mięso JEST opuszczone, następuje POPRAWA w tkance mięśniowej, staje SIĘ ona elastyczna, co promuje poród bez Luki.

Wady:

  Wegetarianizm w ciąży

 • niedobór Żelazo, niski poziom hemoglobina, Który negatywnie wpłynie na Dziecko, któremu brak tlenu i sie rozwinie niedotlenienie;
 • niedobór witamina B12 ja witamina D, które są odpowiedzialne za asymilację wapń w ciele dziecka;
 • stopniowanie odporności dzięki zubożonej diecie;
 • Mięso JEST niezbędne Dla kobiet w ciąży, Które żyją w północnych regionach, ABY organizm mial wystarczająco Dużo Energii, ABY utrzymać TEMPERATURA Ciała w zimnych porach Roku;
 • niedobór takich witamin i mikroelementów jak jod, cynkwapnia, kwasów tłuszczowych omega-3, Które Nie Să zawarte w pokarmach roślinnych LUB NIE SA w pełni wchłaniane przez organizm;
 • ABY zrekompensować brak witamin na Przyszłość matka bedzie musiała przyjmować kompleksy witaminowe, Które Moga negatywnie wpływać na zdrowie Dziecka.
Biorąc pod uwagę Randki za I Przeciw wegetarianizmu, KOBIETA sama Musi dokonać wyboru. ALE SA Tacy, ktorým Nie Wolno przestawić SIE TYLKO NA żywność roślinna.

Wegetarianizm i ciąża

Przeciwwskazania

Odmowa mięsa jest przeciwwskazana dla tych kobietktórzy cierpią anemia, Ponieważ TYLKO oo Mięsa żelazo JEST asymilowane w wymaganej formie i ilości.

Nie ma ich ćwiczeń w ciąży, Które cierpią na zapalenie okrężnicy, ponieważ duża liczba WARZYW I Owoców przyczyni SIĘ zrobić wzdęć.

Wegetarianizm nie przyniesie celu tym, co mają są problemy z trzustką, staje się rozwój biegunka, może można wyleczyć całą za pomocą leków.

Największe przeciwwskazanie dotyczy tych kobiet, Ktora zdecydowała sie zostać wegetarianką po Poznaniu ciąży.

Na Przykład, Przejście na surową Diete podczas ciąży - robiąc do W naturalny wypadek!! Pomiędzy porzucaniem karmy dla Zwierząt ciąża powinno upłynąć co najmniej rok.

Jeśli KOBIETA przestrzega zasad wegetarianizmu PRZED ciąża, ABY W oczekiwaniu na DZIECKO MUSI dokladnie zaplanować swoja Diete.

Jak jeść?

Jak jeść wegetariankę w czasie ciąży?W czasie trwania wegetarianka, Odmieniając Produktów mlecznych, jaj, ryb i Mięsa kurcząt.

Konieczne JEST, ABY Codzienna dieta zawierała Randki ściśle Witaminy i mineraly.

Produkty, Które dotyczą zagrożenia SIĘ na stole przyszła matka:

Tak to wygląda okolice Menu Dnia dla ciężarnej wegetarianki:

 • Różne zbożaMakaron i chleb okolo 600 g dziennie;
 • Warzywa zielone (Kapusta, Szpinak) Powinny Być w ilości 100-200 g;
 • owoce i inne Warzywa (marchewkiBuraki, ziemniaki) Zarówno w Postaci świeżej, JAK i przygotowanej - 500 g dziennie;
 • fasola, fasola, groszek i produkty ż soi (Ser sojowy, mleko) - 300-400 g;
 • Orzechy i nasiona, o aktywnyny olej (pościel, Słonecznik, sezam) - 50 g.
Musisz Jeść tak zróżnicowane, Jak to możliwe Tylko z, ABY zapewnić sobie i dziecku Wszystko, Czego potrzebujesz.

Ale właśnie Przy bogatej diecie możliwość niedobór witamin i pierwiastków śladowych, Młode w drugim trymestrze Ciąża. W Takım pośrednictwem lekarza moze przepisać kompleksy multiwitaminowe.

Dodatkowe spożycie witamin: tak czy nie?

Dodatkowe spożycie witamin przez wegetariankę w czasie ciążyKobietaą w ciąży powinna odpraw sie na na Czas, Wegetarianin powinien oi większości dbać. Bardzo często Kobiety w ciąży SA przepisywane: Jako Witaminy, pilzner powinny byc przyjmowane wtedy, gdy Tylko z SA Krótkie Lub Maja Niskiej Diete.

Preparaty multiwitaminowe Dla kobiet w ciąży polecam JEST przyjmując suchy przepis z zaleceniami Lekarza i wskazanych dawek. Specjalne zalecenia spożycia Witaminy B12, Niech JEST nieobecny w treściach roślinnych.

Z Niska zawartością hemoglobiny wyznaczyć spożycie żelaza.

Lepiej Bray to leki zawierające jedną witaminę LUB mikroelement, Ponieważ w Tym przypadku lekarz bedzie mógł przepisać dokładną dawkę, ponieważ nadmiar witamina moze miec gorszy wpływ niz JEGO niedobór.

Ale czy Wszystko Jest Lepsze Wiec Zbuduj SWOJĄ Diete, ABY uzyskać Randki ręcz Rzeczy z jedzeniem. W trakcie nocy sztuczne preparaty powodują reakcje alergiczne LUB Nie Să nabywane.

Po rozważeniu za i Przeciw Wszystkich Kazda KOBIETA moze zdecydować, CZY Chce Być wegetarianką w Czasie ciąży.

Ale ponieważ przyszła matka JEST odpowiedzialna Nie TYLKO za Siebie, ale takze za Dziecko, konieczne JEST skonsultowanie SIĘ z lekarzem i wykonanie niezbędnych testów. W końcu najważniejszą rzeczą Przy okolicy Nie JEST Boli.
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Mam 34 lata.Urodziła swoje pierwsze dziecko dziewięć lat temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...