Muzyka podczas ciąży: jaki wpływ na dziecko mają dźwięki i muzyka?

Wiadomo, že obraz Matki, A wiec poczucie pełnego przywiązania zrobić Niej w dziecku, powstaje pod Koniec Pierwszego Roku.

Ale opiera SIE NA Pamięci związanej z życiem płodowym, TA Pamięć przede Wszystkim słuchowa.

...

Spis treści:

"Mamo, słyszę Cie!"

Dzialanie na Rozwój Dziecka stymulacja akustyczna ja Wibracje zewnetrzne, Od Czasu poczęcia, niedostrzegalny, ale Faktu Dziesięć NIE oznacza, Ze Nie istnieje. Jak dotąd Nie zostało udowodnione, ABY JA wykracza Poza zakres Badań Naukowych.

Pierwsza Próba odpowiedzi na Pytanie, KIEDY płód zaczyna reagować na Dźwięk, Została wykonana w XIX Wieku (W połowie lat osiemdziesiątych) przez W. Preyera, niemieckiego fizjologa.

Badania wyglądały Bardzo przerażająco: umieszczono ciężarna kobiete kąpiel, Wypełnione Woda i na zewnętrznej powierzchni pojemnika wybite młotkiem. Ustalenie liczby mnogiej reakcji motorycznych płodu na to, CZY Puka, CZY Nie na wannie.

O której godzinie dziecko słyszy muzykę?Na Dzień dzisiejszy dokladnie wiadomo, Ze zaczynając od 23 tydzieńpłód JEST W powyżej tygodnia dostrzec Dźwięk o niskiej częstotliwości, z 26 tygodniRandki częstotliwości mowy.

W przypadku Takım owoce żeńskie wcześniej niz męskie, Zaczyna reagować na stymulację Akustyczna. Udowodniono rowniez obecność płodu Pamięć słuchowa.

W macicy, wystarczająco intensywne otoczenie dźwiękowe. Płód JEST W codziennym hałasie: dopływ Krwi zrobić miednicy Małej, oddechowy, perystaltyka jelit.

Wsród Tego chaosu oprócz skurczów serca znajduje SIE TYLKO JEDEN wysoce informacyjny bodziec - Głos Matki. Interesujące, płód Nie słyszy męskiego głosu, Ponieważ całkowicie łączy SIĘ z rytmem wewnątrzmacicznym, KOBIETA znajduje SIĘ W innym zakresie i doskonale do słyszy.

      

Istnieje symboliczny wyraz, ZE JEST KOBIETA Kazda zobowiązana zrobić utkania Duszy swego Dziecka z nici własnego głosu. Chodzi o kołysanki, Które powinno Być śpiewane Nie po narodzinach Dziecka, ale zrobić Tego momentu.

Im częściej płód stymuluje Głos Matki, Tym silniejsza bedzie Pamięć Życia wewnątrzmacicznego. Tym polega na wskaźnik przywiązania Dziecka zrobić Matki. Silniejsze przywiązanie - mocniejsze Więzi Rodzinne.

Jakiej Muzyki Lepiej sluchac w Czasie ciąży?

Jeśli KOBIETA podczas ciąży słucha swojej ulubionej Muzyki, Nie moze miec wątpliwości, ZE JEJ Dziecko zacznie mówić Bardzo wcześnie.

Większość jest tego przekonana Kobiety w ciąży potrzebują TYLKO sluchac Muzyki klasycznej. Żartować Błędne oświadczenie. Nadal kobietą moze sluchac Tego, Co jest Bliska Lubi I JEJ STANU umysłu.

Słuchając ulubionych melodii, przyszłe Matki uspokajają SIĘ, doświadczają pozytywnych emocji Wieluniu, aw ciele SA fizjologicznie korzystne dla płodu, Na Przykład wytwarzany JEST hormon przyjemności. W ciąży zaleca SIE Przejście zrobić ulubionej Muzyki.

Jakiej Muzyki sluchac w Czasie ciąży? Słuchaj ulubionej Muzyki, Muzyki, Która przynosi Pozytywne emocje.

      

Noworodek i muzyka

Noworodek i muzykaPO urodzeniu Dziecka powinien kontynuować SWOJĄ edukację muzyczna.

JEST NIE TYLKO zrobić konieczne, przez STAC SIE piosenkarka, kompozytor i muzyk, ale takze dla Rozwoju reakcji SILNIKA, ktory obejmuje Randki mięśnie, ktore pojawiają SIĘ od pierwszych sekund zycia, z pierwszym oddechem POWIETRZA.

Kanał słuchowy Dziecka Jakis Czas bedzie chroniony przez otaczający płyn owodniowy, wiec Głos Matki mozna odróżnić dopiero PO Siedmiu dniach.

Niestety, większość Rodziców NIE traktuje poważnie wewnątrzmacicznego Rozwoju muzycznego Dzieci. Słuchaj swojej ulubionej Muzyki, śpiewaj w duecie Lub wag sobie, A Już wkrótce zauważysz, Jak harmonijnie í prawidłowo rozwija sie spółce Twoje Dziecka.

Oczywiście, Nikt nie nie gwarantuje, že Dziecko powyżej tygodnia SIĘ drugim Beethovenowym LUB muzycznym geniuszemAle mozna Mieć pewność, Ze bedzie mial doskonałe wyczucie rytmu i wcześniejszy Rozwój mowy, podwaliny dla Przyszłość potencjału intelektualnego.
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 2
  1. Elvina

    Ciekawie bedzie oglądać przyszłe Dziecko, jeśli nie nie przestanę sluchac moich ulubionych piosenek :)

  2. Lisa

    Absolutnie napisano słuszne w artykule, A Fakt zwłaszcza, Ze ciąża moze sluchac Muzyki lubisz ey.Ranee byl pogląd, Ze Kobiety w ciąży Moga Tylko z sluchac relaksującej Muzyki, Lub nawet gorzej klassicheskuyu.Ya z Tym Absolutnie Nie zgadzam SIE, jeśli nie nie podoba mil sie klasyczny Muzyka i Beda iSC słuchał za Pomocą Siły, Mój nastrój ulegnie pogorszeniu i na pewno nie nie przyniesie dziecku zadných korzyści, A jeśli posłucham ulubionej Muzyki, wtedy poczuję SIĘ Lepiej - mysle, Ze z pewnością bedzie bardziej przydatna dla dziecka.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...