Morze i ciąża: kiedy, gdzie i czy warto?

Morze i ciąża: informacje ogólne

Podróż do Morza dla Wieluniu Rosjan Stała SIĘ Już doroczną Tradycja. Ale w pewnym momencie okazuje sie, ZE RODZINA MA SIE uzupełnić.

Przyszła matka w zakłopotaniu: co powinienem zrobić? Odrzuć taki pożądany i zwyczajowy Odpoczynek, Albo Jeszcze Idź do Morza?

...

Spis treści:

Ale zdarza SIĘ, Ze KOBIETA przez Długi Czas Nie byłą na wakacjach, piwo do bylo w Tym Czasie, JAK bylo wreszcie możliwość, ABY zmienić tE sytuację, dowiaduje SIĘ O JEGO niezwykłej pozycji. Jeśli Hotelu JEST Już zarezerwowany Z wyprzedzeniem? Jak moge kontynuować?

Przede Wszystkim należy Zrozumieć, co następuje:

 • stan ciąży nie żartem z definicji bolesny. Ja sam w sobie nie nie moze byc przeciwwskazaniem Wykonaj takiej Podróży;
 • najkorzystniejszy w Podróży dowcipniś drugim trymestrze ciąży;
 • umiar JEST głównym warunkiem, ABY Nie szkodzić przyszłej matce i dziecku;
 • Niemniej jednak istnieje szereg okoliczności, w ktorých Podróż bedzie musiała wstrzymać od głosu SIĘ.

Większość rosyjskich Kobiet z powodzeniem podróżować, zwiedzanie Uzdrowisk i pływać w Morzu, Nie TYLKO bez najmniejszej szkody, ale takze z korzyścią dla przyszłego Dziecka.

      
Przestrzegając Wszystkich zasad BEZPIECZEŃSTWA, mozesz zminimalizować Randki możliwe zagrożenia. Ale Nie mozesz zapomnieć o ryzyku.

Jednak, gdy KOBIETA w ciąży pozostawia zwyczajowe MIEJSCA I wysłał zrobić Morza Nowych emocji i Wrażeń, na Z pewnością staje SIĘ ogromny ładunek dodatni, Który kompensuje Lekko zwiększone ryzyko powikłań w ciąży.

CZY powinienem isc na morze w ciąży?

Który kraj wybrać?

Ciąża i morze: wybierz kraj na podróżPrzed podjęciem decyzji o Podróży, przyszła matka powinna skonsultować z lekarzem SIĘ W konsultacji z kobietami i dokladnie rozważyć ZALETY I Wady.

Jeżeli lekarz NIE wskazuje na stan Kobiety í płodu jakichkolwiek odchyleń: od Normy i możemy rozpocząć przygotowania zrobić Podróży.

Przede wszystkim Powinieneś poznać Randki kurorty i wybrać najbardziej optymalną trase. WYBÓR powinien zostać określony za Pomocą następujących kryteriów:

 1. Sezon, w ktorým kobietą bedzie podróżować zrobić Morza.
 2. Oddalenie Kraju kurortu od MIEJSCA stałego pobytu.
 3. Różnice stref klimatycznych i stref czasowych.
 4. Długość Czasu przejazdu i rodzaj Transportu, zrobić którego bedziesz Musiał podróżować.
 5. Okres ciąży.

W Tym przypadku KOBIETA ma Jeszcze Wiele Przewodniczący opcji. Ale w każdym razie Nie mozesz zdecydować SIĘ NA "dzikie" WAKACJE.

Przyszła matka powinna odpoczywać w komfortowych warunkach Tylko, Gdzie WAG każdej chwili mozna skorzystać oo Pomocy Medycznej.

      
Ostre zmiany klimatu Dla kobiet w Tej sytuacji NIE Să zalecane, wiec najbardziej odpowiednie dla rosyjskiej Kobiety mieszkającej W środkowym paśmie Să kraje o klimacie zbliżonym do Tego, do którego przywykła: Chorwacja, Francja, Hiszpania LUB Bułgaria.

Turcja, Grecja i Cypr - JEST zrobić rowniez odpowiednie dla przyszłych ośrodków Matek, chociaż wagowo lecie JEST DOSC gorąco. Ale dzieki niezbędnym środkom ostrożności matka oczekująca bedzie mogła czuć SIĘ W NIM Komfortowo.

Wspaniała okazja zrobić Wypoczynku nad morzem bez opuszczania SIE TERAZ Poza Rosję Półwysep Krymski. W przeciwieństwie do kaukaskich kurortów, krymskie powietrze JEST mniej nasycone wilgocią, w wyniku Czego Upalna Pogoda JEST przekazywana O WIELE łatwiej.

Wsród przyszłych Matek Moga byc Miłośnicy egzotyki Wola WAKACJE W krajach, Które Maja znaczące różnice w porównaniu oo Rosja.

Ciąża i morze: co zabrać ze sobą w podróżCechy te zazwyczaj obejmują specyficzny klimat, dziwaczne zwierzeta i rośliny, A takze Wyjątkowe Lokalne zwyczaje. Dominikana, Kuba, Tajlandia, Meksyk, Malediwy - SA Ośrodki najbardziej preferowane przez egzotycznych kochanków.

Jednak ABY tutaj matka oczekująca powinna myśleć szczególnie mi zważyć ewentualne ryzyko. Niebezpieczeństwo dla normalnego przebiegu ciąży Moze Być Ukryte W długim locie, gwałtowna ZMIANA Temperatury i Temperatury Powietrza, A takze możliwy kontakt z miejscowymi infekcjami.

Mówiąc uczciwie, zauważamy, že w miejscowościach wypoczynkowych Tych krajów od dawna podejmowano Wszelkie środki, ABY zapobiec zagrożeniu konkretnych Chorób przez określone Choroby, A nawet zadne szczepienia zapobiegawcze Nie Sa potrzebne, ABY dostać sie zrobić Tych krajów.

Jednak nie nie mozna wykluczyć Możliwości infekcji, ale oo szczepienia zapalenie wątroby, Tężcowi, durowi brzusznemu, polio i japońskiemu zapaleniu Mózgu Choc Nie JEST ABY obowiązkowe WYBIERZ, ale Nadal zalecane przez WHO Przy wjeździe zrobić Tych krajów. A Wykonaj sugeruje, že ryzyko infekcji żartem, ale żartem Mężczyzna obecně.

Przełożone Choroby, Jak rowniez szczepienia od Nich, Wykonane w Czasie ciąży, Moga spowodować nieodwracalne szkody dla przyszłego Dziecka.

Jeśli chcesz isc Do Jednego z krajów Afryka (Angola, Sao Tome, Gabon, Kamerun itp.) To już obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze - Bez Tego szczepienia, Wstęp do Kraju JEST zabroniony.

Być moze Lepiej Nie podróżować zrobić Tych krajów w ciąży.

      

Przeciwwskazania medyczne

Istnieje szereg bezwzględnych i względnych przeciwwskazań podróżować w powyżej tygodnia ciąży.

Bezwzględne przeciwwskazania Uważa SIĘ, ZE powikłania ciąży SA wyraźnym zagrożeniem dla płodu LUB Zdrowia Matki oczekującej, w obecności ktorej kobietą Musi znajdować pod stałym nadzorem SIE Lekarza, AZ zrobić momentu umieszczenia JEJ W Szpitalu.

Należą do nich:

  Morze i ciąża: przeciwwskazania medyczne

 • powiększony tonus macicy;
 • ZAGROŻENIE poronienie LUB przedwczesna dostawa;
 • Łożysko Previa;
 • zwiększony LUB obniżony ciśnienie Krwi;
 • anemia 2 LUB 3 stopnie;
 • obecność Chorób zakaźnych;
 • wczesna toksyna LUB gestoza (Późne zatrucie) w Ostatnim trymestrze;
 • nowotwór narządów płciowych;
 • predyspozycje zrobić Chorób alergicznych;
 • Krwawe wydzielanie Z DRÓG rodnych.

Rozważane SA względne przeciwwskazania TAKIE warunki ciąży, w ktorých występuje nieznacznie zwiększone ryzyko powikłań w Trakcie Podróży, ale w Czasie Badania przed podróżą stan Kobiety JEST Stabilny ı nie nie wymaga uważnej obserwacji Leczenia Ani:

 1. Ciąża mnoga W Czasie przypominanie JEGO przerwania. W normalnej ciąży mnogiej mozesz podróżować: od 12 do 28 tygodni.
 2. Blizne PO macicy Cesarskie cięcie Późna ciąża. Dzieki bogatej blizny i bez komplikacji mozesz podróżować nawet zrobić 30 tygodnia.
 3. Niedokrwistość 1 Stopień zrobić 12 i po 35 tygodniach. Interesujące dla żartu, ZE OD Wagowo przedziale 12 do 35 tygodni Wagowo przypadku braku innych Patologii korzyści odniesie nawet Odpoczynek na morzu.
 4. Obecność Chorób przewlekłych.W pierwszym i trzecim trymestrze ciąży przyszłe Matki z chorobami przewlekłymi Nie Moga podróżować, ale Drugi trymestr zrobić Czasu, KIEDY nawet Choroby przewlekłe mozna leczyć w nadmorskich kurortach.
 5. Obecność w anamnezie poronień, Przesiedlone ciąże, Duże LUB Małe Dzieci, niepłodność LUB martwego Dziecka. DANE TE Moga Być ograniczeniami w podróżowaniu wedlug uznania Lekarza prowadzącego.

Wskazówki i Porady OD Lekarzy

Zgadzając sie na Podróż JEJ Pacjenta, lekarz, Który obserwuje JA podczas konsultacji z kobietą, dostarczy niezbędnych instrukcji, JAK SIĘ PRZED uchronić komplikacjami w Czasie, gdy JEST Daleko od domu.

Porady Lekarzy Zwykłe sprowadzają SIĘ zrobić:

  Porady dla kobiet w ciąży przed wakacjami na morzu

 • odmówić nadmiernej Aktywności i obciążeń (Nie wspinać SIĘ po Górach, Nie jeździć na rowerze, Nie pływać z akwalungiem);
 • wiedziec z wyprzedzeniem o dostępności najbliższej placówki Medycznej i Możliwości wezwania Pogotowia W Czasie pobytu na wakacjach;
 • stosować SIE zrobić diety - Jeść regularnie, NIE JESC nieznanych pokarmów, owoce ja warzywa pamięci, ABY umyć;
 • Nie pij surowej Wody;
 • Nie opalaj SIĘ pod pojawieniem się Słońcem;
 • kąpać SIĘ Tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach, najlepiej w ogrodzonych basenach z Wodą morska;
 • ukaż Ubezpieczenie medyczne.

Korzyści z pobytu na wakacjach nad morzem

Odpoczynek nad morzem dla ciężarnej Kobiety, Na Szczęście, NIE JEST ciągłym Ryzykiem i ograniczeniami. Z odpowiednim nastawieniem zrobić Zdrowia Odpoczynek Morski JEST korzystny dla przyszłej Matki i Dziecka.

Woda morska bogata w mikroelementy JEST, A codzienny kontakt z Nia promuje nasycenie Skóry i całego Ciała koniecznymi substancjami, stymulują przemianę materii Które.

Powietrze nad morzem JEST znacznie bardziej użyteczne niz miejskie, Ponieważ JEST bardziej nasycony tlenem i ozonem i nie nie zawiera szkodliwych zanieczyszczeń. 2-3 tygodnie spędzone przez przyszłą matkę Na Brzegu Morza przyniosą korzyści dla Zdrowia, poprawią samopoczucie i sprawią, Ze Przebieg ciąży bedzie wygodniejszy.

Kąpiel w Wodzie Morskiej zmierzone pływanie bez obciążenia zrobić doskonałe Ćwiczenie dla przyszłej Matki.

Naturalna hydromasaże poprawia mikrokrążenie Krwi i limfy w skórze i tkance podskórnej, wspólnie przyczynia sie zrobić zapobiegania i eliminacji obrzęk, Poprawa ukrwienia narządów Wewnętrznych, W TYM Łożyska, co ostatecznie zwiększa nasycenie tlenem tkanek płodowych.

Kąpiele powietrzne i spacery na świeżym powietrzu Mieć wymierny pozytywny wpływ na zdrowie. Nawet bez opalania SIE Pod otwartym Słońcem, KOBIETA otrzyma wystarczającą ilość Światła ultrafioletowego, Które przyczyni SIĘ zrobić Rozwoju witamina D.

Potrzebna JEST witamina D dla prawidłowego tworzenia układu kostnego płodu, wiec przebywanie na zewnątrz w słoneczny Dnia na zapobieganie krzywicy u przyszłego DZIECKA.

      

Co powinienem ZE SOBA zabrać na Odpoczynek?

Oprócz zwykłego bagażu Kazda ciężarna kobietą, ktora Idzie spac zrobić Morza, powinna Mieć:

  Jakie dokumenty powinienem zabrać ze sobą w podróż?

 1. Wymień kartę z konsultacji z kobietami, z wynikami testów w Niej zawartych, z zaleceniami i zaleceniami Lekarza.
 2. Polityka MHI i polityka VHI (jeżelinne).
 3. Zestaw pierwszej Pomocy z lekami, Które zostały przepisane przez Lekarza, A takze z tymi, Które Moga Być potrzebne.
 4. Higieniczne akcesoria.
 5. Woda pitna i obowiązna liczba kobieta Produktów.

SIĘ JAK zachowywać na morzu

CZY Przyszłości matka powinna w pełni odpocząć í naładować SIE Energia í pozytywna AZ Temat samego Urodzenia, powinna Český republika.

Główny Warunek - Nie należy przeładowywać Ciała I Nie Brać udziału w niebezpiecznych czynnościach. Podczas pływania w Morzu NIE pływający Daleko od Brzegu, Pilzner najlepiej pływać dowcipniś miejscach, GDZIE ZAWSZE mozesz dostać Nogi na DNO.

Pływanie, Które Samo w sobie JEST BARDZO użyteczne dla przyszłych Matek, moze STAC SIE Niebezpieczne, jeśli Na Przykład popłynie wag wyścigu LUB nurkuje, skacząc oo wieży. Ostry Ruch i przeciążenia SA surowo zabronione.

Nie wspinaj SIĘ PO Górach, Ponieważ różnica ciśnienia atmosferycznego moze spowodować zmianę ciśnienia wewnątrz macicy i wywołać poronienie.

Randki spacery powinny odbywać na równym podłożu SIE. Optymalny Czas na chodzenie JEST Godziny poranne Robic 11.00 i wieczorem - PO 17,00.

W okresie maksymalnej Aktywności słonecznej należy powstrzymać Sie od chodzenia, wiec Kobiety w ciąży, sa bardziej podatne nA przegrzanie ı udar cieplny niz Inne Urządzenia.

Jeśli KOBIETA w ciąży odwiedza Park Wodny, ABY WARTO W NIMOŚĆ z atrakcji. Wystarczy normalne pływanie i ćwiczenia w wodzie.

W Środowisku Wieluniu innych osob odpoczywających należy unikać Miejsc, w ktorých JEST palony.Kategorycznie, Nie należy pic alkoholu o żadnej sile fortecy I spaping niezwykłych egzotycznych potraw. od kawa Też, jak SIĘ powstrzymać.

      

Podsumujmy wyniki

Wybierasz sie na WAKACJE w interesującej sytuacji, wspólnie najważniejsze - Wzmocnij zdrowie i naładuj SIĘ pozytywnymi emocjami, ABY SIE odbyć Praça mogła oo łatwością, a okres Kolejny Troska o noworodka, Która wymaga tyle moralnej i Siły Fizycznej, poszło tak łatwo Jak to możliwe.

Dzieki odpowiedzialnemu podejściu zrobić Zdrowia i wybraniu MIEJSCA zrobić odpoczynku JEST ABY Całkiem możliwe.

Tak wiec kolejność przyszłych Działań Matki, IDĄC z korzyścią i przyjemnością spędzania wakacji, powinna Być następująca:

  Co robić przed wyjściem na morze dla kobiet w ciąży

 1. Odwiedź Lekarza w konsultacji z kobietami, ABY zidentyfikować możliwe przeciwwskazania zrobić Podróży. Jeśli Nie ma przeciwwskazań, lekarza powinien udzielić Porady na pewno chodziło o Utrzymania Zdrowia i Dobrego samopoczucia podczas odpoczynku.
 2. Biorąc pod uwagę zalecenia otrzymane od Lekarza, ABY wybrać kraj I MIEJSCE Wypoczynku, Które w razie Potrzeby otrzymają pomoc medyczna w nagłych wypadkach.
 3. Rozwiązuj problemem Transportu, ABY droga byla najmniej wytrzymała i najwygodniejsza.
 4. Uważnie przestudiuj:: Informacje o Tyma, współistniejące szkodzi i Jakie korzyści przyniesie przyszłym matkom i Dzieciom Ich podczas pobytu na morzu.
 5. Zbierz Wszystko, co6,25 i składkuj dokumenty.
Przygotowane w dziesięciu sposób mozna Bezpiecznie udać SIĘ nad morze, zapominając o całym okresie odpoczynku na Temat Spraw bieżących, Problemów i niepokojów.

Zewnętrzna Zachowania i przestrzegania zaleceń lekarskich Wszystkich, Bardzo ważnym warunkiem Dobrego odpoczynku JEST wewnętrzna równowaga i całkowity brak negatywnych Myśli.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...