Szelki w czasie Kobieta: bez ograniczeń, są ograniczenia!

Szelki w czasie ciąży: nosić czy nie?

Wsporniki są szeroko rozpowszechnione od początku lat osiemdziesiątych na Terytorium Rosji rozsławiły SIĘ Jeszcze pozniej.

Niezbędne informacje o różnych metodach wytrwania zębów, szelki są zawsze duże zapotrzebowanie w przypadku posiadania i w żywotności.

Wcześniejsze projekty wyrównywania zębów Były DOSC drogie, dziś SA DOSTĘPNE Prawie dla kazdego.

...

Spis treści:

Czym są nawiasy klamrowe?

System wsporników do nieusuwalne URZĄDZENIE, Które JEST przymocowane zrobić zewnętrznej LUB WEWNĘTRZNEJ strony zębów, AZ zrobić uzyskania odpowiedniego zgryzu.

Na każdym oddzielnym zębie przymocowany JEST Specjalny zamek, nadający mu Kierunek. ABY połączyć zamki uzywane Luku ortodontycznego, wykonując funkcję elementu Siły, ABY przesunąć uzębienie.

Funkcja wyrównania zębów jest oparty na aspiracja Luku zrobić powrotu zrobić pierwotnego STANU, dzieki czemu zęby SA wypoziomowane.

Wynalazek kilka rodzajów aparatów ortodontycznych:

  Czym są nawiasy klamrowe?

 • metal;
 • tradycyjny;
 • złoto;
 • zorientowany;
 • samoligaturujące;
 • ceramiczny.

Najpniejniejsze w tej dowolnym są metalowe systemy wspornikówIch ZALETY na uniwersalność, wytrzymałość i niezawodność, A Ich Jednostka Ilość Jednostka Ilość Koszt zaczyna SIĘ od 7 tysięcy rubli. Ich jedyna wadą jest widoczność.

Tradycyjne modele Moga Być srebrne, wykonywane w Różnych kolorach, mozna łączyć Różne odcienie Metalu.

Złoto JEST idealne dla Tych, którzy Cenia elegancję i elegancję, opracowane Systemy SA Wykonane w Postaci Różnych wzorów.

Różnica między nawiasami samoligaturującymi polega na braku podwiązek, do mocowania poszczególnych Elementów stosowane SA Klipsy, zapewniające wygodną i szybka korektę Systemu.

Przystosowanie do metalowych wsporników pojawia SIĘ bezboleśnie i Szybko, pewien dyskomfort mozna poczuć w ciągu pierwszych 2-3 dni, po Tym okresie Randki niedogodności zanikają, pacjent nie nie odczuwa żadnego ciśnienia.

W produkcji szelek ceramicznych Zastosowano szkło o Wysokiej Technologii, zszywki SA przymocowane zrobić zębów od zewnątrz, sa mniej widoczne w porównaniu Do metalowych odpowiedników.

CZY nosic aparaty ortodontyczne Dla kobiet w ciąży: OPINIE "za" i "Przeciw"

Okres ciąży Moze Byc Dobrym momentem na rozwiązanie Problemów Z zębami, ponieważ Wagowo Tym Czasie aktywność społeczna Kobiety maleje, NIE doświadcza Problemów Wagowo Komunikacji i wystąpieniach Publicznych.

Ponadto urlop macierzyński zapewnia dużo światła czasu dla siebie, te dwa wydarzenia można z powodzeniem ćć.

Niebezpieczeństwo i przeciwwskazania do zabiegu

Szelki w czasie ciąży: przeciwwskazaniaPomimo faktu, ZE JEST stan ciąży nie przeciwwskazaniem zrobić noszenia Aparatów ortodontycznych, są ce niuanse.

Wieluniu ortodontów Oferuję pacjentom WYBÓR jednej Rzeczy i odmawia Instalacji struktur dentystycznych podczas ciąży. Korekta ukąszenia moze trwać dłużej í STAC SIE bardziej bolesna, Ciało Kobiety ulega pewnym zmianom.

ABY uniknąć negatywnych konsekwencji, te Dwa środki najlepiej oddzielić od Czasu, zakładanie aparatów przed lub zaraz po urodzeniu dziecka.

Czasami stan zębów i dziąseł wymaga bardziej złożonego i długotrwałego Leczenia, w zakresie dawkowania lekarza może zalecićić odłożenie, ale przebywają takie problemy z nimi.

Nowoczesne szelki Nie uszkadzają zębów, wiec mozna je nosic nawet w Czasie ciąży, gdy WSZYSTKIE Układy Ciala SA osłabione.

Dentysta musi wiedzieć o ciąży, aby dać korektę schematu leczenia i wyda instrukcję.

Organizm w TYM okresie powinien miec zapewnioną niezbędną ilość składników Mineralnych i witamin, lekarz często zaleca Preparaty wapń, fluor, potas, cynk.

Cechy przygotowania i leczenia zgryzu w czasie Ciąża

Przed instalacją nawiasów obowiązkowych diagnoza, które obejmuje fluoroskopiaw ramach przygotowania jamy ustnej również instalacji klamry leczenie pacjenta zębów i usunięcie płytki nazębnej.

Ponieważ Wszystkim Tym zabiegom towarzyszą Silne bolesne odczucia, A Pierwsze JEST zazwyczaj przeciwwskazane w Tym okresie, najlepiej JEST przeprowadzić etap przygotowawczy PRZED poczęciem.

Zaleca się również wstępną możliwość aparatów ortodontycznych z tego powodu w ciągu 1-2 miesięcy po zabiegu razem ruchsport zębów, wypełniają boleć i jęczeć, jest dyskomfort.

Na każdym etapie moze Być Wymagane znieczulenie, ponadto Randki odczucia wag Tym okresie Să Raczej subiektywne, Pilzner uzależnienie ı adaptacja beda Wymagane Wag każdym przypadku.

Właściwa opieka i żywienie

Właściwa pielęgnacja i odżywianie podczas noszenia aparatów ortodontycznychKorekcja ukąszenia przez Aparat ortodontyczny trwa dłużej niz oo Reguły Jeden rok.

Właściwa opieka Zezwala sie na to, že: Naruszenie zasad Higieny Jamy ustnej moze spowodować zapalenie dziąseł.

Wymagania dotyczące opieki:

 1. Dokładne CZYSZCZENIE od zewnątrz i od wewnątrz zszywki Moga znacząco komplikować Proces czyszczenia przestrzeni międzyzębowej i punktów styku Zamkow z Emalii. W związku z Tym liczba codziennych sprzątań wzrasta, należy zrobić, ABY po każdym posiłku, Czas trwania procedury powinien wynosić CO najmniej 10 minut.
 2. Regularne przer dyskusyjne przez 2-3 minuty. po każdym posiłku.
 3. Kontrola pozycji - konieczne JEST sprawdzenie położenia zszywek w jamie ustnej, ponieważ nawet niewielkie odchylenie Moze sprawić, Ze Cale Leczenie bedzie bezużyteczne.

Szczoteczki do zębów - skuteczne oczyszczanie odbywa SIĘ ZA Pomocą Szczotek ortodontycznych, ktorých główną Wyslij Wyślij cecha JEST Kształt litery V i Cienka szyjka.

Od zwykłego Procesu czyszczenia różni Tym SIĘ, ZE JEST Každý ząb czyszczony osobno pod łukiem i należy zachować ostrożność, ponieważ Dziesięć Proces moze uszkodzić dziąsło.

Ershiki Mieć Długa rączkę Ze zdejmowanym włosiem, zapewniać optymalny POZIOM czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i Przestrzeń Wokół wsporników. Czasodawca ruchu pędzla nie przekracza 2 tygodni.

Flosses - URZĄDZENIE dentystyczna przeznaczona zrobić NIC zrobić usuwania osadu nazębnego í resztek jedzenia Z przestrzeni międzyzębowej.

Na początkowym etapie zaleca SIĘ stosowanie woskowanego włókna z fluorem, Który zapewnia skuteczną ochronę zębów PRZED próchnicą.

Pasta do zębów Nie TYLKO JEST uważany za codzienny lek na Choroby dziąseł, wrzody, cuchną oddech. Zawiera Specjalne Substancje, Które rozpuszczają płytkę nazębną, resztki pokarmu i korzystny wpływ na mikroflorę.

Irygator - Spray Specjalizujący się w działaniu i czyszczeniu.

Higiena jamy ustnej podczas noszenia aparatów ortodontycznych

Przestrzeganie zasad Opieki NAD systemem Zamkow Pomoże uzyskać promienny uśmiech, o zęby nawet, dlatego nie nie zaleca SIĘ długiego Czasu na odroczenie Tej procedury.

Nończe ortodontyczne nakłada atrakcje na żywność, W Tym okresie po użyciu lepszych, twardych produktów, ponieważ Przy użyciu zszywek mozna odkleić.

Zasady noszenia aparatu ortodontycznego w czasie ciążyPowinien także unikać nagłych odbitek (jest natychmiast lody po gorącej herbacie lub kawa i odwrotnie). Może to także większy odrywanie aparatów ortodontycznych.

Noszenie aparatu ortodontycznego w Czasie ciąży.

Niewie kilka wariantów Systemów Uchwytów, Nowoczesne wzory nie powodują dyskomfortu podczas noszenia, Nie uszkadzają szkły.

W trakcie badań aparatów ortodontycznych nie KrzyInstrukcja obsługi i naprawy
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...