Lawenda w Czasie Ciąża: nie TYLKO Przyjemny Zapach!

Lawenda w ciąży: zasiłek i szkoda

Ciąża na wyjątkowy okres w życiu kobiety. Czas, kiedy Chcę się rozpieszczać tylko najlepszych: pyszne potrawy, piękne rzeczy, przyjemne aromaty.

Jednym z takich zapachów, Które Daja poczucie Spokoju, komfortu i Spokoju JEST lawenda, Ale czy lawenda może być w ciąży? Czy to szkodliwe dla przyszłej matki?

...

Spis treści:

W ogólne informacje W

Rodzimą kraina lawendy Morze Śródziemne I JEST Indie, Gdzie występuje okolo trzydziestu odmian. Żartować unikalna roślina ma wspaniały aromat elastyczność więcej właściwości.

Najcenniejszy olejek eteryczny uzyskany oo JEST lawendy, Która JEST szeroko Stosowana Jako produkt leczniczy, składnik preparatów Kosmetycznych, Który jest składnikiem perfum.

Olejek lawendowy ma cenne przedmioty lecznicze:

 • uspokajający;
 • gojenie pobiegł;
 • przeciwskurczowe;
 • antyseptyczny.

Sesja aromaterapii z udziałem oleju lawendowego pomaga pozbyć się nerwic, melancholii, bezsenność, stres, emocje, umiejętność i.

Kwiaty lawendy są używane do zrobienia zzra. Ponadto, Jako naturalny aromat, mozna je umieścić w szafkach, w ktorých przechowywane SA ubrania, ABY nadać im lekki aromat i ochronę PRZED ciemami.

      

Lawenda podczas ciąży

Ogólne informacje na temat lawendyOpinie w języku angielskim.

Ograniczenie ruchu, że nic strasznego W TYM NIE MA I cienie Tej rośliny nie nie JEST przeciwwskazane. Inni twierdzą, Ze lawenda w pnie formularza. JEST kategorycznie przymonej w Czasie.

Dlatego, ABY uniknąć negatywnych konsekwencji, najlepsza OPCJA JEST skonsultowanie SIĘ z kompetentnym lekarzem, Który obserwuje Stan przyszłej Matki.

Wskazania i korzyści

Jest taka opinia olejek lawendowy jest użyteczny dla kobiet w Ciężar w kilku przypadkach:

 • wzmocnić dostęp dziewczyny i dołączego dziecka;
 • niższe przejścia toksyna;
 • dla relaksu;
 • do rachunku żylaki;
 • złagło ból;
 • do przyjęcia rozstępom i elastyczności skóry;
 • na bezsenność.

Przeciwwskazania i szkoda

Jednak sąsie przeciwwskazania zrobić Przyjęcia lawendy, częściowo obalając JEJ ryzyko dla przyszłej Matki:

 • Nie można się łatwo znaleźć w czasie ciąży, szczególnie na wczne warunkiWięcej słów muskulaturę macicy;
 • Używanie lawendy po przerwie ciąży moze wywołać u niego Królewska natura krwawienie;
 • stosowanie lawendy w dużych ilościach moze wywoływać podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego;
 • Współczynnik medyczny z zbieganiem leków ma charakter przeciwwskazany jod ja Żelazo;
 • Produkty na zasadach norm wywołujących indywidualną nietolerancję lub reakcję alergiczną.
      

Sposoby postaci

Dla przyszłych Matek, Które zdecydowały SIĘ skorzystać z leczniczych właściwości lawendy i otrzymały pozytywna rekomendację od Lekarza, istnieje kilka sposobów JEJ wykorzystania.

Aplikacja zewnętrzna

Metody stosowania lawendy w ciążyKąpiel z lawendą, Czyszczą się ze względu na kilka kropli do wody olejek eteryczny lawenda lub jej rosół.

Przygotowuje SIĘ Po prostu: łyżkę suchych Kwiatów lawendy wlewa SIĘ zrobić dwoch szklanek wrzącej Wody i kładzie w szczelnie zamknięty Pojemnik na Dziesięć Minut.

Taki Wanna pomaga wyeliminować nudności, zawroty Głowy, publiczne, wzmacnia naczynia, powraca słuchaw skóry.

Masaż, W ostatnich tygodniach ciąży Wiele Przewodniczący Kobiet martwi SIĘ bólem pleców, ABY wyeliminować do, wspólnie Mozesz zrobić Masaż za Pomocą kilku kropel oleju lawendowego, dodanym do OLEJU do masażu.

Ponadto lawenda może być owocami profilaktycznym rozstępy, Które kilka kropl eteru dodano do oliwa z oliwek i masować skórę, A masaz nog wagowo dziesięciu sposób Pomoże zrelaksować sie.

Lampa aromatyczna, Jeśli towarzysze przyszłej matki drażliwość, Bezsenność i stres, pomogą im pozbyc SIĘ opakowującego i relaksującego zapachu lawendy.

ABY ABY zrobić, wlej Trochę Wody zrobić lampy aromatu, dodaj Trzy krople olejku i ciesz SIĘ.

Aplikacja wewnętrzna

Za kilka stosów lawendy w ś rodku: nalewka, wywar, syrop, herbata.

Ale Zaden z Nich Nie JEST niepożądany w Czasie ciąży, ponieważ moze Mieć niepotrzebny efekt stymulujący na mięśnie macicy.

Zważywszy, że ten pierwszy pierwszy produkt ma zastosowanie. lawenda kochanie, Ma nie tylko właściwości uspokajające, ale także lecznicze na przeziębienia i bóle stawów.

      

Środki ostrożności

Lawenda w ciąży: środki ostrożnościPonieważ w Czasie ciąży wrażliwość Skóry podnosi sie wielokrotnie, PRZED przystąpieniem Robic jakichkolwiek procedur oo Lawenda, narzędzie jest pojęcie testu wrażliwości.

ABY ABY zrobić, rozcieńczyć olejek Lawendowy Woda i zastosować zrobić WEWNĘTRZNEJ Części nadgarstka. W całym dniem roboczym stan skóry. Jeśli nie ma zaczerwienienia lub podrażnienia, może używać oleju.

Jest też kilka zasad, cjon nie można zaniedbać:

 • Używanie lawendy nie wydaje zaczynać się wcześniej dwudziesty tydzień ciąża i lepiej w najbezpieczniejszym okresie - po zajeździe produktu;
 • w łatwy na płynność;
 • do wytężenia oleju opałowego;
 • Aby się aromaterapić, należy to zrobić;
 • nigdy nie używaj wewnątrz urządzenia z lawendowego.
Rób tę pory W tym celu proszę o dane przeczytanie do celów terapeutycznych i profilaktycznych.

Z jednej strony, wdychanie przyjemnym zapachu i wykorzystania leczniczych właściwości Roślin Nie powinno spowodować nieodwracalne konsekwencje.

Ale okazać wziąć pod uwagę lawenda jest silnie powiązana z roślinnością mogę również nie tylko reakcje alergiczne, ale także muszą decyzję macicy i skurcz mięśni.

Życie przed decyzjami w sprawie zakupu przed wydaniem warto skonsultować się z kompetentnym lekarzem, która zna wszystkie niuanse jej stanu.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Brak komentarzy

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...