Laxative w ciąży: wybierz najbezpieczniejszy

Laxative w czasie ciąży: może lub nie powinno być?

W normalnych sytuacjach Jelita należy opróżniać codziennie, współistniejące najwyżej wspólnie Drugi Dzień. Brak obslugi przez trzy dni przypisania się już zaparciom.

Ponad polowa Kobiet w ciąży boryka SIĘ z problemem zaparć. Głównym problemem, z Jakim boryka SIĘ lekarz Przy wyborze Śródka przeczyszczającego Dla kobiet w ciąży żartem Bezpieczeństwo Stosowanej Terapii.

...

Spis treści:

Dlaczego zapadasz w kobiety w ciąży?

      
Głównym hormonem jest progesteron, Który ma na celu zapobieganie przedwczesnym skurczom mięśni macicy. Jednak Jelito ma Wspólne unerwienie z macica, ich mięśnie składają SIĘ z gładkich włókien, o podobnej strukturze.

Dlatego, mięśnie jelit progesteron ma Podobné dzialanie relaksujące, co moze prowadzić zrobić niedociśnienia i jelit, czyli naruszania JEGO Zdolności motorycznych - i, w konsekwencji, CZY zaparć.

Kolejny powód zaparcia podczas ciąży służy Jako wyciskanie powiększonej macicy pętli jelitowej, szczególnie w pozycji siedzącej. Dlatego Kobiety w ciąży, pracujące w trybie osiadłym, szczególnie potrzebują przerw - ABY wstać, przejść SIĘ, rozgrzać.

Gimnastyka Dla kobiet w ciąży rowniez przyczynia SIĘ zrobić wzmocnienia prasy brzusznej, zapobiegania i Leczenia zaparć.

Niektórych momentów predysponujących (Na Przykład hipodynamia) mozna uniknąć, ale nie nie mozna uciec od przyczyn hormonalnych.

Czy to jest po prostu czat w życiu?

Dieta i aktywność fizyczna w czasie ciążyDieta i aktywność fizyczna w Czasie ciąży SA najważniejszymi czynnikami normalizującymi prace jelit podczas ciąży. Kobiety w ciąży powinny rowniez Swoje nawyki żywieniowe zmienić, uwzględnić maksymalną ilość błonnika w diecie, przede Wszystkim szorstką, jeśli pozwalają na to Jelita.

Fibra WARZYW, sama Nie ssąca, przyczynia SIĘ zrobić pęcznienia mas żywnościowych robię najlepszego usuwania Ich oo organizmu. CZY minimalną należy ograniczyć stosowanie Produktów rafinowanych - półproduktów, dan gotowych i mrożonych: zawierają Jeden WIELE konserwantów i innych składników, ktore negatywnie wpływają NA Jelita.

Zaleca SIĘ, ABY Kobiety w ciąży pilusów świeże, o niskiej zawartości tłuszczu kefir lub "na żywo" jogurt, Ale tutaj mleko Pod względem Tym Nie JEST przydatna, ponieważ promuje jedynie Procesy fermentacji w jelicie.

Jeśli to zrobisz, zminimalizuj drzwi produktów powodujących zaparcia: ryż, mocna herbata, gotowana jajka, orzechy włoskie i tak dalej.

Szkoda dla przyszłego Dziecka, Które powoduje zatwardzenie w Postaci oo odurzenia niestrawionych pozostałości PO jedzeniu, żartach często przesadzone. Ale w celu poprawy Jakości Życia ciężarnych Kobiet, ABY zapobiec obciążeniu, Które moze prowadzić zrobić wypadania hemoroidów I poród przedwczesny, musisz ocycać z zaparciami.

Korzyści i szkodliwości pomocy prawnejszczających

Główna prowadzić możliwą Szkoda ZE strony środków przeczyszczających JEST sztuczne zwiększenie Aktywności mięśni gładkich, z ktorých sklada SIĘ macica, co moze zrobić poronienie lub przedwczesne porody.

Występują rowniez działania niepożądane w Postaci zwiększonej Produkcji śluzu, skurczów í Bolu w jelitach, utraty Płynów i soli oraz płynnego stolca.

Ponadto, środki przeczyszczające lecznicze niszczą flore jelitową, częściowo wchłaniają SIĘ zrobić Krwi Kobiety w ciąży i przez łożysko Moga dostać SIĘ do ciała przyszłego Dziecka.

Dlatego w przypadku stosowania środków przeczyszczających Kobiety w ciąży wymagają szczególnej Opieki Przy wyborze Leczenia.

      

Jakie produkty przeczyszczające SA dostosowane Dla kobiet w Ciąża?

Jakie środki przeczyszczające są odpowiednie dla kobiet w ciąży?W przypadku szczególnie uporczywych zaparć, gdy dieta nie nie daje pożądanego efektu, Pilzner Przebieg ciąży JEST normalny, mozna wypróbować środek przeczyszczający.

Po pierwsze, powiedzmy, że to nie pasuje. Podczas leczenia zaparcia nie należy się zarejestrować soli (rozwiązania magnez, sodu ja potasSól z Karlowych Warów) i do tego niech przeczyszczając olej, KIEDY "uruchamiamy" jelito w dziesięciu sposób, macica zaczyna SIĘ kurczyć. Nawet słabsze Preparaty roślinne, TAKIE Jak Senna, Nie SA Zbyt pożądane.

Jedynym wyjątkiem od nazw jest to preparaty na bazie laktulozy (Prelax, Dufalac, Forlax, Transipec itp.). Chociaż SA środki przeczyszczające soli fizjologicznej NA bazie, mozna je stosować w dowolnym Czasie ciąży, ponieważ Maja wyłącznie dzialanie miejscowe.

      
Obecnie istnieje WIELE leków, ktore sa stosunkowo Bezpieczne Dla kobiet wagowo ciąży. Przeznaczone SA zrobić rozluźniania Kalu í ułatwiania JEGO przemieszczania sie przez Przewód żołądkowo-jelitowy.

Potrzebne do tego są codzienność pochodne polisacharydów i celulozy, Ułatwiając penetrację plynu zrobić Jelita Z otaczających tkanek. Zazwyczaj te leki nie nie dostają SIĘ zrobić krwiobiegu, A NIE SA wchłaniane Wagowo wystarczającym stopniu neutralne kapsułę względem wpływu na organizm.

Preparaty na bazie bifidobakterii Sa Dobre na zaparcia, ponieważ poprawiają mikroflorę jelitową i promują trawienie pokarmu. Podwójnie korzystne JEST przyjmowanie takich preparatów Razem z kefirem.

Stosuje SIĘ rowniez gliceryne i inne Czopki, ktore zmiękczają Masy kałowe. SA w powyżej tygodnia zmiękczyć zawartość jelit í Tym SAMYM przyczynić sie zrobić ICH opróżniania.

Co może zastąpić środka naukiszczący?

Jak wymienić środek przeczyszczający w czasie ciąży?Główna wskazówka: włącz zrobić produktow dietetycznych, ktore sa "Slabe". Należą do nich jabłka, ogórki, produkty mleczne, suszone śliwki, suszone morele ja rodzynki, galaretka i Tym podobne. Możesz wypić wywar z jagód agrest i oczyszczone Buraki.

Dobrze znormalizuj Warzywa stołka w świeżej formie ugotowanej I (buraki, marchewki, dynia, Kapusta, cukinia, szpinak, Sałata, brokuły), wiele rodzajów owoców i jagód - morele, brzoskwinie, truskawki, śliwki.

Efekt przeczyszczający ma gryka, muesli, jęczmień perłowy ja proso, czarny chleb, płatki owsiane otręby, olej roślinny.

Każdym razem polecane są gorące napoje, nie gorące.
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

1 komentarz
  1. Nastya

    Kiedy mam problemy z ruchem jelita podczas ciąży, pomagają mi tylko banany i kiwi. Z innych światów produktów, takich jak owoce, na przykład suszone śliwki i jabłka, efekt był wprost przeciwny. I Dufalac osobiście od nas powodują tylko ciężkości w żołądku lub brzuchu, a nawet zakłócał nocny sen. Być może mam zapalenie żołądka lub inne choroby żołądkowo-jelitowe, nie działa enzymów, po prostu nie były testowane. Z drugiej strony.

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...