Cynk i jego rola w Rozwoju

Cynk i jego rola w rozwoju ciąży

Lekarze twierdza, Ze większość współczesnych Kobiet Nie wchodzi w ciążę z niezbędnym dopływem niezbędnych Minerałów i witamin. Kazda przyszła matka, niezależnie od JEJ Wieku, statusu Społecznego, Kraju zamieszkania i dochodu, cierpi z powodu częściowego niedoboru określonych substancji.

Badania rolnicze, ZE U 70% brak braków 3 LUB więcej witamin, Szczególnie Niebezpieczne SA hypowitaminoza i niedobór jodu, żelaza, wapnia i Cynku. Rola ostatniego pierwiastka śladowego w Rozwoju ciąży została omówiona bardziej szczegółowo.

...

Spis treści:

Dlaczego większych Marynarki Cynku

Zgodnie z treścią ludzkiego Ciała Cynk ustępuje TYLKO żelazu. JEST Niezbędny zrobić Życia. Szczególnie ważna JEST JEGO ROLA podczas ciąży, Ponieważ dzienne zapotrzebowanie na cynk gwałtownie rośnie.

Bez Cynku prawidłowy Rozwój Nowego Życia JEST niemożliwy. Przy niedoborze obserwuje SIĘ JEGO Wady płodu, JAK rowniez noworodki, w szczególności skrzywienie kręgosłupa, wodogłowie, przepuklinę brzuszną, rozszczep podniebienia I TAK DALEJ.

Mikroelement odgrywa rolę w tworzeniu Pewna szkieletu, Wzrostu í podziału komórek, kontroluje syntezę í stabilizację Insuliny, Ma dzialanie antytoksyczne i przeciwwirusowe.

Brak Cynku podczas komplikacji porodu: Pogorszenie STANU Zdrowia Kobiety, osłabienie czynności skurczowej, Wolne Otwarcie kanału rodnego, Przerwy, Poważne krwawienie i infekcje.

Główne funkcje Cynku w Czasie

  • brać udział w metabolizmie (Mineralnej, energia, Białko) wymiana witamina oraz w reakcjach redukcji i utleniania;

 

  • Ile cynku potrzeba na ciążę?na naonosię genetyczne;

 

  • Wpływ na osteogenezę, Wraz z magnezem Cynk tworzy Silne Grupy fosforanowe, ABY zapewnić wytrzymałość Kości. Mikroelement JEST częścią alkalicznej fosfatozy, Która Traci SWOJĄ aktywność, gdy JEJ brakuje;

 

  • Wpływ na Komórki (Wzrost i podział);

 

  • uczestniczy w odporności, Przy udziale przeciwciał cynkowych zwiększa SIĘ masa grasicy, limfocytów, Komórkowa reakcja ochronna organizmu;

 

  • uczestniczy w hematopoezy, Wraz z hemoglobina cynk tworzy pojedynczy kompleks, Który W powyżej tygodnia hipoksemii (obniżenie zawartości tlenu Ze Krwi) Transportu zwiększa i Pojemność hemoglobiny;

 

      
Chroni przed stresem, Cynk reguluje syntezę Białek odpowiedzialnych za napięcie i wahania nástrojů Nerwowe
  • uczestniczy w spermatogenezie, Płaskim się. Cynku. Jeśli powstawanie narządów płciowych Nie JEST wystarczające, chłopiec moze Mieć obniżoną spermatogenezę;

 

  • reguluje Procesy Śmierci Komórki, W tkance limfoidalnej i gruczołowej cynk Proces spowalnia wymierania, W innych Na Przykład, w neuronach, komórkach wątroby, - stymuluje patologiczne wymieranie;

 

  • Tworzenie kompleksów z kwasem hialuronowym tkanki łącznej, cynkiem Chroni piekno Skóry w ciąży, Reguluje wgląd w błony śluzowe i skórę;

 

 • uczestniczy w reakcjach obronnych przeciwutleniaczy, REGENERACJI, REGENERACJI I kontroluje rozkład uszkodzonych tkanek.

Drugie badanie na ciążę: zrób to, czy nie?KIEDY IW Jakim celu Drugi Przegląd dla ciąży? Odpowiedz na pytanie w tym artykule.

O pierwszym projekcji okołoporodowej bedzie Mowa Tym w artykułu.

Ile Cynku potrzebujesz w Czasie ciąży?

Dlaczego przyszłe matki potrzebują cynkuDS zalecenia Krajowej Rady. Badań przepisy stosowania Cynku. Dawki SA regulowane i różnicowane w zależności OD Wieku Kobiety wag ciąży.

Jeśli nie nie ukończyłeś 18 lat, Czarnie podjęte 13 mg mikroelementu dziennie, więcej niz 18 latokolo 11 mg.

Oczywiscie, TA NIE JEST Dawka Konieczna zrobić codziennego przyjmowania. Mozesz obliczyć całkowitą dawkę na Tydzień i monitorować implementację Normy.

      
Krótko mówiąc, W przypadku ciąży kobietą potrzebuje srednio okolo 375 mg Opisanie mikroelementu.

Z Reguły całkowicie Przyąznym spożyciem Pochłonięty Nie więcej niz 30% Cynku, W związku Z TYM Kobiety w ciąży, SA zobowiązane Do wyznaczenia Badania Krwi w celu określenia zawartości pierwiastka wag surowicy Krwi.

Zapotrzebowanie na CYNK żartem Wyższe w pierwszym trymestrze í znacznie niższe Pod Koniec ciąży. Niedobór mikroelementów Rzadko zagraża kobietom, Które spożywają wystarczającą ilość Mięsa.

Ale jeśli KOBIETA w ciąży przestrzega diety wegetariańskiej, Konieczne JEST przepisanie kompleksu witaminowego, ponieważ cynk JEST Bardzo slabo wchłaniany z pokarmów roślinnych.

CZY MOZE być za Dużo Cynku?

Cynk JEST niezbędnym elementem dla Kobiety w ciąży, piwo Nie Należy się Być Zbyt WIELE, Dla każdej kategorii Dodaj prod wiekowej obowiązuje dzienna norma, której nie należy przekraczać.

Znaczny nadmiar Cynku Moze sprowokować Tylko spożycie narkotyków i suplementów diety, wiec musisz Być ostrożny i obserwować dawkowanie.

Z nadmiarem pierwiastków śladowych Opóźniony Rozwój anemia u Kobiet w ciąży, Wysoki POZIOM cholesterolu mojej Krwi, napady osłabienia, zatrucia i inne oznaki negatywne konsekwencje.

Cynk w żywności

Cynk w żywnościZapewnij dzienna dawkę Cynku, jedząc przynajmniej Jedna ostryga, Ten produkt JEST liderem w treści Tego pierwiastka śladowego.

Dobrymi oprawami z Cynku SA gotowe do spożycia śniadania W i czerwone mięso, Na Przykład, wybierając płatki śniadaniowe na śniadanie, mozesz podać sobie 15 mg mikroelementu.

Dużo Cynku w otręby pszenne oo, nasiona słonecznika i pestki dyni, Soczewica, Fasola, orzechy, groch.

Bogate w mikroelementy Sa rowniez Ryby Morskie, Zielone Warzywa, owoce (cytryna, jabłka, grejpfruty) Jagody (malina, czarna porzeczka) kochanie, Pomidory, szparagi, Szpinak, ziemniaki, rzodkiewka, czosnek, Jaja, chleb, domowe kurczaki (indyk, kurczak), jagnięcina, wołowina, grzyby, Mleko, jogurt. Bardzo Przydatne JEST spożywanie zrobić 3 łyżek porośniętego ziarna dziennie.

Zaparcia podczas ciąży są niebezpieczneCzęsto pytany: CZY MOGE użyć śliwki od zaparcia podczas ciąży? Pobierz!

Niskie ciśnienie Krwi podczas ciąży: i i leczenie - w tym artykułu.

Tutaj - w o wszystko przeczyszczających /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/slabitelnoe.html Podczas PRODUKTY Ciąża.

      

CZY muszę spożywać suplementy diety lub cynk?

Lekarz kryteriów, CZY Brać Specjalne suplementy. JEGO decyzja bedzie oparta na ogólnym samopoczuciu Kobiety, wynikach Badania Krwi, menu codziennym.

Jeśli okaże SIĘ, ZE ciężarna KOBIETA Nadal Nie ma wystarczającej ilości Cynku, Bedzie na Musiał przepisać spożycie dodatków zrobić żywności o zawartości Cynku. Ale Nie traktuj Ich Jako substytutu jedzenia. Konieczne JEST dążenie zrobić uzyskania Normy Cynku codziennie wraz z żywnością.

Obłony niedoboru Cynku

W przypadku niedoboru mikroelementu w ciele Kobiety ciężarnej następujące objawy moga wskazywać:

Niedobór cynku w organizmie

  • powolne gojenie prowadził SIĘ;

 

  • łuszczenie SIĘ Skóry, suchość i łamliwe Włosy, białe plamy na paznokciach, psujące SIĘ paznokcie;

 

  • zniszczenie oczu;

 

  • marskość soli;

 

  • Ściągnij apetyt;

 

  • zaburzenia percepcji smaku i zapachu;

 

  • pojawienie się zaskaczników;

 

 

Ciąża na ekscytujący, Czas Wspaniały, Który KOBIETA spędza w oczekiwaniu na długo wyczekiwane Dziecka. Ten okres jest bardzo odpowiedzialny, na jaki wypadek.

Konieczne JEST, ABY organizm mial wystarczającą ilość witamin i pierwiastków śladowych, w szczególności Cynku, bez którego nie nie mozna wyobrazić sobie i prawidłowo utworzyć Nowe Życie.
      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 5
 1. Christina

  Dzień dobry! Chciałbym wiedzieć, że możesz wziąć cynk w tabletkach 1 tab-1 mg dziennie? Zinkvital. Mam problemy ze skórą, włosy. Jak długo to może potrwać? W niedalekiej przyszłości planuję ciążę.

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...