Metronidazol w dostępnej chwili: stosować się do zaleceń lekarskich!

Metronidazol w czasie ciąży: charakterystyka dawkowania i przyjmowania

W czasie trwania kursu jest sprawny odmiany. W takich przypadkach lekarz Musi porównać potencjalne szkody wynikające z przyjmowania leków przeciwbakteryjnych i samej infekcji.

Metronidazol jest skutecznym lekiem przeciw wielu infekcjom bakteryjnymPodejście w czasie ciąży.

...

Spis treści:

Informacja o przygotowaniu

Metronidazol jest lekiem, należący do grupy Antybiotyki szerokie spektrum działania, na które wszystkie bakterie beztlenowe są wrażliwe. Lek wzburza DNA patogenu DNA.

Formy Możliwości

Jest dostępny do użycia w różnych formach:

 1. tabletki. Najtańsza i najtańsza metoda leczenia. Zaleca SIĘ przyjmowanie tabletki na Pusty żołądek (NIE krócej niz na godzine PRZED posiłkiem LUB Dwie Godziny pozniej). Tabletki Razirat LUB NIE MOGA zrobić żucia, rośliny zostać połknięte w całości. W tabletkach oprócz 250 g aktywnego składnika zawarta JEST skrobia kukurydziana, Celuloza mikrokrystaliczna i konserwujący kwas stearynowy.
 2. Świece pochwy. Stosuje się na urządzeniach i narządach płciowych i drogach moczowych. Używaj ich w nocy. W przypadku urządzeń sadowniczych.
 3. tabletki dopochwowe. Aplikacja JEST podobna zrobić Świec, skrobia ALE I Kwas cetylooctowy SA stosowane Jako Substancje pomocnicze.
 4. Żel pochwowy. Dostępne również różnorodność żelu w pochwie. Żel posiada Znak Budowlany Znak Budowlany złożony Skład, w ktorým, oprócz bezpośredniego Metronidazol zawiera Różne związki żelujące, glikol propylenowy, godroksid Sodu, wode oczyszczoną.
 5. Kremowy. Ta postać dawkowania jest nakładana na zewnątrz. Składniki soli sodowej, wosk emulsyjny, wazelinę i inne Substancje.
 6. Zawieszenie. Jest stosowany w leczeniu dzieci od 1 roku. Dostępne w różnym: banan, truskawki.
 7. Roztwór do podawania dożylnego. Uzywane Tylko w leczeniu szpitalnym.Substancję czynną kwas cytrynowy uzupełnia, chlorek Sodu, oczyszczona woda.

Wskazania

Metronidazol w czasie ciąży: wskazaniaMetronidazol jest podawany w Choroby zakaźne za pomocą bakterii wrażliwe na ten lek.

Najczęstsze choroby, które są leczone tym lekiem - bakteryjne zapalenie pochwyinfekcja amebo, rzęsistkowica. Metronidazol leczy również infekcje takie jak:

 • lamblioza;
 • ropień płuc;
 • zatrucie krwi;
 • zapalenie płuc;
 • infekcja narządów i układów Różnych: układu moczowo-płciowego, ośrodkowego układu nerwowego, Kości I Stawów, Skóry i blon śluzowych, W TYM żołądka.
Po obróbce metronidazowej odymia pojawienie się infekcji pooperacyjnych.

Zaleta aplikacji

Wyraźne działanie przeciwdrobnoustrojowe leku rozciąga sie na bakterie, ktore namnażają SIE bez dostepu do POWIETRZA, oraz na organizmy jednokomórkowe Niektórych najprostsze.

TAKIE infekcje rozwijają w płynach ustrojowych SIE - Krwi, limfie, ślinie, wydzielinach pochwowych, przenikają Czy plynu owodniowego, Co jest szczególnie Niebezpieczne Dla kobiet w ciąży.

Jeśli nie nie rozpoczniesz Leczenia na Czas, bakterie przystosują SIĘ zrobić Środowiska, a Proces przejdzie Wagowo wczego chroniczny. W ciąży, bezczynność w chorobach zakaźnych oddziela się od narkotyków.

na przykład bakteryjne zapalenie pochwy, które rozpoznaje się w ciąży, jeśli nie jest leczone, bardziej mu możliwości przedwczesna dostawa a ponadto infekuje nienarodzone dziecko.

Szczególnie metronidazol skuteczny lek przeciwbakteryjny. Jeśli diagnoza JEST prawidłowa, A dawkowanie i Czas podawania przepisane przez Lekarza Să ściśle przestrzegane, odzyskanie JEST gwarantowane w 100% przypadków.

Przeciwwskazania

Kiedy nie można zastosować metronidazolu:

  Metronidazol w czasie ciąży: przeciwwskazania

 1. Jeśli cierpisz lub cierpiałeś na chorobę, płeć jak anemia lub leukopenia.
 2. W chorobach układu nerwowego, na przykład, neuropatii.
 3. Albo wątroba jest dotknięta zapalenie wątrobymarskość).
 4. Z niewydolnością nerek.
 5. Z ciężkimi przewlekłymi problemami przewodu żołądkowo-jelitowego.
 6. Jeśli to jest zbyt wrażliwe na lek.
 7. W wywiadzie, epilepsji LUB innych chorobach z drgawkowymi napadami padaczkowymi.
Nie Randki przeciwwskazania SA bezwzględne. W razie narkozy. Dlatego bez zbędnych konsultacji skonsultuj się z lekarzem!

Zdarzenia fotografiaane

Ciemnienie moczu Podczas przyjmowania leku - normalne zjawisko, nie bój się go.

Najczęstsze działanie są takie same, jak podczas przyjmowania innych antybiotyków - Aby to osiągnąć, żołądek-jelitowego: biegunkaból brzucha, nudności. Czasami jest do zestawu zawroty Głowy LUB ból Głowy.

Występują tylko rzadko, ale rejestrowane podczas badań takich nieprzyjemnych zjawisk jak drętwienie ręki i nogi, skurcze, białe plamki w jamie ustnej, objawy podobne do zapalenie pęcherza.

Jeśli po pojawieniu się telefon trudności w oddychaniu, zaczerwienienie i świąd skóryobrzęk Twarzy, gardło Warg, inne objawy reakcji alergicznej - wezwij pogotowie tak Szybko, Jak to możliwe.

W takim przypadku SIE z lekarzem!

Dawkowanie i czas stosowania

Dawka metronidazolu w okresie ciążyIndywidualna dawka i czas przyjmowania leku jest ustalany tylko przez lekarza. Bierze podeście wiek i charakterystykę infekcji.

Nie polepszyć przebiegu leczenia Metronidazolem.

Zwykle do połączenia z wyleczeniem 10 dni przyjmowania leku w tabletkach lub świecach.

Jeśli zapomnisz przyjąć dawkę metronidazolu na Czas, zrób to tak SZYBKO, JAK ISC zapamiętasz. Jeśli to zrobię, to przyszedł czas na nową dawkę - nie musisz brnąć, podwojenie do jest niedopuszczalne.

Gdy przedawkowanie produktu Metronidazole wymaga pomocy lekarzaobjawy przedawokoje są podobne do zatrucie, może są zawroty głowy lub dezorientacja.

Pamiętaj, że objawy czasem znikają, zanim lek ostatecznie wyleczy infekcję. Dlatego lek powinien mieć czas tak długi, jak zalecił lekarza.

Co to jest niebezpieczny (i niebezpieczny?) Lek dla kobiet w Ciąża?

W ten sposób obsługiwane jest tylko lekarstwo.

Przez tygodnie badaczy stosowanie metronidazolu może detalć się do przedwczesnego porodu. Ale infekcje bakteryjne, nie wyleczone w czasie, powodują przedwczesne porody w dużym ekranie, dodatkowo infekując dziecko.

Metronidazol przenika przez łożysko, co niestety wpływa na płód. Jednak nie wszyscy mają wpływ na wszystko silny i negatywny.

Jeśli masz coś robić, to musisz wiedzieć o tym, co robić.

Wyznaczając metronidazol w czasie ciąży, lekarze dokladnie obliczyć stosunek korzyści użytkowania i pobierania szkód.

Pierwszy trymestr

Funkcje metronidazolu w trymestrze ciążyW czasie, kiedy formują się podstawowe systemy płodowe, wprowadzanie danych przez przeszkodzenie jest niedopuszczalne.

W pierwszym trymestrze Ciąża stosowana Metronidazol kategorycznie nie.

Wprost zdarza się bardzo rzadko i tylko w ekstremalnych przypadkach, może zalecić aborcję.

Drugi i trzeci trymestr

Z możliwościymi lotów stosowanie leku pod zaściankami z zachcją wszystkich instrukcji.

Badania wykazały, że wpływ metronidazolu na płód jest znikomy i nieporównywalnie związany z tym mechanizmem (teratogennego).

Badanie ponad 1500 dzieci, które zanosiło się na kontakt z pacjentem.

Ja po zapoznaniu dzieci z wrodzonymi anomaliami, nie są one odczytywane z metronidazolu.

Skuteczne analogi

Nie można brać pod uwagę wszystkie analogów metronidazolu pierwszy trymestr Ciąża. Podajemy najbardziej kompletny zestaw leków w porządku alfabetycznym, które w dowolnymym stanie zastąpić:

 • Bacimex;
 • Deflamon;
 • Clion;
 • Metrovagin;
 • Metrogil;
 • Metrolacker;
 • Skuteczne analogi metronidazolu podczas ciążyMetroxan;
 • Metron;
 • Metronidalne;
 • Metroseptol;
 • Orvagil;
 • Rosamet;
 • Rosex;
 • Siptrogyl;
 • Trichobrol;
 • Trichopol;
 • Trichosept;
 • Flagel;
 • Efloran.
Inne metronidazol nie jest pozbawiony skutków ubocznych, ma wiele pozytywnych działań.

Będąc "na pozycji", także przygotowujące do życia. Dlatego też, po odrzuceniu nieśmiałości, omówić z lekarzem rzeczy lub wątpliwości, aby nieowtaczać żadnych objawów.

A if problem się zdarzył i fotostarzenie leczenie - ściśle utrzymuje zaleceń lekarza. I niech żadnych nieprzyjemnych doświadczeń przy ciążę!

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...