Czarna porzeczka w ciąży: obserwujemy umiar!

Czarna porzeczka w ciąży: korzyści i szkody

Dla każdej Kobiety ciąża JEST szczególnym stanem umysłu i Ciała, KIEDY czuje, ZE JEJ Cale Życie Nagle zyskuje nowe, szczególne znaczenie. Jednak do przytłacza poczucie WIELKIEJ Odpowiedzialności Za Przyszłość nowego MAŁEGO człowieka, Która NOSI W sobie.

Od najmłodszych miesiecy przyszłej Matki matka Chce przywieźć Dziecko tak Bardzo, Jak to możliwe, ABY urodził SIĘ zdrowy I Szczęśliwy. Dlatego rozsądna KOBIETA Stara SIĘ przestrzegać WSZYSTKICH zaleceń Lekarza, Który obserwuje Przebieg ciąży.

...

Spis treści:

Szczególną ostrożność w Tyma okresie należy zachować podczas wybierania jedzenia, Które przyniesie przyszłe Dziecko, Jak najwięcej korzyści dla Zdrowia, aw żadnym wypadku nie nie zaszkodzi rozwojowi płodu.

Podczas Dacie lekarze doradzają KOBIETA MA WIĘCEJ Warzyw, Owoców i Różnych jagód. Uważa SIĘ, ZE SA jednym najlepszym źródłem witamin i Minerałów, Które sprowadzają JA zrobić organizmu, A zatem rozwijający sie płód JEST DOBRY.

Żartach do Z pewnością prawda, Piwo wagowo niektórych przypadkach te Przydatne ja na Pierwszy rzut oka pozornie nieszkodliwe produkty Moga stanowić pewne niebezpieczeństwo.

Dlatego Też przyszła matka powinna wiedziec, Co jest korzystne, ko nie dla JEJ Ciała, A przede Wszystkim organizmu JEJ Dziecka.

Porozmawiajmy O niektórych właściwościach jagód Ogrodowych, w szczególności o Czarnej porzeczce. Jakie korzyści i szkody wyrządzą JEJ przyszłemu matce I JEJ dziecku.

Ogólne informacje W na pewno czasło o Czarnej porzeczki

Trudno znaleźć sekcję daczy w Środkowej strefie Rosji, na której nie rosłyby KRZEWY jagodowe: agrest, malina, czerwony I Czarna porzeczka. Co za rozkoszny Zapach w Ogrodzie, KIEDY jagody zaczynają dojrzewać.

Najbardziej aromatyczna ZE Wszystkich jagód JEST uważana za Czarną porzeczkę. Tak, ja JEGO nazwa - "porzeczka" pochodzi od staroruskiego Słowa "smorod" - Silny Zapach. Tak wiec Krzak jagodowy ja sama jagoda zostały nazwane z powodu cierpkiego i Mocnego aromatu.

Czym jest roślina?

Ogólne informacje na temat czarnej porzeczkiŻartach zrobić Krótki, ale Bardzo rozłożysty krzew owocowy, należący zrobić Rodziny agrestu. Kolor porzeczki rozpoczyna Się Późna wiosną Pod Koniec Maja, o owoce dojrzewają w lipcu Lub nA początku sierpnia.

Krzew porzeczkowy MA Charakter długookresowy, wiec zaczyna przynosić owoce TYLKO na 2-3 rok po posadzeniu.

Owoce, sa Okrągłe, ich średnica wynosi okolo 1 cm Niebiesko-czarny LUB zielonkawofioletowy, z błyszczącą błyszczącą skóra. Liczba jagód w jednym kilogramie do okolo 3330 sztuk.

Gdzie i Jak rośnie porzeczka?

Rozkład Czarnej porzeczki JEST Bardzo rozległy.Na Wolności mozna pójść znaleźć w całej Eurazji, piwo dowcipniś europejskiej Części rośnie TYLKO Jeden gatunek dzikiej Czarnej porzeczki (Ribes nigrum).

W naszym Kraju znaleźć mozna pójść na Syberii, na grzbietach Tien Shan Pamirach, Uralu. Na Dalekim Wschodzie rośnie porzeczka, Która miejscowi Bardzo kochają i czule nazywają "dikusha" LUB "winogrona ALDAN" ZE wzgledu na Swój Niebiesko-czarny kolor.

Zakład żartem szeroko rozpowszechniony w Chinach, Kazachstanie i Mongolii. Ale ta roślina JEST szczególnie duża w lasach Ameryki Południowej Naturalnych í Północnej.

Znaleźć ISC na Wolności mozna znaleźć nad brzegami rzek, bagien, A takze w wilgotnych lasach.

Ręce Nemeti w czasie ciążyCo jeśli w ramionach Ratowanie głupie? Odpowiedz na pytanie w tym artykule.

Jak cofyc SIĘ nudności w czasie ciąży? Dowiedz się więcej z tego artykułu.

Skład chemiczny rośliny

Jakiego rodzaju użytecznych substancji Nie ma w składzie jagód i Liščí porzeczki. TUTAJ MASZ WYBÓR:

Skład chemiczny czarnej porzeczki

 • Witaminy: P, B1, B2, C - kwas askorbinowy;
 • Różne cukry: fruktoza i glukoza;
 • kwas jabłkowy i cytrynowy;
 • Substancje mineralne:
  • wapń - 56 mg;
  • magnez - 25 mg;
  • fosfor - 53 mg;
  • Żelazo 1,4 mg;
  • potas - 365 mg;
  • sód - 30 mg;
 • takze garbniki, pektyny, glikozydy i flawonoidy.

Cale na bogactwo JEST zawarte Nie Tylko w 100 g Owoców Czarnej porzeczki, ale takze w JEJ liściach, pąkach, pączkach i kwiatach, Które Să zbierane i stosowane wraz z owocami.

Właściwości Terapeutyczne i farmakologiczne

Spektrum właściwości leczniczych Czarnej porzeczki JEST BARDZO Szerokie. Owoce porzeczki SA zbierane w momencie Ich pełna dojrzałości. Liście - w okresie Świeżości (Czerwiec), pąki i kwiaty wczesna wiosną.

Owoce SA stosowane NIE TYLKO W Postaci świeżej, pilzner takze wag formie suszonej. Cały Leczniczy Surowiec żartem dokladnie się namuje. Liście Maja właściwości moczopędne i przeciwbiegunkowe.

Sa rowniez uzywane Jako tonik. Liście i owoce rowniez SA spożywane w następujących chronicznych Chorób:

Właściwości lecznicze czarnej porzeczki

  • ZE stanem zapalnym nerek i pęcherza moczowego;

 

  • odwary Liščí Z Robić Leczenia: reumatyzm, dna moczanowa, skrofuły, gruźlica węzłów chłonnych;

 

 

Mimo Totalkich urządzeń wyników włas porzeczka, Jako lek, niezbęd JEST użycie w własnym dawce I TYLKO pod nadzorem Lekarza prowadzącego. Dotyczy do młodych Kobiet wagowo.

Czarna porzeczka w Czasie

Bez wątpienia, Przy tak bogatej palecie użytecznych właściwości, konieczne JEST porzeczki dla Kobiety w ciąży.

Korzyści

Bogata zawartość witamin Pomoże przyszłemu partnerowi wesprzeć JEJ Układ odpornościowy i bedzie niezbędnym wschone urządzenie tętnicze.

Ze wzgledu na właściwości moczopędne i napotne Mozesz użyć porzeczki i usunąć obrzęk, Który często dotyka Kobiety w Ciąży.

W związku z Tym, Ze WIELE Matek JEST przeciwwskazanych Antybiotyki, Dobre wykorzystanie porzeczek Do procesu przeziębieniom, A takze z bólem gardła.

Będąc firmą razem w Walce oo depresja, porzeczka Pomoże poprawić nastrój i skrótu samopoczucie psychiczne Kobiet.

Jak spać w czasie ciąży: przydatne wskazówkiPomy czasownik Dlaczego chce spać w Czasie Ciąża? Pobierz!

O przyczynach ciąży mnogiej Powie Nasz Artykuł.

Tutaj - w o normie hemoglobiny /beremennost/slozhnosti-beremennost/norma-gemoglobin-pri-beremennosti.html podczas ciąży.

Harm

Lekarze szczerzy nie chcą wydawać się w następujący sposób:

Czarna porzeczka w ciąży: szkoda

  • jeśli Twoje Ciało JEST podatne na reakcje alergiczne, Niekoniecznie na porzeczkę, ale takze na Inne pokarmy, ABY W Czasie ciąży Lepiej powstrzymać SIĘ od zjedzenia JEJ Owoców w jakiejkolwiek formie;

 

  • Nie JEST konieczne picie Soku z porzeczek w nachyleniu zaparcieTwój organizm moze wykazać niewystarczającą reakcję na JEGO stosowanie - Moga wystąpić Problemy z opróżnianiem żołądka;

 

 • jeśli KOBIETA cierpi na zapalenie żołądka, szczególnie Przy podniesionej kwasowości, stosowanie porzeczki moze wywołać zaostrzenie Choroby.

Istnieją szczególne przypadki, w ktorých stosowanie jagód i Produktów z Nich pochodzących JEST surowo zabronione. Moga, zamiast czynić dobro, powodować nieodwracalną szkodę dla Ciała.

Przeciwwskazania

Jeśli KOBIETA cierpi na pewne Choroby przewlekłe, po prostu Musi powiedzieć Swojemu lekarzowi o JEJ dostępności, ABY mógł doradzić właściwa Diete ciężarnej.

W obecności tak poważnych Chorób, JAK: zakrzepowe zapalenie zyl, żylaki, Końcówona krzepliwość Krwi za zwyczajne porzeczek Nie JEST polecmoze wywołać odwołaniaresja Tych chronicznych Chorób.

rowniez przeciwwskazana porzeczka, gdy wrzód żołądka i dwunastnicy.

Sposoby postaci

Mozesz używać jagód w żywności zarówno w Postaci świeżej, JAK I zamrożonej. Przy okazji, mrożona porzeczka zachowuje Randki JEJ własność właściwości.

Sposoby stosowania czarnej porzeczkiJeśli KOBIETA JEST milosniczka różnego rodzaju napojów, oczywiscie NIE alkoholowych, wtedy soki, musy, koktajle Z Czarnej porzeczki Beda Bardzo Dobrym dodatkiem zrobić JEJ Podstawowej diety.

Doskonały Dodatek zrobić twarogu LUB innych Produktów z kwaśnego Mleka bedzie dodatkiem Niewielka ilość instytucji mrożonych jagód LUB, Które dodadzą im pikanterii.

mozesz pieścić SIĘ I porzeczkowy deser. Z jagód mozna ugotować ogromną ilość Różnych galaretek, sorbetów, galaretek, co najważniejsze, Nie Nie "Za Daleko" z cukrem, włożyć je zrobić Tych potraw w umiarkowanych ilościach Bardzo, A jeśli SIĘ możliwe, Lepiej ja całkowicie zrezygnować.

Ale z Marmolada, dżemem i słodkimi wypiekami trzeba Być Bardzo ostrożnym, Kobiety w ciąży przybierają na wadze, nie nie potrzebują niczego.

ABY usuń toksyny z organizmu, mozesz napar Herbaty z dodatkiem Liščí porzeczki.

Środki ostrożności

Nadmierne spożywanie Czarnej porzeczki podczas ciąży, A zwłaszcza skoncentrowanych soków, prowadzić moze zrobić niepożądanych efektów.

Dla kazdego wskazania:

 • nasilenie i BOL wagowo powierzchnia nerek;
 • Ciężkie zaburzenia jelitowe;
 • zapalenie pęcherza;
 • pojawiające się SIĘ sceny reakcyjną alergicznej;
 • Silny ból w żołądku,

natychmiast skonsultuj SIĘ z lekarzem.

Mamy Wszystkim trzeba miary i ostrożności, zwłaszcza jeśli chodzi o Przyszłość Małego człowieka i jego Matki. I pozwól, ABY TWOJA ciąża przebiegała bez odchyleń OD Normy, A pojawi sie piekne í Zdrowe Dziecko!

Dlaczego zgaga występuje u kobiet w ciąży?Dlaczego? Zgaga moja poprzednia I Jak się wyleguje? Zalecenia specjalistów w tym Tym.

O przyczynach BOLU Głowy W Czasie ciąży przeczytaj w tym artykułu.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Mam 34 lata.Urodziła swoje pierwsze dziecko dziewięć lat temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...