Czekolada w ciąży: lekarstwo CZY lekarstwo?

Czekolada w ciąży: zasiłek i szkoda

Czekolada JEST Znana w Europie OD ponad 500 Lat, OD Dawna żartem znanym produktem, Który Nie ma zadných poważnych przeciwwskazań zrobić jedzenia.

ABY Prawda, Ze Kwestią JEGO wykorzystania dowcipniś żywności JEST zaostrzona, jeśli chodzi o przyszłe Matki I Jak wpłynie zrobić przyszłego Dziecka na zdrowie. Jednoznaczna odpowiedź - szkodliwa lub przydatna czekolada dla kobiet w - Dzisiaj, na razie, nie.

...

Spis treści:

informacje W ogóle

      

Czekolada, znany produkt cukierniczy wytwarzany na bazie ziaren kakaowych, dzieli SIĘ na Trzy rodzaje, w zależności od zawartości kakao w proszku i jego Glownego składnika masla kakaowego. Może to być:

 • czarny50-60% proszku;
 • nabiałokoło około 30%;
 • biały, który nie zawiera kakao w proszku.

Najmniej masło kakaowe w czarnej czekoladzie, jest w cenie około 5%.

W mleczarni, Którego smak mozna ocenić na podstawie stosunku cukru (Zwykłe 35%) i Mleka w proszku do 25% tłuszczu LUB suchego kremu, JEGO 15%.

ale biała czekolada, Charakterystyczny smak, Który daje Powłoki Ż Mleka w proszku o smaku karmelowym (ponad 20%) i wanilinie, JEST zrobić Jedyny produkt kakaowy.

W jakim razie czekolada zawiera w swoim składzie w zbliżeniu:

 • 5-5,5% węglowodanów;
 • 30-38% tłuszczów;
 • 5-8% białek;
 • 0,5% alkaloidów (teobromina i kofeina);
 • 1% garbników i nazwy mineralne.
Czekolada JEST bogata w fenyloetiolaminę, tryptofan i Anandamid, żelazo i magnez, Kwasy organiczne, Substancje z Grupy flawonoidów i, oczywiscie, kofeinę - przeszkoda w dyskusji na pewno chodziło o korzyści ı ZAGROŻEŃ związanych oo Tym produktem.

Kiedy zarejestrować się w ciąży?Często pytany: kiedy zarejestrować się w Ciąży? Pytasz - służamy.

W leczeniu odmiedniczkowego zapalenia nerek w ciąży Powie ten artykuł.

      

Czekolada w ciąży

ABY ocenić korzyści LUB szkody spowodowane przez czekoladę podczas ciąży, spójrzmy, JAK JEJ pewne pierwiastki chemiczne wpływają na zdrowie Kobiety.

Korzyści

Czekolada w ciąży: wskazania i przeciwwskazaniaZawarte w NIM tryptofan tworzy w ciele hormonów kobiecych fenyloetyloaminę í serotonina - hormon szczęścia.Są niezbędne zrobić podniesienia nástrojů í Walki Ze stresem, którego prawdopodobieństwo wag Czasie ciąży żartem Dużych, ponieważ Ciało WAG Tym Czasie żartem rekonstruowane.

Teobromina JEST doskonałym stymulatorem serca, służy rozluźnieniu mięśni gładkich i rozszerzeniu Naczyń krwionośnych.

Wszystko zrobić zapobiega występowaniu anomalii wysokie ciśnienie krwi iw konsekwencji stan przedrzucawkowy - późne zatrucie, któremu towarzyszy zwiększone Białko w moczu i powodujące ból Głowy, Zaburzenia WIDZENIA (migotanie i zamglenie), A obfitują Czasem w nudności, bolusa brzucha i biegunkę.

Tu uwagę zwraca eksperyment przeprowadzony przez dr Elizabeth Trich z Uniwersytetu Yale.

Okazało SIĘ, ZE najmniejsze predyspozycje Do STANU przedrzucawkowego znaleziono u Kobiet, Które spożywały najwięcej czekolady. I dla Kobiet, Które korzystały 5 LUB więcej porcji czekolady tygodniowo W trzecim trymestrze szanse na Rozwój STANU przedrzucawkowego Były niższe niz u Tych, którzy Jedlí czekoladę mniej niz Raz w tygodniu.

Żelazo zapewnia prawidłowy Rozwój Dziecka, A magnez - zapewnia prawidłowy Rozwój JEGO Mózgu.

Flawonoidy Sa doskonałymi przeciwutleniaczami, spowalniają starzenie SIĘ komórek organizmu i wzmacniają odporność Matki.

Harm

Działa szkodliwie na czekoladę dla kobiet w ciążySzkoda czekolady JEST przede Wszystkim kofeina, Z ktorých duża liczba zwiększa ryzyko poronienia ja przedwczesna dostawa.

Konsekwencją Tego stymulatora JEST rowniez wzrost częstości Akcji serca i ciśnienia, ktory rowniez niekorzystny żartem w Czasie ciąży LUB powoduje niedobór żelaza anemia. Wedlug Ekspertów dzienna dopuszczalna DAWKA kofeiny wynosi 120-150 mg.

Efektem ubocznym jedzenia czekolady JEST wycofanie z organizmu histaminyniezbędne zrobić tłumienia reakcji alergicznych. Ponadto sama czekolada JEST produktem alergizującym.

Nadmiar czekolady zmniejsza przepływ Krwi zrobić macicy, W wyniku Czego przyszłe Dziecko otrzymuje znacznie mniej tlenu i składników odżywczych. Konsekwencją moze byc spadek wysokości, waga Dziecka i Wady wrodzone.

Wskazania do stosowania

 • zmęczenie;
 • spadek Sił;
 • potrzeba rozweselić I TYLKO Pragnienie Matki.
      

Przeciwwskazania

 • Matki skłonność zrobić niewłaściwego metabolizmu (czekolada JEST wysokokalorycznym produktem);
   
 • późny Etap ciąży, KIEDY nadmiar kofeiny zmienia strukturę snu Dziecka;
   
 • wrodzona skłonność zrób alergie;
   
 • Zgaga - Czekolada TYLKO wzmacnia Dziesięć problem.

Ile szwów leczy się po urodzeniu?Po co ja JAK JEST produkowane Wspólne przetwarzanie po, porodzie? Poprosimy lekarza!

O znieczuleniu zewnątrzoponowym podczas porodu przeczytaj w tym artykułu.

A potem - /mozno-li/mozhno-li-lekarstva/vitaminy-elevit-dlya-beremennyh.html Wszystko o witaminach Elevit Dla kobiet w ciąży.

Wybierz jedną stronę

Środki ostrożności i sposoby używania czekolady w czasie ciążyOptymalna dzienna Dawka cukru dla przyszłej Matki wynosi Nie więcej niz 40-50 g dziennie.

Zwykle do Cukier znajduje SIĘ Nie Tylko w czekoladzie Lub słodyczach, Ale takze w kompotach, sokach, słodkiej herbacie. Dlatego konieczne JEST znaczne zmniejszenie liczby mnogiej innych słodyczy, ABY pozwolić sobie na Małą czekoladę - co najwyżej 20-30 g - srednia dzienna Stawka dla Ludzi.

Głównym środkiem ostrożności dla przyszłej Matki JEST Jasne zrozumienie: czekolada Nie JEST jedzeniem W żadnym wypadku nie nie JEST substytutem użytecznych Produktów.

To Jest deser LUB przekąska í nie nie trzeba jesc całej Płytki - Tylko kilka Ząbków.

W pierwszym trymestrze Mozesz Jeść czekoladę, Nie ryzykując niczego, ale Już na drugim i trzecim, JEJ konsumpcja bedzie musiała Być zminimalizowana, ABY uniknąć nadmiernego przyrostu Wagi, A cukier brakujący mozna uzyskać ZE słodkich Owoców i Warzyw.

Lepiej JEST dawać pierwszeństwo Naturalnej czekoladzie, Który JEST sprzedawany przez Duże Płytki i Wagowo. I Badz pewny powinien zbadać Skład czekoladyW celu rezygnacji z przesyconych środków aromatyzujących i konserwantów.

Białawy kwiat Nie JEST oznaka złej Jakości LUB Starej czekolady. Masło kakaowe robić TYLKO, ktore pojawiło sie NA powierzchni Płytki, jeśli czekolada byla utrzymywana w cieple.

Jakość czekolady Szybko topi SIĘ w rękach dzieki Wysokiej zawartości masla kakaowego í łamie SIE z charakterystycznym dźwiękiem - kliknięcie, A czekolada nie nie kruszy SIE PO pęknięciu.

Która czekolada jest lepsza w użyciu?

Która czekolada jest lepsza?Najbardziej przydatna JEST czarna czekolada, Zawierające, w porównaniu z innymi gatunkami, mniej cukru i tłuszczów. Żartach zrobić doskonałe narzędzie zrobić obniżania ciśnienia Krwi í poprawy Zdolności zrobienia pracy Ciała. Należy jednak pamiętać o zwiększonej zawartości kofeiny.

Mniej Przydatne mleko czekoladowe, Ponieważ zawartość kakao W NIM JEST niższa, o tłuszcze i cukier zmniejszają JEGO użycie zrobić Zera. Żartach zrobić wysokokaloryczny produkt, którego nadużywanie JEST przeciwwskazane w chorobach serca i Naczyń krwionośnych, a takze nadwagi. Ale w Tym SAMYM Czasie Wielkiego antydepresant.

Jeśli chodzi o Biała czekoladęta biała czekolada JEST znakomitym i DOSC drogim produktem, Prawie nie nie spotykanym na półkach Nowoczesnych sklepów. W większości przypadków, gdy JEST produkowany, masło kakaowe zastępowane JEST olejem roślinnym i uwodornionym tłuszczem. Taka czekolada JEST uboga w użyteczne Substancje, JEST ALE bogata w tłuszcze i węglowodany Proste.

Ale niezależnie od rodzaju, w Czasie ciąży Lepiej wybrać czekoladę, masło kakaowe Która zawiera bardziej Naturalne.

Czekolada zrobić przyjemność CZY konieczność? Program "Żyć zdrowo!" Od 30.09.2010.

Wyładowanie białe podczas owulacjiCo robi Biały WYBÓR w środku cyklu? Odpowiedź na Pytanie w naszym artykule.

O zerwaniu podczas porodu porozmawiajmy w tym artykułu.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcę wstawić komentarz zdjęć na pewno śpieło o Dany?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34.Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu.Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...