Rzepa podczas ciąży: smaczna, satysfakcjonująca, pożytna!

Rzepa podczas ciąży: korzyść i szkoda

Od niepamiętnych Czasów Rzepa byla głównym składnikiem większości Dan Kuchni rosyjskiej.Na ukradł podawano ISC w chałupach chłopów i w domach zamożnego majątku.

Zupy gotowano Z rzepy, duszone, gotowane na parze i gotowane słodkie potrawy. Ale wraz z rozprzestrzenianiem SIĘ ziemniaków przywiezionych zrobić Rosji w XVIII Wieku, Rzepa została zapomniana przez Bardzo Długi Czas. Byl nawet uważany za produkt dla Ubogich.

...

Spis treści:

Teraz, w związku oo dążeniem Rosjan Temat prawidłowego odżywiania í Zdrowego, popularność rzepy Znów wraca.

Ogólne informacje W W na pewno chodziło rzepy

Rzepa - roślina Zielna oo Rodziny krzyżowych, bezpretensjonalne Do warunków uprawy, łatwe w przygotowaniu í przechowywany przez dłuższy żartem Czasu, bez utraty JEGO korzystne właściwości, z zastrzeżeniem odpowiednich warunków zrobić JEGO przechowywania.

JEST pełny ja SmacznyŁatwo wchłaniane przez organizm, ale rowniez pełen duzo witamin, mikro i makro.

Zasadniczo zrobić jedzenia używa SIĘ korzenia rzepy, ale z Liščí mozna przygotować sałatkę.

Rzepa JEST bogata w magnez, wapńfosfor, sód, Żelazoszary, cynk, Zawiera niewielkie ilości manganu i jod.

JEGO Skład JEST Bardzo rzadki w pokarmach roślinnych glukorafanina - mikroelement, Który pomaga organizmowi w Walce z komórkami nowotworowymi i powstawaniem nowotworów.

Oprócz rzepy żartem na zawarty Tylko w brokuły, Kalarepa i kalafior.

Istnieją rowniez właściwości lecznicze rzepy. JEJ buliony i soki pomagają leczyć kaszel ja ból gardła, Uwolnij ataki astmy, Pomóż Z Nazwisko Osculs zapalenie, Mieć dzialanie Gojače SIĘ rany, dzialanie przeciwbólowe i moczopędne.

Rzepa - Program "Żyj zdrowo!"

Gorąca kąpiel i ciążaCzęsto pytany: Kobiety w ciąży Moga wziąć kąpiel CZY Nie? Wskazówki i Porady Lekarzy - w TYM artykule.

O Tym, JAK I wraz ź początkiem narodzin, przeczytaj W naszym artykule.

Rzepa podczas ciąży

Korzyści i wskazania

Przydatna rzepa "pod klucz" podczas ciążyBiorąc pod uwagę użyteczne właściwości rzepy, wysoce zalecane JEST, ABY Miały przyszłe Matki w diecie.

Rzepa zapewnia racje witamin oo Grupy B, Ktore sa potrzebne każdemu, ale w diecie Kobiet wag ciąży należy koniecznie uwzględnić. Żartować B1, Korzystny wpływ na Układ sercowo-naczyniowy, zapobiega toxicoses.

witamina B2Rowniez zawarte w rzepy, reguluje prawidłowego metabolizmu oraz wzrost płodu w macicy, zapobiega powstawaniu pęknięć na brodawki.

Dużo żartem "Klucz pod" witamina C, Niezbędna dla każdej osoby W W i dla oczekujących Matek - w szczególności.

tak, bylo witamina C tworzy Silna odporność, Pomagając zwalczać infekcje i przeziębienia. Ponadto bierze udział w tworzeniu kolagenu i elastyny, Które SA Podstawa Kości i chrząstki, zapewnia wytrzymałość Naczyń i Naczyń włosowatych.

Wystarczająca ilość Witaminy C w ciąży utrudnia edukację rozstępy na skórze, Kruchość Naczyń krwionośnych, krwotoki i żylaki.

ta witamina sprzyja lepszemu wchłanianiu żelaza, Który JEST często niewystarczający w ciele Kobiety dowcipniś ciąży, powodując anemia.

Ponadto na uczestniczy w edukacji witamina D, Niezbędne dla przyszłej Matki I JEJ Dziecka, którego prawidłowy Rozwój zalezy całkowicie od odżywienia Matki.

Interesujące żartem TO, ZE dowcipniś rzepy zawarte w niewielkich ilościach SA podeszwa arsenu i rubidu. Wiadomo, ZE trucizna w Małej dawce JEST często lekiem.

Sole Tych toksycznych substancji zniszczyć chorobotwórcze prątki gruźlicy, A takze pomagają przeciwstawić SIĘ zakażeniu trądem.

Jedna z oznak używania rzepy JEST warunki stresowe przyszłych Matek, Wynikające oo strachu PRZED zbliżającymi SIĘ porodem i kolejnymi trudnościami związanymi z narodzinami Dziecka. W Tym Pomocny wywar z wywaru, Który MA dzialanie uspokajające.

Rzepa w ciąży: wskazaniaW porządku, pozbyc SIĘ bezsenność i stany lękowena Dwie Godziny PRZED snem zaleca SIĘ wypicie 100 g bulionu z rzepy, dodając łyżkę kochanie.

Rzepa JEST Bardzo pożywna, ale niskokaloryczna, wiec JEJ użycie moze pomoc Nie pisać nadwaga przyszła matka.

Poprzez uczucie sytości mozna by zrównać ziemniaki, ale Rzepa ma przewagę. Ziemniaki nasycają żołądek ZE wzgledu na Dużej zawartość skrobi, Która JEST trawiona przez Długi Czas, o węglowodany zawarte w ziemniakach przyczyniają SIĘ zrobić osadzania SIE tłuszczów w organizmie.

Podczas jedzenia pokarmu z rzepy przyczynia SIĘ Do Tego uczucie długotrwałego sytości powolne trawienie użytecznych włókien, Który promuje Aktywna prace jelit, zapobiega stagnacji składników odżywczych, co ma korzystny wpływ na rowniez POZIOM cholesterolu w organizmie. Żartach zrobić rowniez Ważne dla Matki I JEJ Dziecka.

Jeśli z powodu stałego obciążenia aparatu ruchowego u Kobiety w ciąży występują Problemy ZE Stawami, ABY od gotowanej rzepy SA wytwarzane Kompresy lecznicze.

Warzony JEST W kleik, którego Okładki nakładają sie na chore Stawy.

Lecznicza Rzepa - Program "Dzień dobry"

Witamina E w ciążyO Tym, Co jest Przydatne witamina E w ciąży, Mozesz dowiedzieć SIĘ oo Tego artyku.

Jeśli Masz korek: KIEDY poród? Szczegóły - click here.

O Dufaston w planowaniu Ciąży /planirovanie/pl-lekarstva/dyufaston-2.html ten artykuł powie.

Szkody i przeciwwskazania

ALE zrobić wykorzystania Tego korzenia Sa Też przeciwwskazania, Które muszą Brać pod uwagę przyszłe Matki, ABY Nie zaszkodzić sobie i dziecku.

Choroby SA przewodu żołądkowo-jelitowego, wątroby i nerek, A takze Problemy z tarczycy i ośrodkowego układu nerwowego.

Kobiety w ciąży Nie zaleca SIĘ pić bulionu z rzepy bezpośrednio bezpośrednio PRZED snem, Ponieważ MA dzialanie moczopędne.

Sposoby postaci

Metody stosowania rzepy w czasie ciążyRzepa JEST TYLKO ZE niezwykła Nie wzgledu na JEJ użyteczne i lecznicze właściwości, ale takze Z Wieluniu Różnych arcydzieł kulinarnych, Które Moga zaskoczyć i zadowolić nawet smakoszy.

W żywności Lepiej żartem stosować rzepy WAG Ich surowej Postaci, Wtedy JEGO użyteczne właściwości zostaną zapisane w największym stopniu JAK. Surowa Rzepa moze Mieć gorzki smak, ale łatwo się pozbyć SIĘ SIĘ ISC Lekko wrzącej Wodami.

Jest Dużo smacznych sałatek i przydatnych oo Rzepa.

NIE TYLKO zrobić PROSTY w przygotowaniu I zawierające współpracownika najmniej składników oo sałaty z rzepy cebula i kwaśna śmietana, Z Rzepa marchewkiKapusta, rzodkiewka, Buraki, Szpinak i inne Warzywa i zioła.

Ale takze odmiana smakująca z Pomarańcze, rodzynki, Miód, szproty, Ser, kraby i WIELE innych Produktów, pozornie nieoczekiwane oo w połączeniu Rzepa.

ABY wypełnić sałatki z rzepy Lepiej produkty Naturalne - olej roślinny, śmietana, miód.

Tradycyjne gorące dania z Rzepa - dodaje SIĘ zrobić zupy i barszczu, gotuje Z. Niej Dania Z BOKU I Drugie DANIA, Zapiekanki í Kotlety, nadziewane, uzywane Jako nadzienie do ciast.

PASUJE Idealnie z mięsem, Ryba i praktycznie dowolnymi składnikami oo. W potrawach gorących Rzepa moze pełnić ROLA zarówno Glownego składnika, JAK i służyć Jako Jeden Ze składników przystawki LUB zupy.

Obróbka cieplna rzepy zajmuje więcej Czasu, Niz Na Przykład popularne ziemniaki, ale znacznie przewyższa JEJ użyteczne właściwości, Co jest argumentem za preferowaną Rzepa.

Rzepa zapomniana W ostatnich latach, Stała SIĘ niemal egzotycznym warzywem na półkach i stołach, chociaż prawidłowa Musi Być koniecznie obecná w diecie osoby W W, Z wyjątkiem TYLKO przeciwwskazań.

Nasi przodkowie świadomie nazywali TE cudowna roślinę Okopowa "Złota Rzepa", Umieszczając w Tych słowach Nie Tylko z podobieństwo wag kolorze, ale co najważniejsze - JEGO niezastąpione właściwości w prawidłowym żywieniu, zapobieganiu, A Chorób nawet leczeniu.

Rzepa - Program "O najważniejszym"

Stymulacja owulacji w domuJakie SA Preparaty do stymulacji owulacji? Dowiedz się więcej teraz!

W dotychczasowych wartościach poczęciu Dziecka Powie ten artykuł.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcę wstawić komentarz zdjęć na pewno śpieło o Dany?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

1 komentarz
  1. Alexander

    "Glukuranina - pierwiastek śladowy ..." - to stwierdzenie zatruwa Artykuł I dyskredytuje rzepy!

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...