Kapusta dla kobiet w ciąży: wygodna w obu formie!

Kapusta dla kobiet w ciąży: korzyści i szkody

Kapusta rośnie od Czasów Starożytnych I ABY ona byla głównym warzywem na stołach na długo PRZED pojawieniem SIĘ ziemniaki, Który pozniej rowniez zehel czołowa pozycje w kulinarnych preferencjach Rosjan, Pilzner NIE wyrzucił kapusty.

Kapusta - obfite, Smaczne, Zdrowe, niskokaloryczne I mając WIELE przepisów NA gotowanie Warzyw.

...

Spis treści:

Dzieki Tym cechom, JAK rowniez Wysokiej wydajności i długiemu okresowi przydatności zrobić spożycia, w niezbędnych warunkach, zdobył uznanie i ogólnokrajowe Slawe niezastąpionego produktu.

informacje W ogóle

Kapusta żartem pożywnym produktem, Co wynika z zawartości Białka, węglowodanów i błonnika. Pod względem zawartości Białka, ABY warzywo żart Lepsze od Wszystkich innych WARZYW z racji Rosjan, Nie konkurując TYLKO oo Szpinak.

Białko kapusty zrobić ICH stosowania í strawności żartem utożsamiane z kurczakiem.

ALE Kapusta żartem szczególnie Znana zawartości witamin Z í Minerałów. Przede Wszystkim w Tyma witamina C, Którego wskaźnik przekracza reklamowane za granicą owoce cytrusowe.

Ogólne informacje o kapuścieTylko DWIEŚCIE gram kapusty dziennie musisz Jeść, ABY pokryć codzienne zapotrzebowanie na witaminę TE.

Ponadto delikatna i wrażliwa witamina C moze utrzymywać SIĘ W kapuście przez Bardzo Długi Czas, ponieważ znajduje SIĘ W pokrewnej formie Chemicznej w Postaci tak zwanego "kwasu askorbinowego".

W przeciwieństwie Do innych WARZYW, z umiarkowaną obróbka cieplna, witamina C NIE JEST zniszczona, piwo wręcz przeciwnie - JEJ ilość wzrośnie z powodu przejścia, gdy Ogrzewanie kwasu askorbinowego Do czystej Witaminy C

Biała kapusta - Program "Żyj zdrowo!"

      

Wedlug zawartości Witaminy P Kapusta żartem rowniez Mistrzem Wsród WARZYW, ustępując TYLKO szpinakowi ja pietruszka. Ta witamina wraz z witamina C przyczynia Sie zrobić wzmocnienia ścian Naczyń krwionośnych, współistniejące sprawia, Ze Warzywa Să Przydatne w miażdżycy i chorobach SERCA.

Istnieją rowniez niezbędne Witaminy w kapuście, TAKIE Jak karoten, Witaminy B1 i B2.

Ale różnica od innych WARZYW JEST obecność Witaminy U, Zdolny zrobić Leczenia Choroby wrzodowej żołądka i jelit, poprawy pracy wątroby, A takze Ochrony organizmu PRZED uszkodzeniem popromiennym.

Dla żołądka i jelit kapusta JEST rowniez przydatna, ponieważ JEGO sok zawiera znaczną ilość chloru, Siarki I jod, Które niszczą produkty rozkładu i oczyszczają błony śluzowe.

Oczyszczanie jelit JEST rowniez ułatwione przez włókno - zwiększa perystaltykę jelit ścian, pomagając usuwać odpady z organizmu.

Kapusta JEST bogata i Substancje mineralne. SA makroelementy, potas TAKIE JAK, wapńmagnez, fosfor, sód. Do Z JEGO pierwiastków śladowych, Żelazo, Mangan, fluor, cynk, Molibden.

W kapuście Să Różne Kwasy organiczneNa Przykład lizyna rozpuszczająca Białka obce, Które przenikają zrobić ludzkiego Ciała, A innych takze Wiele Przewodniczący Związków Chemicznych, Które pomagają w Walce oo patogennymi bakteriami szkodliwymi substancjami i Ja.

Przydatne właściwości kapusty dla kobiet w ciążyKapusta I JEJ sok SA wykorzystywane NIE TYLKO JAKO żywność, ciemnym piwem takze W leczeniu obrażeń zewnętrznych (rany, oparzenia), kopii.

Liść kapusty pomaga usunąć ból GłowySok z kapusty stosuje SIĘ W leczeniu Chorób zapalnych gardła i dróg oddechowych. Nawet w dziedzinie pielęgnacji Skóry kapusta powyżej tygodnia SIĘ wiernym pomocnikiem - dzieki Niej Różne maski.

Nie mniej Przydatne czerwona kapusta. JEGO Piękny kolor wynika z obecności w NIM antocyjanu pigmentu, Który Nie Tylko z dodaje koloru zrobić Głowy, pilzner MA rowniez właściwości lecznicze - wzmacnia ŚCIANY Naczyń włosowatych i nadaje im elastyczność.

Korzystny efekt antocyjanów i kondycji Skóry, stymulujący produkcję kolagenu. Czerwona kapusta JEST bardziej przeciwutleniaczem niz biała kapusta.

Zasługuje NA uwagę i Wysoka zawartość beta-karotenu W takiej kapustce - JEJ zawartość przekracza czterokrotnie wskaźnik Tego Białego krewnego.

Witaminy nA Czerwono utrzymują SIĘ dłużej, szczególnie dla najważniejszej Witaminy C, wrażliwej na wpływy zewnetrzne.

      

Kapusta podczas ciąży

Kobiety oczekujące pojawienia SIĘ Dziecka, muszą otrzymać pełny posiłek, Który zawiera wystarczającą ilość witamin i Wszystkich niezbędnych substancji dla Zdrowia.

Kapusta żart jednym z nieodzownych WARZYW w diecie Kobiety dowcipniś ciąży. Żartach zrobić lekkostrawne warzywo, doskonale połączone Ze wszystkimi produktami diety.

Dzieki zawartemu w NIM potasowiKapusta pomaga usunąć nadmiar plynu z organizmu, współpracowników prowadzi zrobić częstego Problemu w Czasie ciąży - Edukacji obrzęk. Potas przyczynia sie zrobić Zdrowia SERCA, Naczyń krwionośnych.

Witaminy C, i.p. wzmocnić Statki i utrudniać Rozwój krwawienie.

Wapń JEST Konieczny dla budowanie tkanki kostnej Dziecka i wzmacnianie Kości Matki. W Czasie ciąży Bardzo Ważne JEST, ABY uzyskać odpowiednią ilość Tego makroelementu.

Żelazo JEST Wymagane hematopoeza, zrobić Profilaktyki anemia, Co prowadzi zrobić zmęczenia, zawroty Głowy, Zły stan Zdrowia.

Ograniczenia w stosowaniu kapusty dla kobiet w ciążyDla doskonałego samopoczucia, A takze dla zapobiegania występowaniu drażliwość i zmęczenie potrzebują witamin oo Grupy B, Które w wystarczającej ilości SA zawartej w kapuście.

Maja Jeden korzystny wpływ na stan Skóry i włosów, Które często cierpią w Czasie ciąży z powodu braku Tych witamin.

kwas foliowy kapusta zapobiega rozwojowi płodu Różnych wad wewnątrzmacicznych. Regularne spożywanie pokarmu z kapusty stymuluje produkcję Czerwonych krwinek niezbędnych dla Zdrowia i Wzrostu Dziecka.

Kapusta stymuluje Randki Procesy metaboliczne i pomaga usuwać toksyny i toksyny Z organizmu. Poprawia Przewód pokarmowy, działa przeciwzapalnie.

Włókno zawarte w kapuście, Pomoże przyszłej matce Nie przybrać zbędnej Wagi, ponieważ przyczynia SIĘ zrobić poczucia sytości.

Ważne ABY żartem, ponieważ nadwaga komplikuje Przebieg ciąży i moze niekorzystnie wpływać na Proces porodu.

      

Możliwe szkody, przeciwwskazania i ograniczenia

Kapusta JEST niezaprzeczalnie przydatna, ale trzeba pamiętać o Tym nadmierne spożycie Tego wspaniałego Warzywa W swojej surowej Postaci moze zaszkodzić Ludziom chorym na żołądek.

Jeśli kobietą, Która MA STAC SIĘ matka, MA TAKIE Problemy, ABY Lepiej użyć kapusty, Która została poddana obróbce Cieplnej, Na Przykład Gulasz.

Przeciwwskazaniem zrobić stosowania świeżej kapusty SA Choroby związane z zaburzeniami czynności tarczycy.

Kiszona kapusta zawiera znaczną ilość soli, co oznacza, že niekontrolowane stosowanie Tego produktu moze powodować powstawanie obrzęków.

Konieczne JEST ograniczenie ilości kwaśnej kapusty w diecie oraz chorobami wątroby oo osob, trzustki i przewodu pokarmowego, szczególnie jeśli kwasowość Soku żołądkowego ma zwiększony wskaźnik.

Ale w których należą takie kapusty moze powodować wzdęcia i bole żołądka i jelitW związku z Tyma, ABY NIE powodować szkód, konieczne JEST przestrzeganie Tego Śródka.

Jak uzyskać więcej z Białej kapusty żartem bardziej Przydatne - Program "O najważniejszym"

Zalecane sposoby użycia

Sposoby używania kapusty w ciążyKapusta ma Miliony sposobów na przygotowaniu. Produkuje Wspaniale sałatki, dania Drugie, zupę kapustną i barszcz, Zapiekanki - po prostu nie nie wymieniaj!

Podczas ciąży Przydatne JEST w sposób jakikolwiek sposób kapusty, Mimo Wszystko JEGO użyteczne właściwości Nie SA tracone Przy różnego rodzaju przetwarzaniu.

Czerwona kapusta po ogrzaniu, ponieważ utraci SWOJĄ barwę zniszczenia pigmentu, A zatem JEST korzystne, ABY przygotować z sałatkami, co powoduje Nie TYLKO Piękne i Smaczne, ale rowniez Bardzo użyteczne.

Szczególną ofertęą JEST rowniez kiszona kapusta. Włókno w procesie kwaszenia rozluźnia í żartem Lepiej wchłaniane. Bakterie zawarte w kapusty JEST Bardzo Pomocna dla normalnego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Zawartość Witaminy C moze nawet wzrosnąć ZE wzgledu na kwas. Kapusta kwaszona zapobiega rozwojowi nowotworów u przyszłej Matki i Dziecka.

Kapusta JEST wydajnym i nieodzownym warzywemKtóre na JEGO Niska cene i dostępność na półkach marketów i sklepów na korzyści i Cech smakowych najwyższej zrobić drogich Produktów ZAGRANICZNYCH I dziwaczne, zapewniając naszemu organizmowi niezbędnych substancji dla Zdrowia.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcę wstawić komentarz zdjęć na pewno śpieło o Dany?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...