Mięso podczas ciąży: ile, co i razem wymienić?

Mięso w ciąży: korzyść i szkoda

Przyszła mama musi wróć jeść Jest powszechną prawdą. W przypadku gdy dziecko jest w jej żołądku, musi się z nim bawić.

W razie potrzeby, nie owocować.

Główny "Materiał budowlany" do białka. Ich główny generator to mięso. Jednak przy jego pomocy musi być przestrzeganie "złotego środka".

...

Spis treści:

Ile jedzenie iśladę? Jak można przejść zastąpić, jeśli zachowaniea bó wegetariańskiej?

Dlaczego jeść mięso?

Mięso zawiera wysokowartościowe białka, bogate w aminokwasy. Niektóre z nich są trudne, a nawet możliwość ich zakupu z innych produktów.

Ważne problemy mięsne - substancje ekstrakcyjne zawierające azot i benzo-azot. Uaktywnij wiadomość soku żołądkowego i opatrzonego apetyt, odpowiedzialne za smak.

Służy górę do jedzenia minerały - fotki, wapń, sodu, siarki, potasu, chloru, magnezu, chociaż nie są ich tradycyjne źródło.

Ogólne informacje o mięsieMięso jest zrozumiałe jako przekąska z grupy B.: tiamina (B1), ryboflawina (B2), kwas nikotynowy (PP lub B3), cholina (B4), kwas pantotenowy (B5), pirydoksyna (B6), biotyna (H lub B7).

Ta grupa nazywa się gniewem.

Zapewni zdrowie i prawidłowy metabolizm komórek Skóry, zapobiegnie odkładaniu tłuszczów w wątrobie SIE, zapobiegnie pojawianiu SIĘ wczesnych siwych włosów, pomaga zachować ostrość oczu, itp.

Te witaminy są wyposażone ważne na normalny w czasie. W końcu na przykład brak witaminy B9 jest warunkiem wstępnym poronienie.

Witamina B6 jest uważana za jedną z takich właśnie. Jeśli JEGO pirydoksyna Nie wystarczy, rozwija SIĘ próchnica zębów.

Również w mięsie jest reprezentowana witamina E, który jest również nazwaana witaminą rozmnażania. Pozytywnie wpływa na funkcje gruczołów płciowych, pomaga przywrócić równowagę hormonalną, reguluje produkcję progesteron estrogeny.

Ale główna wartość mięsa dla kobiet w "interesującej sytuacji" jest taka własność witamina B12, kwas foliowy I rąbka Żelazo, Który JEST trawiony znacznie Lepiej Niz Nie pochodzący z hemu pochodzący z Produktów roślinnych.

Te elementy nie się zdążą pojawienie się anemia, Gdy KREW NIE MOZE wytworzyć wystarczającej liczby mnogiej erytrocytów, neuropatie, powodujące osłabienie mięśni, zmniejszają ryzyko wad rozwojowych płodu i prawdopodobieństwo krwawienie w okresie poporodowym.

      
Zalecana porcja Mięsa podczas ciąży wynosi okolo 100 gramów Białka LUB 2 g nA 1 kg Wagi.

Mięso podczas ciąży

Mięso pochodzi od różnych zwierząt, i być całkowicie na bieżąco, Kobieta w ciąży nie ma przeciwwskazań do tego.

Wieprzowina

Owoce z półfabrykatów i dyskutowane przez długi czas. Wcześniejszenie, że jest to ciężki i tłusty produkt. Po dokładniejszym przestudiowaniu JEGO właściwości okazało SIĘ, ZE JEST TYLKO NA Nieco bardziej skomplikowany niz Wagowo trawieniu Inne rodzaje Mięsa.

Wieprzowina w ciążyWieprzowina jest przydatna w tym, że zawiera najwiek ilość witamin i koncerty odżywczych. Lepiej niz Inni dostarczają organizmowi witaminę B, ponieważ w Niej Natura "zbiera" Prawie cala grupe.

Cenny smalec, który jest w małych porcjach. Interesujaca cecha cholesterol JEST W NIM znacznie Mniejszy niz wag jajach LUB maśle.

ale smalec jest wyłączony dla tych, którzy mają zapalenie przewodu żółciowego, zaburzenia czynności wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego LUB miażdżyca.

Brak wieprzowiny w tym, Ze zwierzę Karmi SIĘ ekskrementami, z ktorých powodu JEGO organizm wytwarza WIELE hormonów, przeciwciał.

Hormony Hormony Hypony Hormony Mięso może również zawierać hasła.

Jak już specjalny mąż, wieprzowina jest przydatna:

 • z niedoborem żelaza;
 • z chorobami układu nerwowego;
 • przy częstych stresujących czynności.
      
Wieprzowina JEST przeciwwskazana dla Tych, którzy cierpią na ścianie Formy alergie, dlatego zawiera histaminę.

Niektórych Części tuszy (żeberka, mostek) SA Zbyt Tłuste i wysokokaloryczne. Nie ma znaczenia z dodatkowymi kilogramami.

Wołowina

Spożycie jest zwykle w wieku. Aby główna wartość jest żelazo hemu i wysokowartościowe białko, A takze Minerały magnezu, selenu, Sodu, potasu, wapnia, fosforu.

Wołowina podczas ciążyZawiera witaminy APP C Randki Witaminy z Grupy B. Wątroba i mięso, sa zawarte w diecie do Leczenia i zapobiegania niedokrwistości z niedoboru żelaza.

W wołowinie Să Zasady purynowe, z powodu ktorých powstaje kwas moczowy, A JEGO nagromadzenie JEST Przyczyna przepuszczalności Naczyń.

Prowadzi do dny moczanowej zrobić Rozwoju, osteochondrozy i innych dolegliwości. Ponadto naduożna zaszczytów.

Baranek

Baranek ma wiele cennych cech: Zawiera łatwo strawne Białka, mikro i makroelementy I JEST Bardzo przydatny dla Zdrowia.

Ze wzgledu na liczbę witamin ı Minerałów konkuruje Z Wieprzowina i wołowina, A Pierwsze z Nich wyprzedza zawartość żelaza o okolo Jedna trzecia.

W tym mięsie jest potas, fosfor, wapń, sód, magnez, chrom, nikiel itp., A takze Witaminy B1, B2. Szczególnie cenne JEST mięso wykastrowane zrobić Wieku 1,5 Roku młode owce i owce.

W baraninie mniej cholesterolu (4 razy), że tłuszczu (3 razy) niz Wag wieprzowinie.

Baranek jest wskazany przez, którzy cierpią z powodu niedoboru żelaza. Pomaga przywrócić normalny skład krwi, prowadząc hemoglobina do normalnego poziomu.

Jagnię w ciążyLecytyna normalizuje poziom cholesterolu. Chroni zęby PRZED próchnicą zębów, Co jest Ważne, ABY pamiętać przyszłe Matki.

Mimo wszystkich korzyści, takie mięso jest przeciwwskazane, jakby Wątroba, nerki, A takze Jelita, żołądek, ponieważ zwiększa kwasowość.

Czasami Nie zaleca SIĘ spożywania z zapaleniem Stawów i artrozą, podejrzewając, ZE SIE Stan pogarsza.

      

Mięso z kurczaka

Rosół z kurczaka od dawna żartem jednym z najskuteczniejszych leków na WIELE Chorób i nie nie bez powodu. Przecież mówimy o jednym z najcenniejszych produktów żywności.

W mięsie drobiowym JEST O WIELE mniej tłuszczu niz w wieprzowinie i wołowinie, A przyswajanie człowieka JEST O WIELE łatwiejsze.

To mięso jest sklasyfikowane jako dieta. Zawiera WIELE Białek, kwas linolowy, Które Maja pozytywny wpływ na odporność, Witaminy B - B1, B2, B6.

W mięsie urządzenia są:

  • niacyna - normalizuje produkcję Soku żołądkowego, wspomaga czynność serca, reguluje POZIOM cholesterolu;

 

 • lizozym - eksterminuje i rozpuszcza mikroorganizmy patogenne i gnilne.

Mięso z kurczaka w ciążyAle warto o tym pamiętać przy końcu do czytania utraconych wiele funkcji.

Jeden z moich różnych produktów spożywczych - kurczak jajko. witamina D, Która JEST niezbędna dla zdrowych Kości I zębów, JEST Nieco mniejsza niz w OLEJU oo Ryb.

Awarie mineralne są złączone w optymalny sposób. W żółtku występuje lecytyna, Która MA korzystny wpływ na metabolizm tłuszczów.

Mięso z kurczaka jest produktem, który cierpi na wrzód trawienny, dnę, Cukrzyca, zapalenie wielostawowe. Pomaga zapobiegać udarowi, nadciśnieniu, miażdżycy.

Ale musisz być ostrożny, poniewa przez kurczak zawiera, które powodujeją reakcje alergiczne. Żartach zrobić rowniez przeciwwskazane dla Osób z indywidualna nietolerancją Białek.

Turcja

Nie mniej użyteczny indyk. Ma niewiele tłuszczu, cholesterolu, organizm trawi ISC í łatwo sie wchłania.

Ten rodzaj mięsa zawiera wapń, potas, siarka, jodsodu, manganu itp. Dietetycy obliczyli, Ze z jednej porcji osoba moze otrzymać 60% dziennej dawki witamin.

Zwować dużo w tym witaminy piękna i młodości - A i E. Z powodu obfitości macierzyństwa można zrobić gotówkę bez dodawania soli.

Oto, co innego mięso z kobieta w ciąży

Turcja na ciążę

  • zawiera dużo witaminy B9, pary przeciw. Kwas foliowy bardzo dobrze radzi sobie z niedokrwistością;

 

  • hipoalergiczność;

 

  • zawiera tryptofan, który jest prawem hipnotem, oszczędza depresja i pieniędzy stresu;

 

  • które dużo białka, które jest przetwarzane na energię;

 

 • na zawartość fosforu nie jest gorszy ryby.

Mięso z indyka można sklasyfikować jako najbezpieczniejszą żywność Strona główna.

Ostrożnie z NIM musisz Być TYLKO ludźmi z choroba nerek i dna z powodu Wysokiej zawartości Białki.

Należy wziąć pod uwagę nadciśnienie tętnicze i ciężarne, Ze Część soli należy zmniejszyć, ponieważ w mięsie, Jak Już wspomniano Oblicz, Dużo Sodu.
      

Zasady

Przed założeniem razem z tą skórą. Zaleca uważnie uważanie się gotowane, gotowane na parze (placki) lub pieczone mięso. Lepiej odmówić smażonym potrawom wędzonych produktów.

Jeśli chodzi o jajka, SA jednym twarde gotowane - Białko i żółtko muszą Być jędrne, ale jedzą TYLKO Białko.

Jeśli mama jest wegetarianką

Wegetarianizm. Jest wiele powodów, preferencje etyczne, medyczne wskazania.

Ale jak pracującychano powyżej, zawiera ważne problemy zdrowotne i zdrowotne. Jakie produkty zapewniają te weg wegarczariańskie?

Główne dwie pojęcia: wegetarianizm i weganizm.

Wegetarianie Jome mleko i jaj. Całkowicie pokrywaję zapotrzebowanie na białko. W produktach roślinnych białko o pełnej gotowości oferty tylko soję. W innych rzeczach które są są gorsze.

Węgańskie laski, ABY zastąpić mięso w diecie, musisz wiedziec, Które rośliny zawierają Dziesięć LUB inny składnik I MOC je łączyć.

Niż do zastąpienia mięsa w ciążyZgodnie z TA ZASADA W jadłospisie ciężarnej, Która spożywa jedynie produkty pochodzenia roślinnego, powinno Być:

 

 

 

  • brązowy ryż - źródło leucyny;

 

  • pszenica - źródło lizyny;

 

 

 

 • soja - Fenyloalanina.

Aby wspólnie nawigować, dietetycy obliczyli i przypisego białka w strategie produkty:

  • tofu (100-200 g, wgląd od Producenta) 2 soi LUB PLATA kiełbasy, mięso mielone, 60 g soi - 20 g Białka;

 

  • 200 g przecieru LUB puszki fasoli, 40 g Czerwonego Albo Zielonego soczewica, falafel 5-6, 60 g suchego owsa, 140 g wysuszonych w puszkach LUB ciecierzyca - 10 g Białka;

 

  • 50 g ryżowej lub amarant, 60 g gryki, prosa (70 g - taka masa) - 7,5 g białka;

 

 • 20 g masła orzechowego, orzeszki ziemne, nasiona tykwa, 25 g orzechów nerkowca lub nasion słonecznika, 70 g zamrożonych groszek, 75 g suchego ryżu - 5 g białka.

Zaleca się konsultację z lekarzem w celu przepisania preparatów witaminy B12.

Co zastąpić mięso - program "Żyj zdrowo!"

      

Obiektość użycia

Podczas ciąży pożądane jest wyłączenie z kiełbasy dietetycznej - są bardzo grube. N odłączny na dwie części.

Najlepiej jeść mięso, drób. Należy pamiętać, że w każdym mięsie zawsze jest mniejszy.

W trakcie ciąży próżane podroby - nerki, kreatywgi. Aby samo się powiodło, jeśli nie można inaczej.

Nie dodawaj zdrowych konserwy, gęsiego mięsa i kaczek - są również grubsze od normy. Od jaja na bieżąco czas musiały być porzucone.

Porcja Skonsultowania się z dietą. Wracając do zdrowia, pracując na świecie, produkując i odciągając mięso z jelita.

Niepiszeane jest dodawanie do mięsnych potraw sosów i ketchupów.

Metody spożywania mięsa w czasie ciążyMięso nie powinno być głównym daniem, ale tylko dodatek do dodatków, sałatek. Koniecznie kosztić warzywa: ułatwiają asymilację produktu.

Mięso to raczej podstępny produkt i szybko się psuje. Dlatego kupują tylko najświeższe kawałki. Obróbka cieplna musi być gotająca, Jest nieprzygotowane mięso "z krwią" jest dziełem ze skrótu na możliwość infekcji i infekcji pasożytami.

W przypadku, gdy dziesięć jest zażywany, należy go używać.

Co do wegetarianizmu i weganizmu, więc, być może, naję się czas, za świeżego rodzenia się w przyszłości,

Mięso nie może mieć późniejszego ważenia. Zostało do założane w%, które odbyło się w jednym i wiosek.

Tam wszystkie ciężarne kobiety były wegańskie. Wątek ten jest niedopuszczalny, nie ma kwasu foliowego, witaminy B12.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcę wstawić komentarz zdjęć na pewno śpieło o Dany?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...