Medyczna aborcja lub pigułki z wczesnej ciąży Narodaezinyusid

Nie zawsze ciąża jest pożądana dla kobiety. Z różnych powodów, społecznych i medycznych, istnieje potrzeba przerwania ciąży płodu. Najbezpieczniejszą formą aborcji są leki. Tabletki z wczesnej fazy ciąży prowadzą do śmierci zarodka i jego wyrzucenia z jamy macicy.

Aborcja medyczna może powodować komplikacje, dlatego zawsze wykonuje się ją w szpitalu. Im wcześniej zabieg zostanie wykonany, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia zdrowia kobiety.

W jakich przypadkach używasz tabletek do aborcji?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Federacji Rosyjskiej, aborcja medyczna, podobnie jak wszystkie inne rodzaje, odbywa się w obecności wskazań medycznych i społecznych, a także na wniosek kobiety: do 12 tygodnia ciąży z wypełnieniem formularza świadomej dobrowolnej zgody.

Korzyści z używania pigułek do aborcji

Stosowanie tabletek w celu przerwania ciąży we wczesnym stadium ma kilka zalet w porównaniu z innymi rodzajami aborcji. Leki nie uszkadzają błony śluzowej macicy. Z tego względu prawdopodobieństwo wystąpienia wtórnej niepłodności jest niskie.

Narodaezinyusid

Operacyjne przerwanie ciąży często prowadzi do rozwoju procesów zapalnych, urazów szyjki macicy. Komplikacje po aborcji medycznej występują znacznie rzadziej, szczególnie jeśli odbywają się w 3-4 tygodnie. Po tej procedurze ciało zostaje szybko przywrócone, więc nie jest konieczne długoterminowe monitorowanie lekarza. Jeśli aborcja medyczna minęła bez komplikacji, możliwe jest powrót do zwykłego trybu życia w ciągu 1-2 dni.

Tabletki do aborcji medycznej

Rozważ leki, które w początkowych stadiach są używane jako tabletki od ciąży.

Postinor

Substancją czynną jest lewonorgestrel. Jest to sztucznie stworzony gestagen, który ma działanie antykoncepcyjne. Lek hamuje proces owulacji i zapobiega zapłodnieniu jaja, jeśli kontakt seksualny nastąpił w pierwszej fazie cyklu. Ponadto jest on w stanie zmienić endometrium, zapobiegając wszczepieniu płodowego jajeczka. Ale jeśli komórka jajowa jest już przymocowana do ściany macicy, Postinor okaże się nieskuteczny.

Tabletki te zapobiegają zajściu w ciążę w 85% przypadków. Prawdopodobieństwo przerwania jest tym większe, im mniej czasu upływa między kontaktem seksualnym a przyjmowaniem leku. Po 72 godzinach jego skuteczność jest mniejsza niż 58%.

Postinor jest przeciwwskazany u dziewcząt w wieku poniżej 16 lat, pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, niektórymi chorobami dziedzicznymi i nietolerancją składników leku. Może powodować wymioty, biegunkę, zawroty głowy, ból w jamie brzusznej, opóźnienie w miesiączce i krwawienie z acykliczne.