Ześlizgnął SIĘ, upadł, obudził SIĘ - gipsy, czyli Co jest w powyżej tygodnia wymalować w Czasie ciąży?

Złamania kości podczas ciąży: diagnoza i leczenie

Praktycznie kazdego Dnia setki Ludzi wpadają w nieprzyjemne sytuacje, potem dostają siniaki, uszkodzenia Różnych Części Ciała, A takze złamania Kości. Nie SA Wyłącz filtry i Kobiety w ciąży.

Jednak dla przyszłych Matek złamania Nie Moga przejść bez skutków obciążających, ponieważ w Takım przypadku zarówno diagnostyka, JAK i leczenie powinny Być prowadzone z wielka ostrożnością. Ponadto złamanie moze zaszkodzić dziecku.

...

Spis treści:

Co zrobić JEST złamanie Kości?

Złamanie JEST wywoływane zniszczenie Kości, co powoduje kolejne Samodzielne JEJ Części.

dochodzi Z Reguły zrobić zapalenia, Urządzenia obrzęku, a takze silnych uderzeń. PO otrzymaniu złamania Moze Być Aktywne kilka komplikacji:

 1. Czasami prowadzenia komórek nerwowych Kości LUB JEJ drobnymi fragmentami prowadzą zrobić paraliżu.
 2. KIEDY Kości SA Lamane, Fragmenty często uszkadzają pobliskie tkanki miękkie, powodując krwawienie i inne obrażenia.
 3. Otwarte operacje przeprowadzane w TYM momencie.
 4. Złamania zeber i ¡mikek SA końcowe urazy Różnych organów.

Co to jest złamanie kości?Randki Wypadki mozna połączyć Razem na kilka grup. Pierwsza grupa obejmuje złamania Kości, Które powstają w wyniku uderzenia wag Kości Tej Lub innej zewnętrznej Sily Mechanicznej: uderzenia, upadki i inne.

Druga grupa obejmuje złamania, powstałe z powodu kruchości, A takze związane z Kości. W Takım przypadku złamaniem JEST bardziej Niebezpieczne.

Mozna złamać Noge podczas normalnego chodzenia. Z Reguły zrobić kruchości Kości dochodzi WIELE Chorób: Guzy tkanek miękkich, osteoporoza.

CZY należy podać Kolejna wersje złamania Kości:

 1. Patologiczne złamanie Nazwał negatywny wpływ na TE chorobę. Zwykłe Dzieje SIĘ tak przez Przypadek, KIEDY ofiara Tego wynika.
 2. Złamania pourazowe reprezentują złamania, Które powstają w wyniku ekspozycji na określoną kosc przez Bardzo potężną í Krótkiej Sile zewnętrzna.

Ponadto SA Zamknięte I Otwarte złamania:

 1. Zamknięte złamania W Tym celu należy wykonać następujące czynności.
 2. Z otwartym złamaniu za odkształcenie Skory. W Tym SAMYM Czasie infekcja ułamkowa SIĘ W organizmie często przenika do rany.
Rozróżnij takze złamania bez przemieszczenia i Szybko trwania oo -...........

W Watykan, PAŃSTWO pochodzenia:

 • W kształcie litery V;
 • poprzeczny;
 • podłużny;
 • śrubowe;
 • W kształcie litery T;
 • ukośny.

Rodzaje, formy, rodzaje złamań kości podczas ciążyWyjście Output Skonsultowane: Re Nogi, biodra, promień, obojczyka, Kości ramiennej, kręgosłupa, Kości ogonowej, miednicy, czaszki, nosa, szczęki, Nogi, podudzia, piszczel.

UEC Osób złamanie kość JEST skondensowana i przywrócona zgodnie z typem chondroblastów.

Chondroblasty SA DOSC aktywnymi i młodymi komórkami, z ktorých powstaje tkanka chrzestna.

Na etapie Rozwoju, A takze fuzji Kości wag Tych komórkach, dochodzi do intensywnej fermentacji oraz podziału mitotycznego.

W Życie złamania powstałaje Specjalny Kalus Chrzestny. Proces trwa kilka miesiecy dziesięciu i sklada SIĘ z Czterech głównych faz:

 1. faza kataboliczna trwa od tygodnia do tygodnia DNI. W Tym Czasie tak Zwane aseptyczne zapalenie występuje w tkankach miękkich przylegających zrobić MIEJSCA złamania. Charakterystyczne Cechy: rozległy krwotok; zauważalne upośledzenie krążenia Krwi w sąsiednich tkankach z powodu przedłużającej SIĘ stagnacji Krwi; zwiększona enzymatyczna aktywność Komórkowa; toksyczne produkty STANU zapalnego o etiologii aseptycznej Să uwalniane do krwioobiegu, CO prowadzi do pogorszenia Stanu Zdrowia; Rozwój Procesu martwiczego; nieważne.
 2. Faza różnicowa często trwa od Siedmiu zrobić dziesięciu dni. Ma następujące Cechy szczególne: Początek SIĘ Już TZW. Kalusu włóknisto-chrzęstnego; W komórkach Blisko położonych tkanek przeprowadza SIĘ biosyntezę glukozaminoglikanów; powolne Tworzenie SIĘ Metryki - Podstawa nowego kalusa kostnego oo aktywnie wytwarzanych włókien kolagenowych niezbędnych Czy tworzenia komórek.
 3. Faza akumulacji pierwotnej Pod względem różni SIĘ Czasu trwania - od dwoch dooche tygodni.W Tym Czasie na Kobiety w ciąży, JAK rowniez kazdy inny Mężczyzna zauważył: Drobne Naczynia włosowate kiełkowania w włóknisto-chrzęstnej kalusa przyległych tkanek nieuszkodzonym; Opracowanie Nowej Sieci naczyniowej dla kalusa kostnego; z jonami wapnia ı fosforanów łączone Să cząsteczki siarczanu chondroityny; istnieje Aktywna produkcja fosforanu wapnia ZE wzgledu na udział Specjalnych składników regulatorowych - trójfosforanu adenozyny i syntetazy cytrynianowej; Zwiększone stężenie magnezu w OLEJU napędowego.
 4. Faza mineralizacji Trwa okolo 8-16 tygodni.Charakteryzują SIĘ na: tworzeniem SIE kompleksu cząsteczkowego obejmującego pirofosforan kolagenu wapnia siarczan chondroityny ı; reakcja zachodzi Między złożonymi molekularnym fosfolipidami; Włókna kolagenowe właściwe SA wytłoczone kryształami hydroksyapatytu; powstają jądra krystalizacji kości kallus; biografia; całkowita fuzja złamania kości.

Diagnostyka

Rób tę pory lekarze rozróżniają bezwzględne i względne oznaki złamań kości.

Wowoczesne objawy, które pojawią się na własność tego samego rodzaju. Ze względu na bezwzględne oznaki, istnieje umiejętność rażenia.

Rozpoznanie w miejscu urazu jest kodem na podstawie. Diagnoza w złamaniu jest jednak klinicznie Potwierdzają do zrobić tylko wyniki RTG.

Wostne życie złamań kości obejmują:

  Rozpoznanie złamań kości podczas ciąży

 • silny ból w złamaniu;
 • obrzęk w stanie nazwy;
 • krwiaki LUB pulsujące krwiaki PROGRAMU na intensywne krwawienie;
 • Uszkodzone funkcje motoryczne urządzeń w uszkodzonej kończynie.

Wśród absolutnych oznak wyłączenia się łącza:

 • końcna nienaturalna pozycja;
 • swoisty chrupot w miejscu złamania - trzęsienie;
 • patologiczna mobilność;
 • Akcja fragmentów kości o różnych rozmiarach.

W szpitalu rozpoznanie się się. Jest to tradycyjna metoda diagnozowania.

Co jest Niebezpieczne (I Niebezpieczne?) Złamanie Kości podczas ciąży?

Niemal jakikolwiek Wypadek (Wypadek samochodowy, upadek ITP). Często powoduje złamanie Kości nóg LUB rak.

Podczas podczas chodzenia może się zmienić twoja noga - kobieta w ciąży upada i złamie kończynęWłaśnie 10 guz tworzy się i rośnie w kostce.

Z powodu silnego BOLU Kobiety SA w powyżej tygodnia oprzeć SIĘ TYLKO na złamanej kończynie, ale ja rowniez poruszyć.

Otwartym złamaniem plastycznego pęknięć kierownicy i skóra skóry z ostrymi końcami złamanych fragmentów kości. Końce przenikają ranę na powierzchnię.

W przypadku zamkniętego złamania kości TA LUB ta kończyna nabiera niezwykłego wyglądu (skręcone, skręcone, i inne różnice) A w miejscu budowy Budowy złamania kończyna staje SIĘ opuchnięta.

Osoba, która nie wyszła z domu.

Złoto, które się odnosi, jest programem bezpieczeństwa: Kości bioder, miednicy, A takze równoczesne cofanie kilku Różnych Kości.

Wynika z ABY aparacie Tego, ZE traumatyczne przeżycia Tego rodzaju często mijają SIĘ Nie bez intensywnego Rozwoju najsilniejszego traumatycznego szoku.

Nieliczne leczenie od czasu do czasu.

Jakie są najniebezpieczniejsze złamania kości podczas ciąży?Ponadto Później wyszukuję coś, musisz popełnić zdjęcie rentgenowskie, który szkodzi ciału i przyszłym matce i dziecku.

Kolejna trudność do stosowanie leków przeciwbólowych Różnych, leków przeciwzapalnych i antyseptycznych, co może niekorzystnie wpłynąć na rozwój płodu.

Jednak bez powyższych leków kobietą, Która doznała ciężkich obrażeń, bedzie miała trudności z przezwyciężeniem Procesu zdrowienia.

Pierwsza pomoc. Złamanie promienia - program "Żyj zdrowo!"

Funkcja leczenia

Złamania kości traktuje się traumatolog i chirurg. Ich głównym zadaniem JEST połączenie kilku gruzów w Jedna całość, A takze Kodowanie Przywracanie Wszystkich funkcji uszkodzonej kończyny.

Lekarz starannie porównuje Fragmenty złamanej Kości, A następnie Bezpiecznie przymocowuje kończynę.

Podczas leczenia kobiet w ciąży który ma być normalnie działający.

Ponadto fiksacja Nie powinna uniemożliwiać poruszania SIĘ sąsiednich Stawów i silnie kompresować Naczynia krwionośne. Ten ostatni czynnik moze uszkodzić wczego DZIECKA, ograniczając krążenie Krwi w ciele Matki.

Złamania u kobiet w Ciężar staraj się nie leczyć, bezpieczeństwo otwartej repownie.

Ponieważ w chirurgicznym nacięciu i umieszczeniu specjalnego Urządzenia mocującego, infekcja moze dostać SIĘ do ciała Matki, CO moze spowodować Niebezpieczna chorobę i Rozwój Wieluniu procesów zapalnych. Ta operacja jest czasami dozwolona w pierwszy trymestr.

W Drugi ja Trzeci trymestr traumatolodzy w ciążą z zamkniętą repozycją.

W Tym przypadku przemieszczanie fragmentów Kości JEST eliminowane za Pomocą zestawu Specjalnych ręcznych manipulacji, A takze Różnych Urządzeń Technicznych. Ta metoda Leczenia JEST najlepsza OPCJA zrobić Leczenia złamanej Kości typu zamkniętego.

Terapia zachowawcza obejmuje decydujący pogląd na Urządzenia Ortopedycznego i bandaży gipsowych. Przy Tych słowach Nie ma zadných Możliwości zrobienia Tego bez Profesjonalnej Interwencji chirurgicznej.

Z otwartymi złamaniami powinien zapewniać pierwotne Leczenie chirurgiczne otwartej rany w celu oczyszczenia zakażonego obszaru.

Zapobieganie

Do Europy złamaniom kości, zwracaj uwagę Nie TYLKO na wzmocnienie Kości, ale takze na Bezpieczeństwo na Ulicy i w domu.

Środki ochrony filmu:

  Profilaktyczne utrzymanie złamań kości u kobiet w ciąży

 • Konieczne jest wydawanie codziennych produktów wapń;
 • obowiązkowa rozgrzewka przed ćwiczeniami;
 • Zajmujący się sprawami i problemami;
 • działać podnosić tylko całość, jeśli to możliwe, to tego;
 • Montaż w Kuchni Płytek antypoślizgowych w Kuchni i łazience;
 • pokazy podłóg w domu ścieżkami;
 • Kordów i podzlice można łatwo się rozpaść;
 • powinieneś używanie w warunkach lodowatych;
 • czysty ruch na ulicy;
 • w butach, które pasują do przewoźnego sezonu.
W trudnych czasach. W celu Ich położeniu JEST BARDZO Niebezpieczne, ponieważ zarówno złamanie Zamknięte, JAK i Otwarte moze uszkodzić tkanki wewnętrzne i skórę.

prowadzą Obrażenia zrobić konsekwencji, Które negatywnie wpływają na stan Matki i Dziecka. Dlatego trzeba być niewymiennym i załącz się do norm.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

Czy chcesz Drugi przedmiot na dany temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat temu.Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...