Rozpoznanie "krótkiej szyjki macicy": Jakie JEST JEJ niebezpieczeństwo dla ciężarnej Kobiety?

Krótka szyjka macicy podczas ciąży

Jednym z najpoważniejszych niebezpieczeństw, Które czekają na ciężarna matkę w Trakcie ciąży, żartem groźba odrzucenia płodu Lub Możliwości przedwczesna dostawa.

TAKIE BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCI. Płyty Też szyjki macicy.

...

Spis treści:

TA nieprawidłowość Moze Być Przyczyną spontanicznego poronienia LUB PRZED terminem porodu.

      

Jakie JEST zderzyć diagnozę?

Rozmiar szyjki macicy średni powinien Być W granicach 40 50 LUB milimetrów. Jeśli okaże SIĘ, Ze szyjka JEST Mniejszy niz 2 cm z przezpochwowej ultrasonografii Czym Diagnoza JEST "krótkim szyjki macicy."

Początek niebezpieczeństwa Tego odchylenia do JEST, ZE JEST do Przyczyna pojawiu sie NIH - niewydolności niedokrwienno-szyjnej.

ICS ZE Stanem, w ktorým szyjka macicy, w przesmyk takze, Nie radża sobie z ciagle rosnącym obciążeniem (Z powodu nacisku płodu LUB plynu owodniowego). Być możej Otwarcie szyi i, w konsekwencji, poronienie LUB narodziny przed terminem.

Kolejne bezpieczeństwo krótka szyjka macicy Aby udało się uzyskać więcej informacji, zajrzyj na stronę. Podczas rozpoczynania działalności Bariery dla czasu mikroorganizmów.

Przy porodzie, Czas użytku nd, krótka szyja najczęściej prowadzi się przyspieszoną pracę. W produkcji wyjąt Luki pochwę, A takze sama macica.

Jakie Sa powody?

Krótka szyjka macicy podczas ciążyPierwszy lekarz, dla których wezwany JEST lekarz, żart zmienność genetyczna. Struktura macicy JEST taka z Natury. Żartach do wrodzona cecha Ciała.

Ale most skrócona szyjka macicy JEST nabyta choroba, Który wydanie SIĘ w wyniku:

 • niewydolność hormonalna podczas ciąży. Najczęściej występował na podstawie TLA hormonalnego - OD 11 zrobić 27 tygodnia. Właśnie Szczyt przypada na 16 Tydzień. W Tej nocy podjęciae Dziecko ma wzrost Syntezy androgenów. Powodują zmiękczenie, skrócenie szyjki macicy i przedwczesne Otwarcie. W Tym SAMYM Czasie przyszła matka moze nawet Nie podejrzewać o odrzucenie, tonus macicy pozostając w normie.
   
 • interwencja wewnętrzna - skrobanie, aborcja, poprzednie carty. W Takim przypadku można zmontować odpowiedni mechanizm Mechanicznego. W wyniku szyjka macicy deformuje SIĘ, Rozdział Rozmiar i Traci Wykop sprawy podziałania.

Ból po kości ogonowejBól w Kości ogonowej po porodzie? Jakie Sa powody? Read here.

zrobić Artykuł o angiovitis w planowaniu Ciąża.

      

Jak lekarz moze pomoc?

Krótka szyjka macicy podczas ciążyPrzede Wszystkim Konieczna JEST KOBIETA w ciąży z takım odchyleniem dbać o Własne Ciało i zapewniającć spokój.

Ta diagnoza JEST Dobrym partnerem monitora Monitorowania przez ginekologa, Który JEST W powyżej tygodnia zauważyć skrócenie szyjki macicy tak Szybko, Jak to możliwe i zapobiec pogorszeniu.

Z niewydolnością niedokrwienno-szyjkową, spowodowaną hormonalną reorganizacją kobiecego Ciała, przepisać leki - Glukokortykoidy, Które Maja na celu poprawę STANU szyjki macicy.

Jeśli 30 dni po rozpoczęciu przyjmowania Leku, Nie ma, lekarz moze tymczasować tymczasowe Szwy na macicy. Zostaną zacienienie PRZED pokoju porodu.

TA PROCEDURA ma nazwę - Szew szyjki macicy. Przeprowadza SIĘ JA w znieczuleniu.

Inna OPCJA dla Utrzymania ciąży JEST nałożenie pessara - ginekologiczne Pierścień, Który uniemożliwia przedwczesne dojrzewanie szyjki macicy i Utrzymania Stabilnego STANU.

Podczas instalowania Tego specjalnego dzwonnia Moze mieć pewien dyskomfort, Które w końcu przejdą. W trosce o Zdrowe Dziecko wARTo cierpieć.

      

Jednym z Błędów Kobiet JEST brak Zaufania zrobić Lekarzy i niechęć zrobić bycia reasekurowanym. Podczas diagnozowania krótkich szyjki macicy powinien być konsultowany inny ginekolog i i właściwa decyzja.

W końcu Leczenie skróconej szyjki macicy Nie JEST reasekurację, ale koniecznością, Która Pomoże znieść I z Czasem urodzi Zdrowe Dziecko.

Zaparcia po porodzie, co robićZaparcia po porodzie: co Robić? Przeczytaj o tym w naszym artykule.

Zostań na naszej stronie internetowej / a można wiele użytecznych informacji dla siebie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 14
 1. Amina

  Jakie JEST niebezpieczeństwo krótkiej szyjki macicy? CZY JEST COS wspólnie mozesz zrobić?

  • Irina

   Sytuacja taka JEST, ZE z powodu krótkiej szyjki macicy poronienie poród przedwczesny LUB JEST możliwy, wiec najprawdopodobniej bedziesz Musiał pozostać w Szpitalu przez większą Część ciąży. Ale Nic Nie Jest Możliwe ja Przy takich diagnozach rodzi SIĘ. ABY ABY zrobić najprawdopodobniej nie nie bedzie działać. ABY uzyskać poradę, skonsultuj SIĘ z ginekologiem.

  • Marina

   krótka szyjka macicy moze prowadzić zrobić poronienia. Czasami z powodu Tego Też przedwczesne porody SA. ABY ABY zrobić? Prawdopodobnie bedzie Musiał leżeć na Konserwacji. W każdym razie posłuchaj swojego Lekarza.

 2. Nina

  Alain, witaj. Tak, mozesz, jeśli Randki zalecenia twojego Lekarza Beda działać i oczywiscie odpocząć więcej, o nie nie przepracować SIĘ oo Praça fizyczna, A takze niepotrzebnymi nieuzasadnionymi doświadczeniami. Możliwe, ZE macica bedzie musiała tymczasowo zszyć. /beremennost/slozhnosti/tonus-matki.html / mozno-li / obraz-zhizni /planirovanie/pl-lekarstva/utrozhestan.html

 3. Alain

  Cześć, powiedz mi, PROSZĘ, tutaj mam pierwsza ciążę przez 5 miesiecy, mam USG, szyjkę Mowi SIĘ, ZE JEST krótka. ABY moze doprowadzić zrobić Tego ja Dlaczego JEST Ono Krótkie? Macica TYLKO 14 cm, czy tez malo gadania, CZY MOGE znieść Dziecko? Przepisano mi kapsułki Leku Utrozestan 200 mg.

  • Lilya

   Dzień dobry! Teraz bedziesz bardziej uważnie obserwowany. W skrajnych przypadkach pessar postawią, Nie ma SIĘ Czym martwić do Pomoże CI dostarczyć Dziecko, oczywiscie, istnieją ograniczenia, ale Ze wzgledu nA Dziecko mozna cierpieć. Macica rośnie wraz ZE wzrostem płodu. Najważniejsze, ABY nadzorować Proces Dziesięć, sluchac zaleceń Lekarza i częściej wykonywać USG (Nie ma nic strasznego, Nie JEST szkodliwe) Nie więcej odpoczywać i myśleć o złych.

  • Olya

   Alain, Nie bierz Wszystkiego zrobić gustu. Mozesz zrobić Wszystko w pełni, JAK WSZYSTKIE Inne Kobiety LUB dziewczęta, jeśli zrobisz Wszystko, co przepisałeś LUB przypisałeś lekarzowi. /rody/r-slozhnosti/prezhdevremennye-rody.html Jeśli SA z pewnością doświadczeni i naprawde ci pomogą. Zaufanie i Wszystko bedzie dobrze z rozwojem i porodem. Co najważniejsze, strzeż SIĘ przeziębienia i nie nie choruj. /beremennost/slozhnosti/korotkaya-shejka-matki.html
   /beremennost/slozhnosti/tonus-matki.html

  • Katia

   Alena, potrzebujesz całej swojej ciąży, ABY SIĘ soba zaopiekować, ABY przewlekłych ... więcej przez odpocząć i byc na powietrzu. /planirovanie/pl-lekarstva/utrozhestan.html Nie podnoś ciężkich! Tutaj Masz przypisane kapsuły i weź je, jeśli potrzebujesz czegoś innego, zrób to. Zasadniczo Rob Wszystko, CO MOWI lekarz i Wszystko, KOLORADO deweloperskim przepisuje. Nie lękajcie SIĘ, nosicie Dziecko, jeśli będziecie sluchac Wszystkiego. /beremennost/slozhnosti/tonus-matki.html
   / mozno-li / obraz-zhizni

 4. Sakina

  Ciąża doszło na TLE spirale i Wszystko poszło na opak spirala upadku do szyjki 3 razy i rannych szyi, Który spadł na szyjce bańki, ą następnie do pochwy straciła i Dziecko w WIEKU 18 tygodni. Zajęło 3 miesiecy ciąży, ja Znowu, JEST Teraz 12 tygodni, został w USA, powiedział, szyja JEST krótka, 28 mm, jeśli zrobić Dziecko straci, nie wiem Współpracy Ze SIE MNA powyżej tygodnia, zaniepokojony. Bede czuwał nad soba, ABY przejść obserwować. Mam Nadzieje, Ze Wszystko SIĘ Uda?

 5. Anna

  Żyłem cicho zrobić 16 tygodnia ciąży, Wszystko bylo wag porządku. I Nagle wieczorem zaczął wymiotować, A JEGO Żołądek padal poniżej. Naturalnie wezwaliśmy karetkę i w Szpitalu powiedział mi, že mam Krótka szyjkę macicy, a takze, Ze moze urodzić w każdej chwili. Chwała Bogu, ręczni lekarze, szyję mi szyję i Bezpiecznie dotarłem zrobić Końca Tego terminu.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...