Bólosz w czasie ciąży - Czy muszę iść do lekarza?

Ból głowy w czasie ciąży: przyczyny i typy

ciąża Dla każdej Kobiety ─ zrobić Dziewięć miesiecy stresu z rzędu. Otoczenie Wokół Siebie moze sie zmieniać zestarzeć i nie nie ZAWSZE tak, JAK Chce JEJ przyszła matka.

Niepokój o Przyszłość, gwałtowna ZMIANA W Starym sposobie Życia i, w końcu, nieodwracalne zmiany hormonalne w ciele - Wszystko To Jest Wielkim nieprzyjemnym obciążeniem, Które spada na delikatna kobiete.

Ciąża zrobić Prawdziwy wyczyn, znacznie rozciągnięty Wagowo Czasie. I DOSC często przyszła matka Musi walczyć z Takım zjawiskiem Jak ból Głowy.

...

Spis treści:

Wpisywanie bólów Głowy

CZY pierwotnego Bolu Głowy Beda obejmować częste migrenowe i napięciowe bole Głowy podczas ciąży, A takze TAKIE bolus, ktoré sa mniej Powszechne - klasterowy ból Głowy i specyficzny bol glowy.

Wtórny ból Głowy występuje w wyniku:

 • Uraz Głowy (Dotyczy zarówno urazów Dziecięcych, Jak i dorosłych);
 • zaburzenia sercowo-naczyniowe (krwotok podpajęczynówkowy, nadciśnienie);
 • wewnątrzczaszkowa patologia (zwiększone ciśnienie śródczaszkowe, Guzy, zapalenie opon mózgowych);
 • używać LUB, przeciwnie, Zniesienie narkotyków, alkoholu, niektórych leków;
 • zakażenia ogólnoustrojowe (urosepsis);
 • zaburzenia metaboliczne (w cukrzycy hipoglikemia, niedotlenienie);
 • patologia organiczna czaszki (zęby, oczy, szyja);
 • zaburzenia neurologiczne Twarzy, czaszka;
 • niesklasyfikowane warunki (Moga byc tak ABY Zwane bolusie psychosomatyczne, Niektórych rodzaje Nadciśnienia, Zespół dystonii wegetatywno-naczyniowych oraz przewlekłe nadciśnienie i hipotonia - czyli Stała zwiększony LUB obniżony ciśnienie Krwi u Ludzi).

Jakie nasiona są preferowane?Często pytani: CZY ONI pomagają nasiona słonecznika w Czasie ciąży? Odpowiedz na pytanie w tym artykule.

O Tym, CZY mozesz szać W Czasie ciąży, Powie Nasz Artykuł.

Porozmawiajmy o przyczynach

Przyczyny bólów głowy podczas ciąży: hormonyZmiany hormonalne i przeciążenia (Naturalne). W Tym Czasie Twoje Ciało kieruje Randki, ABY powiedzieć hormonalne Siły, ABY stworzyć najbardziej odpowiednie warunki Do wewnątrzmacicznego Wzrostu i Rozwoju Przyszłości Dziecka.

hormony wpływają bezpośrednio na Twój wczego emocjonalny I odwrotnie: Nasze emocje, Jako reakcja na zmiany zachodzące W otaczającym nas Świecie, zmieniają tlo hormonalne w naszym ciele.

Zmiany hormonalne spowodowane używaniem narkotyków. Niektórych leki Moga znacząco wpływać na Procesy neurohumoralne w ciele (w Tych procesach działa Powyżej opisany schemat zmiany emocjonalnej TLA).

Powszechny stres Życia: Nierozwiązane konflikty w Rodzinie, Wysokim niepokój Matki, troska o Przyszłość.

Jeśli nie nie "doprowadzisz Ich zrobić Śródka", TAKIE bole Szybko SIĘ odwracają, nawet bez użycia leków. Moze nawet pomoc ul prosta poufna rozmowa.

Przewlekłe Choroby u Matki, Zwłaszcza Spektrum neurologiczne (np. Uraz Głowy LUB epilepsja).

Dziedziczna predyspozycja. Oprócz epilepsji, Która ma Charakter genetyczny, obejmuje ona rowniez migreny, ktore Zwykłe CALA RODZINA JEST Chora OD CZASU zrobić Czasu, TYLKO na zmianę.

Dlaczego bole Głowy SA Niebezpieczne w Czasie ciąży (I CZY SA Niebezpieczne?)

Bole Głowy w Czasie ciąży wag każdym przypadku SA niepożądane I Nigdy Nie należy wahać SIĘ, ABY SIĘ skontaktować z lekarzem, nawet jeśli dyskomfort wydaje SIĘ nieistotny.

Co najmniej Niebezpieczeństwo JEST następujące: Z bólem Głowy, Twój nastrój, oczywiscie, ulegnie zmianie, Stałe negatywne emocje stworzą odpowiednie emocjonalne TLO, Które moze trwać przez kilka dni.

Nasze emocje SA Mocno połączone, JAK Już wiesz, z naszymi hormonami, tak že Twój ból i Twoje emocje SA bólem i emocjami Twojego Dziecka.

Ponadto ból Głowy JEST objawem ogromnego spektrum dolegliwości: Od banalnego przeciążenia stresem i bardziej nieprzyjemnych migreny, kończących SIĘ formacjami nowotworowymi w Mózgu.

Jeśli, niestety, MASZ zrobić czynienia Z rakiem W TYM przypadku, ABY nie nie musisz wyjaśniać znaczenia Walki z choroba w imię Ochrony Przyszłości twojego Dziecka.

Obcasy i ciąża: przeciwCo Moze Być Niebezpieczne Obcasy mojej wczesnej ciąży? Dowiedz się SIĘ Teraz!

O korzyściach i zagrożeniach związanych Ż mięta W Czasie ciąży przeczytaj w tym artykułu.

I tutaj - Wszystko /mozno-li/eda/griby.html podczas grzyby ciąży.

Kiedy należy zobaczyć się z lekarzem?

Bóle głowy w czasie ciąży: Czy muszę iść do lekarza?Jeśli samoleczenie środkami ludowymi Nie pomogło, A ból ​​trwa dłużej niz Pięć dni, należy udać SIĘ zrobić Lekarza.

Osobiście co należy rozumieć jako Nurofen, NIE JEST zalecane, JEST ZBYT "silnym" lekiem, Który moze zaszkodzić dziecku.

Ściśle mówiąc, Nic oprócz "ziół" i waleriana nie zalecane. I Lepiej Być Nie w ogóle niezależnym í bardziej skłonnym zrobić skierowania SIE zrobić Lekarza (Lepiej ISC wywołać Lub odejść), przed większość wejść w odosobnienie.

W tym samym czasie na Lekarza pojawiły się następujące objawy:

 • falisty BOLU Charakter;
 • "Białe komary" Przed oczami;
 • LOKALIZACJA BOLU w połowie Głowy (jednoznaczny objaw migreny);
 • nudnościwersje i STRACH PRZED światło, towarzysz sezoncy napadom Bolu;
 • halucynacje (SLUCHOWE, wzrokowe, Rzadko smakowe i węchowe);
 • jeśli ból nieważny sen.

Jakie leki należy przyjmować?

Nawet te, ktoré sa przepisywane na receptę, wydaje Być przyjmować po konsultacji z lekarzem LUB Z farmaceutąórki wagowo aptece.

W pierwszym trymestrze

paracetamol. Pokazano wiadomość początkową od Pierwszego trymestru í przez Dziewięć miesiecy.

Uważnie Przeczytaj instrukcje, niech lek JEST Bezpieczny Dla kobiet w ciąży, ale w żadnym wypadku dawki Nie mozna przekroczyć, Lepiej oczywiście na nogach.

W drugim i trzecim trymestrze

Nie pozniej w trzydziestym tygodniu w Walce z bólem Głowy moze wziąć Ibuprofen.

Randki Inne preparaty, z wyjątkiem produktów, które usunąć. Zw współpracę te, Które SA przeciwko obiekty, Moga miec najbardziej negatywny wpływ na płód (Maja przerwany efekt, ABY Znaczy, gdy Să przyjmowane znacznie zwiększają prawdopodobieństwo poronienie).

CZY MOGE obejść SIĘ bez leków?

Leczenie bólu głowy bez lekówPierwsza dobra OPCJA JEST taka sama Jak Przydaje oznakach przeziębienia. Mianowicie: zrobić skromny zimny kompres.

Usiadłszy pod ulubionym ciepłym kocem wypił kubek Gorącej (najlepiej Czarnej) Herbaty z cukrem, cytryna ja kochanie. Najbezpieczniejszy środek ludowy, Którego Nie mozna w Zaden sposób skrzywdzic.

Reształe JEST pokazany, Ulubione Zajęcia, Które Nie wymagają Wysokich kosztów Zasobów, Na Przykład Czytanie ulubionej książki.

Słysząc Przyjemny spokój muzyka (Szczególnie klasyczny) Pomoże Ci poczuć komfort i spokój Nie tylko dla CIEBIE, ale takze dla Twojego Dziecka.

Aby bedzie Cudowne umówić się na wizytę u masażystki. Masaż W przypadku wystąpienia bólu JEST konsekwencją przewlekłego napięcia nerwowego.

Zimno, ale Lepiej, kontrastowy Prysznic. Ale obserwuj środki, Nie ustawiaj swoich Naczyń w KOMPLETNY "SZOK"!

Konsultacje z psychologiem. Ponownie, niezależnie od Bolu Głowy JEST napięcie mięśniowe, najprawdopodobniej chętniesz specjalista w zakresie Psychoterapii Ciała, Który moze usunąć zaciski mięśniowe (LUB Jak Mówią eksperci, usunąć "Gorset mięśniowy") i zapewnić Przyjemny i naturalny wczego relaksu.

Obrzęk podczas ciąży: przyczyny, objawyCo Moga powiedzieć obrzęk w późnej Ciąży? Poprosimy lekarza!

CZY Kurantil żart szkodowy podczas ciąży? Dowiedz się więcej z tego artykułu.

Środki zapobiegawcze

Poniższe zalecenia Pomoc wszczęganiu bólowi Głowy I WSZYSTKO, CO mozna z Nim połączyć:

 1. Regularnie obserwuj swojego Lekarza I okresowo odwiedzaj neurologa.
 2. Spokój ducha. Potrzebujesz poczucia BEZPIECZEŃSTWA, Które w szczególności moze zapewnić właściciel Rodziny (Mąż i przyszły ojciec)!
 3. Więcej myśleć o Przyszłości, Dziecko powinno byc pożądane i oczekiwane, fantazjować.
 4. Zrób regularną gimnastykę.
 5. Oglądaj mniej Telewizji I generalnie przyjmują mniej niepotrzebnych Informacji, koncentrują sie na macierzyństwie.
 6. Wyklucz Maksimum swojej pracy życiowej i Nauki. Jak pokazują statystyki, ciąża i pracoholizm SA Dwie Rzeczy niezgodne. Jeśli jestes studentem, najpierw rodzisz i rośniesz (przynajmniej przez Pierwsze: Trzy lata), A następnie ucz SIĘ I Pracuj, jednak kategorycznie moze zrób zabrzmieć, ciemnym piwem przyniesie Do TYLKO lokacyjny dziecku.
 7. Jeśli to zrobisz odwiedź psychologa.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...