Wysokość dna macicy: zapytaj lekarza lub cenie siebie?

Wysokość dna macicy: jak mierzyć?

Ciąża na taki chwili w życiu Kobiety, KIEDY SIĘ Wszystko zmienia Wagowo JEJ Ciele, nawet przesuwa sie oo JEJ MIEJSCA, ABY dac wiecej przestrzeni tak ważnemu organowi Jak macica.

W końcu, Na pewno Jak wiemy, ABY wlasnie z macica wiąże SIĘ ciąża i wlasnie w Niej rodzi SIE Nowe Życie. Gdy Dziecko rośnie w macicy, macica rozszerza sie, wzrastając, wznosi SIĘ Coraz wyzej.

...

Informacje W W na pewno chodziło o wysokości dna macicy Maja niemałe znaczenie, wiec często słyszysz od ginekologa o wysokości macicy. Wiedza ta pozwala mu Zrozumieć, w ktorým miesiącu ciąży Jestes ı KIEDY MASZ przybliżoną porodu danych.

Dlatego Nie Badz zaskoczony, že za każdym Razem, gdy zostaniesz zbadany przez ginekologa, wysokość dna MAKU zostanie zmierzona bez zwłoki.

Wysokość dna macicy na Tydzień

We wczesnym stadium ginekolog, Za Pomocą Badania palpacyjnego, określa, JAK BARDZO wzrosła macica. Ale minie Trochę Czasu I nadejdzie Drugi trymestr ciąży. Czy Z TEGO okresu życia maksi.

Najwyzejszy okres jaka jaka JEST wysokość dolu macicy.

Wysokość dna macicy na odległość Pomiędzy najwyższym punktem macicy górnym punktem spojenia łonowego.
      

Dno macicy JEST Zwykłe nazywane wnętrze. Zmierz wysokość Dolnej Części macicy za Pomocą Taśmy centymetrowej Lub tasometru, A Dziesięć Pomiar odbywa sie bezpośrednio podczas każdej Kontroli.

Lekarz Robi SIĘ, ABY pokazać wyraźny obraz twojego Zdrowia i Zdrowia nienarodzonego Dziecka. Za które Razem SA Pomiary te wymieniać kartęDzieki Temu ginekolog moze łatwo śledzić dynamikę Wzrostu Dziecka, Co jest Bardzo Ważne.

Z każdym tygodniem wysokości dna macicy staje się SIĘ Coraz większa. C 13 tygodni Macica zaczyna wykraczać Poza Granice regionu miednicy, wznosząc SIĘ Coraz wyżej.Umożliwiając badanie palpacyjne macicy przez Powłoki brzuszne Nie powoduje zadných trudności, zrób Tego JEST Coraz łatwiejsze z każdym mijającym tygodniu.

Jeśli Mówimy O Tym, Jak zmienić wysokość dna macicy przez kilka tygodni, To Jest w przybliżeniu równy czasowi trwania ciąży.

Na Przykład, jeżeli Jestes na Tydzień 25 ciąży, wysokość dna macicy bedzie w przybliżeniu Równa 25 centymetrów.

      

Pomiar wysokości Dolnej Części macicy w domu

Wysokość dołu macicy na tydzień: mierzymy sięIstnieje kategoria Kobiet, Które SA zaabsorbowane SWOJĄ Sytuacja AŻ zrobić punktu niemożliwego. Tego rodzaju Kobiety interesują SIĘ Wszystkim, co przydarza im SIĘ, w najdrobniejszych szczegółach.

I, oczywiscie, chcą sami sprawdzić Wszystko, zwłaszcza jeśli Dotyczy zrobić ciąży. Wiec zaczynajmy.

Najpierw musisz przeprowadzi opróżnianie pęcherza, ABY Twoje odczyty Były bardziej niezawodne. Po leżeniu na sofie i wyprostowaniu nóg, tak Jak podczas Wizyty u ginekologa.

Lub musisz określić na Miejscu, Gdzie kończy SIĘ macica. ABY ABY zrobić, trzeba bedzie umieścić SWOJĄ Reke Gdzieś w rejonie Kości łonowej wag Środkowej czesci brzucha, A następnie przesuń Palcem w górę, az, AZ znajdziesz MIEJSCE, GDZIE brzuch osad staje SIĘ miękka.

To Jest Miejscu, w ktorým kończy SIĘ macica. To Jest dno macicy. Za Pomocą Taśmy centymetrowej mozesz zmierzyć odległość, ktora wykonałeś.

Zwykłe Twoje dane beda pasować do tygodnia, w ktorým jestes. I dopiero kapsułę Koniec ciąży, zrób Czasu porodu, macica schodzi i staje SIĘ niższa.

Cóż, Teraz nauczyłeś SIĘ mierzyć wysokość Dolnej Części macicy. Wiec Już Jestes Małym lekrzem. Życzymy udanych narodzin!

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 0
 1. Eugene

  Dzień dobry! Zaszłam w ciążę, gdy JEJ córka opiekowała, Nie bylo współpracy miesiąc, dowiedział SIĘ O ciąży W 6 nedel.Vopros tU CO, Na płatnego perspektywie USA przez Prawie 35 tygodni, A lekarz, w porozumieniu Termin stawia Mniejszy przez 1-2 tygodni. Ostatni odbiór byl 15/04/2016 sdm bylo 34, Jak widac z obwodu pasa 96 Jak pamiętam GMR odpowiada okresowi ciąży? CZY Też SIĘ mylę, czy Znaczy, jeśli bylo 34 razy, CZY zrobić odpowiada 34 tygodniom ciąży? Z góry dziękuję za pośrednictwem!

  • Irina

   Eugenia w ginekologii, lekarz mowi ci odliczanie od twojego ostatniego miesiąca. Wiec Nie ma nic złego w różnicy Między Analiza uzi obliczeniami ginekologa przez Tydzień. Dalem narodziny Nie PO Tym Jak ja Uzi wyznaczył termin i liczone Jako ginekolog. Ciesz SIĘ ciąża i rodzisz Zdrowe Dzieci

  • Marina

   Cóż, ktos moze sie mylić, Dziesięć Sam Tydzień zrobić NIE JEST BARDZO Długi Czas. Ale uwagę mi sie, Ze bedzie dokładniejszy.

  • Maria

   Dzień dobry! Idealnie, GMR odpowiada okresowi ciąży, ALE JEST Idealnie ... W rzeczywistości Moze przez Być rozbieżność. Dziecko moze Być Dużej, GMR okres dłuższy, LUB odwrotnie miniaturowy GMR, odpowiednio mniej niz w momencie, gdy TYLKO wielowodzie LUB małowodzie, POŁOŻENIE Dziecka rowniez Roli odgrywa. Dobrze, ginekologiczne Termin pochodzi od miesięcznych, oraz określenie USG umieścić na podstawie Rozwoju Dziecka.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...