Kanał szyjki macicy - wszystko, co kobieta w stanie

Wraz z początkiem ciąży praca całego Ciała kobiecego zostaje przebudowana w Nowym sposób.

Najważniejszą rzeczą JEST ochrona nienarodzonego Dziecka i stworzenie najbardziej optymalnych warunków dla JEGO prawidłowego Rozwoju. Ja Wszystko do użytkowników przyrody Przygotowuję.

...

Spis treści:

Przed zajściem w ciążę KOBIETA Nie Myśli O Tyma, Jak działa JEJ Ciało, Co jest potrzebne dla kanału szyjki macicy, Gdzie Się znajduje Jakie i wykonuje funkcje. Ale ciąża radykalnie zmieniającego podejście użytkownika Ciała i organizmu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na Układ moczowo-płciowy, ponieważ własnie tutaj pojawiają SIE Pierwsze í najważniejsze zmiany. W grud WIELE zalezy od kanału szyjki macicy STANU.

Co To Jest kanał szyjki macicy?

      
Kanał szyjki macicy - To Jest obszar macicy szyjki macicy, łączący Jame oo pochwa. Łatwiej powiedzieć - do dziura, ktorej wewnętrzne jarzmo skierowane JEST W stronę macicy, A zewnetrzne - w pochwie.

ABY przez Dziesięć otwór podczas miesiączki Krwi do Z macicy Spada zrobić pochwy, czy macicy, ABY dzieki JEGO spermy podczas stosunku wchodzi zrobienia.

Kanał szyjki macicy pokryte tkanina nabłonkową, Która wydziela Specjalny Sekret (śluz).

Średniej Kątownik wynosi 7-8 mm. Kanał szyjki macicy ma Precyzyjna formowego, ponieważ zalezy od Wieluniu czynników, od Tego Na Przykład, CZY KOBIETA miała urodzenie CZY nie, od Wieku, poziomu hormonów i innych.

Kanał szyjki macicy podczas ciąży

Te Kobiety ciężarne, Które PEWNEGO Dnia urodziły Dziecka, Wiedza, Co jest śluzowata Wtyczka. Położenie SIĘ W Kanale szyjki macicy.

Korek tworzy SIĘ śluzu wydzielanego przez oo sekretu Komórki nabłonkowe kanału szyjki macicy i Chroni płód przed niechcianymi infekcjami.

U nieródki kobietą, kanał szyjki macicy ma okolo 4 cm długości.Jeżeli kobietą miała aborcję LUB Inne interwencje, Długość kanału szyjki macicy (szyjki macicy) moze byc różna.

ABY przez gardło zewnetrzne kanału szyjki, Które lekarz moze określić wczesna ciąża. Wraz z nadejściem ciąży, eduroam ZEV staje SIĘ sinicznym kolorem. Ale Długość otworu SIĘ Nie zmienia.

Od momentu poczęcia szyjka macicy pełni funkcję blokującą, utrzymując płód w macicy przez Randki 9 miesiecy, zapobiegając poronienie. Szyjka macicy nie muskularny Pierścień, Który szczelnie zamyka SIĘ wraz z początkiem ciąży i dowcip w toni PRZED rozpoczęciem porodu.

Świece wiferon podczas przeglądów ciążyŚwieczka viferon podczas ciąży: Prenumeruj ja nie tylko.

tutaj Mozesz dowiedzieć SIĘ, JAK wysyłać SIĘ dostawa.

      

Długość kanału szyjki macicy - norma

Polip kanału szyjki macicy podczas ciążyPodczas Przyjęcia ginekolog dokladnie bada kobiete, zwłaszcza szyjkę macicy, i zakładając obecność ciąży, wyznacza USG i analiza. Po otrzymaniu wyników Badania lekarz moze wyciągnąć WNIOSKI dotyczące ciąży i JEJ przebiegu.

Na pierwszym USG określa SIĘ Nie TYLKO pozycje płodu, JEGO wielkość, MIEJSCE przywiązania, ale takze Długość kanału szyjki macicy, Ponieważ wskaźnik Dziesięć moze wskazywać na groźbę zakończenia ciąży na wczesnym etapie.

Zwykłe Długość pokoju szyjki macicy ciężarna powinna Mieć 3,5-4 cm, wewnętrzne i zewnetrzne otwory w gardle, sa szczelnie Zamknięte. Aby stan kanału szyjkowego określono sposób Urodzenia.

Korek śluzowy, pokrywający kanał, Chroni Dziecko PRZED różnymi infekcjami. Przez jakis Czas PRZED porodem także odchodzi.

Śluzówka zanika Używanie ludzi na różne sposoby. W niektórych przypadkach odejdzie na 2-3 tygodnie PRZED porodem, W innych 2-3 Godziny. Ale jeśli korek w ogóle SIE NIE odsunie, Nie martw SIĘ, ABY TEZ SIE DZIEJE. Jestem lekarza usunie JA Już podczas porodu. Korek moze odejść w całości LUB w Części.

Kobietą Moze zauważyć grudkę śluzu na bieliźnie, prawdopodobnie z żyłami Krwi, ABY żart śluzowa Wtyczka. Ale najczęściej korek znika w momencie oddawania moczu, wtedy kobietą na ogół niczego nie nie widzi, ale moze czuć, ZE coś spadło od Śródka.

Jeśli śluzówka zanika stopniowo, Małe Części, potem na bieliźnie widac brunatne Ślady na 1-3 dni.

Kanał szyjki macicy podczas ciąży skraca SIĘ Bliżej Uprawnionaszyjka macicy staje się SIĘ miękka.

Wraz z rozpoczęciem regularnych chodzić Światło kanału wzrasta o 2-3 cm, następnie więcej. KIEDY otwór rozszerza SIĘ do 10 cm (Pełne Otwarcie szyjki macicy), A macica Z pochwa powyżej tygodnia SIĘ pojedyncza Ścieżka Ogólna, możemy mówić o początku drugiego odcinka szyjki macicy. okres porodu - wydalenie płodu.

Czy można palić w ciąży?W tym artykuł dowiesz się: CZY mozna palić w ciąży?.

tutaj Bedziesz czytać niz pożytkiem winogrona Dla kobiet w Ciąża.
 

Jeśli kanał szyjny postępowania powiększony

Jeśli kanał szyjny zostanie powiększonyNa USG LUB podczas badań Badanie mozna stwierdzić, Ze poszerzony kanał szyjki macicy - Niewydolność szyjki macicy-isthmiko, czyli szyjka macicy Nie JEST W powyżej tygodnia wykonywać swoich funkcji, ABY utrzymać jajo płodowe, A Już moja wczesnym stadium ciąży istnieje ryzyko poronienia.

Najczęściej Dzieje SIĘ, ABY W Czasie 16-18 tygodni, KIEDY DZIECKO gwałtownie rośnie, pilzner Nadal aktywnie sie porusza.

Powód ekspansji kanał szyjki macicy w Czasie ciąży moze STAC SIĘ duża liczba męskich hormonów płciowych, Które zmiękczają szyjkę macicy, A takze ciąża mnoga, w ktorej nacisk na szyjkę macicy znacznie SIĘ zwiększa.

Sa Inne powodyNa Przykład nieprawdziwych.

Dzieki szybkiemu leczeniu mozna take przerywaniu. ABY to zrobić, najlepiej kontynuować monitor w Szpitalu.

W warunkach szpitalnych, po dokładnym zbadaniu, mozesz utrzymać kilka Działań, ABY zatrzymać groźbie poronienia.

Moga zrobić Być leki, Które wzmocnią szyjkę macicy. Często ustalane krążka (Pierścień, Który JEST usuwany Tylko w 37 tygodniu).

Szyjkę macicy mozna rowniez zszyć, To Znaczy, czy zszycia kanałów szyjki macicy. TAKIE operacje wykonywane SA w stacjonarnym otoczeniu w znieczuleniu ogólnym, Zwykłe W Wieku 16-18 tygodni ciąży.

Ta metoda ma WIELE wadNa Przykład się infekcja i czynność pęcherza płodowego integralności. Dlatego używaj Tylko w najbardziej ekstremalnych przypadkach.

Polipyłani szyjki macicy

Kanał szyjki macicy powiększony podczas ciążyCzęsty podczas ciąży KOBIETA słyszy Bardzo straszną diagnozę - polipędy szyjki macicy. Ale do brzmi Tylko przerażająco, w rzeczywistości Wszystko Jest O WIELE prostsze.

Ustalając taka diagnozę, wyznacza lekarz kolposkopia Badania cytologiczne prowadzi i histologiczne.

Wszystko w porządku, ABY ujawnić naturę macierzystą Polipa I Zrozumieć, prawdziwa JEST polip LUB doczesnej pseudopolyps (msze polipowatych Który występuje na TLE ciąży i znika w okresie połogu).

Najczęściej w kobiecych sprawach mieszkaniec polipStrona Moze Być poddana testowi hormonalnego.

W przypadku Tym Nie mozesz SIĘ martwić, polip Nie Badz ani dotknąć, Przeprowadzaj TYLKO Lokalne Leczenie przeciwzapalne. Dziesięć polip moze spaść podczas porodu LUB zacząć rozwijać SIĘ W przeciwnym kierunku w okresie poporodowym.

      
W rzadkich przypadkach polip moze sie dziać, Ale Mogli Tego Być mężczyzną. Jeżeli polip PRZED narodzeniem byl Już, ale KOBIETA Nie wiedziała O Tym, ciąża jest mało prawdopodobne w Tym przypadku.

ABY KOBIETA zaszła w ciążę, najpierw musisz pozbyc SIĘ Polipa. Ale jeśli wyobrażasz sobie, že polip powstał w Czasie ciąży i Nadal JEST prawda, ABY NIE spiesz sie.

Podczas ciąży, szczególnie my wcznym stadionie, polip próbować Nie dotykaćI usuwane Tylko w rzadkich przypadkach Bardzo, gdy JEST do powyżej tygodnia.

Decydujący pseudopropek Nic Nie zagraża ani ciąży, ani dziecku. Ważne JEST wyjscie Procesu zapalnego. Już po porodzie badanie zdecyduje, CZY wyeliminować polip, CZY nie, jeśli nie nie zniknęło.

ALE JEST Prawdziwy Jak polip, Po Poraju Musi kontynuować badanie, obserwację i leczenie.

W Czasie ciąży mozesz zmierzyć SIĘ z wieloma problemami i nieprzyjemnymi diagnozami. Niektórych z Nich brzmią po prostu strasznie, ale w rzeczywistości ani matka, odbytu Dziecko Nie SA zagrożone.

Niektórych z diagnoz Warte SA wysłuchania i podjęcia Działań, pójścia zrobić Szpitala i poddania SIĘ dodatkowemu badaniu. Jeśli Masz jakiekolwiek wątpliwości, Mozesz usunąć przejść zrobić konsultacji z.

Kobiety w ciężarach SA niezdrowe, ABY SIĘ martwić, dlatego Lepiej JEST rozwiązywać Randki Problemy, Jakie Nadejda.

Kąpiel dla kobiet w ciążyNiz Moze Być wydajny Łazienka Dla kobiet w ciąży? Read here.

NA naszej Stronie / wciąż WIELE interesujących i przydatnych Informacji.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 0
 1. Anastasia

  Termin 21 weeks.mnogodvorye.dlina zamknął Część macicy 6 mm.tonus W norm.est Szansa na ciąży uratowanie?

 2. Lara

  Cześć, !! Ciąża 19 tygodni Wczoraj SIĘ SIĘ zielonkawy wyrzut. Potem byl Wielki skrzep Tego samego koloru z zapachem. Co to może być? Przeszedłem

 3. Asya

  Cześć, 03.10.16 zrobił USG: Długość kanału TS wynosiła 41 mm Rozszerzenie do 2 mm, w / 3 C / 3 ml / K. Nadciśnienie mięśniówki macicy wzdłuż tylnej ŚCIANY, 18.03.16 Wykonane wielokrotnego uzi: Długość szyjki macicy wynosi 35 mm Zamknięta Część JEST 14 mm eduroam ZEV JEST zamknięty. Wewnętrzne gardło powiękrza SIĘ zrobić 6 mm. Umieściłem Utrozhestan dopochwowo 2p * 200, CZY potrzebuję pessara?

  • Lilya

   Dzień dobry! Wszystko zalezy od twojego Czasu, jeśli JEST wiecej niz zrobić 32-33 tygodnie, wtedy ISC NIE Uloža, Beda próbować sprowadzić Cie zrobić 37 tygodni, o tam mozesz rodzić. "Utrozhestan" JEST Teraz mianowanego Prawie Wszystkim, dla BEZPIECZEŃSTWA (włożyła przejść podczas ciąży). W każdym przypadku lekarz powinien szczegółowo opowiedzieć, opierając SIE NIE Tylko na wynikach USG, ale takze na innych testach.

  • Olya

   CZY sprawdziłeś Siebie i Swój wniosek zrobiłeś? /rody/podgotovka/othodit-probka.html / Rannie-sroki Dlaczego WIELE dziewcząt Z wynikami Nie chodzi zrobić ginekologa í Nie zadaje il takich pytań? Znowu SIĘ Randki Twoje pytania i ogólny wczego płodu. Idź do domu ı pozwól im zdecydować, CO CI wyznaczyć, ALE CO Lepiej, ABY uniknąć Tego samego. /beremennost/info/tservikalnyi-kanal.html

  • Nina

   Asiu, witaj. JAKI MASZ Limit czasowy? I kogo wyznaczyłeś zrobić Utrozstanu? Sama pessary Odda SIĘ? STAN SIĘ kontem na WAKACJE LCD. obserwuj i Rob TYLKO do, powierzać Lekarza / mozno-li / obraz-zhizni
   / beremennost / analizy / Beremennost / info

  • Katia

   Kto dal ci Lekarza? CZY Sam zacząłeś? W przypadku innych preparatów Lepiej bedzie zwrócić SIĘ CIEBIE zrobić w Szpitalu LUB zrobienia osobistego ginekologa. /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html
   / rody / podgotovka Niezależnie Nie pić niczego mi nie nie Brać dopochwowo. Nie JEST Jasne, w jakikolwiek lek odchodzenia ZE SOBA współdziałać. / beremennost / info / serdtsebienie-ploda

 4. Nina

  Katarzyna Masz Bardzo Duże Pragnienie porodu, o pessar JEST koniecznością. Po zainstalowaniu, bedziesz Musiał zbadać Raz Dwa razy w miesiącu LUB pod kątem Flory bakteriologicznej. I Jeszcze Jeden Bardzo Ważny punkt - od Seksu Bede Musiał zrezygnować./ mozno-li / obraz-zhizni /beremennost/slozhnosti/korotkaya-shejka-matki.html /beremennost/slozhnosti/opasnye-nedeli-beremennosti.html

 5. Ekaterina Filatova

  Cześć. Mam 4 ciąże. Poród bedzie czerwony dany przez Boga. W ciągu ostatnich 3 aborcji, 2 do 5 tygodni i 1 W Czasie 8 tygodni. Ss ssanie SA Wykonane i macica Jeszcze PRZED Ofensywa ICP powieść mi. Lekarz powiedział, ZE zajada w ciążę, je zobaczyc zobaczymy, co Robić. W Nocy Tej 13 tygodni. Po 12 tygodniach i 4 dniach zrobiłem uzi. Napisał Długość SHM - 26 mm. C / K - 10 mm. : Informacje o ts / k Nie mówiące Tego Jak inaczej. Lekarz NIC NIE wyjaśnił. Wybrał LUB mianował utrozhestan 200 nA Dwa razy i magnez 6. Powiedział, Ze bedziemy obserwować, nastąpi skrócenie, wprowadzimy pesarium. Który Lepszy, pessary Albo ścieg? CZY JESTEM na wygotowanie? Postscriptum Stały cierpi na ból w okolicy lędźwiowej Nospanum macicy i / m2 razy w Prawo Teraz zaczyna Robic.

 6. Irina

  Wczoraj byłem na USG.13,4 tygodnia ciąży. Uzzyst zdiagnozowano: kanał szyjki macicy o długości 33 mm, poszerzony do 3,0 mm Na 2,5 cm. Mięśniówki macicy bez ZMIAN. Lekarz musi Być leczony w Domu. Astrogestan 200 dwa razy dziennie i magnez B6 3 razy dziennie. Coś, co wątpię, moze pójdę zrobić Szpitala?

  • Olga

   CZY To Jest Teraz Warte Szpitala? Lekarz nie robi nic z powodu hospitalizacji. Zacząłem pracować w Szpitalu Teraz: Jako pielęgniarka, moge powiedzieć, že leżenie wag Szpitalu żartem ostatnia rzeczą, wtedy, gdy Tylko z Nie ma innego wyboru. Teraz, w Wieluniu szpitalach poddawanych kwarantannie na grypę, bierze Wieluniu Chorych. Tutaj musisz postawić diagnozę, A nawet Dodano grypę, MIMO zrobić jakis szpital zarazy? Jak juz napisałeś, jeśli nie ufasz, aby zmienić Lekarza. Ale szpital Musi pójść Tylko wtedy, gdy JEST TAK ZLE Wszystko, že bez hospitalizacji Nie moze zrobić, ciągnąć Do Konca, Jak to Mówią.

  • SWETLANA

   Irina, Dlaczego wątpisz? W końcu otrzymałeś Jasne zadania, podążaj Za Nimi. Nie Masz krytycznego STANU, w ktorým pokazany żartem Szpitala. Jeśli nie przeszkadza ci plamienie, mozesz wziąć Poranna dawkę. Polecam lekturę:
   /planirovanie/pl-lekarstva/dyufaston-2.html
   /planirovanie/pl-lekarstva/utrozhestan.html
   /rannie-sroki/problemy/vykidysh.html

  • Alain

   Cześć, Irina. Jak myślę, Twoje zdrowie Nie JEST ZLE, ponieważ Nie Mówisz nic o problemach fizycznych. WARTO wiec poczuć SIĘ Jak w Domu. Jako lekarz powiem wam, ZE JEST mają znacznie Lepsze niz Wagowo Szpitalu. Domy Sa bardziej Komfortowe i Nie ma Możliwości wychwycenia infekcji szpitalnych, ktorých JEST WIELE w instytucjach Publicznych.

  • Marina

   Dzień dobry! Musisz zaufać Swojemu lekarzowi, w przeciwnym razie Lepiej żartem zmienić, ponieważ Bedziesz obserwowany przez Długiego Czasu. Nie Masz za dużo ekspansji, wiec mozesz wypróbować Być traktowany w Domu. Ale w przypadku Czego natychmiast zrobić Szpitala, zwłaszcza jeśli SA bole, dyskomfort. Chociaż w razie wątpliwości LUB pracy w szkodliwej pracy Lepiej JEST położyć SIĘ, ABY Nie zaostrzyć sytuacji. Dla siebie przeczytaj: /beremennost/bolezni/istmiko-tservikalnaya-nedostatochnost.html, / mozno-li / ml-lekarstva, /rannie-sroki/problemy/vykidysh.html.

 7. Nina

  Tak, Sytuacja Nie JEST Łatwa, ale musisz SIĘ pozbierać, bo nic nie nie mozna zmienić. Ku wielkiemu mojemu ubolewaniu, nawet docisk LUB szycie Wokół kanału szyjki macicy Nie daje 100% GWARANCJI, Ze ciąża zostanie zachowana. Ponadto Operacja ta wykonywana żartem Wagowo rzadkich przypadkach í jeśli Nie ma przeciwwskazań. /rody/r-slozhnosti/prezhdevremennye-rody.html / posle-rodov / vosstanovlenie / Posle-rodov / oslozhneniya

 8. Sen

  Oksanochka, sympatyzuję Z Toba. Twoja Sytuacja JEST Bardzo Trudna. Ale samemu i lekarzom Nie obwiniam, MOGE TYLKO powiedzieć: szew na szyjce macicy Nie JEST panaceum. Niestety, NIE JEST niczym niezwykłym, Ze gdy przyszyte do szyjki (I zgodnie ż różnymi metodami - i Okrągłe i w kształcie litery U łącznika) Szwy te przenikają KIEDY szyjka macicy zaczyna SIĘ otwierać, ponieważ jeżeli poszedł Dynamics otwór szyjki szew SIĘ niestety nie nie działa. Powiem ci Jak działa położnik-ginekolog, mam Doświadczenie i nałożenie krążków, i TE samą Szwy na szyi ... niestety, nie nie możemy wykluczyć TAKIE sytuacje. PROSZĘ, zebrać. Nie rozpaczaj. Przy okazji tak, Dla Ciebie na Przyszłość, JEST Operacja, Która eliminuje niewydolność szyjki macicy POZA ciąża, Która pomaga wzmocnić wewnętrzna Część gardła za Pomocą implantów siatkowych. W Swoim Mieście skonsultuj SIĘ z lekarzami. Jest Możliwe, ZE TA Operacja CI Pomoże wag Przyszłości wykupić Piękne Dzieci. Naprawde ci do życzę!

 9. Alla

  Moja pierwsza ciąża byla dvoyney.I tu gdzies w 19 tygodniach poszedłem na wizytę i lekarz powiedział, Ze Nie Maja Duży otwór szyjki macicy i konieczne JEST, ABY umieścić Krążka, Albo strace zarówno detey.I oo krążki Podszedłem Czy narodzin. W Tym przypadku, powiedziano mi, Ze najprawdopodobniej w kolejnej ciąży JEST konieczne, ABY umieścić pesarium Jako szyjki korotkovata.Mne mysle, Ze głównym odwołanie w Trakcie ciąży Lekarza I moze Być zapisany.

  • Oksana

   M Bez dwóch ciąże i oboje; zostały zamrożeni mój wczesnym terminie, Nikt Nie powiedział przyczyny. Teraz jestem w ciąży PO długim leczeniu i stałym przyjmowaniu drogich leków, mam Bliźnięta.

   W Wieku 16 tygodni dostałem SIĘ Czy Centrum Okołoporodowego z bólem brzucha. Powiedzieli, Ze mam niewydolność szyjki macicy, Długość kanału Przy przyjęciu wynosiła 22 mm, 20 mm Przy wypływie. Powiedzieli, že nic strasznego.

   Zwiększono dawkę Utrozhestanu ZE 100 do 600 mg i wysłano wykonania domu. Zrobiłem Wszystko decyzja Z przewidywaniami.

   Teraz Lèze w Szpitalu, 19 tygodni - poszedłem na Obiad zrobić Wody, powiedziałem, Ze szyjka macicy JEST Już otwarta ja nie mam wyboru. Musimy rodzić, TYLKO Dzieci Nie beda zbawione.

   Leżąc i rycząc, Dlaczego nie zostałam zszyta, KIEDY byłam w Szpitalu? Aby przez SIE NIE stalo. Bardzo czekaliśmy na polską, najwyraźniej na próżno ...

   • motek

    Tu Como siempre, A Noticia la última, Y PL Todo Momento dennÃc¡ddoios tiempo para darnos información. Una buena Noticia para Hoy aunque tiene DOS Caras. La triste ES pensar PL cuanta Gente carece Hogar de tiene que llegar Y ESO Extremos para guarecerse del frio.Un recuerdo PL este DAA tan szczególny (faltan unas pocas Horas para que la Nochebuena celebremos) que espero pases rodeado de Wien Familii. Que tengáis Paz Amor Salud Y Żadan Să demás n ... Suerte tambià © N para el Nuevo aa ± o.Un Fuerte abrazo trava © s de blogosfera.

   • Olga

    W Tej samej sytuacji, TYLKO płód JEST Jeden, w tygodniu 19, woda wypłynęła, powodując poród, czekam AZ do nastąpi. Nie mów w słowach, ryczą przez Dwa dni.

   • Anna Kolomova

    Twoje Kłopoty SA zrozumiałe, jednak szycie Nie uratowałoby sytuacji. Niestety, problem polega na czymś innym, PRZED planowaniem ciąży, należy przejść Pełne badanie, Przyczyna Musi Być ustanowione w Przyszłości, Masz szanse, ABY przynosić owoce.

   • Światło

    Szkoda, upłynęło 22 tygodnie. Właśnie Dzieci Miały szanse na oczyszczenie. Nie bede oryginał w Mojej odpowiedzi, pilzner szew NIE MOZE POMOC. Osobiście uważam, ZE JEST problemem martwy. ciąża. U Ciebie gra SIĘ Ż rzuceniem. krew. Świeże szczegółowy Plan &. Przeczytaj:
    / planirovanie / pl-info
    /beremennost/analizy/fibrinogen.html
    /planirovanie/pl-info/konsultatsiya-genetika.html

 10. Olga

  W Czasie ciąży kanał szyjki niewiele wiedział, prawdopodobnie dlatego, Ze Wszystko bylo z nim w porządku. Dokładniej mówiąc, ginekolog opowiadał O NIM KIEDY zbliżała SIĘ oczekiwanej danych dostawy, powiedział, zęby monitorować wydzieliny Bo korek moze odejść. Z Tego artykułu dowiedziałem SIĘ Wieluniu Nowych Informacji, ktorých Nie znałem, ciemnym piwem tak powinno byc.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień.Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...