Prawidłowe i racjonalne odżywianie kobiet w Ciąży

Jedzenie kobiety w ciąży: przykładowe menu

Wraz z początkiem ciąży KOBIETA rozpoczyna krytyczny okres Życia - Musi myśleć o Zdrowiu pożądanego Dziecka rosnącego w JEJ Ciele.

O dziecku, które musisz zacząć myśleć na długo przed jego poczęciem. Przede wszystkim należy zrezygnować z przyszła matka i przyszły czas palenie picie alkoholu przez cośmy kolejne.

...

Spis treści:

JEST BARDZO wazne ABY, ponieważ początkowe Komórki Przyszłości twojego Dziecka powstają w ciele macierzyńskim i ojcowskim. Komórki te powinny być zdrowe i nieuszkodzone przez szkodliwe wpływy.

Wraz z początkiem ciąży, z zastrzeżeniem stałego racjonalnego odżywiania Kobiet, dieta praktyczne nie ulega zmianie.

Jednak dla prawidłowego Wzrostu i Rozwoju płodu wzrasta liczba niektórych składników: Białka zwierzęcego, tłuszczów, witamin i pierwiastków śladowych.

Przykładowa lista produktów na jeden dzień

Mleko i produkty mleczne podczas ciążyMleko, produkty mleczne - 500,0. Konsumpcja mleka jest obowiązkowa. Z nietolerancją - produkty z kwaśnego mleka, kozie mleko. Produkty mleczne nie są przekształcone bez innej.

Twaróg - 50,0, ser. - 0. Twaróg i serszą potrzebującą ilość wapńktorých kationy zapewniają Randki istotne Procesy: od bicia serca i przekazywania nerwowo-mięśniowego po układanie tkanki kostnej, w Tym szkliwo zębów stałych Dziecka.

- produkty lecznicze, niezastąpiony aminokwas - metionina. Jest to zoned błony przenośonej, własnce ich i detoksykacyjnej.

Mięso - 150-200,0. Mięso można zastąpić rybą, serem, jajami - ale nie więcej niż połowę objętości. Produkty Mięsne SA źródłem Białka zwierzęcego, Które bezpośrednio trafia zrobić Budowy narządów płodowych.

Najostrzejszą zawartość Żelazo mianowicie w mięsie, ponieważ sklada SIĘ z komórek miocytów, Które składają SIĘ oo mioglobiny - analogu hemoglobina krew. Przeniesienie atomów leczącej za pomocą żelaza.

Ryba - 100,0. Obowiązkowe JEST stosowanie ryb Morskich, częściowo Owoców Morza Jako Źródła fosforu i innych pierwiastków śladowych, z ktorých najważniejszy JEST jod. Wszystkie komórki nerwowe, w tym neurony mózgu, są pokryte.

Główną decyzję o tym połączeniu jest fosfor. Odpowiednio, im więcej fosforu występuje w kompozycji otoczek nerwowych, Tym szybciej wytwarzany JEST sygnałowy.

Jajko 1-2 szt. Jaja kurze, w rzeczywistości, te sama zarodki, zawierające niezbędne składniki odżywcze i pierwiastki śladowe Randki dla prawidłowego Rozwoju płodu.

Co to jest niebezpieczne piwo bezalkoholowe?Odpowiedź na pytanie, mozesz pić piwo Dla kobiet w Ciężar lub nie, spójrz w tym artykule.

Pośpiesz się w czasie ciąży? Dowiedz się więcej już teraz!

Zboża, makaron - 50-70,0. Dotyczące produkty spożywcze.

Cukier i wyroby cukiernicze w czasie ciążyCukier, wyroby cukiernicze - 50,0. Glukoza jest niezbędna do zrobienia. Ale ta jakość, choć drewniana, ale nie najważniejsza.

W ludzkim ciele glukoza podległa ważnym zmianom biochemicznym, w wyniku ktorých powstaje NIE Tylko Energia, pilzner powstają określone Substancje, Które wpływają na Ośrodki przyjemności.

Jednym z takich metabololitów jest tzw endogenny (wewnętrzny) alkohol: C5H2-OH. Kiedy wyprodukuje się alkohol z zewnątrz.

Jeśli Ciało Dziecka z okresu Życia wewnątrzmacicznego JEST zaznajomione z własnym endogennym alkoholem, Nie ma nic oprócz obrzydzenia zrobić napojów alkoholowych, NIE czuje. Odpowiednio, przeciwnie, pozbawiony glukozy organizm płodowy JEST potencjalnie gotowy zrobić spożycia alkoholu.

Masło - 25,0. Źródłem informacji o tym, które źródła syntezą rybanów jest ich struktura. W Dziesięć sposób układane Să biochemiczne Procesy otyłości, Które z pewnością beda SIE włączać Dla NICH wag sprzyjających warunkach.

Olej roślinny - 25,0. Zawiera nienasycone Kwasy Tłuszczowe niewymienne, Które zapewniają Procesy odzyskiwania na poziomie komórkowym.

Zasadniczo spożycie OLEJU roślinnego, zarówno dla przyszłej Matki, JAK I JEJ Dziecka, zapobiega wczesnemu starzeniu SIĘ.

Warzywa, ziemniaki - na 250,0. Źródłem skrobi jest wskaźnikłać glukozy. Ponadto Warzywa zawierają wystarczającą ilość błonnika roślinnego, Kolorado zapewnia prawidłową ruchliwość jelit, zapobiegając Ich występowaniu zaparcie.

Świeże owoce i soki podczas ciążyŚwieże owoce i soki - 200,0. Źródła witamin i pierwiastków śladowych ważnych, dzieki ktorým następuje lepsza asymilacja składników odżywczych.

Chleb - 300,0, pieczenie - 100,0. Ziołowe produkty spożywcze, napoje bezalkoholowe.

Wszystkie te produkty są za pośrednictwem ich wapienia.

Trzy suplementy dla kobiet w Ciąży - program "Żyj zdrowo!"

Jak ustalić początek porodu?Często pytany: Jak Zrozumieć, praca SIĘ ZE zaczęła? Pytasz - odpowiedź!

Ciąży zamrożone: znaki i przyczyny - w tym artykułu.

Ciąża i kąpiel - zgodne? /mozno-li/obraz-zhizni/banya-i-beremennost.html Nasz artykuł powie o tym.

Witaminy i pierwiastki śladowe

Oprócz zrównoważonego skladu pokarmu zaleca SIĘ przyjmowanie witamin w Postaci tabletek - w podwójnych ilościach, dla Matki i Dziecka.

Bardziej korzystne JEST stosowanie multiwitamin w Produkcji Krajowej, ponieważ Nie ma zadných dodatków, Które wywoływałyby indywidualne reakcje alergiczne.

Jodek potasu - 200 mg dziennie (jak zalecono w konsultacji z kobietami). W przypadku równych wydatków na dziecko.

Nadmierna zawartość jodu mój Krwi Kobiety Wagowo ciąży przyczynia SIĘ JEJ osadzania zrobić o SIĘ W tarczycy płodu. Podobny depot Wpływ na zdrowie później, gdy tarczycy rozpoczną operację.

Nie JEST W powyżej tygodnia wychwytywać jonów jodu, ponieważ Randki JEGO receptory SA nieaktywne: od Urodzenia, ponieważ SA zablokowane w okresie wewnątrzmacicznym Rozwoju.

Witamina D2 w naciągu oleistym do wczesnegonienia krzywicy u dziecka. Ponadto, podczas stosowania Witaminy normalizuje metabolizm wapnia w organizmie Matki oczekującej zachowała elastyczność tkanki kostno-chrzęstnych.

Zabranie witamina Dmoja mama ma Duże szanse, ABY rysunek I Zdrowe zęby, paznokcie, wlosy.

Super-posiłek dla kobiet w ciąży. Produkty asystentów - program "Żyj zdrowo!"

Wymiana produktu

Jeśli nie możesz jeść świeżej żywności, możesz zastąpić je puszkami. Pobrane również indywidualne indywidualne reakcje alergiczne.

Substytucja pokarmu podczas ciążyPodczas wymiany mięsa, objętość konaurwy rybnej siłaa 1,5 raza.

Wymiana mleka jest życzeniem z powodu.

Komponuje i chłodzi w puszkach są używane w tej samej objętości. Stopni, produkcja domowa.

Wymiana warzyw w odniesieniu do zbóż lub makaronu jest niedopuszczalny.

Przyjęty od Lekarza LUB położnej, Która monitoruje Przebieg Ciąża.

Konieczne jest ograniczenie diety: kawa, czekolada, cytrusowe (obligatoryjne alergeny pokarmowe) w trakcie.

Bez powołania Lekarza i ginekologa JEST Nie robia Przyjęcia!

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

Pierwsze objawy ciążyCo może być pierwsze objawy Ciąża? Wiele materiałów i interesujących - w tym informacji!

O tym, co są fałszywymi walkami, i jak mogę mogę ich z tymi, możesz się z tym artykułem.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

1 komentarz
  1. Olga

    Dla racjonalnych matek bardzo ważnych jest racjonalne żywienie. Tylko od nas zależy zdrowa formacja dziecka. W menu warte nie tylko małżeństwa i owoce, ale także zboża. W grupach dostępności do witaminy z grupy B oraz udziału mikro i makroelementów. Na przykład proso, stara kto je przygotowuje, ale na próżno. , Że w dawnych czasach stale nazywano go "złotym krupem" .Radzę się wyrazić na stronie /mozno-li/eda/krupy/psheno.html#more-23995

    Czekoladki i herbatniki, bez nich, cóż, to nie jest tak niemożliwe. Problem nadmiernej wagi się prześledzi po narodzinach dziecka. Nie umieszczaj ich na czarnym liście, musi zawsze tego, czego nie możesz. Ale uważaj na słodycze. Wszystkie produkty pozostałe czynności przygotowania na dietę.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...