Obwód brzucha w czasie Kobieta - wskaźnik płodu

Jeśli zwykłej osobie zadano Pytanie - co odróżnia kobiete w ciąży od reszty uczciwej polowy ludzkości, pierwsza odpowiedzią Beda Słowa zmieniono obwód brzucha.

Oczywiscie, Już po 13-14 tygodniach nA zmiany wyglądu, Bliskie Spojrzenie moze zobaczyc wygląd brzucha, AZ wraz postępem ciąży obwód brzucha bedzie SIĘ zwiększał, osiągając maksymalny Rozmiar okolo 10-14 dni PRZED porodem.

...

Spis treści:

TAKIE dokładne Pomiary SA Ważne, oczywiscie, dla ginekologów, Ponieważ zgodnie z Ich Dynamika, nawet bez użycia nowoczesnego Sprzętu diagnostycznego, doświadczony lekarz moze ujawnić Pierwsze oznaki możliwego Problemu.

Dlaczego obwód brzucha zwiększa SIĘ W Czasie ciąży?

      
W Czasie ciąży WIELE razy zwiększyć Rozmiar płodu (Macica), A JEGO wzrost następuje Nie TYLKO ZE wzgledu na wzrost płodu, ale rowniez ZE wzgledu na wzrost Łożyska i objętość plynu owodniowego i blon płodowych.

Jeśli W pierwszych 12 tygodniach ciąży macica pozostaje za kościami miednicznymi I Nie JEST namacalny nawet wtedy, gdy badany w gabinecie JEST ginekologa Pod Koniec Pierwszego trymestru ciąży JEGO dno unosi SIĘ nad samotna artykulacją.

Od Tego momentu, podczas każdej Wizyty w poradach dla Kobiet, lekarz bedzie mierzył wysokość macicy i obwód brzucha przyszłej Matki - Tego zrobić, nawet Wagowo Nowoczesnych warunkach, UŻYWANA JEST zwykła taśma centymetrowa.

Koncentrując sie na swoich zapisach, lekarz moze ocenić dynamikę Rozwoju płodu - obwód brzucha w Czasie ciąży stopniowo rośnie.

Skupiając sie na uzyskanych wskaźnikach i porównując je ZE średnimi standardami statystycznymi, ginekolog moze Nie TYLKO określić spodziewany Czas trwania ciąży, A nawet określić szacowaną Plaça płodu.

ABY ABY zrobić, wystarczy pomnożyć wysokość pozycji dna macicy i obwodu brzucha - nawet wagowo ostatnich okresach ciąży Błąd zazwyczaj nie nie przekracza 100-150 gramów.

W czasie ciąży weź kąpielW Tym artykule Mozesz sprawdzić, CZY kąpać się w czasie Ciąży.

tutaj CZY Jest Możliwe arbuz podczas ciąży.

Jaka JEST norma i na Czym ona polega?

Norma obwodu brzucha w ciążyOczywiście, koncepcja Normy W przypadku mówienia o wielkości obwodu brzucha JEST względnie względna - lekarz ocenia Nie TYLKO wynik pomiaru, ale takze konstytucję JEGO Pacjenta.

Jeśli Wagi sprzed ciąży Kobiety przekroczyły Wskaźniki normatywnych, Które koncentrują SIĘ na wynikach Pomiarów Przy użyciu metrii, moze TYLKO z duża ostrożnością, ponieważ w pomiarach Beda uwagę brana pod, a grubość podskórnej tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Dlatego lekarz przeprowadza POMIARY Przy każdej wizycie u ciężarnej konsultacji - Obwód brzucha powinien wzrastać w dynamice.

Najwyższa wartość Tego wskaźnika Siega Drugiej polowy Trzeciego trymestru ciąży (od 80 do 32 cm, Po tygodniach 95-100 cm PO tygodniach 36-38).

Wraz ZE wzrostem brzusznej zwiększa obwód i wysokości stałego macicy - obserwuje SIĘ zrobić 36 tygodni ciąży PRZYJAZNY zwiększenie Tych parametrów, KIEDY macica wzrasta zrobić Luku żebrowego.

Po Tym momencie z podłużną pozycja Dziecka w macicy następuje obniżenie prezentującej CZĘŚCI DO wnęki miednicy Małej, a wysokość pozycji dna macicy zmniejsza SIĘ O SIĘ, obwód brzucha Nadal rośnie - TAKIE zmiany wskazują nA podejście zrobić daty Urodzenia.

Czy W ciąży TYM momencie, W obecności wskazań, Ze przyszłą matkę mozna wysłać zrobić Szpitala Szpitala położniczego (jeśli JEST Dostępna konflikt Rhpatologia układu sercowo-naczyniowego i nerek oraz Inne przypadki wymagające Nadzoru Lekarza).
      

Jak poprawnie zmierzyć obwód brzucha LUB brzucha?

Jak poprawnie zmierzyć obwód brzucha lub brzucha?Przede wszystkim obwód brzucha u Kobiety w ciąży, niezależnie: od Wieku ciążowego, należy mierzyć Tylko w pozycji poziomej - Wiec na Wskaźniki Nie wpływa stan kręgosłupa i możliwe osłabienie tkanek przedniej ŚCIANY brzucha.

Po Drugie, Pomiar należy wykonać dopiero po opróżnieniu pęcherza - zapewnia SIĘ, že "dodatkowa" objętość nie nie wpłynie na wyniki Pomiarów, szczególnie Przy dynamicznej obserwacji.

ABY zmierzyć za Pomocą obwodu brzucha taśma centymetr konwencjonalnego Krawieckiej (normalny centymetr), taśma Musi przejść przez najgłębszą częścią fizjologicznej zginanie kręgosłupa lędźwiowego - lordozy tylu oraz umieszczone na przedniej Stronie pierścienia pępowinowej. Tylko w TYM przypadku lekarz moze ufać uzyskanym wynikom í obserwować dynamikę Ich Wzrostu.

Podwyższona temperatura we wczesnej ciążyCO jeśli Masz gorączka moja wczesnej ciąży?

Tutaj Mozesz dowiedzieÄ ‡ SIĘ, brzuch boli Dlaczego mój wczesnym okresie ciąży.

KIEDY musisz włączyć alarm?

Jeśli Pomiar obwodu brzucha w ciąży SA prowadzone nieświeże, Przy każdej wizycie w klinice Matki oczekującej przedporodowej, ginekolog moze polegać na Ich wynikach.

Równie niekorzystne I nadmierne zwiększenie obwodu brzucha i jego zmniejszenie, Które Nie odpowiada spodziewanemu czasowi ciąży.

Jeśli obwód brzucha JEST większy niz normalnie

Jeśli obwód brzucha jest większy niż normalnieTych W przypadkach, gdy podczas kolejnej Wizyty Kobiety ciężarnej w konsultacji z kobietą, obwód brzucha, Potrzebna JEST dodatkowa ankieta, ABY zidentyfikować możliwe przyczyny wielowodzie (Zakażenia wewnątrzmaciczne I Ciężkie Wady płodu).

Ponadto jeśli po 38 tygodniach ciąży okaże SIĘ, Ze obwód brzucha przekracza 100 cm, Potrzebne JEST natychmiastowe badanie w celu określenia Pacjenta położenia przekroju płodu w łonie Matki - Warunek Nie JEST dowodem Patologii ciąży, pilzner Z oznacza powikłań możliwość dowcipniś pierwszym i drugim okres porodu.

W Takım przypadku KOBIETA w ciąży powinna natychmiast hospitalizuj nA oddziale położniczym Szpitala, ABY wybrać Optymalne dostarczanie taktyki - zazwyczaj w Tym przypadku zabiegu (Cesarskie cięcie) Lub Interwencji bezpośrednio w procesie dostawy, Który JEST BARDZO Rzadko obecnie używany.

Bardzo Rzadko Moga wystąpić sytuacje, gdy obwód brzucha nieznacznie większe od Wartości prawidłowych dla danego Wieku ciążowego - w Tym przypadku, Kompleksowe badanie Kobiet W celu uniknięcia prawdopodobny Rozwój hydatidiform molowych i chorionepithelioma.Leczenie takich pacjentów powinno Być prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowanego ginekologa-onkologa.

Jeśli obwód brzucha JEST Mniejszy niz normalnie

Norma obwodu brzucha w ciążyW takich przypadkach gdy obwód brzucha "pozostaje w tyle" na podstawie normalnych wskaźników, szybkie badanie STANU ciężarnej pomaga Wagowo odpowiednim Czasie dowcipniś wykryciu ciężkiego stopnia niewydolności płodowej, współpracowników prowadzi zrobić hipotrofii płód.

Może być niedostatecznie niedostosowany anhydryt, często towarzyszący ciężkim wymiot gestoza druga połowa Rachunek lub wiążąca z powtórzenie (true lub false).

      
Jeśli mierzenie obwodu brzucha po 30 tygodniach Jesteś zalogowany i przybędą pomiarze Służy do spadania w próżni ruchoma płodu lub ich całkowitej nieobecności, natychmiastowa hospitalizacja KOBIETA w ciąży w Szpitalu - Sytuacja taka często wskazuje na Rozwój poważnych powikłań (AZ Czy przedwczesnej Śmierci płodu).

Sam Pomiar Nie JEST Konieczny - pomimo pozornej prostoty Błąd pomiaru moze na próżno drażnić przyszłą matkę, ale nie nie należy odmawiać tak prostej procedury podczas Badania lekarskiego w klinice dla Kobiet.

Zdejvitné povolení, czyli KONTROLI obwód brzucha JEST cenny Tylko z wtedy, gdy JEST konsekwentnie śledzony przez Lekarza.

Nierozwojowe objawy ciążyTutaj możesz przeczytać artykuł: "Ciąża nierozwojowa: objawy«.

Zostań na naszej stronie internetowej / a można wiele użytecznych informacji dla siebie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 8
 1. Irina

  Nie miałem Też Bardzo dużego brzucha, A ultradźwięki mówiły maksymalnie 2600 A moj SYN urodził SIĘ 3510 g i 53 cm.

  • Lana

   Mój żołądek Wcale nie nie wpada w rame stołu)))) i Jestem gruboskórny Nie Chudy. po 12 tygodniach 80 cm przesłania już żołądek. a teraz na 30 - 94 cm.
   aby logika gatunku po 5 cm urodziła się))))))
   Jedna wysokość macicy Wschodzących W Czasie))))
   z tym wszystkim wyglądam bardzo ostrożnie

   wszystko jest względne w naszym świecie))))

 2. Sonia

  Dzień dobry, Martwię SIĘ o mnie przez 20 tygodni i wydaje sie mi, Ze się Mój brzuch JEST Mały, prosze powiedz mi, kto ma obwód brzucha wagowo Tym Czasie. A odlane z wiadomości uruch. Aktywnie?

  • Svetlana

   Sonia, Nie martw silno.U Cala Moją ciążę obwód brzucha mniej normy.Chem TYLKO lekarze Nie byłem przestraszony i niedobory Wody i niedorozwoju rebenka.A Každý USG wykazało, ZE Randki norme.I Dziecka Nie urodziła SIĘ mała kg.Tak 3570 wydaje mi sie , ZE JEST indywidualnie objętość brzucha, chociaż oczywiscie, jeśli lekarze Maja wątpliwości musisz mi sprawdzić WSZYSTKO.

 3. Tatiana

  Generalnie całość przypadkowa. Przyszedłem porodzić w Szpitalu, A pielęgniarka wag poczekalni zaczęła określać MNIE DLA Zachowania. Powiedziałem JEJ, Ze przyszedłem porodzić, okres MAM 9 miesiecy, ALE deweloperskim NIE wierzy. Mowi, ZE JEST mały żołądek. Chociaż urodziła Małego synka o wadze 3, 2 kg i 52 centymetry. Więc rozmiar brzucha jest zwodniczy.

  • anna

   w kształcie trójkąta Twój brzuch wyglądał na 9 miesięcy.

 4. Leia

  Miałem taka sytuację w Czasie ciąży, ZE Mój lekarz byl na wakacjach i na INNE spotkanie poszedłem zrobić innego Lekarza. Spojrzała na Mnie Jak Zwykłe żołądka i okazało SIĘ, Ze straciłem 3 cm. Ona zorganizował TAKA panikę, mi przestraszony duzo, Napisał kilka drogich leków i Stanów Zjednoczonych Wysłany zrobić diagnozuje sie niedożywienia. Ale alarm okazał się fałszywy. Najwyraźniej tak się dzieje.

 5. Olga

  KIEDY byłam w ciąży, lekarz mierzył Každý obwód brzucha. Byłem szczęśliwy, że dziecko zajmuje szybko i staje się większe. Ale lekarz SIĘ martwił, mierzyli wskaźnik plynu owodniowego - i rzeczywiście bylo tam Dużo Wody. W dziesięć czas się zmienił. Mam Nadzieje, Ze nikogo Nie przestraszyłem. Wystarczy regularnie odwiedzać Lekarza I nie nie myśleć, ZE SA Randki Pomiary wykonywane dla kleszcza, czasami SA Bardzo Ważne.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...