KTG w czasie ciąży - dlaczego jest na życzenie? Dekodowanie i norma wskaźników

Ciąża dla połączenia kobiet - do powiedzenia niepokojący, jak i radosny czas.

Kobiety, niecierpliwością Să czekają na pojawienie SIĘ Ich dzieckiem, A jednocześnie Bardzo martwi SIE O Swoje Życie, byłoby pożądane, ABY Dziecko rozwinięte normalnie, bez zadných odchyleń, uzyskanie Dobrego jedzenia, czułem SIĘ Bardzo Komfortowo w żołądku ı WIELE więcej.

...

Spis treści:

      

tak, bylo z góry, W Czasie, ABY zauważyć i spróbować zmienić niepotrzebne odchylenia, ginekolog wyznacza kobietom w ciąży i Różne testy Dodatkowe Badania.

Takie an tytuły szerokości przysłów kardiotokografia (Skrót KTG) na Dzień dzisiejszy ta metoda JEST Jedna z najcenniejszych, pozwala określić, w Jakim powyżej tygodnia żartem płód.

Czym jest KTG w czasie Ciąży? Żartować rejestracja skurczów mięśnia sercowego Dziecka, A takze skurcze macicy Matki.

W tym kraju tomografia komputerowa płodu odchodzi czas aplikacji, kilka lat temu. Najczęściej JEST ABY wykonywane w połączeniu z dopplerometrią i ultradźwiękami, Kolorado pozwala dokladnie sprawdzić, JAK DZIECKO czuje.

W którym czas zajmiesz CTG?

W którym czasie odbywa się CTG?W miejscu, gdzie lekarze biorą badanie od 28 tygodniWięcej informacji o firmie po 32 tygodniach.

Zdarza się, ponieważ And nerves i bodźce mięśni płodu dojrzewają w Nim Jeszcze Dnia, to jest w 32 tygodniu. Czas w tym samym czasie ma cykl miesiączkowania, co także jest ważne.

Podczas CTG w momencie, gdy Dziecko często JEST W powyżej tygodnia spoczynku, ZAWSZE beda Pozytywne wyniki, nawet jeśli ma pewne odchylenia (np Wysoki Stopień niedotlenienie).

Dlatego Nie martw się wcześnie, że go nie masz. Nadejdzie właściwa pora, lekarz wyznaczy CTG.

Podczas rutynowych badań w ciąży ginekologa za każdym razem oblicza uderzenia serca dziecka za pomocą specjalnego stetoskopu. Metoda pozwala badać skurcze mięśnia sercowego - Jak często SA jednym Normalne LUB Zbyt rzadkie.

Oczes bêdzie niewyrobiony. W przypadku wykreślania niepraw Oszczędności, ciężarna KOBIETA JEST aktualna kierowana zrobić kardiotokografii, mogę do dokładność diagnozować.

KTG zakończyło się przez 40-60 minut, Tym Razem konieczne dokładniejsze przeanalizowanie JEST Dynamiki tętna i Ich zależności od skurczów macicy.

Podczas ankiety komfort kobiety jest bardzo ważny - Zając ja w niewygodnej pozycji, Dziecko poczuje ja i bedzie bardziej aktywnie. W przypadku Fałszywych zeznań W przypadku odblonu na papierze.

Prowadzenie CTGniejsze normalne wyniki w 95 procentach 100 kobiet, Ktorej ciąża przebiegała spokojnym kanałem, Nie bylo groźby przerwania i Nie bylo podejrzeń o wrodzone patologie, objawy gestoza po przeprowadzeniu w USA.

Zrób marka Między stanem Dziecka dobrostanem Matki, technikcy specyfikili dawno temu. W przypadku, gdy przeprowadzone badanie wykazuje Slabe wyniki, A KOBIETA w ciąży czuje Się świetnie ı Nie ma zadných ZMIAN na gorsze, do Tydzień pozniej lekarz powinien przepisać Drugi egzamin.

Jeśli KOBIETA w ciąży często czuje sie zle, testy wykazują Slabe wyniki wag zakresie Zdrowia SA istotne zmiany, ginekolog powołuje CTG tak często, Jak to możliwe, w Czasie w celu wykrycia ewentualnych odchyleń, niedotlenienie płodu, oraz zrobić podjęcia Działań dowcipniś celu ICH wyeliminowania.

Powinieneś wiedzieć, Ze bardziej kompletne i dokładne WNIOSKI dotyczące wyników CTG W Czasie ciąży mozna uzyskać dopiero po kilku badaniach, Jeden Raz moze NIE wystarczyć.

Korek znika w czasie ciążyTutaj dowiesz się, kiedy korek znika w czasie Ciąży.

tutaj jak pchać w czasie podczas dostawy.

      

Jaka jest norma?

KTG w czasie ciążyRandki wyniki KGT rejestrowane na taśmie w Postaci krzywej, mozna Przy Pomocy Lekarza powiedzieć na pewno wczego Dziecka, jeśli są jakieś nieprawidłowości.

Normalna wydajność:

 • tętno (Tętno) LUB podstawowy rytm powinny znajdować SIĘ spoczynku płodu od 110 W do 160 uderzeń na minutę, przy Przy w Ruchu - OD 130 do 190 uderzeń. Rytm powinien być równy;
   
 • tempo zmienności rytmu (Wysokość odmieńmy) powinna wynosić od 5 do 25 uderzeń na minutę;
   
 • wolne tętno (Desuleracja) powinny Być tak rzadkie, Jak to Tylko możliwe, ich głębokość nie nie powinna przekraczać 15 uderzeń na minutę. Powolne desdelations w komputerze nie należy istnieć;
   
 • liczba przedsiębiorstwszeń (Częstotliwość skurczu mięśnia sercowego JEST przyspieszony) - przez Dwa Pół Godziny, amplituda powinna wynosić okolo 15 uderzeń;
   
 • mniej niż jeden jest normalny indeks płodu;
   
 • aktywność macicy (Tokogram) nie nie nie powinien przekraczać 15 Procent w stosunku do częstości Akcji serca DZIECKA przez 30 sekund;
   
 • wszystkie dostępne w systemie są 10-punktowym Zestaw od 9 do 12 wskazuje na normalny stan dziecka.

Dekodowanie wskaźników

Dekodowanie wskaźników CTG w ciążyJak już reklamano powyżej, wynik jest wydawany na taśmie papierowej. Nowsze modele urządzeń i analizujący wyniki i już gotowe gotowe.

Rozszyfrować KGT może tylko ginekolog-położnik, ponieważ proces ten się toczy.

Bardzo ostre zależy od wyników ankiety modyfikują, Nastroje, Dobre samopoczucie Kobiety w ciąży i WIELE więcej. Wszystko do robienia jest dobrym leczeniem pod uwagę przy odszyfikowaniu.

      

Najczęściej ginekolog nie związany z matką, co uprawnexTrudno je używać bez zajęć roboczych.

Dlatego lekarz po prostu zgłasza, CZY SA odchylenia, CZY Nie. Poniżej znajdują SIĘ transkrypty kazdego semestru, co zapewni przynajmniej ogólna Koncepcje wyników i dowiesz się, co można ocenić za pomocą KTG w Ciąży.

Wspólnota jest od 0 do 2, Oto, które dzięki:

 • Pokaż 9-12 punktów, Ze Dziecko JEST w porządku, Nie wykryto zadných nieprawidłowości.Lekarz moze zalecić Kodowanie obserwacje;
   
 • Pokaz 6-8 punktów, Ze Dziecko rozwija umiarkowaną niedotlenienie (Głód tlenowy). ABY zobaczył wynik, bliżyzna Drugie badanie ko Drugi Dzień;
   
 • 5 LUB mniej kulekownych, ZE JEST Życie płodu zagrożone, ponieważ ma najsilniejszy Głód tlenowy.W niektórych przypadkach zalecana JEST Pilna terapia, czasami kobietą w ciąży JEST wysyłana do osoby W W nieplanowanej Cesarskie cięcie.

Główne Wskaźniki Aktywności serca płodu:

 1. Podstawowy rytm (Częstotliwość uderzeń serca LUB serca) - jeżeli Dziecko znajduje SIĘ W powyżej tygodnia spoczynku, odchylenia powinny Być uważane uderzeń na minutowych mniejsza niz 110 i więcej niz 160. W przypadku przemieszczenia Dzieci NIE Să Normalne uderzeń poniżej i ponad 130 190 na minutę.
   
 2. Zakres częstości Akcji serca LUB zmienność - obliczana JEST srednia liczba nieprawidłowości. Jeśli JEST mniejsza niz Pięć LUB wiecej niz 25 uderzeń na minutę - JEST ABY odchylenie.
   
 3. Przyspieszenie (Momenty przyspieszenia skurczów serca) - na wykresie pokazano je w Postaci zębów. Odchylenie wynosi mniej niz Dwa piki w ciągu 10 minut aktywnego Ruchu płodu.
   
 4. Deserekacja (Tj spowolnienie skurczów.) - na wykresie JEST pokazany Ż zębami w dół. W powyżej tygodnia normalnym JEST nieobecny, ale moze Być Szybki i Płytki LUB wolny (Co jest najgorsze ZE Wszystkich).
   
 5. Wskaźnik płodu (FPR) - Drobne naruszenia SA identyfikowane od Jednego zrobić dwoch, o odchylenia poważne - więcej niz DWA.
Jeśli nawet Jeden wskaźnik przekracza norme LUB JEJ Nie mamoze prawdopodobnie odpowiadać nieprawidłowościom U Dziecka.

Riboksyna podczas ciążypodczas Riboksyna ciąży: Instrukcje I Prenumeruj. Wszystko SIĘ znajdziesz w TYM artykule.

tutaj sie dowiesz o karcie Wymiany ciężarnej

Czy to jest szkodliwe dla ciąży CTG?

KTG w czasie ciążyKardiotokografia - Absolutnie Bezpieczny egzamin, Nie ma przeciwwskazań. Przyszłe Matki Să Bardzo martwi SIĘ o zdrowie Dziecka, A zatem kazdego Badania postrzegają ostrożnie, możemy Ż pewnością powiedzieć, W TYM przypadku - CTG DosC szkodliwe.

Podczas zabiegu KOBIETA w ciąży nie odczuwa BoluONA NIE JEST wstrzykiwany narkotyki, skóra nie nie spowoduje uszkodzenia LUB przebicie, ABY NIE JEST konieczne podawanie zastrzyków í Tym Podobné.

CTG mozna spędzić co najmniej codziennie, Szczególnie w razie Potrzeby, moze Być powtarzany przez Czasu Długim.

Nie należy pójść porzucać, Ponieważ Terminowych wykrywanie nieprawidłowości i naruszeń uratuje przyszłe Dziecko za Pomocą Różnych procedur.

Gdzie mogę zrobić CTG?

Bezpłatna kardiotokografia JEST najczęściej wykonywana w konsultacji z kobietami LUB W pobliżu Szpitali położniczych, zapyta oi konieczne żartem lekarz-ginekolog.

Jeśli ktos NIE Lubi wyników takiej Ankiety, Mozesz skontaktować SIĘ z płatnymi ośrodkami medycznymiW każdym Mieście jest ich Mnóstwo. Adresy znaleźć mozna w internecie LUB W Miejskiej Sieci informacyjnej.

Należy pamiętać o Tym na podstawie wyników samego CTG lekarz Nie moze postawić dokładnej diagnozy, Musi dodatkowo wykonywać dopplerometrię Naczyń Łożyska i ultradźwięków.

Jeśli te Badania wykazują Slabe wyniki, Wtedy lekarz moze wprowadzić niedotlenienie i przepisać prawidłowe i skuteczne Leczenie.

Szczególnie wazne żart w dwoch ostatnich miesiącach ciąży, w Czasie, gdy Dziecko JEST Prawie utworzonej i wygodnej egzystencji Musi Być wystarczająca ilość tlenu. Nie zapomnij o Tym I spełniają Randki Wymagania ginekologa na Czas.

Odbieranie djufaston przy planowaniu ciążyDlaczego lekarze wyznaczają odbiór djufaston Przy planowaniu ciąży?

W tej sekcji / Rody - WSZYSTKIE informacje W W na pewno chodziło porodu.

Komentarz eksperta

Sergey Yuryevich BuyanovSkomentuj Materiał Sergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomość zajęć z dostępną praktyką medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

Kardiotokografia - To Jest Po Prostu rozszerzony elektrokardiogram płodu. Sposób postępowania JEST rozwinięta w Takım stopniu, Który odzwierciedla NIE Tylko z funkcję mięśnia serca płodu, ale takze JEGO aktywność fizyczna. Jednocześnie wyniki CTG pokazują aktywność skurczową macicy.

Rutynowe badanie CTG żart wysyłane przez Lekarza z konsultacji z kobietą. Niekoniecznie, ZE Kierunek Badań JEST podyktowana obawami dla Życia Jeszcze nienarodzonego Dziecka. Badanie ultrasonograficzne Nie ZAWSZE JEST uzasadnione. Dopplerometria Naczyń macicznych ma na celu wyjaśnienie diagnozy po badaniu CTG, A nie nie na odwrót.

Wpływ promieniowania na zdrowie człowieka ultradźwiękowego JEST Bezpieczny, ponieważ fale ultradźwiękowe występują w przyrodzie wag dużej liczbie. Jednak wpływ kierunkowej wiązki fal ultradźwiękowych Nadal Nie JEST w pełni zrozumiały. ABY dowiedzieÄ SIĘ O szkodzie LUB korzyściach Ż USG konieczne JEST prowadzenie Badań przez Trzy Pokolenia. CZY Dziś zadna oo Kobiet Nie moze powiedzieć, ZE JEJ prababka byla USG.

W związku z Tym wprowadzono prostszą, ale równie informacyjna Metode Badania Stanu Dziecka - kardiotokografii. Tak Jak w przypadku dorosłej osoby W W Płodowa CTG wykazuje przewodzenie i automatyzm mięśnia sercowego. Oczywiście, Wady wrodzone serca NIE pozostaną niezauważone.

Szczególnie ważna JEST metoda Badania CTG W Wieluniu ciążach. Słuchanie bicia serca OBU płodów używając stetoskopu JEST Bardzo Trudne, zwłaszcza w bliźniąt jednojajowych.Bicie serca Jednego I Tego samego Dziecka oo Różnych wydanie brzucha JEST często słuchane, A Stan drugiego płodu pozostaje niezauważony.

podczas porodu CTG - To Jest Tylko darem niebios dla Lekarza, szczególnie wagowo przypadkach, w ktorých wykonywana JEST stymulacja pracy. Ważne zmiany w powyżej tygodnia Dziecka zrobić wprowadzenia Funduszy redukujących. CTG wykres pokazuje, JAK skuteczne SA środki przyspieszenia Procesu DostawyI płód Jak reaguje na skurcze macicy i skurcz Naczyń.

Poród pod kontrola CTG pozwala wyraźnie obliczyć dawkę leków mających na celu zapobieganie niedotlenieniu płodu.

      

Mając dokładne dane na pewno chodziło bicia serca i kurczliwości macicy Dziecka, lekarz Oblicza dawkowanie leków. W rezultacie w pierwszym etapie porodu KOBIETA rodząca Nie otrzymuje ani Jednego dodatkowego miligrama leków. W związku z Tym komplikacje Să eliminowane w trzecim etapie pracy, gdy ostatni odchodzi Dziesięć. Nie JEST zaciśnięta przez zamykającą SIĘ szyję - narodziny kończą SIĘ bez nieprzyjemnych przygód.

W okresie poporodowym poród CTG NIE JEST produkowany. Nie ma Potrzeby dodatkowych Badań.

Najważniejsze wyniki CTG w okresie OD 32 36 zrobić tygodni ciąży, Z rozwijającą SIE gestozą. Kontrolne kardiotokogramy pozwalają poprawić Leczenie Patologii ciąży w trzecim trymestrze ciąży.

Wykonano procedurę kardiotokograficzną w wygodnej pozycji Kobiety w ciąży LUB Matki podczas porodu. Niektórych Kobiety łatwiej Leza na Boku, inne na plecach. Z faktu, Ze kobietą podczas Badania bedzie SIĘ poruszać LUB SIE obracać, Nic złego SIE NIE wydarzy. Jedynym problemem, Który moze wystąpić podczas Badan, JEST przesunięcie czujników, Które mozna natychmiast skorygować.

Tętno JEST określana przez CTG W 10 Minut, podczas gdy USA NA Tej procedury zajmuje znacznie mniej Czasu, Nie wspominając o normalnej osłuchiwanie na przyjęciu u Lekarza z stetoskop. Przy przyjęciu jednej z Kobiet ciężarnych konsultacja kobieca zostaje przydzielona na 6 minut, ą pierwszej Przy wymianie na Pierwsze rozreklamowanie Przy wymianie Karty. Biorąc pod uwagę dzisiejsze realia (jutro Dzień Raczej Nie oznaczy planu Przyjęcia) CTG JEST uwzględnione w Planie Leczenia ciąży i powinno Być Raz przeprowadzone w okresie PO 30 tygodniach.

CTG ABY metoda określania stopnia komfortu płodu. Graficzne obrazy pokazują NIE TYLKO palpitacje Dziecka, ale takze Stopień JEGO Aktywności ruchowej związany z czynnościami skurczowymi macicy. Jednym słowem, W KTG bada SIĘ Nie Tylko Stan Dziecka, ale takze najbliższy, otaczający świat ISC, Który JEST reprezentowany przez łożysko (macicę) i łożysko.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 83
 1. Alain

  Dzień dobry. Pomóż mi rozszyfrować. Zdecydowanie doświadczam, A lekarz powiedział LUB powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku i wysłał zrobić zrobienia LUB zrobienia czegoś wielokrotnie. Termin 39-40 tygodni.
  Utrata 8,5%
  Gorączka Pieszo na godzine: 70
  Częstostliwość Podstaw rytmu serca (bpm): 108
  Skróty: 6
  Przyspieszenie> 10 uderzeń na minutę / 15 sekund: 15
  > 15 / min.I 15 a: 13
  Zwalnianie> 20 utraconych uderzeń: 0
  Wysokie Epizody (min): 24 (26,8 bpm);
  W 39 tygodniu u 85,1% płodów zmienność JEST mniejsza.
  Epizody Niskie (min): 0
  Zmienność (BMP) 18,4 (4,25 ppm)

 2. Aigerina

  Cześć. Rozszyfruj iść wyniki Badan CTG płodu. Ciąża trwa 34 tygodnie. Czas działania CTT 23 min. CZY te liczby mnogiej Lokalizacji normie? Jaki żart CTG Figo: podejrzane i Niebezpieczne NIE Fakt, že Ruchy płodu 38?

  Wskaźniki:

  tętno PODSTAWOWE (uderzeń na minutę) 139
  Amplituda oscylacji: 11 bpm.
  Częstotliwość oscylacji: 13 os / min.
  DVV (LTV): 79
  KBB: 8.0
  KBB przez 10 minut: 8,2 6,9
  Przyspieszenia> 15 uderzeń / min: 1
  Odladzanie Wszystkich 1
  CIA macicy: 0
  Ruchy płodu na sesje: 15
  Ruchy gorączki na godzine: 38
  Przyspieszanie> 10 uderzeń / min: 0
  Zwalnianie S> 20 uderzeń 0
  Wysoka zmienność min. 20
  Mała zmienność min. 0
  Utrata sygnału: 10%
  KTG NA FIGO: Podejrzane
  Lepsza ocena: 8 punktów
  Wynik Krebsa: 10 punktów
  Przetestuj nestress: negatywny
  Kryteria Dawes-Redman: Sprawa przez 10 minut.

 3. Maria

  Cześć, Podpowiedź, na takich danych Nie ma niedotlenienia i wkrótce Bede rodzić?
  Strata sygnału: 5,3%
  Ruchy płodu w godz: 42
  Stawka podstawowa: 145
  Skróty: 4
  Przyspieszenie: bol.10un.min 15 sekund - 4
  bol.15 Udmine 15sek-0
  opóźnienie: bol 20 Cena utraty: 0
  Wysokie Epizody min: 6 (14,6)
  W 38 tygodniu Zmiennej sensu
  NISKIE Epizody min: 0
  zmienność - 6,8 (2,45)

 4. Alexander

  Cześć,
  Ja Pomóż mi, prosze.
  Okres wynosi 33 ± 2 tygodnie sprawdź w sklepie.
  Warstwy Sygnału wynosi 2,3%. Ruchy płodu w ciągu 24 godzin.
  Podstawowa częstotliwość rytmu 123. Skróty 0.
  Przyspieszenia> 10 / min I 15 SEK: 8
  > 15d / min I 15s: 4
  Hamowanie 0
  Wysokie Epizody 30 (15 uderzeń / min)
  W 33 tygodnie. W 17,7% Owoców zmienność JEST mniejsza.
  Niskie odcinki 0.
  Krótkotrwały zmienność 9,0 (2,6 bpm);
  Kryteria dla Wszystkich / Redman obserwowane SA zrobić 40 minut.
  Kryteria dotyczące Wszystkich / Redman SA wykończone przez 10 Minut.

 5. Wiktoria

  Cześć. Pomóż LUB Pomóż rozszyfrować, A Do doktorowi juz w Piątek zrobić ASA Z uma.beremennost 34 tygodnie.
  Utrata sygnału: 5,3%
  Ruchy gorączek na godzine: 63
  Podstawowa częstotliwość rytmu: 119
  Skróty: 0
  Przyspieszenie 10 dni.mir I 15 sekund: 9
  15 UHM i 15 sekund: 8
  Spowolnienie 20 przegranych bitów: 0
  Wysokie odcinki 8 (22,7.dir)
  Epizod Niskiego: 0
  Zmienność 17,7 (4,88 ud.mir)
  Kryteria Redmana Să awarane W 20 światach
  Kryteria Redmana SA wyposażone przez 16 Minut

 6. Katarzyna

  PROSZĘ odszyfrować wyniki CTG. Ciąża trwa od 33 zrobić 34 tygodni. Czas działania Ctg 26 min. PSP 0.62 JEST NORMA OD 0 zrobić 1.05. Podstawowa chss 119-123 / min; Zmianą hss wynosi 91 m / min; Liczba mieszczszeń 11; Wskaźniki przyspieszania / maks. 14/60 uderzeń NA minutę; Zmienność 22,4 (27,7); Liczba szybkich opóźnień 1; Wolno 0; Liczba ruchów 57; Wskaźnik reaktywności 0,38

  • Katia

   Ogólnie Wszystko Jest w normie. Moge powiedzieć, že ta ankieta Nie JEST dokładna. Chodzi o do, ABY Wyjść na wynik. Na Przykład, jeśli Dziecko SPI Prawie SIE NIE poruszy. Wpływ moze miec rowniez Fakt, že pełna mama LUB głodny, cóż, ogólnie Rzecz biorąc, WIELE Rzeczy.

  • Marina

   Ogólnie Wszystko Jest w normie. Moge powiedzieć, že ta ankieta Nie JEST dokładna. Chodzi o do, ABY Wyjść na wynik. Na Przykład, jeśli Dziecko SPI Prawie SIE NIE poruszy. Wpływ moze miec rowniez Fakt, že pełna mama LUB głodny, cóż, ogólnie Rzecz biorąc, WIELE Rzeczy.

 7. Oksana

  Dzień dobry, Pomóż rozszyfrować KTG NA 37 tygodni, z góry dziękuję.

  Utrata 1,7%; poruszeń płodu na godzine 63; Numer podstawowy rytmu uderzeń / min, 139; Redukcja 2; Przyspieszenie 10 / min

  • altówka

   Oksana, Nie Masz zadných anomalii. Po prostu, jeśli chcesz dowiedzieÄ ‡ SIĘ liczb i nie wiem, JAK prowadzić zrobić wyszukiwania, A otrzymasz Randki Zasady Spokoju ducha. I oczywiscie, jeśli jestes tak martwi SIĘ, skontaktować z lekarzem SIĘ, mozna przejść zrobić innej przychodni na inny powiedział lekarz, jeśli NIE chcemy, ABY zrobić ABY.

  • Tatiana

   Cześć Oksana, Wszystko w porządku i nie nie martw SIĘ ponownie. ZAWSZE pytaj swojego Lekarza, ABY Nie usiadł i nie nie skręcił SIĘ Jeszcze bardziej, KIEDY Wszystko Jest w porządku. Szwy SA Normalne, macica Coraz przygotowanie zrobić porodu. Cie cieszy SIĘ.

  • Marina

   Z dzieckiem Wszystko Jest Normalne, Aktywne. Przygotowanie zrobić porodu żart na. Badanie JEST Dobre. Poczekaj na uzupełnienie. ABY Dziwne, Ze Nie powiedzieli lekarze, ZE Wszystko Jest w porządku.

  • Marousia

   Dzień dobry! Utrata sygnału-Dziecko odwrócił SIE, przeniósł się (Jak mógł) częstość występowania podstawowego rytmu JEST Normalne, JEST niedotlenienie, aktseleratsii (wzrost tętna) Normalne Jako, sokrascheniya- macicy przygotowania Nie rodzaju (termin JEST Już dobrze), JAK i poruszając tak dzieciak byl Aktywny. WSZYSTKIE Twoje dane SA poprawne i poprawne.

 8. Banu

  Dzień dobry! Trzy tygodnie i 33 dni. PROSZĘ Pomóż mi rozszyfrować, PROSZĘ:
  Utrata sygnału - 1,5%
  Mieszana na godzine: 30
  częstotliwość rytmu: 151 uderzeń / min
  Skróty: 1
  Przyspieszanie> 10 uderzeń / min: 2
  > 15 uderzeń / min: 1
  Zwalnianie> 20 utraconych uderzeń: 0
  Wysoki epizod (min): 6 (13,3 uderzeń / min)
  Epizody NISKIE (min): 9 (7,4 uderzenia / minutę)
  zmienność (uderzeń na minutę): 8,3 (2,80 bpm);
  Kryteria Să wyposażone przez 20 minut.

  • Katarzyna

   Witaj pisarzu, Nie martw SIĘ PROSZĘ. Z twoimi analizami Wszystko Jest Normalne. Nie zauważam zadných odchyleń od Normy, ale w każdym przypadku zostaniesz Wysłany na Drugi egzamin, jeśli coś JEST Nie Tak. Natychmiast Pytasz Lekarza, KIEDY następnym Razem Bedziesz SIĘ martwił, Ze Nie Bedziesz SIĘ martwić.

  • Marina

   Z Inspekcja Wszystko Jest Normalne. Aby prawda, taka, Wielką Wielkiej. Dziecko moze Na Przykład Spać. Tak, oni Też spia ... Ogólnie Rzecz biorąc, Wszystko Jest dowcipniś porządku z Toba. Czy Dziwne, ZE NIE Sam lekarz rozszyfrował wyników.

  • SWETLANA

   Banu, Twoje CTG JEST Normalne. Kołatanie serca i liczba perturbacji Sa rowniez Normalne. Nie Masz niedotlenienia płodu. Postępuj zgodnie ZE wskazówkami i ogólnymi zaleceniami. Po pewnym Czasie zaleca SIĘ Przeprowadzenie dodatkowego Badania KTG.Rezultat CTG MA Duży wpływ na pogodę, nastrój płodu i Matki.

  • Marousia

   Dzień dobry! Podane przez Ciebie dane SA zgodne z obowiązującymi normami. Jeśli wystąpiłyby odchylenia w wynikach CTG, zostaniesz skierowany na Drugie badanie i Dopplera. ZAWSZE należy pamiętać, ZE NIE JEST CTG głównym Kryterium diagnozy, wykorzystując wyniki zależą od Wieluniu czynników (we Śnie Lub na jawie Dziecko, matka karmione LUB głodny, Stanowisko Dziecka, itd.).

 9. Alexander

  Cześć, 39 tygodni kobietą, podwójne uwięzienie. KTG: warstwy 5,6; zmiany na godzine 78; częstotliwość br 119; Redukcja O 3; 5: 5 prezydentszeń; Wysoki epizod 9; zmienność 13.6. PROSZĘ Pomóż mi rozszyfrować.

 10. Inga

  Dzień dobry! Pomoc Przy rozszyfrowywaniu CTG, termin 34 tygodnie:
  Utrata sygnału: 0,5%
  Ruchy płodu na godzine: 130
  częstotliwość podstawowego rytmu serca (bpm): 129
  Skróty: 0
  Przyspieszenie> 10 bpm / 15 sek: 3
  > 15 uderzeń nA minutę / 15 sekund: 2
  Zwalnianie> 20 utraconych uderzeń: 0
  Epizody Wysokie (min): 12 (23,3 uderzenia / minutę)
  przez 34 tygodnie u 81,9% płodów zmienność JEST mniejsza
  Epizody NISKIE (min): 0
  krótkoterminowa zmienność (BMP) 14,0 (4,36 bpm);
  Kryteria DAWKA / Redman Nie Să spełnione z 12-minutowego powodu 10
  jednak - Kryteria DAWKA / Redman, SA spełnione przez 10 minut
  Analiza Nie JEST ważna Przy porodzie
  Nie robić żartem Diagnoza

 11. Nadzieja

  Prosze spojrzeć na moja CTG, wstępna diagnozę "początkowych zaburzeń płodowych", CZY JEST coś tak złego? Mam 40 lat. Mam przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego, Pierwsze urodziło SIĘ 8 lat Temu, KTG nie nie zrobił, Randki Normy. Teraz: ustalona waga od 1,6 kg do 33 tygodni. Analizy SA Dobre. Mój stan zart normalny. CTG zrobił Lub zrobił Dzisiaj, Tydzień Temu byl planowany uzi, tam Wszystko Jest Dobre.

  Oto "oświadczenie": okres 33 tygodni PSP 1,77 Banal tętno 138-162 uderzeń / min zakresu tętno 51 uderzeń / min Ilość aktseleratsy 14 amplitudy aktseleratsy: srednio 10 uderzeń / min Maksymalny 17 uderzeń / min, ilość szybkiego zwalniania 5-Ilość Przy wolnych hamowaniach 0 maksymalna amplituda opóźnień liczba ruchów 57.Czkawka 0 0 0 Wskaźnik reaktywności 0,33 Poniżej wykresu: ilość m. 379, liczba m. Ac.121 Max m. 10 m = 780, H m ac 10, M = 41, 2 = 16 AMPak

  Bardzo obawiam SIĘ, ZE Dziecko umrze. Kazali mi przejść przez SIĘ ponownie za Tydzień. Obawiam SIĘ, ZE bedzie za późno i coś SIĘ wydarzy. Słuchaj, moze na NIE JEST TAKIE straszne, JA NA próżno. Dziękuję Wszystkim Nie obojętnym!

 12. Marina

  Witam, PROSZĘ MIL pomoc CTG, na okres 36/1 wykonywania Małych CTG byl normalny 8 z 8 wskaźników USG w 36 tygodniu JEST Normalne przez okres 37 tygodni, 8 Z6 wskaźników w normie:
  Czas Analizy: 41,0 min
  Utrata sygnału 34%
  PODSTAWOWE tętno 151,4
  BPM akceleracji> 10
  BPM I z 15 stycznia przyspieszeniami> 15
  15 BMP zwalniania i S 0> 15
  BMP i Z 15 lutego opóźnieniami> 20 0
  Wysoka zmienność 0 min
  MAŁA zmienność 10 min
  Sinusoidalny rytm 0 min
  Amplituda oscylacji wynosi 40,5 ms, 14
  BMP Częstotliwość oscylacji 1 maja / min STV 7,3 ms, 2,6
  BMP VCI, 8,7 ms, 3,3 BMP
  Częstotliwość Ruchu 16,1 1 / godzine
  Moze sie wynikać Z faktu, ZE TEGO DNIA numer NIE miałem wystarczająco duzo SNU?

 13. Christina

  Dzień dobry, CZY mozesz rozszyfrować wyniki? Termin 34 tygodnie i pięć dni.
  Utrata dźwięku 0,8%
  Ruchy 12 szklanego na godzine 17
  rytm 139
  Skróty 1
  Przyspieszenie 10 / min i 15sek 2
  15 rad / min I 15 0
  Przyspieszenie / 20 Straconych Strobów 0
  Wysokie odcinki 7 (12,8 uderzenia / min)
  Niskie sceny 0
  Zmienność 7.7 (2.54 uderzenia na minutę)

  Z góry dziękuję!

 14. Daria

  Pomoc, proszę, rozszyfrować ktg, termin 32 tygodnie.
  Utrata 1.7%
  Ruchy gorączek na godzinę: 131
  Częstostliwość podstawowa rytmu serca (bpm): 147
  Skróty: 1
  Przyspieszenia:
  10 uderzeń / min i 15 sek: 4
  15 uderzeń / min i 15 sek: 0
  Spowolnienie 20 przegranych bitów: 0
  Wysokie sceny: 0
  Niskie odcinki: 7 (7.9 uderzeń / min)
  Zmienność krótkoterminowa (bpm): 5,0 (1,81 bpm)

  Ostatnim Razem Dziecko Trochę SIĘ poruszyło, bo oddałem krew i byłem głodny, A NIE zostały spełnione Kryteria, o Dziś zjadłem te cukierki specjalnie I Znowu te zostały spełnione Kryteria Nie. Lekarz Nic Nie Tłumaczy, Tylko milcząco wypisuje riboksin ı witaminę E. Mówią, Ze Wszystko Jest Zle i wkrótce Znowu Robi KTG.

  • Yasya

   Albo zrób to tak, JAK MOWI CI magazynu Twój lekarz, Albo poszukaj innego Lekarza i przetestuj ISC ponownie, a może na Powie CI, JAK byc. /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html
   / rody / podgotovka Bo tutaj szukanie odpowiedzi jest po prostu bezsensowne, ponieważ nie muzyka cię wyciąć.
   / beremennost / info / serdtsebienie-ploda

  • Daria

   Bardzo dziękuję za odpowiedzi, tutaj zapisuję się do uzi z dopplerem. Dzisiaj Peresdala KTG lekarz powiedział, Ze Wskaźniki uległy poprawie, Nadal pic narkotyki, ja piję więcej kwarantanny.
   Ale w każdym razie, abyś ponownie poinformował) Rezultat za trzy dni:
   Utrata wersja 1.3%
   Ruchy płodu na godzinę: 73
   Częstostliwość początkowy rytmu (bpm): 149
   Skróty: 1
   Przyspieszenia:
   10 uderzeń / min i 15 sek: 6
   15 uderzeń / min i 15 sek: 0
   Spowolnienie 20 przegranych bitów: 0
   Wysokie odcinki: 5 (15,2 uderzenia / min)
   Epizod Niskiego: 0
   Zmienność krótkoterminowa (bpm): 6,0 (2,26 bpm)

  • Sasha

   Pytasz lekarza, żeby ci dokładnie powiedzieli, co jest nie tak! Na tym polega jego obowiązek! / rody / podgotovka Wypij tę witaminę i idź ponownie do CTG. Coś się stanie, spytaj się o lekarza, zawsze ci odpowie!

   / beremennost / info / serdtsebienie-ploda
   /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html

  • Olga

   dziwne, co lekarz, nic nie ma. Może zostać do zmian? Dlatego tak się boi i mówi, że wszystko jest złe? Precyzyjne, jakby nie można słowo. Tak, sytuacja nie jest przyjemna, ale nie panikuj. W celu zapewnienia samego dostępu.

  • SWETLANA

   Daria, właściwie obserwowane przez CTG, niedotlenienie płodu, Wieluniu perturbacji i wysokiego WP. Zmienność jest niska. Ogólnie, wizyty u lekarza są prawidłowe, obserwuj je. Kiedy niedotlenienie płodu, istnieje ryzyko. CTG, wykonaj następujące czynności, ALE staraj SIĘ Nie martwić, ponieważ Twoje wyniki wpływają na Twój Stan. Radzę przeczytaj:
   / beremennost / info / serdtsebienie-ploda
   /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html
   /rody/kesarevo/pokazaniya-k-kesarevu-secheniyu.html

 15. Yana

  Marina, weź Randki Swoje wyniki I Wskaźniki i idź zrobić swojego ginekologa, Który przeprowadził CIĘ przez cala ciążę. /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html / rody / podgotovka Pokaż i powie ści, co jest dobre, a gdzie złe. Dlaczego wspólne gdzieś odpowiedzi, czy to od razu na miejscu? / beremennost / info / serdtsebienie-ploda Nigdy tego nie rozumiałem. Dziewczyny, aby Twoje zdrowie, NIE TYLKO TWOJE, wiec SIĘ NIM zajmij! Po prostu masz doświadczonego specjalistę!

 16. Marina

  Pomóż proszę rozszyfrować ktg, okres 35 tygodni.
  Utrata sygnału 1%
  Ruchy płodu na godzinę: 57
  Częstostliwość podstawowa rytmu serca (bpm): 136
  Przyspieszenie 10 bpm / 15 sek: 7
  15 uderzeń / min i 15 sek: 6
  Hamowanie 20 Straty: 0
  Wysokie odcinki: 17 (31,8 uderzeń na minutę)
  Epizod Niskiego: 0
  Zmienność krótkoterminowa (bpm): 12,2 (4,27 bpm)

 17. Lesya

  Dziewczyny, dziękuję wszystko! Miałem moje G Nie Mamy wystarczającej ilości tlenu, przepisaliśmy Actovegin IV, kwas askorbinowy z glukoza IV i cyrantilem w tabletkach. Powtórzyć Ctg w ciągu tygodnia. Jesteśmy traktowani, czas czekać na wyniki. Powodzenia dla wszystkich!

 18. Angelina

  Witaj, pomóż mi rozszyfrować ktg. z perturbacjami, Które zawiodłem, nacisnąłem 6 razy, ale w rzeczywistości poruszanie SIE bylo Tylko 2 razy. wiek ciążowy 37 tygodni.

  Czas analizy 11,0 min
  Utrata sygnału 0.0%
  Podstawowe tętno 141,5 BPM
  Przyspieszenia> 10 BPM i 15 s 1
  Skalowanie> 15 BPM i 15 s 0
  Hamowanie> 15 BPM i 15 s 0
  Hamowanie> 20 uderzeń 0
  Wysoka zmienność 0 min
  Mała zmienność 9 min
  Sinusoidalny rytm 0 min
  Amplituda oscylacji wynosi 23,2 ms, 7,7 BPM
  Częstotliwość oscylacji 28,7 1 / min
  STV 4,1 ms, 1,4 BPM
  VKI 8,2 ms, 2,7 BPM
  Częstotwardnienie 32,7 1 / godz

  Wynik CTG 8 punktów

 19. Lesya

  Dziewczyny, PROSZĘ spojrzeć na moje CTG, SA jednym wysyłane zrobić Szpitala, wstępna diagnoza Z "początkowe zaburzenia płodu", CZY JEST coś tak złego? Mam 29 lat. Mam chroniczne odmiedniczkowe zapalenie nerek i zapalenie przydatków, Już 10 lat, urodziłem Pierwsze 6 łac Temu, nic nie nie nie nie zrobiłem, WSZYSTKIE Normy. Teraz: ustalona waga od 12 kg do 32 tygodni. Zgodnie z oo Analiza, Białko w moczu okresowo ślizga sie, krew JEST normalna, z wyjątkiem hemoglobiny. Mój stan zart normalny. CTG zrobił LUB zrobił Dzisiaj, Trzy dni temu byl planowany uzi, TAM JEST DOBRE, WSZYSTKO JEST ALE nieliniowy Akcent. Oto wyciąg:
  Termin 31 tygodni
  PSP 1.42
  Banalne tętno wynosi 119-127 uderzeń na minutę
  Zakres przewidziany wynosi 38 uderzeń / min
  Liczba mieszczszeń 11
  Amplituda stosowana:
  Średnie 10 uderzeń / min Maksymalnie 16 uderzeń na minutę
  Liczba szybkich opóźnień 2
  Liczba rozrywki opóięń 0
  Maksymalna amplituda opóźnienia 0
  Liczba ruchów 140. Czkawokształtny 0 Wskaźnik reaktywności 0,15
  Wcześniej wykresu:
  Suma m. 334, liczba m. Ac.108, maks. M. 10 M = 618, H m ac 10, M = 33, A = 12 = 2 Szew 140
  Dziękuję Wszystkim Nie obojętnym!

 20. Julia

  Cześć, Olga. Sadzać po liczbie zaburzeń płodowych (nadmierna ruchliwość) aktseleratsy liczba (na granicy Normy), odchylenia w zmienności rytmu, duża liczba Wysokich epizodów zmienności - należy myśleć o DOSC ciężkiego niedotlenienia płodu. /beremennost/info/ktg.html#rasshifrovka-pokazateley
  /beremennost/slozhnosti/gipoksiya-ploda.html
  Radziłbym, Abys przeprowadził badanie dopplerowskie Łożyska i krążenia Krwi łożyskowo-łożyskowego, A takze odwiedził położnik-ginekologa, Który nadzoruje Ciebie.

 21. Olga

  Witaj, Pomóż, PROSZĘ, rozszyfruj wynik KTG:
  utrata sygnału 5.1%
  ruchy płodu na godzinę 75
  podstawowa częstotliwość rytmu 139
  redukcja o 0
  Przyspieszenie 10 / min 3
  15 / min 2
  opóźnienie 20 utraconych uderzeń 0
  wysoki epizod 14 (17,3 uderzenia / min)
  niskie epizody 0
  zmienność 11.0 (3.48ud / min)
  Powiedz mi, proszę, standardowe są normalne? Ciąża trwa 32 tygodnie. KGT wykonano wieczor.

 22. Marina

  Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Nie SIĘ martw. Radzę ci czytać mniej Internetu, ja generalnie wyjściowych podręczników. Nie zmuszaj SIĘ, idź z pięściami zrobić Lekarza. MIMO zrobić uważamy, ZE patrzymy na uśrednione Wskaźniki, ciemnym piwem Randki Wskaźniki SA rozne, CZY kogo żartem Normalne, CZY kogoś innego. Wiec najlepiej JEST zobaczyc SIĘ z lekarzem i pokazać wyniki, wiec bedzie spokojniejsze.

 23. Christina

  Witaj, Pomóż, PROSZĘ, rozszyfruj wynik KTG:
  utrata sygnału 9,3%
  ruchy płodu na godzinę 66
  podstawowa szybkość rytmu 137
  redukcja 5
  Przyspieszenie 10 / min 7
  15 / min 5
  opóźnienie 20 utraconych uderzeń 0
  wysokie odcinki 7 (26,6 uderzeń / min)
  dość epizod 13
  zmienność 11,3 (3,75 / min)
  Powiedz mi, proszę, standardowe są normalne? Ciąża trwa 38 tygodni.

 24. przezwisko

  Cześć. Dziecko poruszało SIĘ Bardzo aktywnie i silnie w Bolu, Gdzieś 4 Godziny z rzędu. Udał sie zrobić kliniki na CTG, Nie zrobił i doświadczony siedząc i płacz, Dziecko rowniez wymieszać i tętno wahała SIĘ OD 125 zrobienia 115-116, potem Drugi 105 -119 uderzeń, ą następnie 160- 135-125. Pozniej powiedzieli mi, že Wszystko Jest Normalne, pilzner wątpię wag celu, ponieważ 140-160 bylo stabilne wcześniej, ale Dzisiaj Puls zmalał i stal się "zmęczony". Zwolniony Tuż PRZED oczami, ą następnie rośnie, ą następnie spada zrobić 115 i mniej niz 109, 105, 107. Nie żartem Normalne? Ciąża trwa 38 tygodni, bardzo się martwi. Powiedziano mi, že Wszystko Jest Normalne, ale Norma zart 120-160?

 25. Anya

  Witaj, Pomóż, PROSZĘ, rozszyfruj wynik KTG:
  Utrata sygnału 1,7%
  Ruchy płodu na godzine 76
  podstawowa częstość rytmu 120
  skrócenie 1
  Przyspieszenie 10 / min, 6
  15 / min5
  opóźnienie 20 utraconych uderzeń 0
  Wysoki epizody20 (17,1 uderzeń / min)
  NISKIE Epizody 0
  zmienność 13,2 (3,35 / min)

  Powiedz mi, PROSZĘ, standardowe SA Normalne?

 26. Svetlana

  Chyba, Ze TYLKO ZE wzgledu na CTG urodziła Zdrowe Dziecka (Pierwsze Dziecko) .tak Jak Raz na 37 tygodni zrobił CTG, okazało SIE, Ze Dziecko Nie wystarczy pociągnąć kisloroda.I nelzya.Snachala postanowił wywołać Pracy, ciemnym piwem potem podjął decyzję Nadal Cesarskie cięcie robię, A Mój mały syn naprawde urodził SIĘ oo obovatie.Nie współpracować Ważne, Ze zdorovenky.

 27. Nina

  Och, To Jest KTG ... KIEDY wróciłem Do domu, przez 20 tygodni usłyszałem od USG, ZE Mamy Jedno wklęsłe. Wykonali CTG więcej niz Raz, Randki DOSTĘPNE Były Normalne. Mój lekarz powiedział, aby ZE TAKIE SAMO daje oferty. Udał Się zrobić centrum prenatalnej Wagowo pierwszych 30 tygodniach, powiedział, Ze SPLOT posiada Znak Budowlany Znak Budowlany podwójne = (CTG, dzieki bogu, Ze oo Normalne, JA lubię leżąc wygodnie. W efekcie urodziły przez cesarskie cięcie i 3kratnym uwikłania ...

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...