Kolka w ciąży. Skąd pochodzą i jak im zapobiegać?

W Czasie ciąży w ciele Kobiety następuje znaczna Restrukturyzacja: zmiany hormonalne w tablicy TLE zwiększa SIĘ obciążenie układu sercowo-naczyniowego, A ciśnienie wag jamie brzusznej wzrasta z powodu stopniowo rosnącej macicy.

...

Spis treści:

Wszystko moze negatywnie wpłynąć na na wczego Zdrowia Kobiety.

W Tym okresie KOBIETA JEST często zaburzona przez różnego rodzaju kolkę: jelitową, nerkową i Żołądkowa.

kolka jelitowa

Najczęściej kolka jelitowa przeszkadza kobietom w ciąży. SERCEM Ich wyglądu SA Ostre spazmatyczne skurcze ŚCIANY Jelita. Czynnikiem predysponującym w ciąży JEST nasilona synteza progesteron, Który rozluźnia włókna mięśni gładkich, Które tworzą cześć ŚCIANY Jelita.

      

To Z Kolei sprzyja stagnacji Masy trawiennej w jelicie i prowadzi zrobić nadmiernego tworzenia SIĘ gazów. Rezultatem Tych ZMIAN W ciele SA Silne bole skurczowe w jamie brzusznej.

W późniejszych stadiach ciąży czynnikiem JEST wzrost ciśnienia dowcipniś pętli jelitowej Wagowo wielkości macicy.

Jednak kolka jelitowa Nie występuje u Wszystkich Kobiet w ciąży, ponieważ przyczyny Ich występowania Să następujące:

  • nadużycie. Odbiór smażonych Produktów wędzonych, stosowanie napojów gazowanych sprzyja stagnacji Masy trawiennej w jelicie. Liczy SIĘ dieta. Nieregularne spożywanie żywności, późne i obfite kolacje, Nie odpowiadające rytmom dobowym, dodatkowo pogarszają sytuację;
     
  • Mało Aktywny Styl Życia;
     
  • Choroby układu trawiennego współistniejące (Pędy trzustki, Tropiciel pęcherzyka żółciowego, Zapalenie dróg żółciowych) prowadzą zrobić niedoboru enzymatycznego, Który takze spowalnia trawienie i sprzyja stagnacji bryły pokarmowej W ŚWIETLE Jelita.

W przypadku łagodnej kołki za SIĘ PROSTY Odpoczynek. Przy regularnie powtarzających SIĘ kolkach związanych z przyjmowaniem pokarmu, wARTo porzucić te produkty.

Jeśli Przyczyna Nie JEST Znana, wARTo zwrócić SIĘ zrobić gastroenterologa. Po ustaleniu przyczyny wyznaczy odpowiednie Leczenie: leki enzymatyczne, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, Diete.

W przypadku ciężkiej kołki konieczne JEST stosowanie środków przeciwskurczowych, pomaga rowniez w rozgrzewaniu - pomaga rozluźnić mięśnie jelitowe, ale należy pamiętać, ZE cieplej powinien Być Ciepły, pilzner nie nie gorący.

Alternatywny cieplej - ciepły Wanna. Jednak NIE wARTo odkładać Wizyty u Lekarza, ponieważ Leczenie objawowe moze maskować poważną patologię.

      

Zapobieganie

Konieczne SA regularne spacery na świeżym powietrzu - przyczyniają SIĘ Jeden zrobić Ogólnego wzmocnienia Ciała i Utrzymania napięcia mięśniowego. Regularne, częste przyjmowanie niewielkich ilości pokarmu ułatwia trawienie i zapobiega stagnacji mas żywnościowych.

Żołądka

Kolka żołądkowo-jelitowa podczas ciążyWykazują skurczowe bole w okolicy nadbrzusza. Najczęściej rozwija się na TLE przewlekłego zapalenie żołądka I SA konsekwencją funkcjonalnej niewydolności żołądka. Z Reguły Kolka wyjścia SIĘ pojedynczego PO zjedzeniu.

Powodem występowania jest ich stosowanie pokarmów drażniących Blone śluzowa żołądka (Ostre, pikantne, wędzone potrawy). Kolka moze pojawić SIĘ rowniez w przypadku przelewania żołądka z powodu obfitego spożycia pokarmu LUB napoju.

ABY zatrzymać skurcze żołądka, musisz położyć i odpocząć Troche sie. W przypadku silnego BOLU JEST konieczne stosowanie środków przeciwskurczowych.

Środki zapobiegawcze

Ograniczenie LUB całkowita odmowa Przyjęcia Tych Produktów, Które wywołują atak kołki. Jedzenie i picie nieznacznych ilościach Tylko w.

Nie jedz Trzech miseczek zupy Ani Nie pij Dwa litry Wody na Raz, nawet jeśli naprawde chcesz. W przypadku przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka Konieczna JEST terapia przeciwzapalna.

nerka

Rozwijają SIĘ Tylko w obecności kamieni nerkowych.

      

W ciąży Czasie, gdy w organizmie Matki-Łożyska i płodu pojawiają SIĘ Dodatkowe krążki w ciele Kobiety, obciążenie nerek JEST znacznie zwiększone. Jej miejsce zaostrzenie Choroby.

W okolicy lędźwiowej występuje ostry, nieznośny ból, w niektórych przypadkach mozna przejść podać w okolicach Uda ı Warg sromowych. Ten ból Nie zatrzymywany przez spasmolityczne JEST, A ZMIANA pozycji Ciała nie nie przynosi ulgi. Kolka ZAWSZE rozwija SIĘ Nagle, na TLE Dobrego Zdrowia.

Wraz z rozwojem kołki nerkowej kategorycznie przeciwwskazane OGRZEWANIE. Poważną komplikacją Moze Być gwałtowny wzrost macicydo grozi przedwczesne porody. Dlatego konieczne JEST natychmiastowe wezwanie karetki Pogotowia i kontynuowanie Leczenia W Szpitalu.

Jak ostrzec?

Głównym środkiem zapobiegawczym kołki nerkowej JEST terminowa Diagnoza Choroby, najlepsza rada JEST nefrolog. Ważne JEST, ABY pamiętać, ZE JEST prekursorem zaostrzenia krew w moczu.

Kolka w podbrzuszu

Kolka w podbrzuszu moze pojawić sie moim wczesnym stadium ciąży. Powstają z powodu przywiązania zapłodnionego jaja Robić ŚCIANY macicy.

Innym możliwym powodem Ich wygląd - czy zmiany hormonalne organizmu: pod wpływem hormonów płciowych ekspansji występuje macicy, Które Moga Być rowniez towarzyszą nieprzyjemne odczucia w Dolnej czesci brzucha. Ból JEST ból, Nie Silny, podczas JAK miesiączki.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi JEST Ciepło (I ponownie należy pamiętać, Ze gorąca butelka Nie powinna Być Gorąca) Ja odpoczywać.

Jak zapobiegać?

Ponieważ kolka w Dolnej Części brzucha JEST spowodowana procesami fizjologicznymi w ciele ciężarnej Kobiety, Nie ma specyficznej Profilaktyki. Jeśli jednak bole SIĘ przedłużają LUB Ich intensywność wzrasta, należy skonsultować z lekarzem SIĘ. W Takım przypadku Nie mozna stosować leków przeciwskurczowych bez konsultacji ZE specjalista.

W każdym razie, gdy pojawia SIĘ kolka, Nie panikuj. Epizodyczne Jelita i kolka żołądka Moga Być zadokowane w Domu.

Najważniejsze - Nie przesadzaj z cieplejszych temperaturach i podaniu Leku, JAK Duża Dawka Leku moze wygładzić Prawdziwy obraz Choroby, A DO NIE zart diagnozowana wag Czasie.

Ale w przypadku Rozwoju kołki nerkowej wARTo natychmiast skontaktować z lekarzem i sie Nie odmawiać hospitalizacji.Leczenie kołki nerkowej w domu JEST bezsensowne, o użycie ciepła JEST kategorycznie przeciwwskazane!

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

brak komentarzy

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcę opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA.Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...