Koagulogram waga - dlaczego ten tę samą samą analizę? Norma i dekodowanie wskaźników

Kazda przyszła matka życzy Swojemu dziecku TYLKO Tego, że CO NAJLEPSZE JEST gotowa na wszystko przez urodzić SIĘ silnym i zdrowym dzieckiem. Oczywiscie, bedzie Musiał ciężko pracować, ABY przejść Wiele Przewodniczący Badań, ABY przejść Wiele Przewodniczący testów, o więcej niz Jeden Raz, ABY odwiedzić ginekologa.

Jednym z najważniejszych i niezbędnych testów żartem koagulogram. Imię To Jest oczywiscie niezrozumiałe, A WIELE Matek nawet sie boi, gdy słyszy nominację.

...

Spis treści:

Na Czym polega ta Analiza zrobić Czego służy?

Nie daj się zastraszyć Tym niezrozumiałym imieniem.

To Jest badanie Krwi, Co umożliwia bardziej szczegółowe badanie Systemu hemostazy (biosystemu, Który zatrzymuje krwawienie).

A w Czasie ciąży żartem Bardzo Ważne.

Koagulogram w ciąży: czym jest ta analiza?Strona w prostszym, Koagulogram pokazuje stan układu krzepnięcia Krwi, A takze umożliwia identyfikację możliwych naruszeń, To Jest zmniejszenia LUB zwiększenia Zdolności zrobić krzepnięcia.

Kontrolować Przebieg ciąży Koagulogram JEST Jedna z najważniejszych Analiz, Ponieważ zrobić zmiany w krzepnięciu Krwi Moga prowadzić Robić nieodwracalnych następstw.

na przykład moze powodować powstawanie skrzeplin Udar Mózgu NA, zawał serca i zakrzepicę, aw okresie ciąży - na poród przedwczesny I nawet poronienie.

ale zwiększona krzepliwość Krwi moze wpływać Nie TYLKO na matkę, ale takze wpływać na Rozwój Dziecka. Na Przykład płód moze miec poważne uszkodzenie Mózgu. Ale jeśli problem zostanie zidentyfikowany na Czas, mozna uniknąć JEGO konsekwencji.

Wlasnie dlatego badanie Krwi - koagulogram - przez 9 miesiecy musisz zrobić wspólnie najmniej Trzy razyI, jeśli SIĘ konieczne, wiecej.
      

Ale należy zauważyć, ZE W ciele Kobiety ciężarnej, zmiany fizjologiczne w układzie hemostazy występują TAKIE sam. Wszystko Jest z Natury zapewniane przez naturę, dlatego pierestrojka Idzie naturalnie.

Ciało Kobiety w ciąży, A mianowicie Układ krzepnięcia Krwi, Teraz konieczne JEST, ABY wziąć Pod uwagę Fakt, že istnieje DODATKOWY Krąg krwioobiegu przez łożysko- przepływu Krwi. Podczas porodu czasami moze dojść Do dużej utraty Krwi, Które Ciało produkuje w rezerwie.

Wraz ZE wzrostem ilości Krwi zmienia SIĘ rowniez WIELE wyników Badań Krwi. Nie porównuj wyników testów podczas ciąży I JEJ braku, Po prostu muszą Być Inne Urządzenia.

Dlatego Nie angażuj SIĘ W "autodiagnozę" diagnozy i odszyfruj wyniki Analiz. ABY wyciągnąć WNIOSKI na pewno chodziło o STANU Zdrowia Kobiety w ciąży, lekarz powinien byc Tylko.

Podczas owulacji, krwawe rozładowanieCo Robić, jeśli podczas owulacji? Read here.

tutaj mozesz nauczyć SIĘ pojmować chłopca.

Jak prawidłowo przekazać ANALIZĖ Krwi na koagulogramie?

Koagulogram w transkrypcji ciążyCZY Tej Analizy potrzebuje Krwi z żyły.

W Tym przypadku krew na koagulogramie podaje SIĘ TYLKO na Pusty żołądek. Zanim przejdziesz tE ANALIZĖ, Nie mozesz Jeść przez 8 godzin, wiec lekarz ostrzega z góry o terminie Analizy.

W normalnym przebiegu ciąży Koagulogram wykonuje SIĘ TYLKO Trzy razy podczas całego okresu obserwacji - po jednym w każdym trymestrze. Ale w niektórych przypadkach mozna przeprowadzić Dodatkowe Badania i powtarzane, A nawet wiecej niz Raz.

Taka potrzeba moze powstać, jeśli U Kobiety w ciąży żylakiChoroby naczyniowe, wątrobowe Lub autoimmunologiczne, A PO takze LUB PRZED Operacja.

Jeśli przyszła matka JEST predysponowana zrobić zwiększenia krzepliwości KrwiLUB W pierwszym koagulogramie stwierdzono odchylenia, ą następnie ANALIZĖ trzeba bylo podawać częściej niz Zwykłe.
      

Wyjaśnienie wyników

Koagulogram w ciąży: interpretacja wynikówRazem w koagulogramie 8 kluczowych wskaźników, Dla ktorých mozna wykryć nawet niewielkie odchylenia.

 1. APTTV (Czas częściowej tromboplastyny ​​po aktywacji) zrobić Czasu, W ktorým następuje koagulacja Krwi. U Wszystkich Kobiet w ciąży Czas krzepnięcia JEST skrócony przez zwiększenie poziomu fibrynogenu. Dlatego Wskaźniki Dla kobiet w ciąży i nie nie będących w ciąży, sa różne.Zmiany Tych wskaźników moze wskazywać na Rozwój powikłań i DIC (rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego), co wskazuje na prawdopodobieństwo przedwczesnego oderwania SIĘ Łożyska, krwawieniegroźba poronienia, urazu, długiego pobytu w macicy martwego płodu.
 2. Fibrynogen JEST specyficznym białkiem, Które JEST głównym składnikiem zakrzepu powstającego w procesie krzepnięcia Krwi. Wskaźniki fibrynogenu zwiększają SIĘ z każdym miesiącem ciąży i osiągają Maksimum wagowo chwili Urodzenia. Wynika zrobić z maciczno-łożyskowego krążenia Krwi. Odchylenie od Normy moze dotyczyć STANU zapalnego tkanek, o martwicy nawet ICH.
 3. Koagulant tocznia JEST Grupy specyficznych przeciwciał. Zwykłe U Kobiety w ciąży wskaźnik Dziesięć powinien Nie Być. Jeśli jednak TAKIE przeciwciała występują, moze zrobić Być oznaka Choroby autoimmunologiczne (mówiąc po prostu, Układ odpornościowy atakuje Części Ciała oo własnej, ponieważ postrzega je Jako obce) oraz gestoza. Dosc często Dzieje SIĘ tak w przypadku konfliktu Rh, dlatego koagulogram JEST przepisywany kobietom w ciąży ujemny czynnik Rh częściej niz INNE.
 4. Płytki Krwi CZY Elementy Krwi w szpiku kostnym tworzą SIĘ. W Czasie ciąży moze nastąpić nieznaczny spadek, ale jeśli JEST SIĘ znacznie poniżej Normy, moze Do Być oznaka Choroby. Zmniejszenie liczby mnogiej Płytek Krwi Moga Być spowodowane niedożywienia LUB Rozwoju ciąży DIC (opisanego Powyżej).
 5. Protrombina CZY Białko, Które JEST w osoczu Krwi. AZ protrombiny dowcipniś razie niebezpieczeństwa powstaje trombina, Która uczestniczy w tworzeniu skrzepów SIE Krwi. Za Pomocą Tego wskaźnika mozna określić gęstość Krwi I JEJ Wykop zrobić szybkiej koagulacji. Zwiększona ilość protrombiny mój Krwi moze prowadzić zrobić przedwczesnego przerwania Łożyska í poronienia.
 6. Telewizja (Czas trombinowy) zrobić Czasu, w ktorým fibryna powstaje z fibrynogenu przez trombinę. Ponieważ w Czasie ciąży ilość fibrynogenu mój Krwi zwiększa SIĘ, Czas trombiny wzrasta.Odchylenia od Normy Tego wskaźnika Moga wskazywać na patologię wątroby.
 7. D-dimerów - Proces przełączający odpowiedzialny ZA zakrzepicy. I Zart Ważne dla szybkiego wykrycia zakrzepicy.Chociaż normalny u Kobiety Wagowo ciąży wskaźnik Dziesięć powinien stopniowo wzrastać, ale Zbyt Szybki wzrost moze wskazywać na obecność takich Chorób Jak Cukrzyca, Gestoza, choroba nerek, itp.
 8. Antytrombina IIIJEST białkiem, Które moze spowolnić krzepnięcie Krwi. Jeśli KOBIETA w ciąży bierze leki mające na celu zmniejszenie krzepliwości Krwi, wówczas Dziesięć wskaźnik bedzie Musial byc monitorowany í monitorowany. Jeśli wskaźnik Tego wskaźnika zmniejszy SIĘ LUB o 50% więcej, oznacza SIĘ Rozwój zakrzepicy.

Kość ogonowa boli po porodziePo przeczytaniu Tego artykułu sie dowiesz, Dlaczego kość ogonowa boli po porodzie.

NA naszej Stronie / wciąż WIELE interesuje i szkła Informacji.

Jaka jest norma?

Koagulogram u kobiet w ciążyPamiętaj, ZE Randki Wskaźniki powinny Być odszyfrowane Tylko z przez Lekarza, ponieważ WIELE z Nich moze sie różnić w TYM CZY innym kierunku.

na przykład jeśli KOBIETA MA przewlekła chorobęNiektórych Z Tych wskaźników Beda zupełnie inne, podczas gdy Przebieg ciąży pozostanie normalny:

 • APTTV - 17-20 s;
 • Fibrynogen - do 6,5 g / l;
 • Leki antykoagulant - nieoomny powinna Być;
 • Płytki Krwi - 131-402 tysięcy / mkl;
 • Protrombina – 78-142%;
 • Czas trombinowy - 18-25 sekund;
 • D-dimerów - 33-726 ng / ml;
 • Antytrombina III – 70-115%.

Nic dziwnego, že podczas rejestracji ciężarna kobiete uważnie przesłuchać zebrać szczegółowy wywiad, ABY wziąć Pod uwagę Randki niuanse, zmiany Kontroli, A Czas zrobić podjęcia Działań Wagowo razie Potrzeby.

Dlatego, drogie większyche Matki, pozostaw Wskaźniki mózgomI odpoczywaj więcej, mniej zmartwień, często kapryśnych, bo Teraz twoi Bliscy Beda Gotowi spełnić spółce Twoje pragnienia Randki. Wkrótce staniesz SIĘ matkami i bedziesz Musiał wypełnić kaprysy swojego Dziecka.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 12
 1. Lyaman

  Cześć. Powiedz mi, PROSZĘ, CZY ABY Ważne, ABY kobietą Wagowo ciąży przeszła kaohulogram? Ciąża JEST Bardzo Dobra. 28 tydzień ciąży.

 2. Dana

  I Jak TYLKO zaczęliśmy Rachunkowość w JEGO klinice przekazał bezpłatnie i 30 tygodniu odmówił spędzić w klinice na Tej podstawie, Ze Nie Maja JA w kierunku Lekarza Musiał udać SIĘ zrobić przejęcia

 3. Olga

  Zwący dla "szczególnie utalentowanych".
  Z okazji "UPIC się". Jeśli chodzi o alkohole, aby MAM kilka miesiecy ciąży. Jeśli nie ma jedzenia, Wszystko przez duże znaczenie.
  I Dalej na Tekstura najwyraźniej towarzysz "anestezjolog" nie TYLKO tutaj furia vstroil- prawdopodobnie TYLKO Jeden z Nich, z RAK nienormalnym mesta- pishu- Ja Też przypadki, w ktorých Nie analizowane Moją krew. Zdarzały SIĘ przypadki, w ktorých umieszczano TAM Przecinek !!!! Dowiedziałem SIĘ O Tym, dzwoniąc zrobić Kliniki.
  Czytaj uważnie.
  Figle Moga Wszystko ogłoszenie. Aby NIE JEST Trudne

 4. anestezjolog

  Dalem potem 200 $ nd testy do ... Zabawne ... mozna bylo dac 2000 20000 I!, Wynik nie nie bedzie taki sam, ale możesz zrobić zrobić za darmo ... .kakie WSZYSTKIE "Mroczne" koncerty w 21 Wieku I NIE wiem, kurwa, ale siedzieć i horroratsya na stronach, CO ONI SA inteligentni!

 5. Olga

  Przy okazji, wymyśliłem koagulogram! Musiałem dotrzeć do Lekarza przez administrację i sekretarza. Powiedziała, Ze Po prostu myliła hrabiów.
  Kiedy mam zacząć ten utwór na podstawie Tego złudzenia ??? !!!!
  Ogólnie Rzecz biorąc, Kobiety w ciąży, bądźcie czujni !!
  Dzieki Stronie, ZE informacje W W SA w domenie Publicznej!

 6. Olga

  Mam 6 miesiecy. Wściekły, že wszyscy lekarze i pielęgniarki z protekcjonalnym uśmiechem SA skazywani, mniej martwią SIĘ. I przewróć oczami, Ze Wszyscy jestesmy Wagowo ciąży Orzechami. Jeśli ci sami ... technicy ręczni ciagle beda popełniać Błędy w analizie, czy przecinka Nie bedzie tam umieszczać, ABY nie nie moja krew JEST analizowana w ogóle. Dalem 200 dolarów na 5 testów tarczycy, ponieważ na początku 3 Były zupełnie Inne Urządzenia. Dopiero tym zbiegły SIĘ Dwie ostatnie. Koagulogram do bzdury bzdury. Aby Musi być rozwiązane.
  I Nie martw SIĘ, damy ci coś w jakis sposób - ponieważ nie nie dbamy o celu, co powyżej tygodnia SIĘ z Toba io Odpowiedzialności ZERO!

  • anestezjolog

   na współpracę TU zbrojeni technicy laboratoryjni? Analizy SA na kolejny LUB cenę automatycznie !!! wiedziec? Technik podnosi TYLKO surowicy Krwi w urządzeniu, A następnie wysyła wynik !! Urządzenia JEST dla głupców, którzy nie znają !!! ALE Bardzo mądry !!! ABY trzeba wiedziec, JAK Do oddawania Krwi, A następnie ISC i wziąć nazhretsya I wtedy URZĄDZENIE daje Pełne x-nu! Potem lekarze winni SA, ZE Masz wynik kurwa !!!

 7. Marisha

  Okazuje SIĘ na interesujące. Analiza JEST Bardzo ważna, ale nie nie słyszałem, ABY ktos z moich znajomych został mu przydzielony brzemiennych. ABY Prawda, własnie zrobiłem koagulogram, ponieważ miałem zaplanowaną cesarska sekcję. Ale Znowu, Mój dobry doktor wyznaczył Mnie zrobić Tej Analizy podczas konsultacji, nawet nie nie spojrzał na szpital! Rzecz Ogólnie biorąc, lekarze muszą w Jakis sposób poinformować o znaczeniu Tej Analizy, Pilzner najwyraźniej Nie wszyscy Wiedza.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...