Ludzka gonadotropina kosmówkowa w czasie Ciężar: szybkość i jej odcień

Prawdopodobnie wszystkie współczesne kobiety są z pierwszej ręki testy w celu ustalenia Ciąża.

Czy wszyscy o tym powodzenie as tylko dwa tygodnie po zapłodnieniu komórek jajowej Mały tekturowy pasek JEST W powyżej tygodnia Z pewnością powiedzieć o ciąży, Która Już zaszła?

...

Spis treści:

Co to jest HCG?

Okolo siódmego Dnia po zapłodnieniu jajo JEST przyczepione zrobić WEWNĘTRZNEJ skorupy macicy. Od tego momentu zajść mnie produkcji ludzka gonadotropina kosmówkowa - hormon, Który pomaga embrionowi NIE zginąć wag pierwszych tygodniach istnienia.
      

Nazwa tego hormonu pochodzi od imienia kosmówka - struktura zarodka, odpowiedzialna za wytwarzanie tej samej. Z Czasem z biopsji powstaje łożysko, Które rowniez kontynuuje Aktywna produkcję hCG w Czasie ciąży.

Tytuł gonadotropina wystąpił z gonad - genitaliów macierzyńskich. Hormon pomaga im odbudować SIĘ, ABY wspierać Nowo narodzone Życie.

HCG aktywnie działa na gruczoły Matki, znacznie silniejsze niz Ich Własne hormony. Ponadto wpływ hormonu białkowego pomaga ciału przyszłej Matki poradzić sobie z napięciami związanymi z ciąża, osłabia Układ odpornościowy, JEST W powyżej tygodnia oderwać rosnący zarodek.

Kontrola poziomu

Monitorowanie poziomu hCG w czasie ciążyPierwszym i najważniejszym powodem, dla którego Kobiety w ciąży Daja ANALIZĖ HCG, żartem potwierdzenie ciąży.

Natychmiast po wszczepieniu zarodka POZIOM hormonów przeskakuje kilkadziesiąt razy, W porównaniu z ilością JEGO zawartości Ze Krwi u nieciężarnych Kobiet w Wieku rozrodczym.

Poziom hormonu się nie tylko we krwi, ale także w moczu, Która pozwala określić obecność nowego Życia, nawet w domu, Za Pomocą Testu ciążowego normalnego.

Ponadto Kontrola hCG pozwala na wczesnym etapie ciąży określić Różne odchylenia od Normy W JEJ przebiegu.

W związku z Tym rozbieżność Między ilością ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej mój Krwi moze sygnalizować ektopowe LUB zamrożone ciąża, poronienia samoistne mój wczesnym stadium, niewystarczający Rozwój Łożyska.

Test jakościowy na obecność hCG w moczu ustala lub odrzuca diagnozę Ciąża. Krew w stylu nie tylko obecności hormonu, ale także jego ilość.

na przykład ciąży przez hCG mój Krwi określa SIE JUZ W 5-6 DNI PO zapłodnieniu, Podczas gdy rutynowe testy potwierdzają SIĘ SAMO dopiero PO okolo 2 tygodniach: od poczęcia.

Przez pierwsze dwa tygodnie Poziom HCG mamy krwi jest podwajany mniej więcej co 1,5 dnia. Jego narod przypada na 10-12 tygodni.

Dalej Już dojrzał łożysko przejmuje funkcję hormonalną centrum pracy, o hormonu ilość mój Krwi Matki zaczyna spadać stopniowo.

Kontrole hCG przeprowadza SIĘ rowniez w dniach 10-11 i 14-15 tygodniu ciąży w teście przesiewowym za odrzucenie dziedzicznych anomalii i nieprawidłowości w Rozwoju płodu.

Konsultacja genetyka w planowaniu ciążyTutaj dowiesz się, kto tego potrzebuje doradztwo genetyczne w planowaniu.

tutaj znajdziesz Odpowiedź na Pytanie, Dlaczego Twoje Rece stają SIĘ odrętwiałe w Czasie ciąży.

      

Tygodniowa stawka w czasie Ciąży

Prezentujemy tabelę ze wskazanym przybliżone Graniczne i Średnie Normy zawartości gonadotropiny kosmówkowej mój Krwi kobiety w ciąży.

Tydzień ciąży Ogranicz zawartość hCG we krwi, mU / ml Średnia wartość, mU / ml
1-2 25-300 150
2-3 1500-5000 2000
3-4 10000-30000 20000
4-5 20000-100000 50000
5-6 20000-100000 50000
6-7 50000-200000 100000
7-8 20000-200000 70000
8-9 20000-100000 65000
9-10 20000-95000 60000
10-11 20000-95000 55000
11-12 20000-90000 45000
13-14 15000-60000 35000
15-25 10000-35000 22000
26-37 10000-60000 28000

Tygodnie ciąży SA wskazane w obliczeniach od daty zapłodnienia Komórki jajowej. CZY przeniesienia zrobić standardowego okresu położniczego, Który JEST używany zrobić liczenia tygodni ciąży w konsultacji oo kobietami, Konieczne jest dodawanie kolejnych tygodnizrobić Znaczy, Pierwszy Tydzień OD poczęcia zostanie zrównany z trzecim tygodniem ciąży położniczej.

Dla porównania, zawartość hCG Ze Krwi zdrowych Kobiet w Wieku rozrodczym, Które Nie SA w powyżej tygodnia OD 0 do 5 mU / ml Kobiet wagowo okresie menopauzy - do 95 mU / ml, JEST mężczyźni - 2,5 mU / ml.

Podstawowa temperatura przed owulacjąCo powinno być temperatura podstawowa przed owulacją? Dowiesz się w naszym artykule.

tutaj sie dowiesz, Jak leczyć anemię w Czasie ciąży.

Odchylenia od normy

Zredukowane

Gonadotropina kosmówkowa podczas ciążyNiski POZIOM gonadotropiny kosmówkowej mój Krwi Wagowo porównaniu Z Norma dla Tego okresu ciąży - możliwy "Procescja dopuszczenia odchyleń":

W większości przypadków analiza zawartości hCG mój Krwi Nie staje SIĘ jedynym powodem ustalenia konkretnej diagnozy. Oprócz Tego wykonywane SA Badania ultrasonograficzne i złożone hormonalne badanie Krwi.

Celność

KIEDY ciąż mnogie inny niż zwykle, nieco przeszacowany poziom hormonu we krwi.

W standardowe Ciąża nadmiar normy może mówić o zmianie odchyleniach:

 • błędny czas Ciąża;
 • choroby dziedziczne lub wady płodu.
Nie można zawiązywać treści HG we krwi w późna toksyna, Cukrzyca i inne Choroby Matki przyszłej, A takze Z zastosowaniem Terapii hormonalnej Wagowo Czasie ciąży.

HCG w poronieniu i Ciąży pozamacicznej

Gonadotropina kosmówkowa w ciążyW ciąży pozamacicznej wzrost stężenia hormonu wolniejszy mojego Krwi żartem znacznie. Jest to jedno z szybko decyzji w czasie.

ABY uzyskać dokładniejszą diagnozę, ANALIZĖ przeprowadza SIĘ dwukrotnie w odstępach kilku dni. Żartach zrobić Niezwykle rzadkie Wagowo ciąży pozamacicznej, POZIOM hCG Wcale NIE wzrasta.

W przypadku porwania lub spontanicznej aborcji występuje znaczny spadek ilości gonadotropiny kosmówkowej mój Krwi.
      

Wokół do Sprawy poza macicą, Pod groźba przerwania ciąży początkowo ilość hormonu mieści SIĘ w normalnym zakresie.

Ponadto, gdy Komórki obrzeża zarodka umierają, rozpoczyna SIĘ ciagle obniżanie poziomu hCG o okolo połowę Wartości prawidłowej w określonym okresie ciąży.

Po spontanicznej, mechanicznej lub medycznej aborcji jest właśnie ważne jest sprawdzenie hCG. Wysokie Wskaźniki JEGO zawartości Moga wskazywać na niepełne wyprowadzanie kopert zarodka z jamy macicy.

W przypadku pokazanym zgarniania Tyma, co powinno miec MIEJSCE wag możliwie najkrótszym Czasie, Po ustaleniu obecności pozostałości w Części Ciała LUB Powłoki Matki uniknąć Rozwoju zarodka i innych zakaźnych Chorób żeńskich narządów płciowych kuli.

Opłata po dostawieCo powinno być ładowanie po dostawie? Read here.

I w zrobić Artykuł opowiada o Ruchu płodu w Czasie ciąży.

NA naszej Stronie / - znajdziesz WIELE przydatnych Informacji dla Siebie.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 46
 1. Maru

  Powiedz mi, PROSZĘ, test CZY - Ciężarne, Przyszedł zrobić LCD, powiedział zapisać SIĘ na wizytę, o NASTĘPNE spotkanie w ciągu 2 tygodni, Nie ma, zniknął opłata stworzył nas, nic nie nie widział, przekazał hCG mój Krwi - ujawnił ciążę 1- 3 tygodni PEWNEGO Dnia zaczęła przydziału krew, wezwała pogotowie, umieścić na zachowaniu, następnego Dnia Przyszedł Dużo krzepnięciu Krwi, ale Trochę z Nich, biorąc pod uwagę pigułki, położyć kolejne 4 dni, krew i byl na Nam nic kiedykolwiek widział przeszedł hCG - Wychowałem SIĘ kołaczyk, powiedzieli zatrzymując bicie, zgarniania zrobić, krew NIE IDT Kilka dni pozniej został zwolniony w dniu, zajęło 5 dni, powiedział hCG Krwi SIĘ dolnoprzepustowego, minęło, A na zmartwychwstał, powiedz MI Ze moze do Być CO O Tyma myśleć? Rok Temu byl ektopowy.

  • Katia

   ABY ponownie zrobić uzi. Jeśli skrzep SIĘ, ABY zaszła w ciążę prawdopodobnie. A może własnie mieliśmy seks i wypracować Nowa ciąży? W ogóle, To Jest konieczne, ABY dostać SIĘ Do Badań doktora, w każdym przypadku, na podstawie mianowania. Przyjść i powiedzieć, CO NAM SIE stalo. I zdać egzamin Apartament obok.

  • Marina

   ABY ponownie zrobić uzi. Jeśli skrzep SIĘ, ABY zaszła w ciążę prawdopodobnie. A może własnie mieliśmy seks i wypracować Nowa ciąży?
   W ogóle, To Jest konieczne, ABY dostać SIĘ Do Badań doktora, w każdym przypadku, na podstawie mianowania. Przyjść i powiedzieć, CO NAM SIE stalo. I zdać egzamin Apartament obok.

 2. Natalia

  Dzień dobry! Problem Miałem taki. Najnowszych M. Byli w dniu 10 Marca. Po upływie Trzech tygodni zrobiłam ciążowy testy, na wszelki Wypadek. Wtórny bezpłodność sześciu lat, mięśniaki i nieregularny Cykl NIE JEST zmuszony zrobić Mnie nawet sugerować, Ze bedzie pozytywna. Jestem czterdzieści lat, wlasnie badanie czynili na duzym opóźnieniem w każdym przypadku PRZED podjęciem drastycznych środków zrobić Nich zadzwonić. Oczywiscie poszedłem na USG. Uzist znaleziono torbiel lewego jajnika i Dwa niezidentyfikowane ciemnej plamy, bez zarodka. Kwestią macicy ciąży wątpliwość, wysłał oddać krew dla hCG. I pochodzą Dwa tygodnie pozniej zrobić ponownego rozpoznania. Lekarz ostrzegł Mnie O Możliwości wystąpienia ciąży pozamacicznej. Dala mi okres 8 tygodni od ostatniej miesiączki. Ja wygrałem krew Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki. HCG 876 okres od dwoch zrobić Trzech tygodni. Ale pytam uzist MOGE niedawno zaszła wag ciążę. Ona zaprzecza takiej Możliwości, co ty na to?

  • Katia

   Lub oo poszedłeś Takiego doświadczonego Lekarza, cytowany LUB JEST wyraźnie coś nie nie w porządku. I zaleca, ABY przejść zrobić innego, ktory żartem bardziej zorientowany wagowo Tych sprawach.

  • Marina

   Mysle, Ze jeśli nie nie Maja Lekarza Zaufania zrobić, należy przejść zrobić następnego. ALE przyczynę braku Zaufania, Nie moge zobaczyc, całkowicie SIĘ oo NIM zgadzam. Mark Mowi, JEST prawda. Ale Lepiej JEST dokladnie sprawdzić.

 3. Tatiana

  Ostatni miesiąc byl 23/01/16, 3 marca HCG 711, Progesteron 87,7, Cykl 32 do 50 DNI. Wedlug standardów laboratoryjnych mam 4-5 tygodni, 6-7 miesięcznych. HCG JEST Zbyt Niski dla Tego okresu?

 4. nana

  Gonadotropina kosmówkowa 473, Drugi Tydzień ciąży, CZY SIE dobrze?

 5. Inna

  W zeszły poniedziałek oddałem Moją krew hCG z wynikiem 625,9, co odpowiada 4 tygodniowi ciąży w przedziale referencyjnym mojego laboratorium (9,5-750). Ultradźwięki, przeprowadzone następnego Dnia, ujawniły Drobná ciążę macicy.Po 5 budynkach Dzisiaj oddyfiowane krew HCG, ABY monitorować dynamkę. Wynik 683,7. Jednocześnie wartość mho / INR 1,1 (normalna zrobić 1) I Czas protrombinowy (norma 12,6 12,1 zrobić) SA zawyżone. Co Znaczy? CZY Pierwszy wynik hCG Moze Być błędny W związku z JEGO wdrożeniem nA TLE obfitego śniadania W W (Drugi został przyjęty Rano na Pusty żołądek)? dziękuję

  • Marina

   Fakt, Ze Nie został stworzony na dole żołądek moze stanowić dane o nasmarowaniu.Ale najprawdopodobniej ciąża byla Już, A na USG byla widoczna, Prawda?

  • Alain

   W rzeczywistości obraz Analizy moze Być Nieco niewyraźny ZE wzgledu na Fakt, Ze Pierwsza analiza Nie została Podana na pustym żołądku. Wskaźniki te pomiaru na3,7 koagulację Krwi. Żartach do Stołówka w ciąży, rodzaj Ochrony i pomocnicza funkcji Ciała. Unikanie towarzyszących Problemów moze pomoc w antykoagulantach, ALE PRZED rozpoczęciem pobierania Porady od Lekarza.

  • Marina

   Dzień dobry! Radzę przestać SIĘ denerwować i cieszyć SIĘ, ZE Jestes w Ciąży. Masz Całkiem Normalne wyniki. Ich dokładność wpływa na Nie TYLKO jedzenie, ale takze ogólny Stan organizmu (stres, panika, choroba). Nie używasz Ich często. Dajcie Czas 2 na miesiąc, O Dynamika bedzie DOSC dobrze wytropiona i oczywiscie na Pusty żołądek, pożądane JEST, ABY nawet Nie Nie pić Wody. Dla siebie przeczytaj: /beremennost/analizy/pervoe-uzi.html, / Nedeli / 1-trimestr, /nedeli/1-trimestr/chetvyortaya-nedelya.html.

  • Światło

   Jedno dowcip na poziomie - jestes w ciąży! Indeks PTI, wskaźnik MHO / INR wskazuje NA Samo - Wykop zrobić koagulacji. Wskaźnik PTI i MHO / INR gazów zalezy od zwiększonej Mocy Krwi. Przepisujemy Przepis na leki! Zazwyczaj testy emituje na czczo. Przeczytaj:
   /beremennost/info/koagulogramma.html
   /rannie-sroki/problemy/vykidysh.html
   /beremennost/analizy/fibrinogen.html

 6. Zhamal

  Witamy na okołoporodowym przesiewowych USG, analiza Pappa JEST prawidłowe, z wyjątkiem Analizy hCG, Które pokazały wyniki Wyższe niz normalnie, A lekarz wysłał zrobić genetyka dla poradnictwa. CZY są jakieś powody Do niepokoju? CZY lekarz moze przepisać ANALIZĖ inwazyjną?

 7. Julia

  To Jest lekarz oo egzaminami i próbami.
  Gratulacje, testy pokazują pozytywny wynik, wykorzystując testy, Które wykonałeś, Już ci powiedziały. W przybliżeniu MASZ Tydzień piąty szósty. W Tej chwili NIE JEST JESZCZE wARTo, staje sie ZAREJESTROWANY, piwo wydaje SIĘ konieczne pojawienie sie na wyświetlaczu LCD, mozna napisać, Jakie Witaminy Preparaty Lub. USG JEST pożądane, ABY zrobić MIEJSCA przeznaczenia i uznania Lekarza, mysle, ZE JEST ABY konieczne, Albo czekać kolejne 9 tygodni i już planuje zrobić USG.

 8. Sen

  Valeria, cześć! POZIOM hCG wskazuje na ciążę. Najprawdopodobniany byl pewien Błąd w ultrasonografii. Moze powinieneś przebudować USG, NIM z terminem amnorrhea. Masz ciążę okolo 10 tygodni. Dawka w grupie USG. Klasy, wiec pospiesz SIĘ, ABY SIĘ zarejestrować. Nie przesadzaj!

 9. Valeria

  Dobry wieczór!

  Ostatnie miesiące Były 16 Maja, 26 Maja Były maści, po co więcej nie nie bylo więcej menstruacji. Testy ciążowe Były negatywne.

  16 lipca byl na nieobecny. Test 30 Lipca zrobił, wynik byl pozytywny, Nie wykonano pojedynczymi Testu.

  31 lipca krew została przeniesiona do hCG wynik wynosił 43522,7 mmu / ml. Sześć miesiecy Temu przestałem związku antykoncepcję Yarina.

  Pytaj, PROSZĘ, wedlug Analiz, jestem w ciąży, CZY NIE, ko oo okresem, W ktorým jestem wag ciąży?

  Dziękuję.

 10. MISS Mistycy

  Powiedz mi, PROSZĘ, wedlug Ciebie, jaki JEST Mój wiek ciążowy? Za dniem moich danych, 5-6 tygodni. POZIOM hCG wynosi 3 347 IU / Litr. Bardzo dziękuję.

 11. Sen

  Droga Nino, przepraszam, ale pozwól mi sie z Toba NIE zgodzić. Jeśli Alia oznaczało, ZE JEJ hCG 3173, 00mMe / ml oznacza zrobić Raczej Maly ciąży malo prawdopodobne, ABY dziewczyną brała HCG kapsułę Koniec ciąży ... I w ogóle nie nie JEST zrobić Konca prawidłowe izolowanie hCG umieścić ciąży, ponieważ podczas indeks MA Falista zmianę ciąży (początkowo rośnie, następnie osiąga Szczyt i stopniowo maleje). Żartach SIĘ zatem Bardzo kontrowersyjna Kwestią. Tutaj Projekt Projekt JEST konieczne wzięcie pod uwagę i Figury amnenorei i danych dwuręcznego miednicy egzamin i ultradźwiękowe danych (większość Informacyjne w Tym sensie ultradźwięków na okres 10-12 tygodni badaniu wielkości Kości ogonowej-ciemieniowej).

 12. Alia

  Witaj, powiedz LUB powiedz, prosze, otrzymał wynik hCG 3173_00 MME \ ml. Ile tygodni ciąży?

 13. Sen

  Lilia, cześć!
  Jaki JEST Czas trwania w ciąży?
  CZY PO Raz Pierwszy składsz hCG? Czy może być gotowy został wciśnięty w dynamice?
  POZIOM hCG JEST naprawde Niski, ponieważ w normalnej ciąży nie wystarczy. Taka Sytuacja JEST możliwa zrobić: nieżywotnego ciąży wewnątrzmacicznej, od utraty ciąży pozamacicznej, rozwijającej SIĘ ciąży pozamacicznej, warunki te wymagają uwagę Lekarza-ginekologa. wiec upewnij SIĘ, ZE skonsultowałeś oo SIĘ z lekarzem Tym wynikiem, możliwe, ZE najpierw bedziesz Musiał powtórzyć Błąd laboratoryjny. PO Drugie, ABY zobaczyc wskaźnik w dynamice.
  Powodzenia!

 14. Nina

  Nie Chce bylo zdenerwować oo wyprzedzeniem, ale Dziesięć wskaźnik MOWI, ZE ciąża SIĘ zatrzymała LUB wystąpił blad laboratoryjny. Idź do ginekologa, wykonaj Druga ANALIZĖ i USG. /rannie-sroki/problemy/simptomy-zamershei-beremennosti.html / rannie-sroki / problemy / Rannie-sroki

 15. Lily

  Rozszyfruj, PROSZĘ, ANALIZĖ hCG, co na ty. In-hCG: wartość 115,9.

  Dziękuję.

  • Światło

   Wskaźnik Mowi O ciąży. Ważne JEST śledzenie Dynamiki, W Tym celu należy przejść ANALIZĖ w odstępie tygodnia LUB kilku dni, ą następnie monitorować dynamikę. Jeśli Dynamika JEST pozytywna, rozwija SIĘ ciąża, jeśli nie, Odpowiedź JEST oczywista - nierozwinięta. ciąża. W Takım gry Ważne JEST dokonywania rezerwacji przyczyny. Przeczytaj:
   /rannie-sroki/problemy/nerazvivayushaya-beremennost.html
   /beremennost/analizy/fibrinogen.html
   /beremennost/info/koagulogramma.html

  • Yasya

   Interesujący JEST ciekawy rozmiar Tego, Który JEST wieloaspektowy. Dokładny wynik Nie Moze Być Podaný ... żartem Bardzo podobny zrobić faktu, Ze płód SIĘ NIE rozwija, MIMO TO, jaki zart Okres Twój? Po uzyskaniu dostępu do kliniki, zrobiliby USG, ABY wyjaśnić bardziej konkretny wynik.

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...