Próchnica podczas ćwiczenia: właśnie mię gesty?

Próchnica podczas ciąży: diagnoza i leczenie

W Czasie KOBIETA JEST odpowiedzialna za zdrowie i cos Ciała. W ten sposób można uniknąć negatywnego wpływu na dziecko.

Ciało kobiet w Wyniku kosztów zmie dramically: Występują zmiany w równowadze hormonalnej, wzrasta zapotrzebowanie na pierwiastki śladowe, zwiększa podatność SIE nA uszkodzenia, co moze wpływać na stan zębów.

WIELE Kobiet w ciąży nie chce się rozwijać, wierząc, ZE Leczenie zaszkodzi dziecku. Ale nadzienie nie szkodzi przyszłemu dziecku, ale Nieleczona próchnica może prowadzić do ważnych problemów.

...

Spis treści:

Co to jest próchnica?

Próchnica jest złożonym, powolnym procesem, w jakim zaszedłeś, musiało atrakcyjny zniszczone. Początkowo na świecie pojawią się ząb, w tej chwili choroba może zostać zatrzymana.

Jeśli próchnica będzie zignorowana, ząb miejscowością, minerały sięCE się rozpuszczają się. W przyszłości powstaje próchnica, to kwiaty standardów do utraty zębów.

Za pośrednictwem statystyk 95% współpracuje z nauką próchnicę.

W krajach, w ktorých Zaleta Să miękkie, słodkie produkty (żywność zawiera przytłaczającą ilość węglowodanów) Prawie 97% Ludzi mă próchnicę. W odległych plemionach afrykańskich i pacyficznych, Gdzie Ludzie jedzą Naturalne, często Surowe produkty, próchnica JEST rejestrowana Tylko w 2-3%.

Powszechna Przyczyna próchnicy JEST naruszenie równowagi Kwasowo-zasadowej, Która wydanie SIĘ W wyniku fermentacji (glikoliza) węglowodanów i późniejszego tworzenia SIĘ badań organicznych. Glikoliza jest wywoływana przez bakterie gromadzące się w jamie ustnej.

Które są na postęp próchnicy:

  Co to jest próchnica: rodzaje, formy, etapy choroby

 • Słaba zgodność z higieną życia. Mocno się się z zębami. W tym nalocie skupia się duża liczba mikroorganizmów.

  Gdyby nie trafił do Jamy ustnej, mikroorganizmy oznaczą je w kwas ORGANICZNY. Najpierw niszczy szkliwo, a później wnętrze zębów;
 • predyspozycje genetyczne;
 • niewłaściwa dieta - brak Białek witamina I Minerałów, Wysokie spożycie cukru i szybkie węglowodany pogarszają stan zębów i prowadzą zrobić próchnicy;
 • dieta - nawyk jedzenia w nocy, po wymiatowaniu;
 • Lepsza jakość życia na rozwoju próchnicy;
 • ciąża, laktacja;
 • zaburzenia metaboliczne i choroby związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie;
 • noszenie protez LUB szelki;
 • zwiększona liczba paciorkowców w mikroflory Ciała, ponieważ uwalniają duża ilość kwasu, Który niszczy twarde tkanki Zeba.

Próchnica. Program "Żyć zdrowo!"

Etapy próchnic:

 1. Pierwszy etap do Etap Białej plamy ze Stanem, w ktorým zmienia SIĘ kolor zębów (pojawia się SIĘ jasna LUB ciemna plama Mydełka). Emalia na zębie JEST gładka, Nie ma nieprzyjemnych Wrażeń. Na Tym etapie mozna łatwo odwiedzić chorobę. Żartach do DOSC SZYBKI: i niedrogi proce.
 2. Niewinna próchnica - Ten etap rozpocznie SIĘ, jeśli próchnica nie nie zostanie wyleczona na etapie początkowym. Kreda staje SIĘ szorstka, pojawiają SIĘ bolesne Wrażenia. Ząb zaczyna reagować na gorące Lub zimne potrawy. Podczas jedzenia kwaśnego i Słodkiego jedzenia odczuwa SIĘ ból.
 3. środkowy etap - etap, w ktorým szkliwo zostało Już zniszczone, A wewnętrzna warstwa Zeba (Zebina) ulega uszkodzeniu. Bolesne odczucia reklamy SIĘ jaśniejsze i trwalsze. Na Tym etapie obecności SIĘ próchnica.
 4. Głęboka próchnica - Stopień Dziesięć przejawia SIĘ, gdy zęby Nie SA leczone przez Długi Czas. Zniszczenie zbliża SIĘ zrobić zębiny bliskiej. Zwiększona jama zwiększa SIĘ, A JEJ Dotknięcie powoduje Silny ból. Rozkładająca SIĘ Zebina Wpływ na nerw zeba. Osoba JEST zaniepokojona częstymi bolesnymi doznaniami.
 5. Skomplikowany etap - Przejście próchnicy w zapalenie miazgi LUB zapalenie przyzębia. W Takım przypadku Wymagane JEST długotrwałe Leczenie dentysty.

Przyczyny próchnicy w czasie ciąży

Próchnica dzieli SIĘ na gatunki, Rozpoczynając OD MIEJSCA JEGO Lokalizacji:

 • pricynica szyjki macicy - Ten rodzaj rozwija SIĘ Przy SAMYM dziąśle, Gdzie szkliwo JEST najcieńsze i najbardziej podatne na uszkodzenia;
 • formularz kontaktowy - próchnica, pojawiająca SIĘ Między zębami, Gdzie gromadzi SIĘ najwięcej bakterii;
 • próchnica Bruzd - zwana rowniez próchnicą powierzchni żującej, choroba ta rozwija SIĘ W rowkach żujących zębów;
 • próchnica cementu - choroba charakterystyczna dla Osób Starszych, w ktorej dotknięta żartem Korzeń Zeba.

Wsród dentystów zatwierdzonych Klacjaacji próchnicy, W oparciu o nasilenie i rozpowszechnienie Procesu:

 • skompensowana forma - intensywność próchnicy u Pacjenta JEST mniejsza niz intensywność Choroby W JEGO grupie wiekowej;
 • podskompensowana forma - częstość występowania Procesu próchnicowego u Pacjenta JEST Równa średnim wskaźnikom intensywności w JEGO grupie wiekowej;
 • zdekompensowana forma - intensywność próchnicy u leczonej osoby W W JEST większa niz intensywność W JEJ grupie wiekowej.

Diagnoza choroby

Zwykłe zrobić użytkownika lekarze Podstawowej Diagnostyki Sonda stomatologiczna. Instrument Dziesięć wykrywa próchnicy (moze utknąć w szczelinach LUB oo JEGO Pomocą dentysta czuje chropowatość szkliwa).

Dla dokładnej diagnozy Lekarze używają rentgen. Na zdjęciu widoczne bedzie uszkodzenie zeba, Rozmiar i Kształt próchnicy.

Badania rentgenowskie pozwalają nawet ustalić ukryta próchnicę. Po rozpoznaniu lekarz przepisuje Leczenie.

Objawy

Główne objawy próchnicy SA przestrzegać Znaki:

  Objawy próchnicy w czasie ciąży

 • pojawienie SIĘ Zespołów bólowych w obecności bodźców zewnętrznych - zimnego, gorącego jedzenia, Słodkiego LUB kwaśnego jedzenia.Ból znika natychmiast po usunięciu czynników drażniących;
 • ból Przy Mechanicznym ucisku na zaatakowany ząb - często występuje podczas żucia pokarmu;
 • obecność uszkodzenia (kolor zeba moze Być nieznacznie Zmieniony LUB widoczne JEST ubytek próchniowy na zębie) mozna przejść wykryć niezależnie na podstawie oględzin;
 • nieświesza oddech.

Co jest niebezpieczne (i niebezpieczne?) Próchnica podczas ciąży?

CZY próchnica zębów (I JAK) w przebiegu ciąży, Zdrowia Kobiet i płodu?

W Czasie ciąży i karmienia piersią próchnica pojawia SIĘ częściejProces próchnicy przebiega Bardzo Szybko. WIELE Kobiet w ciąży BOI SIĘ ISC zrobić dentysty, wierząc, Ze Leczenie i znieczulenie Moga zaszkodzić dziecku.

Znieczulenie miejscowe i Leczenie chorego Zeba Bezpieczny dla płodu! Ale w Trakcie Leczenia wARTo ostrzec Lekarza o swojej sytuacji. ABY przejść Do dentysty należy SIĘ W rzeczywistości okresach.

Kiedyś pojawiła Opinia SIĘ, ZE bakterie powodujące próchnicę Moga dostać SIĘ zrobić Krwi. Dzieki niemu dotrą zrobić Dziecka í negatywnie wpłyną NA JEGO ROZWÓJ. Ale wskazują na to, że JEST Bardzo NISKIE.

Bakterie Nie Moga przenikać przez barierę łożyskową (JEST zrobić Wykop wirusów). Nawet jeśli Dostana SIĘ zrobić embrionu, Nie przeżyją Wagowo JEGO tkankach.

ale próchnica w Czasie ciąży powinna Być Nadal leczona. Moze przekroczeń zapalenia miazgi LUB zapalenia przyzębia.

Dzieki Tym chorobom powstają Substancje toksyczne, wnikają Czy żołądka Kobiety, SA wchłaniane Do Krwi i rozpraszają sie w organizmie, A takze moga dotrzeć zrobić zarodka.

Stałe bole w dotkniętym zębie pogarszają ogólny stan Matki oczekującej. Bolesne odczucia uniemożliwiają spożywanie, przykładają nerwowość. Moze by niekorzystnie wpłynąć na wczego Dziecka.

Próchnica wywołuje WIELE nieprzyjemnych, bolesnych Wrażeń. Moze by prowadzić NIE TYLKO zrobić komplikacji, ale takze zrobić utraty zębów. Podczas ciąży zęby SA niszczone z dużą kontrolą.

Nieleczony próchnica zębów moze świadczyć o Tym, Ze KOBIETA W niedalekiej Przyszłości bedzie musiała usunąć uszkodzone zęby, ponieważ nie nie beda Jeden Już poddawane leczeniu.

Próchnica JEST Niebezpieczna dla przyszłych Matek (JAK rowniez dla płodu) możliwych powikłań, Które powodują Silny bol. Zapalenie miazgi i zapalenie przyzębia bedzie wymagało długotrwałego Leczenia stomatologicznego.

Funkcja leczenia

Leczenie próchnicy w czasie ciążyLeczenie próchnicy w pierwszym trymestrze ciąży JEST niepożądane.Jeśli KOBIETA Nie odczuwa silnego Bolu Lepiej odłożyć wizytę u dentysty PRZED drugim trymestrem.

Jeśli KOBIETA w ciąży martwi SIĘ O ból kompozyt, Związane z powikłaniem próchnicy - zapaleniem ozębnej LUB zapaleniem miazgi, wARTo zwrócić SIĘ zrobić dentysty. Ale musisz ostrzec swojego Lekarza O ciąży.

W pierwszym 12 tygodni JEST zakładka Wszystkich ważnych narządów przyszłego Dziecka. Leczenie próchnicy moze spowodować spontaniczne poronienie.

W pierwszym trymestrze określa SIĘ Dwa niekorzystne okresy Leczenia:

 • Okres mitotyczny - w Tym Czasie zwiększonej Aktywności mitotycznej zarodka, Do JEST BARDZO wrażliwe na dzialanie toksyn, okres dziesięciu wynosi 17 sprawdź w sklepie PO, zapłodnieniu;
 • organoleptyczny - Czas, KIEDY narządy SA układane w zarodku. Leczenie stomatologiczne w Tyma okresie moze doprowadzić zrobić uszkodzenia tkanek narządów.

Drugi trymestr - Dziesięć okres ciąży nazywa się "płodowym". W Tym Czasie Dziecko rośnie. Prawdopodobieństwo niekorzystnego wpływu Leczenia stomatologicznego na Rozwój płodu JEST znacznie zmniejszone.

Nie zapominaj, že during Leczenia mozna użyć zębów Antybiotyki i inne leki. Ich użycie należy zminimalizować.

Doświadczeni lekarze stosują leki, ktoré sa dozwolone Dla kobiet w ciąży.

W trzecim trymestrze płód staje SIĘ wystarczająco Duży, naciska na aortę. Dlatego w fotelu stomatologicznym należy położyć SIĘ, odchylając na lewa stronę, pod niewielkim kątem.

Jeśli KOBIETA bedzie Długi Odpoczynek w fotelu w pozycji normalnej, moze stracić przytomność, bo płód przechodzi aortę.

W trzecim trymestrze macica staje SIE wrażliwa na Wszelkie bodźce. Wszelkie procedury Moga prowokować wcześniactwo. Leczenie zębów w trzecim trymestrze ciąży JEST TYLKO w nagłych przypadkach.

W żadnym trymestrze ciąży nie mozesz wykonywać zdjęć rentgenowskich zębów! Wpłynie na negatywnie na płód!

CZY MOGE próchnicy? Stomatology.RF

Zapobieganie

Zapobieganie próchnicy w czasie ciążyGłówne produkty wcześniej próchnicy:

 • regularna i regularna pielęgnacja jamy ustnej;
 • POPRAWA Żywienia: zmniejszenie diety w cukrze i węglowodanach;
 • Używanie;
 • Pobór i stosowanie środków dentystycznych;
 • regularne płukanie jamy ustnej;
 • zapobiegawcze podejście do dentysty CO najmniej DWA razy wagowo Roku.

Kobiety postępowania po zadbać o palec, Nawet na etapie Planowania ciąży.Pomoże SIĘ im uniknąć przyszłych Problemów związanych z leczeniem próchnicy, będąc w interesującej pozycji.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

1 komentarz
 1. Olga

  ale nie czas na, żeby wyleczyć palec, zanim zaszłam w ciążę ...
  a potem będzie GW
  nie można w ogóle odkładać ((

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...