Niedoczynność istoskowo-szyjkowa: jedna z podstępnych przyczyn poronienia

Niewydolność szyjno-potyliczna

Niewydolność szyjno-potyliczna - nienormalny stan szyjki macicy podczas ciąży płodu.

Poza ciąża Nie mozna ustalić rozpoznania niewydolności niedokrwienno-szyjnej, ponieważ "wysięk szyjny" JEST formacja funkcjonalna, Która powstaje w Czasie ciąży.

...

Spis treści:

W normalnych warunkach kanał szyjki macicy mieści SIĘ W powyżej tygodnia zamkniętym, oraz Zaden cieśń Nie JEST uformowany.

Podczas noszenia Dziecka Między zewnętrznymi i wewnętrznymi segmentami szyjki macicy powstaje zwężona Sekcja, Który zehel komunikację Między pochwa Jama macicy, w ktorej mieści SIĘ płód.

Dodatkowa Twarz płodu zapewnia zatyczki śluzowe, Który zatrzymuje sie wagowo rejonie przesmyku.

Niewydolność szyjki macicy w Czasie Okres dla podmiotów osłabienie LUB nawet całkowity brak Ochrony płodu PRZED środowiskiem zewnętrznym, Które uważa SIĘ ZA Flore pochwową.Śluzówka Nie moze sie uformować, ponieważ kanał szyjki macicy JEST poszerzony zrobić Konca.

Błony płodowe wija SIĘ W Kanale szyjkowym, "ciągnąc" za soba zarodek. Tak SIĘ Dzieje poronienie. Najczęściej w drugim trymestrze ciąży.

Przyczyna niewydolności niedokrwienno-szyjnej

Osłabienie pierścienia mięśniowego w cieśninie macicy wynika z dwoch powodów:

  Przyczyny niewydolności niedokrwienno-szyjnej

 • Zarządzanie integalnościami szyjki macicy;
 • Życie komórek mięśni gładkich tonu.

Podział Postaci niewydolności szyjnej na funkcjonalny i anatomiczny JEST BARDZO warunkowy, ponieważ w OBU postaciach dominującą rolę odgrywają zmiany morfologiczne w strukturze tkanki mięśniowej.

Pod anatomicznym (organicznym) za-chałam SIĘ, zęby SIĘ pojawił. Prowadzą zrobić Przerwy, Które prowadzi zrobić następujących manipulacji:

 • Późniejsza, ciąża;
 • nałożenie kleszczyków położniczych Przy porodzie;
 • narodziny SIĘ płodu;
 • przymusowe dostarczenie W przypadku niecałkowicie ujawnionego gardła macicy (burzliwa ogólna aktywność, ZASTOSOWANIE bandaża Verbov LUB "wyciskanie" płodu podczas wysiłku);
 • niespójność szwów na szyjkę macicy przymocowanych.

W miejscu budowy Budowy pęknięcia szyjki macicy mięśniowej ŚCIANY dochodzi zrobić naruszenia elastyczności pierścienia szyjnego - Przesmyku. Tkanka bliznowata Nie JEST zdolna zrobić skurczu, JEST ZAWSZE W Tym SAMYM sprawdź w sklepie.

KIEDY ściana szyi PEKA, Nie zarasta tkanka Łączna, cieśni w Czasie ciąży nie powstaje.Podobné warunki rozwijają SIĘ wraz z niepowodzeniem szwów na szyjkę macicy nałożonych podczas poprzednich porodów.

Rozbieżność szwów chirurgicznych Jest w dużej mierze ze względu na stan uprawniona. W przypadku obrzęku zapalnego nici przenikają przez poluzowaną ścianę, przez co zwiększa SIĘ obszar pęknięcia.

Funkcjonalnej niewydolności gardła macicy towarzyszą rowniez zmiany w tkance mięśniowej Strukturalne szyjki macicy. Zmiany zachodzące na poziomie komórek mięśnikich.

Wymyślne metody komunikacji z szyjki:

  Przyczyny niewydolności kanału szyjki macicy

 • niedorozwój narządów płciowych - infantylizm;
 • zniekształcenia macicy;
 • anomalie Struktury ścian szyjki macicy z nieproporcjonalnym rozwojem tkanki mięśniowej i łącznej.

Oczywiscie najczęstszą Przyczyna niepowodzenia w gardle macicy żartem aborcja.To Jedna Rzecz, KIEDY szyjka macicy podczas porodu ujawnia sie, żartach zupełnie Inna - KIEDY ujawnienie odbywa SIĘ przymusowo.

Organizm kobiety w Ciężar wcześnie Nie JEST gotowy zrobić rozszerzenia szyjki macicy, JEGO tkanki SA sztywne i elastyczne. Wprowadzenie ekspanderów zrobić kanału szyjki macicy sprzyja tworzeniu błony śluzowej SIĘ mikroelementów. Sa niewidoczne, ALE MIMO prowadzą zrobić zniszczenia komórek szyjki macicy.

Rozprzestrzenianie SIĘ tkanki bliznowatej wewnątrz kanału prowadzi zrobić deformacji szyjki macicy i utraty kurczliwości.

Ciąża nierozwojowa: objawy, objawy, przyczyny i konsekwencjeWiesz, jakie one są oznaki nierozwiniętej? Dowiedz się już teraz!

Arbuz w czasie ciąży: może lub nie może? Ten artykuł powie.

Diagnoza choroby

Kiedy planowanie ciąży Bardzo Trudno rozpoznać powstawanie niewydolności gardła macicy, ale mozna podejrzewać taki Stan.

Gdy Poza ciąży szyjka JEST przedłużone o więcej niz połowę zrobić dwoch centymetrów, PROGNOZA niekompetencję szyjki Wagowo większości przypadków stwierdzonych Wagowo Czasie ciąży.

Na przykład na proste zęby z pępkiem, należy się operacja plastyczna z tworzeniem kanał szyjki macicy.

We wczesnej ciąży niewydolność niedokrwienno-szyjna ustala SIĘ ZA Pomocą ultradźwięków. Średnica kanału szyjki i jego Długość wskazują na nieadekwatność wewnętrznego gardła macicy LUB wskazują na oznaki zagrożenia przerwaniem.

Rozpoczęcie porodu powoduje zmiany w szyjce macicy Strukturalne, wiec wyjaśnienie diagnozy powinno Być profilaktycznym leczeniem poronienia.

Hyperdiagnostics ICI - co to żart?

Hiperdiagnoza ICI w ciążyHiperdiagnostyka w medycynie nazywa TAKIE diagnozy, ktoré sa ustalane na zasadzie "Nie przegap"! Po pierwsze, podejrzewa się najtrudniejsze stany.

Dlatego w diagnostyce często stwierdza SIE niewydolność niedokrwienno-szyjkową. Niemniej jednak poszerzenie kanału szyjki macicy Nie ZAWSZE wskazuje na JEGO niekonsekwencję.

Stan naśladowania niedokrwienno-szyjkowej niewydolności pod stany:

 • groźba aborcji;
 • parzędość: starszy Poprzedni urodzeń;
 • Cechy anatomiczne struktur szkieletu dloni - szeroka miska.

Gdy grożono poronieniem TAKIE same Procesy zachodzą Jak w normalnych porodach. Szyja jest wygładzona i otwarta. Dlatego nie określa się przesmyku.

W powołych zapisanych kobietach, Szczególnie po urodzeniu dużego płodu, kanał szyjki macicy JEST Nieco szerszy niz u nieródki. Same nie procedury do produktu przeglądu.

U kobiet z szeroką miednicą można również włączyć przedłużenie kanałów szyjki macicy. Niemniej jednak nie nie występuje niewydolność szyjki macicy-isthmiko. Siła młodzieży zardzewienia użytkowników kanałów.

Rozpoznanie niekompetencji szyjki JEST ustanowione TYLKO wtedy wykluczone Inne stany, Które prowadzą zrobić Rozwoju kanału szyjki.

Muszę Robic zrobić 12-14 tygodnia ciąży. Wlasnie w okresie interwencja chirurgiczna Tym bedzie najbardziej skuteczna.

Leczenie

Leczenie niewydolności niedokrwienno-szyjnejLeczenie niewydolności niedokrwienno-szyjnej chirurgicznie. Szew JEST NA szyjkę macicy nakładany, Która kanał szyjki macicy ściska. Aby tworzę sztuczny przesmyk.

W Promocja od technik szycia Operację SZYCIA wykonuje SIĘ zrobić 13-14 tygodni Lub na początku Drugiej polowy ciąży.

W 37-38 tygodniu szew jest usuwany, porody są planowane przez kanał galerny.

Metody zapobiegania

W celupol przedwczesna dostawa, domyślnie niedoborem cieśni szyjnych, Konieczne JEST porzucenie aborcji Jako Metody Planowania ciąży.

W procesach patologicznych śluzówki macicy niezwłocznie usunie erozji Części posiadają z tworzywa sztucznego kanału szyjki macicy gdy JEST SIĘ konieczne.

O autorze:

Sergey Yuryevich BuyanovSergey Yuryevich Bujanow, Ginekolog-położnik, kierownik Wydziału położniczego, lekarz pierwszej kategorii Dodaj prod. Znajomosc Zajec z zakresu Praktycznej Medycyny ma 16 lat.

Więcej informacji o mieszkańach możesz znaleźć tutaj.

Piwo podczas ciąży: korzyść czy szkoda?Jak myślisz, możesz pić piwo dla kobiet w Ciąży czy nie? Pobierz!

Ciąża i sport: kompatybilny lub nie? To Jest Nasz Artykuł.

W tym artykule /mozno-li/eda/vinograd-pri-beremennosti.html CZY MOZE Być w ciąży w ciąży?

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jakświeszyć Artykuł?

CZY chcesz wstawiać zdjęcia na zdjęciach Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 8
 1. Anastasia

  Cześć, zrobiłem cervicometry, oo zdiagnozowany ICN. Rozszerzenie gardła wewnętrznego wynosi 21 mm, głębokość przekroju wynosi 15 mm Długość zwężonej Części kanału szyjki macicy wynosi 35 mm. Wczoraj umieścić pessary położniczą Absolutorium, termin mam 19 tygodni, Wszędzie Piszą, oo ZE Tej diagnozy trzeba szwów ... Nie wiem, co myśleć, Pomoże mi Pierścień, jeśli chcesz isc, CZY Szwy i zastosować? Naprawde Chce Uratować Dziecko.

  • Katia

   CO MOWI lekarz, Który zdiagnozował? Kto mowi o szwach? Słuchaj TYLKO Tego, co Powie Twój doktor I NIKT INNY. Jeśli lekarz nalega na Szwy, Aplikuj. Nie fotograf Tego bez Potrzeby.

  • Marina

   CO MOWI lekarz, Który zdiagnozował? Kto mowi o szwach? Słuchaj TYLKO Tego, co Powie Twój doktor I NIKT INNY. Jeśli lekarz nalega na Szwy, Aplikuj. Nie fotograf Tego bez Potrzeby.

 2. Yana

  1/4/16 zrobił uzi 32 tygodnie, Zamknięta Część kanału szyjki macicy 27 mm do 11 cm, 12 cm, poszerzone nA Czysta prezentacja Zamka umiarkowane wielowodzie. CZY JEST konieczne zrobienie czegokolwiek (szew CZY Pierścień, narkotyki)? Ciąża i poród SA Na miejscu. 2 razy wydane Samo w sobie JEST Dobre. Moze takby dobrze?

  • Svetlana

   Yana, prezentacja Zamkow W Tym Czasie Wcale Nie JEST przerażająca. Zwykłe płód zbliża SIĘ zrobić daty Urodzenia. Ponadto istnieje specjalna gimnastyka, Która pomaga dziecku Zając właściwa pozycje. Z pewnością Twój ginekolog Powie CI O Tym i poleci Wykonanie ćwiczeń.

  • Marina

   Tak, nie należy liczyć na to, že "przejdzie samoistnie". Lepiej skonsultować SIĘ z lekarzem, ABY rozwiązać Problemu z NIM. Prawdopodobnie potrzebuję jakiejś interwencji.Oczywiście Sa szanse, ZE Dziecko SIĘ przewróci. Ale najlepiej, zeby lekarz zdecydował, co się robi, o nie nie co.

  • Lilya

   Dzień dobry! Cóż, Już Jestes doświadczoną matka, powinieneś Zrozumieć, ZE Randki TAKIE pytania SA rozwiązywane przez ginekologa, Który prowadzi Twoja ciążę. Dziecko ma miesiąc (LUB nawet półtora miesiąca) na zajęcie odpowiedniej pozycji. Jeśli SIĘ Nie przewróci, cięcie cesarskie bedzie Lepsze, zarówno dla dziecka, JAK I Dla Ciebie. Bez wzgledu na to, CZY postawisz Pierścień CZY przepisałeś leki, oprócz wyników USG, musisz wiedziec więcej i wyniki testów.

  • Nina

   Yana, cześć. Bardzo Trudno przewidzieć JEST, CZY Dziecko SIĘ przewróci PRZED dane Uprawniona. Ale Sa szanse. Przykazieniu Zamka Nie mozna wykluczyć cięcia cesarskiego / Rody / kesarevo .
   Ponadto, jeśli lekarz prowadzący MOWI, ZE JEST konieczne nałożenie szwu, ABY tak żartem. Zaufaj ul zrabuję tak, Jak Mowi. /beremennost/slozhnosti/nevynashivanie.html /beremennost/slozhnosti/mnogovodie.html

Dziekuje Twój komentarz po SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwość ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć czegoś o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień po tym idzie Lekarza, lekarz powiedział, Ze wszystko jest w porządku ...
Odcinek opóźnień miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Pierwszych pierwszych pierwszych owny owny owny
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakieś JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akci seksualnym Mój partner u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs 7 ...
CZY mozna palic Kobiety wagowo Ciąża? CZY musisz rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...