Astma oskrzelowa i ciąża: o leczeniu i zastosowania

Astma w ciąży: diagnoza i leczenie

Liczba Osób cierpiących na Astme oskrzelowa, Rośnie kazdego Roku. Wynika z ABY pojawienia sie Nowych alergenów, degradacji Środowiska, dodawania zabronionych substancji zrobić żywności, predyspozycji genetycznych i innych czynników.

ABY zwalczyć Astme, lekarze z Różnych krajów opracowali Specjalne schematy i Metody Leczenia. Co To Jest astma oskrzelowa? Jakie SA JEGO objawy i konsekwencje? Jak diagnoza i leczenie?

CO Cechy przebiegu i leczenie Choroby u Kobiet w ciąży?

...

Spis treści:

Co To Jest astma oskrzelowa?

Astma oskrzelowa JEST przewlekłą choroba układu oddechowegoktorých charakterystyczne objawy SA napadowe napadowe kaszel, Kończąc na oddzieleniu lepkiej plwociny, duszność, Świszczący oddech, szybkość bicia serca i puls, bladość Skóry, uczucie strachu.

Proces Patologiczny W układzie oddechowym żartem związane Z nadpobudliwością mięśnia oskrzeli składnik Ich gwałtowny skurcz na skutek jakiegokolwiek bodźca, obrzęk błony śluzowej oskrzeli i zwiększoną produkcję śluzu nabłonek Drzewa oskrzelowego.

Formuła

W zależności od początkowych przyczyn astmy oskrzelowej wyróżnia SIĘ JEJ FORMY:

  Astma podczas ciąży: rodzaje, formy, etapy

 • egzogenny, Przyczyna ataku SA zewnetrzne alergeny, Które dostają SIĘ zrobić układu oddechowego (pyłki Kwiatów, wełny, kurzu, składników tytoniu i inne). Pierwszym objawem Tego typu astmy JEST alergiczny nieżyt nosa;
 • endogenny, Przyczyna Tego typu astmy SA bakterie, wirusy i grzyby, Które powodują zapalenie oskrzeli i późniejszą nadwrażliwość. Najczęściej Rozwój endogennej astmy poprzedza częste wirusowe LUB infekcyjne Choroby dróg oddechowych. Atak sprowokowany JEST ciężkim wysiłkiem fizycznym, Ostrą Zmianą na TLE emocjonalnym;
 • forma mieszana, Łączy objawy Obu rodzajów astmy.

Rodzaje

Istnieje bardziej szczegółowa Klasyfikacji astmy oskrzelowej:

 • stres astmy, Występuje podczas LUB PO intensywnym wysiłku fizycznym;
 • alergiczny, Najczęstszy rodzaj. Główne objawy alergiczny nieżyt nosa do, łzawienie, kichanie spowodowane przez pewien alergen;
 • kaszel, Przejawia SIĘ z pojawieniem SIĘ obsesyjnego kaszlu, Który pojawia SIĘ po intensywnej Aktywności Fizycznej LUB podczas Choroby zakaźnej / wirusowej;
 • aspiryna, Występuje po przyjęciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych, najczęściej - Aspiryna, Charakteryzuje SIĘ nietolerancją na NLPZ, polipowatość zapalenia zatok przynosowych i ataków uduszenia na TLE przyjmowania Tych leków;
 • profesjonalny, Najczęściej cierpią LUDZIE, którzy Maja Stały kontakt z alergenami (fryzjerzy, Specjaliści z Branży Chemicznej, farmakolodzy, rolnicy, Pracownicy fabryk ITP). Objawy astmy z Reguły SIĘ W NICH Tylko w godzinach Pracy .;
 • nocny, Może prowokować zewnętrzne czynniki zakaźne, jak i alergiczne. Pojawia się podczas snu lub krótko przed nim. Charakteryzuje się ogólną astmy i zwiększoną hipotecznością.

Etapy

Objawy astmy u kobiet w ciążyW czasie odliczania dni, tygodnia, miesiąca, nasilenia objawów i okoliczności trudotwórania, 4 stopnie nasilenia astmy.

Najłatwiejszym etapem jest okresowy, najniebezpieczniejszy jest poważny uporczywy. Wyizolowano także lekkie i umiarkowane uporczywe stadia.

Sam atak astmy dzieli się na kilka etapów:

 1. Pierwszy - kaszel trwa długo, w płucach słychać suche rzęsy.
 2. Drugi - oskrzela SA zatkane Gruba flegma, rzęsy przestają Być słyszalne, powstaje obraz "cichego" płuca. Na tym etapie znajdują się inne układy, układy, serca i układy scalone.
 3. Trzeci - osoba najpierw rozwija podekscytowanie psychiczne, A następnie - dezorientację i utratę przytomności, kończąc na śpiączce, zatrzymując czynności serca i oddechowe.

Astma: czynniki ryzyka. Program "O najważniejszym"

Objawy

W odpowiedzi na bodziec (uczulenie, emocjonalne, zakażenie) występują krazy kaszel, duszność, świszczący oddech, przyspieszone bicie SERCA, istnieją uczucia strachu, zawroty Głowy, bladość skóry.

Osoba MUSI Zając szczególną pozycje - usiądź i oprzyj SIE JEGO na dłoniach, Kolorado pomaga złagodzić Proces oddychania.

Z reguły początek ataku poprzedzają pierwsze objawy, które astma "z doświadczeniem" już zna.

Taki Obrazy są indywidualne I objawia SIĘ uczuciem łaskotania LUB obcym ciałem w gardle, pojawieniem SIĘ Potu w nosie LUB ustach ITP.

Osoba cierpiąca na Astme oskrzelowa łatwo rozpoznaje oznaki początkującego ataku i przyjmuje leki, ABY atak Nie nabrał cięższego przebiegu.

Diagnoza Choroby

Rozpoznanie astmy w ciążySpirometria - sposób diagnozowania astmy oskrzelowej, w odniesieniu do wymuszonego wydechu, w tym cyklu oddechowym.

PICFLUOMETRIA do najwyniejszej metody diagnostycznej, coover na intensywne działanie wydechowego opracowanego przez płuca.

To zrobić diagnozy Choroby nie należy przeprowadzać i biochemiczne badania krwi, cięcia kulturę plwociny w celu sprawdzenia jego składu, postęp mikroorganizmów i ich wrażliwości na leki, do przeprowadzania alergenów, radiografii, jeśli to konieczne, komputerowa tomografia płuc.

Leczenie jest za pomocą terapeutyku - terapeutycznego.

Astma oskrzelowa i ciąża

Czasami w czasie Ciężar astmy.

Ciąża może się zmniejszyćszy toksyna, gestoza, niewydolność płodu, zagrożenie poronienie ja przedwczesna dostawa, Istnieje ryzyko narodzin Dziecka z niewystarczającą Masa Ciała, obecnością wrodzonych wad rozwojowych, zaburzeniami układu nerwowego.

Ponadto w związku z dziedziczeniem chorobyW przypadku astmy oskrzelowej u tych dzieci są dość wysokie.

Aby się otrzymać powikłań podczas ciąży i porodu, pomyślność podczas leczenia, wyznaczony przez lekarza.

Leczenie

U kobiet w ciąży w leczeniu astmy oskrzelowej stosować te same leki, co inni ludzie z tą chorobą. Główną cechą jest taktyka prowadzenia i monitorowania.

Konieczne są regularne badania przez lekarza-pulmonologa Będzie robił astmy. W związku z ryzykownymi stratami, które powstają w wyniku nadmiernego zalegania.

Leczenie astmy podczas ciążyNależy przeprowadzać regularne wywiady z kobietą w ciąży z lekarzem prowadzącym na pewno chodziło o niezbędnej diety, ograniczenia kontaktu z alergenami, Niezależne monitorowanie przebiegu Choroby. C: niema odporność narzeczony poziom niezwiązany z osobami chorymi na choroby zakaźne i wirusowe.

W trakcie leczenia astmy oskrzelowej, jeśli zrobi, powinni preferować miejscowe glukokortykoidy, są głównymi układami scalonymi i płytowymi.

Zastosowanie β2-agonistów prowadzi do skróenia.

Także również nielekowe sposoby leczenia i łagodzenia czci astmy oskrzelowej:

 • gimnastyka oddechowa;
 • refleksoterapia;
 • Klimatoterapia;
 • za pomocą aloes, babka, Rosiczka, czarne jagody i inne wywary ziołowe (Niektórych zioła niekorzystnie wpływają na Przebieg ciąży).
W przypadku Takım należy przestrzegać diety hipoalergicznej.

Astma oskrzelowa - program "Żyj zdrowo!"

Zapobieganie

Podstawą wiedzy graczom astmy jest Unikanie kontaktu z potencjalnymi alergenami, w języku obcym. Konieczne jest identyfikowanie alergenu za pomocą testu umiejętności alergicznego.

Ważne jest również przestrzeganie hipoalergicznej diety - wykluczenie z diety ryby, owoce morza, egzotyczne owoce ja warzywa, kochanie, jajka, kawa, czekolada i inne potencjalnie alergiczne produkty. Spożywanie posiłków w postaci smażonej i wędzonej jest surowo.

Zapobieganie astmie w ciążyAstma powinna być regularnie odwiedzają sanatoria lub ośrodki wypoczynkowe, monitoruje odejście od normalnego stanu.

Osoba cierpiąca na astmę oskrzelową, należy regularnie odwiedzać lekarza, prowadzić lek, aby przyjmować przepisane leki.

Przestrzegając Tych zasad, usuwania niebezpiecznych Produktów z diety, kontrola kontaktu z alergenami, nasilenie ataków astmy moze byc zmniejszona.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Brak komentarzy

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...