Drugie planowane USG w trakcie Porodu jest diagnostyka

Drugie badanie ultrasonograficzne w ciąży: kiedy i na co

Powszechne Wprowadzenie w Praktyce Medycznej technik diagnostycznych USG pozwala ginekolog, Który nadzoruje Przebieg ciąży, jeśli roboty konieczne, przeprowadzać Badania USG NA którykolwiek z JEGO kadencji.

...

ZALETY Tej Metody Diagnostyki instrumentalnej Nie mozna przecenić, zwłaszcza gdy istnieją odchylenia od normalnego przebiegu ciąży.

Ultradźwięki Nie szkodzą kobiecie I JEJ dziecku I pozwala monitorować zmiany sytuacji w Czasie rzeczywistym.

Niemniej jednak, Standardy resortowe organów Zdrowia, oparte na długoterminowych danych Z obserwacji, wykazały, Ze nawet Przy prawidłowej ciąży Kazda KOBIETA powinna przejść badanie ultrasonograficzne Trzy razy.

Pierwsze USG spędzić w okresie ciąży 8-12 tygodni ABY potwierdzić Fakt ciąży i wykluczenia ciąża pozamaciczna, Dopasowywania oczekiwany wiek ciążowy i wykluczenia głębokich wad, Które wykluczają prawidłowy Rozwój płodu w Przyszłości.

      
Bardziej pouczający JEST Drugie Planowane USG W Czasie ciąży, Która powinna Być przeprowadzona na Czas 19-22 tygodnie od momentu poczęcia.

Dla przyszłych Rodziców (Oczywiscie podczas normalnego przebiegu ciąży) Ogromnym zainteresowaniem JEST możliwość określające Płeć nienarodzonego Dziecka - Dziesięć okres ciąży wyraźnie pokazuje strukturę zewnętrznych narządów płciowych.

dla lekarzy, Które obserwują Przebieg ciąży, Płeć Dziecka JEST rowniez interesujaca, Szczególnie w przypadkach, gdy rodzina ma pewne Choroby genetyczne przenoszone przez przyleganie do chromosomów płciowych (hemofilia, ślepota barw).

      

KIEDY JEST Drugie wykonywane USG?

TAKIE ścisłe warunki drugiego Badania ultradźwiękowego wyjaśniono kilkoma przyczynami.

Pierwsze PO, W Tym Czasie ciąży płód JEST zakończone układanie Wszystkich głównych narządów i układów organizmu, a może lekarz zobaczyc nawet wystarczająco małe Wady anatomiczne i wyjaśnić przyszłych Rodziców, Jakie Moga wystąpić Choroby U DZIECKA po, urodzeniu.

W przypadkach, gdy lekarz widzi ciężka chorobę płodu niezgodnych z życiem, moze zalecić przerwanie ciąży, ale decyzja należy wyłącznie do Rodziców - powinni uzyskać Wszelkie informacje W W na Temat Możliwości Leczenia DZIECKA nA obecnym poziomie Rozwoju medycyny.

PO DrugieZ Tym etapie ciąży zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia uważają, Ze JEST potencjalnie opłacalne płód, A ZASTOSOWANIE Nowoczesnych Metod pielęgnacji Dzieci te przetrwać, wiec aborcja JEST NIE Robic Przyjęcia ZE względów etycznych.

Dlatego Też, jeśli zadných Nie ma wątpliwości, Lekarza moze zalecić opóźnić druga rutynowe badanie USG PRZED 22 tygodniem ciąży - Lepiej JEST Być pokazywany na 20Tydzień 21 I miec minimalną ilość Czasu na podjęcie właściwej decyzji.

Współpracownicy podczas ocenia sie drugiego Badania ultrasonograficznego

Drugie planowane USG w ciążyPodczas drugiego Badania ultrasonograficznego ginekolog ma Okazje określić liczbę płodów w jamie macicy, określić i ocenić skurcz serca Dziecka.

Specjalista moze określić POŁOŻENIE płodu w łonie Matki, ale na Tym etapie ciąży, liczba ta NIE JEST ważna - dla pozostałych 1820 tygodni Dziecko moze zmienić pozycje Nie Dziesięć razy, dlatego nie nie trzeba SIĘ martwić.

Podczas Kontroli lekarz szacuje Nie TYLKO Struktury anatomiczne, A zwłaszcza funkcjonowanie narządów Wewnętrznych płodu - nerek, pęcherza moczowego, układu pokarmowego, zrobić Badania Struktury w rdzeniu kręgowym i Mózgu.

Szczególna uwaga JEST Podana zrobić liczby mnogiej plynu owodniowego - i anhydryt, i wielowodzie na Jasnych markery wskazujące na nieprawidłowości w Czasie ciąży.

NASTĘPNY ETAP badanie Struktury Łożyska - lekarz określa Swoje umiejscowienie w macicy i odległość od WEWNĘTRZNEJ gardzieli macicy, ocenia Stopień JEJ dojrzałości, aw razie Potrzeby przeprowadza badanie charakterystyki przepływu Krwi (badanie dopplerowskie Łożyska i Naczyń).

Następnie należy ocenić strukturę pępowiny, liczbę Naczyń krwionośnych, możliwe anatomiczne defekty - Prawdziwe ja Fałszywe Węzły pępowiny.

      
Podczas oceny Łożyska i pępowiny lekarz moze wykryć NISKIE przywiązanie LUB pełna prezentacja - sytuacje te SA Niebezpieczne z punktu Widzenia Rozwoju sytuacji nadzwyczajnych, Na Przykład Bardzo silnych krwawienie, Którego Nie mozna zatrzymać bez Operacji.

Kazda kobietą, Która odpowiedzialnie podchodzi zrobić swojego przyszłego macierzyństwa, Nie powinna lekceważyć zaleceń swojego ginekologa i Musi odwiedzić Trzy Planowane USG nawet w normalnym okresie ciąży.

Należy pamiętać o Tym Trzecie USG, Która odbyła SIĘ W okresie 3032 tygodnieW zasadzie JEST przeznaczony zrobić wyboru właściwej taktyki dostawy.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Brak komentarzy

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...