Test potrójny podczas ciąży - wydanie widzeniaenia dziecka

Szkodliwy wpływ warunków środowiskowych naszego zurbanizowanego Świata niekorzystnie wpływa na stan Zdrowia Ludzi, szczególnie w przypadku Kobiet, ktoré sa osłabione przez ciążę.

Każdą przyszła matka nieustannie martwi SIĘ o zdrowie swojego Dziecka i stara SIĘ dowiedzieÄ ‡, co najbardziej wczesna ciąża wszystko o stanie stanie.

...

Obecnie Współczesna medycyna JEST W powyżej tygodnia DosC pełni pokryć Randki Problemy TE, ponieważ zrobić dyspozycji genetyków í położnych opracował Sprzętu í technik, Które pozwalają zidentyfikować zadných odchyleń Wagowo Rozwoju płodu w łonie Matki.

Szerokie zastosowanie diagnostyki ultradźwiękowej i testów laboratoryjnych Skonsultować się z wad rozwojowych.

Szczególny wypoczynek w takich badaniach jest test potrójny ciążowy, co obejmuje badanie markerów wad genetycznych płodu.

Co jest potrzebne do badań?

Potrójny test podczas ciąży: co jest potrzebne?Test Potrójny na ciążę, ktory mozna ocenić na podstawie Nazwy, sklada sie Z BADANIA trzy składniki analizy pobrane od pacjenta.

Przede wszystkim badania są AFP - Specjalny rodzaj Białka wytwarzanego przez wątrobę płodową, Który wpada zrobić plynu owodniowego, ą następnie poprzez łożysko wchodzi zrobić Naczyń krwionośnych Matki.

Do analizy, pobiera krew z benzylo Matki, A zawartych w Niej liczba alfa-fetoproteiny moze Być oceniana na podstawie Wieluniu Cecha Rozwoju płodu.

AFP, chcemy krwi się zobaczyć w przybliżeniu na 5-Tydzień 6 ciążę i, dzięki z dynamką zmian tego wskaźnika, można założyć:

  • wada przerostu nerwowego rdzenia, czyli obecność przepukliny Mózgu LUB rdzenia kręgowego;
  • ubytek zarastania ŚCIANY jamy brzusznej, gdy narządy wewnętrzne płodu Să Zamknięte Tylko z Cienka membrana, Która JEST uformowana z rozciągniętej pępowiny;
  • anomalia w rozwoju nerek, z infekcją dwunastnicy.

Należy zauważyć, że patologia jest dziesięć czas, co najmniej 2,5 razy, w stosunku ze śródziemnomnimi wartościami.

Ale gwałtowny wzrost Tego wskaźnika Niekoniecznie wskazuje na patologiczną zmianę w Rozwoju płodu. Taki wynik Moze Być z zydolnością serca płodu LUB ciąż mnogie.

Spadek poziomu AFP w jednej trzeciej przypadków wskazuje na anomalie chromosomalne i płód, czyli pojawienie SIĘ dodatkowej pary. TAKIE naruszenie prowadzić moze zrobić dalszego Rozwoju takich groźnych Chorób, JAK Edwards, Zespół Downa, Zespół Shereshevsky'ego-Turnera.

Białko hCG można izolować w ciele z kobietami od 10 do 12 dnia po zapłodnieniu, Dzieki czemu mozna pewnie potwierdzić ciążę za Pomocą testów domowych - obecność pasków na teście wskazuje na obecność w ciele kobiecego Białka hCG.

Testowanie ilości hCG pozwala Postępuj zgodnie z przebiegiem ciąży iz rozsądnym stopniem pewności, ABY zdiagnozować ciąża pozamaciczna lub ciepło tempa rozwoju, jak liczba ta odpowiada normie.

W drugim trymestrze ciąży hCG (gonadotropina kosmówkowa) Oddalają nam nominału wad rozwojowych płodu.

na przykład ze znacznym wzrostem Ten program powinien się utrzymać. Downa, oraz kiedy wykonać się - Zespół Edwardsa.

Związek białkowy E3 estriol JEST wytwarzany przez wątrobę płodu i ostatecznie tworzy sie w łożysku, ABY Znaczy przechodzi przez praktycznie WSZYSTKIE narządy. Ta paraiczność.

Należy zauważyć, ZE prawidłowo uformowany wskaźnik E3 stopniowo zwiększa SIĘ przez cały okres ciąży.

Zrezygnuj z badania?

Potrójny test na wskaźnik ciążW okresie ciąży 1520 tygodni Randki Wskaźniki markerów SA w przybliżeniu TAKIE same dla zdecydowanej większości Kobiet, z prawidłową obecná ciąża, wiec Dziesięć okres JEST optymalny zrobić przeprowadzenia Testu potrójnego.

W niektórych instytucjach medycznych analizowany JEST Jeden LUB Dwa komponenty testowe, ale należy zauważyć, Ze TYLKO Kompleksowe badanie daje najbardziej wiarygodne wyniki.

Wynika z ABY faktu, že dla dokładności diagnozy konieczne JEST porównanie Różnych wskaźników i śledzenie Ich Dynamiki.

Przetestuj potrójny nie jest panaceum podczas badania stanu płodu. Dokładność diagnozy za Pomocą Testu potrójnego do wykrywania defektów układu nerwowego wynosi 85 do 90%, wspólnie dla aberracji chromosomowej okolo 65%.

Potrójny test jest testem przesiewowym, A Przy rozpoznawaniu naruszeń, pacjent JEST kierowany zrobić specjalisty w celu dokładniejszego zbadania.

Specjaliści identyfikują Grupe Kobiet, Które prowadzą pogłębione Badania, niezależnie od wyników Badań. Ta kategoria obejmuje:

  • starsze kobiety, których wiek przekracza 35 lat;
  • jeśli w górzeódz dotyczy chromosomalne;
  • narażenie na dzialanie Jednego z małżonków LUB przyjmowanie silnych leków podczas ciąży;
  • wykrywanie defektów w ultradźwiękach.

Wczesny okres Testu pozwala potwierdzić LUB zaprzeczyć proponowanym założeniom na późniejszych etapach Rozwoju ciąży.

Właśnie straży specjalistyczna i przyszła matka powinna nieświeży zmniejszać POZIOM AFP, któremu towarzyszy wzrost HG ta kombinacja wskaźników w 60% przypadków wskazuje nA Rozwój Zespołu płodowego Downa.

Tylko kompleksowe badania - test potrójny oo w połączeniu innymi metodami diagnozy - moze ujawnić pełny obraz przebiegu ciąży.

Dlatego w przypadku odchyleń Každý wskaźnik nie nie powinien rozpaczać, ale konieczne żartem kontynuowanie Badania w celu podjęcia decyzji ważonej.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Brak komentarzy

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chcesz się dowiedzieć o moich doświadczeniach z MA.Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...