Pierwszy test na ciążę: dzieci diagnostów organ?

Pierwszy pokaz to zrobić, czy nie?

Kazdego Roku Badania medyczne stają SIĘ Coraz bardziej złożone i szczegółowe.

Jeszcze 10-15 Lat Temu Słowo "badanie przesiewowe" nie mówiło nic przyszłym matkom, ale Teraz TA PROCEDURA JEST zawarta w obowiązkowym kompleksie egzaminacyjnym każdej ciężarnej Kobiety WAG naszym Kraju.

...

Spis treści:

Ogólnie Rzecz biorąc, Badania przesiewowe w medycynie nazywa SIĘ zbiorem środków mających na celu określenie konkretnych wskaźników odpowiedzialnych za określony Stan Ciała.

Badanie przesiewowe w okresie okołoporodowym, ABY kompleks diagnostyczny, Który pomaga kobietom w ciąży zidentyfikować osoby W W zagrożone nieprawidłowościami i patologiami Rozwoju płodu.

      
W Sumie PROCEDURA W Czasie ciąży TA JEST przeprowadzana dwukrotnie i JEST nazywana odpowiednio pierwsza i Drugi Przegląd ciąża.

Pakiet środków składających SIĘ na TE PROCEDURA obejmuje:

 • badanie ultrasonograficzne płodu, mające na celu szczegółowe zbadanie, w jaki sposób rozwija SIE Dziecka;
 • pobranie Krwi z żyły Czy Analizy biochemicznej.

Najważniejsze dla określenia ryzyka JEST Pierwsze badanie. Podczas Diagnostyki mierzone SA następujące Parametry:

CZY przeprowadzić Pierwszy pokaz?

Oczywiscie, prowadzenie takich Badań, CHOC JEST niemal obowiązkowe dla rejestracji w klinice przedporodowej í wysoce pożądane, ABY zapewnić w Szpitalu, ale Nie przyszła matka sila wyciągnąć Reke na USG I POBIERANIE Krwi Nie bedzie.

Przede Wszystkim jednak leży w interesie Matki zrobić NAS własnym dziecku. Dlaczego?

Pierwszy z okołoporodowych Badań przesiewowych MA NA celu określenie ryzyka wrodzonych wad rozwojowych Dziecka Mamy wczesnej ciąży.

Odbywa SIĘ W celu zapobieżenia przyszłej Matki, JAK Duży Procent swojego Dziecka, ABY Mieć nieprawidłowości chromosomalnych takich Jak Zespół Downa, Edwardsa, Struktury defektów układu nerwowego, rdzenia kręgowego LUB Mózgu, Które w Przyszłości beda pociągać za soba Śmierć płodu LUB ciężkiego kalectwa.

Szczególnie Ważne SA TAKIE egzaminy dla następujących kategorii Dodaj prod Kobiet wag ciąży:

 • poniżej 18 lat i powyżej 35 lat. Kobiety W TYM WIEKU narażone na ryzyko SA najbardziej poronienia Dziecko i wyraz wad wrodzonych płodu u;
   
 • wcześniej rodziły Dzieci z genetycznymi patologiami;
   
 • posiadanie w Rodzinie Chorób dziedzicznych ı Patologii genetycznych;
   
 • wcześniej mial historie poronienie, martwa ciąża;
   
 • Praca nad szkodliwą produkcja LUB uprzednio leczoną lekami fetotoksycznymi (niebezpiecznymi dla płodu).

W przypadku Tych Kobiet Pierwsze badanie przesiewowe JEST obowiązkowe, ponieważ JEST zagrożone; Randki TE czynniki Moga prowokować odchylenia w Rozwoju Dziecka.

Reszta Matek, lekarze Jakoś Nadal oferują, ABY przejść przez Dziesięć Protokol dla własnej otuchy wszakże wiedziec, Ze JEST Dziecko w porządku - Bardzo Przydatne dla Zdrowia, O Nowoczesny ekologia i zdrowie Narodu Nie JEST tak dobrze, zeby nie nie poddać SIĘ dodatkowym ankieta.

      

KIEDY wykonać Pierwszy pokaz?

Pierwszy z projekcji okołoporodowych przeprowadzany JEST Pomiędzy 10 ja Tydzień 14, Jednak najdokładniejszy wynik uzyskano w przedziale od 11 na 13. Tydzień, KIEDY mozesz najdokładniej śledzić Poziomy hormonów w surowicy ja Rozmiar obroży niemowlęcia, A takze w Tym Czasie mozna juz wyraźnie prześledzić JEGO strukturę, Rozwój Wewnętrznych narządów ı kończyn Za Pomocą Diagnostyki ultradźwiękowej.

Ponadto, w Tym Czasie KTP - kościecowa termin oddania płodowa płodu, Co pomaga w dokładniejszym określeniu Czasu porodu i zgodności Rozwoju Dziecka Z przewidywanym Czasem trwania ciąży.

Normy i Wskaźniki

Pierwszy pokaz to dwa ważne krokiNa Współpracy diagnosta powinien zwracać sie podczas Badania? Ponieważ PROCEDURA ta sklada SIĘ z dwoch etapów, należy mówić o każdym z Nich osobno.

Pierwszy JEST Zwykłe diagnozowany przez maszynę ultradźwiękową. JEST skierowany:

 • W celu ustalenia Lokalizacji zarodka w macicy, ABY wykluczyć możliwość ciąża pozamaciczna;
   
 • W celu ustalenia liczby mnogiej Owoców (Single owocach LUB ciąż mnogie) Jak rowniez mnogoyaytsevoy prawdopodobieństwie LUB bliźniąt stwardnienie ciąży;
   
 • W celu określenia żywotności płodu; W okresie 10-14 tygodni Już wyraźnie zrobić niego doszło kołatanie serc, A takze Ruchy kończyn, Które decydują o żywotności;
   
 • w sprawie definicji KTRPowyżej wspomniane. Na żartach Wag porównaniu z danymi z ostatniej miesiączki Wag ciąży, ą następnie automatycznie obliczona na dokładną datę ciąży. W normalnym Rozwoju płodu, w zależności: od współczynnika rozszerzalności Cieplnej w perspektywie Pokrywa Się z położniczego ciąży, dostarczanego w dniu menstruacji;
   
 • Czy anatomii płoduW Tym okresie wygenerowana czaszki, Kości Twarzy, Podstaw ramienia narządów Wewnętrznych, zwłaszcza w Mózgu, A takze określa SIĘ Przy braku dużych Patologii kostnych;
   
 •       
 • O najważniejszym w pierwszym pokazie - Określenie grubości przestrzeni kołnierza, Zwykłe powinien wynosić okolo 2 milimetrów. Pogrubienie fałdu moze wskazywać na obecność Chorób genetycznych i przywar. Ponadto, w celu wykrycia Patologii widac wielkość Kości nosa moze rowniez wskazywać na obecność defektów genetycznych płodu;
   
 • W celu określenia STANU Łożyska, JEGO dojrzałości, Mocowania sposobem zrobić macicy, ABY Zrozumieć ewentualne zagrożenia ciąży związanego z JEGO dysfunkcji.

Wedlug danych Z USA zostały przeznaczone zrobić Badan biochemicznych surowicy hormonów hCG í PAPP-A. Ich POZIOM moze pokazać zmiany, Które zostały wprowadzone.

Na podwyższonym poziomie hCG mozna zdiagnozować:

 • ciąże mnogie;
 • Cukrzyca Kobiety w ciąży;
 • Choroba Downa i inne patologie;
 • nieprawidłowo ustalony termin ciąży.

Zredukowane Poziomy ludzkiej kosmówki gonadotropinowej Zwykłe oznacza ciążę pozamaciczną, ewentualne opóźnienie w Rozwoju płodu, zagrożonych aborcji.

Hormon RAPP-A JEST białkiem odpowiedzialnym za Normalne funkcjonowanie Łożyska.

JEGO spadek w stosunku zrobić Normy moze świadczyć o następujących problemach:

 • obecność Zespołów Downa LUB Zespołów Edwardsa;
 • obecność Patologii genetycznych;
 • martwa ciąża.

Słaba wydajność

Złe wskaźniki pierwszego przegląduPoznanie złych wskaźników JEST oczywiscie ogromnym obciążeniem dla przyszłej Matki.

Jednak dlatego przesiewowe sklada SIĘ z dwoch etapów: ABY za Pomocą ultradźwięków, szokować kobiete w połogu Jako zły Badania Krwi, ABY odrzucić możliwość wystąpienia ciąży mnogiej, niedokładne warunki JEJ przebiegu, możliwość zagrożenia przerwania ciąży pozamacicznej LUB.

Ponadto, bezpośrednio paniki (nawet mówiąc Slabe wyniki pierwszych Badań przesiewowych) Nie JEST konieczne. Ponadto istnieje kilka innych Metod określania Patologii genetycznych podczas ciąży. Zwykłe po selekcji SA mianowani przez genetyka.

TA PROCEDURA próbkowania Moze Być płyn owodniowy LUB łożyskowy biopsji poprawić dane uzyskane podczas Badań przesiewowych. Już na podstawie Tych dodatkowych Metod diagnozy możemy mówić o Tej LUB Tej wstępnej diagnozie.

Ponadto Druga metoda przesiewową bedzie Drugie badanie, przeprowadzone zostanie w późniejszym Które terminie: 16Tydzień 20 ciąża. PO Tych badaniach obraz powyżej tygodnia SIĘ tak klarowny, Jak to możliwe Tylko z.

W każdym razie należy pamiętać, Ze Pierwsze prenatalne Badania przesiewowe Nie JEST ostateczna diagnoza dla dziecka. JEST przeznaczony wyłącznie zrobić obliczania ryzyka i budowania założeń dotyczących możliwego Rozwoju wydarzeń.

Dane uzyskane z wyników Badań NIE SA ani werdyktem, ani prawda w ostateczności.

Poza obiektywnymi wskaźnikami ZAWSZE JEST możliwość błędu Badań i Indywidualnych Cech organizmu w ciąży, Przy ktorej wydajność przesiewania bedzie inny: od Normy, ale owoce opracuje Całkiem normalnie.

Dlatego nawet najbardziej niekorzystnych prognozach Przy istnieje Szansa, Ze Nie Beda Jeden uzasadnione.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 26
 1. ,

  Witam, powiedz te wyniki SA Norma i wyjaśnić należy, termin, Który powstał na pokaz więcej niz 3 dni od Pierwszego Dnia ostatniej miesiączki, Dlaczego Postęp Bardzo dziękuję za Odpowiedź w ciąży: ?? 13 I 1 Dzień DA na uzi 21.05.2017. Tętno płodu 152 uderzeń na minutę. CTE 69,00 mm.TVP 1,90mm.BPR 24.00mm.Svobodnaya beta - hCG subednitsy 29,00 lU / l / 0,0773 Mamy. RARP-A 3 085 IU / I / 1030 mamy. Oczekiwane ryzyko trisomii: 21,18,13.

 2. Raushania

  Dzień dobry! Pomóż nam na zdjęciach! Termin 11 tygodni 3 dni. 49,5 Masa zwiększenie KTR 164 42 299,60 mm Svobodnyybeta hCG mlll / ml (5,13) i PAPP-A 13989 mlll / l (5,44 IOM) TVP 1,5 mm (1,27 IOM) trisomii 21 - 1/2893, trisomia 18 - 1/100000 ryzyko związane z wiekiem Matki zrobić 1/1086
  źródło: /beremennost/analizy/pervyj-skrining.html bemamababy.pl © Wszystko o ciąży i porodzie

 3. Raushania

  Dzień dobry! Pomóż nam na zdjęciach! Termin 11 tygodni 3 dni. Masa 49,5 cm 164 CT 42 mm
  Svobodnyybeta 299,60 hCG mlU / ml (5.13) i PAPP-A 13989 mlll / l (5,44 IOM) TVP 1,5 mm (1,27) IOM
  Trisomią 21 - 1/2893, trisomia 18 - 1/100000, ryzyko związane z wiekiem Matki - 1/1086

 4. Valery

  321

 5. Valery

  123

 6. Natalia

  Veronica! W dwoch przypadkach Nie ma poważnej Patologii. ALE JAK Już pisałeś w odpowiedziach na to Pytanie, Masz ponad 30 lat i statystycznie jestes narażony na anomalie Rozwoju. Badanie przesiewowe USG w Wieku 12 tygodni JEST BARDZO Ważne, ponieważ Tylko w Tyma Czasie lekarz USG moze Bardzo łatwo powiedzieć, CZY istnieje ryzyko porodu. W późniejszym terminie NA USG Masz Już rokowanie, Ze TA choroba NIE NIE bedzie. Nie wszyscy zgodzą sie na przebicie.

 7. Weronika

  Zgodnie z wynikami Pierwszego Badania ECHA SA wysyłane zrobić okołoporodowego Ośrodka na uzi płodu. CZY potrafisz rozszyfrować wyniki Pierwszego Przeglądu? Mam 38 lat. 12 przez 4 dni w KTR. Częstotliwość rytmu serca 173 UD / min KTP 62,0 mm TVP 1,80 mm definiowana JEST kość nosowa, dopplerometria przewodu żylnego 0,98. HCG 85,29 IU / l / 2,535 MoM PAPR-A 2504 IU / I / 0868 Mamy. Trisomią 21 Podstaw ryzyka 1: 125, ind.sokratikrisk 1: 2495. Trisomia Podstaw ryzyka 18 stycznia: 1 302: 6040.Trisomy ind.sokrat.risk 13 Ryzyko 1: 948 ind.serk.risk 1: 18962

  • Irina

   Droga Veronica, Nie widziałem nic strasznego i niebezpiecznego Z twojego przesiewania. Po Pierwsze, należy określić na wizytę u Lekarza natychmiast, CO SIĘ Stalo ja Dlaczego zdecydowałeś SIĘ przekierować zrobić Jeszcze Jednego uzi. Jakby nie nie radzić często uzi zrobić zrobienia Lub zrobienia. Zgadzam SIĘ ZE wszystkimi wyzej wymienionymi uwagami, ZE JEST ZE prawdopodobne wzgledu na Twój wiek, Ze podążają uważnie po płodzie.

  • Katarzyna

   Droga Veronica, Nie przejmuj SIĘ SWOJĄ Sytuacja, Jestes Bardzo szkodliwy. W wynikach twojego Badania Nie ma Nić złego, Twój wiek do TYLKO wszyscy lekarze sprawią, Ze bedziesz uważniej obserwował do Wszystko. Ty po prostu ciesz SIĘ ciąża i Wszystko bedzie w porządku DLA CIEBIE.

  • Marina

   Wszystko Jest w porządku dzieki ankiecie. Musiałem większą kontrole. Bedziesz obserwować. Wszystko bedzie dobrze. Twój JEST Test normalny Dla wszystkich wskaźników.

  • Rimma

   Dzień dobry! Nie rozumiem, CO dokladnie Myli Lekarzy Wagowo twoim badaniu przesiewowym. Indywidualne ryzyko, Rozwój Patologii SA Bardzo NISKIE w porównaniu z poziomem wyjściowym. Ale Nie Widze nic strasznego, ABY przejść przez inny USG i wykonać testy, ABY upewnić SIĘ, ZE JEST Twoje Dziecko Zdrowe. Im starsza kobietą, Tym więcej testów bedzie musiała poddać SIĘ W Czasie ciąży. Musisz zaakceptować SIĘ I nie nie martw SIĘ, jeśli zostaniesz Wysłany na DODATKOWY egzamin.

  • Lilya

   Dzień dobry! Nie ma nic tak bezpośredniego, JAK NIC SIĘ Stalo. Najprawdopodobniej lekarze żenujące Swój wiek i nieznacznie zwiększona częstość Akcji serca płodu (stopa 12-160 uderzeń / min). Ogólnie Rzecz biorąc, Randki Kobiety w twoim Wieku SA wysyłane Robic dodatkowych egzaminów í wymagają większego Nadzoru í Nadzoru. Nie martw SIĘ, Przejdź przez Drugie USG, zastosuj SIĘ zrobić zaleceń I Wszystko bedzie dobrze.

 8. Marina

  Cześć. Wyjaśnij mi, PROSZĘ, wyniki Analizy Pierwszego trymestru Badań przesiewowych ciąży. Ciąża JEST druga, 12 tygodni, wiek 35 lat. W Czasie USA 11 tygodni: WRC 39mm 14 mm, BAP, HR 151, grubość strefy pierścieniowej 1,1 mm. W Czasie Pierwszego Badania ciąża trwała 12 tygodni: RAPP-A 2987, MOM 0,93; HCG 42.36, miesięczne Wynagrodzenie 1.07. Dziękuję.

  • SWETLANA

   Marina, Twój wiek zrobić 35 Lat. Zdecydowanie polecam zrobić WSZYSTKICH projekcji. Jeśli chodzi o Dziesięć screeningu, JEST w normie. TVZ w ciągu 11 tygodni, ABY określić dokladnie wystarczająco trudne.Odchylenie Jednego wskaźnika: od Normy NIE oznacza obecności Patologii, Po Prostu ryzyko JEST obliczane. Randki Dodatkowe SA Normalne.

 9. Svetlana

  Wyślij zrobić Miasta Dodatkowe Uzi í skonsultuj SIE Z genetykiem. NIC NIE TAK naprawde wyjaśnia, Bardzo zmartwiony i ryczący, ryczący, ryczący. CZY JEST 29 kwietnia Jeszcze Bardzo Daleko, Wszystko zmieniło zdanie, Które Nie trafia zrobić glowy. Terminus wynosi 16 tygodni. Pomozcie PROSZĘ, CZY Wszystko Jest tak Zle z moim malyshom.Uzi w pierwszym trymestrze ciąży (w godzinach markerów chromosomu patologiiploda ..) wiek ciążowy (TV): 13 tygodni. 1 Dzień dla KTR
  Aktywność płodowa serca Zdefiniowano. Tętno płodu 150 uderzeń. Min. Rozmiar ciemieniowo-mózgowy 69,0 mm. Grubość kołnierza Prost. 1,90 mm. Określa SIĘ Kości nosa
  Biochemia surowicy Matki: Wolna podjednostka beta 8,50 ME 0299 ​​MoM. PAPP-A 0848 ME 0445 MoM
  Oczekiwane ryzyko trisomii 21, 18, 13. Trisomia 21: PODSTAWOWE. Ryzyko 1: 743 mW. Ryzyko 1: 14868. Trisomia 18 Wyjściowe ryzyko 1: 1859 przem. Ryzyko 1: 1416 Trisomy 13 PODSTAWOWE ryzyko 1: 5821 indywidualne ryzyko 1: 15.852
  Wieka Matki 28,0 lat
  W przypadku Lekarzy indywidualne ryzyko od 1: 101 i Wyższe (1: 102, 1: 103) uznaje SIĘ za NISKIE
  Granica Normy mamą od 0,5 do 2,0 w ​​przypadku Patologii, położniczych usunięte.
  Ryzyko bazowe zalezy od Wieku Matki. Indywidualne ryzyko - na ryzyko W Czasie przesiewania, w oparciu o obliczoną ultradźwięków czynników ryzyka kołnierz Podstawy (płodowa Przestrzeń grubość) i ANALIZĖ biochemiczna surowicy Matki (Papp-a Wolne podjednostki p hCG)
  Ryzyko indywidualne Oblicza SIĘ za Pomocą Oprogramowania FMF-2012 (wersja 2.5) i opiera Się na danych Ż dużych Badań. Obliczenie ryzyka mozna uznać za wiarygodne Tylko z wtedy, gdy badanie USG wykonywane przez specjalistę JEST.

  • SWETLANA

   Swietłana, ryzyko wystąpienia Patologii w twojej sytuacji żartem minimálne. W przypadku Kobiety w Wieku> 30 lat ZAWSZE istnieje ryzyko porodu. Rozpoznanie Patologii JEST takze dla Kobiet! Niech zdadzą egzamin Nie. Ty decydujesz, CZY Pracuje Też Badania.

  • Swietłana Iwanowna

   Swietłana, Teraz Randki Kobiety zarejestrowane na ciążę SA kierowane zrobić dodatkowego Badania w Centrum prenatalnym. Żartach do Wysokiej procedūra. Aparaty w takich ośrodkach Să znacznie nowocześniejsze niz te zlokalizowane w szpitalach rejonowych ı umożliwiają dokładniejsze badanie płodu.Zgodnie Ż wynikami Badań ultrasonograficznych po 28 Kobiet Roku Życia, genetyk ZAWSZE SIĘ konsultuje. Mowi O rzekomym ryzyku. Mam Nadzieje, Ze Mój komentarz CIĘ uspokoi.

  • Natalia

   Światło, Nie płacz! Wedlug twoich danych, ryzyko poważnej Patologii Dziecka JEST TAKIE Samo Jak w przypadku WSZYSTKICH. Wygląda na to, Ze Jestes Wysłany na Badania, przede Wszystkim ZE wzgledu na wiek. Najwyraźniej należysz zrobić Kobiet Powyżej 30 Lat. W przypadku Tym, Przy stawkach zbliżonych zrobić Górnej granicy Normy, lekarze konsultacji kobiecej powinni doradzać kobiecie od wąskich specjalistów, ABY NIE popełniać Błędów w prognozach. Nie bój się.Musimy ISC PO Raz Kolejny upewnić SIĘ, ZE Wszystko Jest w porządku i spokojnie.

  • Marousia

   Dzień dobry! Uspokój SIĘ I Nie poddawaj SIĘ. W grudniu w podanych przez Ciebie informacjach Nie Widze niczego złego. Ryzyko Patologii JEST Bardzo małe. Dziecko SIĘ rozwija na Czas.Dlaczego konsultacja z genetykiem nie jest dla mnie jasna. Dla spokoju ducha podać ponownie poddać się ultradźwiękom i przejść do konsultacji.

 10. Olga

  Cześć, jestem teraz w 39 tygodniu. W wieku 12 lat dokonała selekcji. Wyniki są następujące:
  KTR 55, kości nosa 1.8, TBI 1.9, częstość akcji serca 178.

  Podsumowując, stwierdza hipoplazję Kości nosowej, PODSTAWOWE ryzyko trisomii 21 stycznia: 1011 i indywidualne w stosunku 1: 133.

  Genetyk powiedział, że jest na ryzyko graniczne, takie, które przebicie, ale odmówiliśmy.

  Wszystkie inne skany USG są dobre, nie dowiedzie się żadnych nieprawidłowości. Odbiór "dyufastone" może wpłynąć na wyniki krwi? Czy jest szansa na urodzenie zdrowego dziecka?

  Pomoc, proszę, nie mogę znaleźć miejsca dla siebie!

 11. Anyuta

  Pierwszy pokaz (pierwsze "pakiet" test) będzie od 11 tygodni, pod warunkiem, że nie masz nic do wcześniej martwić.

 12. Miłość

  Kiedy masz się zatrzymać pierwsze testy w ciąży?

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...