Pierwsze USG w ciąży: po raz pierwszy zobaczysz swoje dziecko!

Chwila nadchodzi Szczęśliwy - dowiedziałeś SIĘ, ZE niedługo włączonysz rodzicem.

Po Tym Jak weźmiesz udział w konsultacjach dla Kobiet, ABY zostać zarejestrowanym, lekarz zbada Cie przeprowadzi wywiad i Nagra Wszystko w twoim życiu karta z kobietą w ciąży.

...

Spis treści:

Z tą kartą udasz się na pierwsze spotkanie z dzieckiem - pierwsze USG podczas ciąży.

W jaki sposób się USG?

Ani dziesięć, ani półtorej pomocy. Wręcz przeciwnie na czas zrobienia 12 tygodni Zobacz tę usterkę w trakcie.
      

Badanie jest zaszczepiający podłączonego do urządzenia. CZUJNIK wysyła fale ultradźwiękowe, Które przechodzą przez narządy i odbijają SIĘ od Nich. Do właśnie te odbite fale się wyczerpują.

Podczas procedur może nie wiedzieć, jak się czuje, gdy się je wyciągnie. Dlatego należy uważać, ABY W Czasie, gdy obraz JEST Już wyświetlany, A lekarz Mowi TYLKO o powyżej tygodnia płodu, CZUJNIK Nie znajdował SIĘ na brzuchu.

Przede wszystkim specjalistyczne ultradźwięki urządzeń jajo płodowe, Jest to narzędzie na okres mniejszy ni J 6 tygodni, kiedyś rozmiar jest tylko kilka milimetrów.

Moje wczesnych stadiach ciąży badanie przezpochwowe - kiedy czujnik jest włożony do pochwy.Procedura nie jest przyjemna, ale ma.

W końcu tylko że osiągnąć można zidentyfikować ciąża pozamaciczna, martwy rozwój płodu i inne pantomima ciąża.

Pamiętaj O Tym Jeśli jesteś zarejestrowany w płatnej klinice, ale w parze instytucji zdrowia, Prezerwatywę Musisz wziąć na temat Badania przezpochwowego na ultradźwięk, pieluchę.

W wielu przypadkach wymagane jest kompletne badanie jakości na wczesnym etapie.

Ale zazwyczaj (w przypadku braku komplikacji) Pierwsze planowane USG w wadze to przepisowe przez okres 10-12 tygodni, Czy badania są dostępne przejściowo - czyli czujnik porusza się po nawie brzucha.

W Tym okresie możliwe JEST określenie Wady rozwojowej: brak jakichkolwiek Części Ciała, narządów Wewnętrznych, przerwanie Łożyska i WIELE innych, CO prowadzi do przerwania ciąży.

      

Na co patrzymy, co mierzymy?

Specjalista od ultradźwięków zmierzy wzrost macicy i porównać je z normą dla pewnego okresu.

Jeśli wzrost żartem większy niz Zwykłe, pilzner zgodnie z ostatnia miesiączką, Rozmiar macicy powinien byc normalny, wtedy w macicy JEST kilka zarodków.

Może być kilka jaj płodowychdo każdego z nich jest oddzielna pępowina. Albo w jednym owocniku jajku urodziło się kilka żyć.

Nie można ich wykluczyć. W przypadku nieprawidłowości (Na Przykład Jeden zarodek tętnic w pępowinie JEST Mniejszy niz zalecany) otrzymasz Dodatkowe USG ı konsultacja z genetyki.

Odkryłem się pewna procedura - amniocenteza, Gdy pobierana JEST Pewna ilość plynu owodniowego w celu wykrycia Chorób chromosomowych. Ta analiza dotyczy drugiej strony.

USG w pierwszym trymestrze ciążyAle wiek narze masz ciąż mnogie, A lekarz zapewnia, Ze Nie ma szczególnych powodów NIE obaw, Lepiej odmówić W interesie Zachowania Życia owocu. W końcu, w przypadku kilku zarodków, działania do osiągnięcia celu spontanicznej aborcji.

Pozostałe osiągnięcia od macicy i liczby zarodków, Lekarz powinien ocenić grubość kołnierza, Jest to większy niż 3 mm - zapraszamy na narciarza do brzegu badań.

.................... kość nosowa, Jeśli nie, przepisuje się dodatkowe USG, aby wykluczyć Chromosomalne.

Niezbędne jest, aby wykonaj wiadczenie. Zostaniesz po prostu poproszony o powrót w ciągu kilku tygodni do niezaplanowanego badania.

Kolejny specjalista od USG sprawdzi tętno, obecność pęcherzyka żółciowego i pęcherzyka żółciowego, liczba palców uręcznych i nóg.

Zobacz z głową siedem tygodni ciąża, ostateczny - z 8 tygodni, pojawią się kości danyasty tydzień.

Kiedy jest następne USG?

Poniżej planowane USG czekasz w 1921 tygodni, 25-28 tygodni ja 32-35 tygodni ciąża.

Ale wszystko może, jeszcze większe mieć więcej niż trzy badania ultrasonograficzne. W przypadku ciąż mnogich przygotuj Się na częste Wizyty w biurze ultrasonografii - oczekujesz co najmniej 5 LUB 6 egzaminów.

Nie martw się, cześć Twoja specjalna - "podwójna" lub "potrójna" pozycja wymaga przedstawienia.

Przy okazji, aw przypadku pojedynczej ciąży, jeśli występują nieprawidłowości, mozna wykonać kilka nieplanowanych Badań ultrasonograficznych. A przed porodem, która dotyczy postępowania z USG.

W razie potrzeby można to zrobić dopplerografia - na samo USG, ale trwa parę minut.

Pomaga zidentyfikować brak tlenu my Krwi płodu, podążać za sercem Dziecka, Czasem zauważyć zarodek płodu, PROCEDURA ta, przeprowadzona na Czas, często pomagała lekarzom w prawidłowej ocenie sytuacji i decydowaniu, w jaki sposób nastąpi dostawa.

      

CZY widzisz niedokładności, niekompletne LUB niepoprawne informacje W biała? Czy wiesz, Jak ulepszyć Artykuł?

CZY chcesz zaproponować publikacje zdjęć na Dziesięć Temat?

Pomóż nam ulepszyć strone! Pozostaw Wiadomość ja Swoje Kontakty w komentarzach - skontaktujemy SIE Z TOBA I wspólnie poprawimy publikacje!

Komentarze: 17
 1. Anna Kolomova

  Szkodliwość dla plugałuje Cię do USG. Powinieneś to wyjaśnić, co musisz wiedzieć, jaki jest powód wizyty. A teraz nie denerwuj się, jest dla ciebie samego szkodliwego. Zdrowie dla ciebie!

 2. Gulya

  Witaj, powiedz mi, proszę, jestem w 12. tygodniu ciąży. Robiła uzi w siódmym tygodniu i 9 tygodniu. Teraz ustawiony specjalnie w tygodniu, który został wykonany w 12 tygodniu. Bardzo się martwię, co na temat wczesnego dziecka?

 3. Alexander

  Powiedz mi, PROSZĘ, JAK Jestes uzi my wcznej ciąży (4,5 tygodnia podłoże)? Czy już zrobiłem zrobione zrobiłem, było krzyżyki dla dziecka? Czy uzi wyjaśnić ciążę macicy. Minęło kolejne 1,5 tygodnia, tak dobrze. Ale bardzo się martwię.

 4. Nina

  Tatiana, witaj. Nie chciałbym cię zdenerwować, ale hipoplazja może spowodować poronienie /rannie-sroki/problemy/vykidysh.html Nie siedź i czekaj na cud, ABY SIE NIE powyżej tygodnia, weź wyniki USG z Toba i natychmiast zrobić Lekarza, na przepisuje odpowiednie leki / mozno-li / ml-lekarstva / ml-vitaminy /nedeli/2-trimestr/chetyrnadtsataya-nedelya.html

 5. Tatiana

  Witam, zrobiłem USG 13-14 tygodni KTR 75 mm, waga 68 gramów, piwo wylewka 1,7 mm, postawiłam hipoplazję, Wszystko Inne JEST Normalne. Powiedz mi, czy na niebezpieczne? CZY NIECH TRZYMAĆ POTRZEBNE?

 6. Anyuta

  Ja pierwszy uzi się dla nas w 11-12 tygodniach. Odwiąż nas od mężem i biciem serc dziecka, żeby posłuchać! To jest szczęście!

 7. Julia

  Przydzielono mi pierwsze USG po 8 tygodniach. Pęcherz powinien być taki jak kompletny tylko wtedy, gdy nie ma badania przezpochwowego. Nie Badz leniwy i miec pewność, ABY umówić SIĘ oo Lekarzy i genetyków przejść Dodatkowe testy na pewno chodziło wykrywania Chorób genetycznych, nawet jeśli nie nie Masz ukończonych 35 lat.

Dziekuję Twój Komentarz pojawi SIĘ PO weryfikacji.
dodaj komentarz

Najgorętsze Dyskusje
CZY JEST możliwa ciąża po aborcji Medycznej?
Dzień dobry. Chce opowiedzieć o moich doświadczeniach z MA. Ma zrobiła 5 tygodni. Tydzień PO pójściu zrobić Lekarza, Lekarza powiedział, Ze Wszystko Jest w porządku ...
Pierwsze objawy ciąży PRZED opóźnieniem miesiączki
Mam 7 Tydzień. Dla Mnie 34. Pierwsze Dziecko urodziło SIĘ 9 lat Temu. Od pierwszych oznak ciąży PRZED opóźnieniem mozna nazwać: gwałtowny spadek ...
Ciąża podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: Jakie JEST prawdopodobieństwo?
Cześć, powiedz mi, PROSZĘ. Po certyfikacie LUB akcie seksualnym Mój partnerem u Mnie skończył I Gdzie w godzine wypił tabletkę 20. Wypiłem kurs ... 7
CZY mozna palic Kobiety Wagowo ciąży? CZY trzeba rzucać?
Dobra pora Dnia! Dziewczyny Ooi, Tydzień Temu dowiedziałem SIĘ, ZE jestem w ciąży, ABY byl szok, ponieważ Mój Mąż i ja próbowaliśmy dostać Pół Roku ja naprawde chcemy ...